Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165

  Shqiperia ne 2030.

  1): Ku e shihni Shqiperine ne 2030?
  2): A e shihni ne BE si nje shtet anetar pa kushtezime?
  3): Po ne rang Sporti? Psh 20 vjecarin e fundit kemi bere hapa mbrapa ne sport.
  4): Standartet e jeteses mendoni se do jene kto qe kemi, me lart apo kriza globale dhe futja euros ne qarkullim do na varferoje me shume se c'jemi?
  5): Po me fqinjet si e shihni gjendjen? Te acaruar si gjithmone apo me mire?
  6): Mbas 20 vjetesh shihni nje shqiperi te bashkuar ,kosove-shqiperi dhe trojet shqiptare ne maqedoni? Apo kshu sic jemi copa copa .
  7): Politiken shqiptare si e shihni ,te acaruar me perleshje ,kercenime dhe bojkotime? Apo te moderuar si asnjehere tjeter?

  Kto jane thjesht disa shembuj ,por ju mund te shtoni dhe mendimet tuaja.

  Ah se harrova ajo rr.arbrit do mbaroje ne 2030 se ka nji jete qe ka fillu lol.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 2. #2
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  [QUOTE=Endri_;3106120]1): Ku e shihni Shqiperine ne 2030?
  2): A e shihni ne BE si nje shtet anetar pa kushtezime? shpresoj

  3): Po ne rang Sporti? Psh 20 vjecarin e fundit kemi bere hapa mbrapa ne sport.
  sigurisht qe nuk do eci me hapat e duhura por them se me mire do shkojme

  4): Standartet e jeteses mendoni se do jene kto qe kemi, me lart apo kriza globale dhe futja euros ne qarkullim do na varferoje me shume se c'jemi?

  them se do rritet mireqenia e jeteses sa per per euro cia ka thene qe se shpejti disa vende mund ta heqin si monedhe

  5): Po me fqinjet si e shihni gjendjen? Te acaruar si gjithmone apo me mire?

  e njejta ose me pak e acaruar por kurre me mire eshte dicka e veshtire.

  6): Mbas 20 vjetesh shihni nje shqiperi te bashkuar ,kosove-shqiperi dhe trojet shqiptare ne maqedoni? Apo kshu sic jemi copa copa .

  copa copa edhe pse do ishte nje enderr qe te ishim bashke


  7): Politiken shqiptare si e shihni ,te acaruar me perleshje ,kercenime dhe bojkotime? Apo te moderuar si asnjehere tjeter?

  pa asnje ndryshim nga sot, did you say te moderuar???? e ke iden qe flitet per politikan shqiptar???


  Kto jane thjesht disa shembuj ,por ju mund te shtoni dhe mendimet tuaja.

  Ah se harrova ajo rr.arbrit do mbaroje ne 2030 se ka nji jete qe ka fillu lol.

  ku bie kjo??? them se do kete mbaruar lol behet fjale per 19 years ne future
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 26-05-2011 mė 11:48
  I LOVE GOD

  j&g

 3. #3
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137
  Lajme nga viti 2030 :

  "31 Gusht, ora 13:00 Sali Berisha deklaron se do te lere skenen politike".
  "31 Gusht, ora 13:01, Edi Rama deklaron se do e lere dhe ai skenen politike".
  "32 Gusht, aty nga pasditja, Shqiperia fiton pavaresine, dhe fillon nje epoke e re per te".
  Cdo gje eshte relative...

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-05-2009
  Vendndodhja
  Dallas Texas
  Postime
  751
  Po te hiqet bloza qe e ka emrin edvin kristaq rama gjendja qetesohet

 5. #5
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,226
  Citim Postuar mė parė nga smokkie Lexo Postimin
  Lajme nga viti 2030 :

  "31 Gusht, ora 13:00 Sali Berisha deklaron se do te lere skenen politike".
  "31 Gusht, ora 13:01, Edi Rama deklaron se do e lere dhe ai skenen politike".
  "32 Gusht, aty nga pasditja, Shqiperia fiton pavaresine, dhe fillon nje epoke e re per te".
  the operative word is "32 gusht" BTW kjo eshte me besushme se ato dy deklarimet qe do ndodhin ne 31 gusht.
  I LOVE GOD

  j&g

 6. #6
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,837
  Deri ne 2030 ndryshimet do behen sigursht,shih se cfare jane bere per 20 vjet.Megjithate gjithcka rrotullohet tek ekonomia tek gjendja e parase.Po te jemi te zgjuar ne ta mbajme kartmonedhen tone pasi te ardhurat per fryme jane shume te ulta dhe kursi i kembimit ne euro do demtonte xhepat e shumices derrmuese te cilet kane nje rroge mesatare e lere pastaj qe e kane te ulet.Po ti marrim gjerat hap pas hapi dhe me kujdes mund te kemi me shume progres se regres.Persa i perket gjendjes se trojeve shqiptare,mendoj si Kosova si Shqiperia duhet te piqen si shtete,te jene me solide dhe me te besueshme keshtu behet me i realizueshem qellimi per bashkim.Por me kryesorja duhet nje rotacion politik i cili te reformoje klasen politike shqiptare duke hequr farat e komunizmit dhe ti lejne hapsire njerezve te shkolluar ,te afte dhe te ndershem.
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165
  Une besoj qe do ecim vetem ne rang sporti. Dalengadale po behet privatizimi futbollit, duke fillu nga viti tjeter cdo klub shqiptar do kthehet ne shoqeri aksionere dhe kjo normal qe eshte dicka pozitive. Gjithashtu dhe stadiumet do jepen me koncesione gje e cila do sjelle ne rindertimin e tyre. Dhe per dike qe sja ka haberin ,futbolli eshte imazhi me i mire qe mund t'i jape nje vendi.

  Sa per tjerat do kete zhvillim vetem ne infrastrukture. Gjendja ekonomike besoj se do jete po kjo qe eshte ,ne mos me keq. Futja ne BE dhe ndryshimi kartmonedhes sjell vetem veshtiresi ne xhepat e popullit. Italia psh kur ndryshoi liren ju desh 3-4 vjet te merrte veten dhe akoma ka krize te madhe ekonomike ,e jo me nje vend i vogel si shqiperia qe prodhimin bruto e ka pothujse xero.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 8. #8
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  1) Akoma e shoh ne toke .

  2)Ne BE pa kushte ? E pamundur .

  3)Sportistet tane , ne bote kane dhen rezultate te mira , kjo tregon se nuk biem me posht .
  Pak investime dhe pak stimulime , perpara e shoh .

  4) Hyrja e € nuk do jete pozitive edhe ne gjermani e qajn akoma DM .

  5)Me fqinjet gjithmon paqedashes kemi qene, gje qe na eshte marre si dobesi. Fqinjet acarohen duke u pare ne pasqyr lol

  6)Cdo gje eshte e mundshme .

  7) E shoh me te qete se tani dhe me demokratike se tani . Por ne rradhe te pare duhet te ndergjegjesohen njerzit dhe te bejn zgjedhjen e tyre pa simpatira partiale ose ne kembim te ndonje stimulimi moral ose material


  Pyetja 8 , no comment :-p


  Ps. Shqiperia po ecen , ndoshta jo me hapa gjigante , por e shoh pozitivisht .
  Edhe vendet me te zhvilluara , me demokratike ju eshte dashur me shume se 20 vjet te arrijne kete standart qe kane sot .
  Durim o poeple :-))
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Izadora : 26-05-2011 mė 14:40
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2009
  Vendndodhja
  Ne Kontinentin tim
  Postime
  315
  ne te gjitha aspektet do te jemi edhe 19 vjet perpara

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Si e pėrfytyroj unė Shqipėrinė nė vitin 2030:

  PD dhe PS vazhdojnė tė qeverisin. Njerėzit janė tė ndarė nė dy kampe dhe secili voton pėr partinė e tij tė zemrės, pėr partinė qė ai beson se do t'i zgjidhė hallet.

  Shqipėria ka hyrė nė BE. Shumica e njerėzve ka ikur dhe punon jashtė, ndėrsa pronat nė Shqipėri i zotėrojnė politikanėt.

  Ėshtė rritur pavarėsia e femrave. Lindshmėria nė Shqipėri ka shkuar 1 fėmijė pėr familje, por nga ana tjetėr ėshtė rritur pavarėsia e individit.

  Homoseksualėt kanė fituar tė drejta dhe kanė marrė poste kudo, nė ēdo fushė tė jetės. Nė Tiranė organizohen ēdo vit parada homosh.

  Nė Shqipėri kanė ardhur shumė tė huaj, kryesisht nga Azia dhe Afrika. Kėta tė ardhur janė pėrshtatur suksesshėm nė jetėn e vendit dhe shumica e tyre janė martuar me vajza shqiptare.

  Nė Jug tė Shqipėrisė janė hapur shkolla greke nė ēdo rreth. Greqisė i janė shitur ujėrat detare, por me kusht qė peshkatarėt shqiptarė tė kenė tė drejtė tė peshkojnė aty me raste festash, pėr pashkė dhe krishtlindje.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  1): Ku e shihni Shqiperine ne 2030?
  Ne planetin e udhehequr nga majmunat
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 12. #12
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
  Ne planetin e udhehequr nga majmunat
  Sa pesimiste mi amon.

  Shqiperine ne 2030 sdu me e pa fare.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277
  Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Sa pesimiste mi amon.

  Shqiperine ne 2030 sdu me e pa fare.
  Po ēte bojme,kshtu na kan mesu te paret tane,ti themi gjonat troē

  Po mir,ti nuk do hiē hiē fare me e pa?

  Si thu ti,a ta hudhim me vote,qe ta heqim dhe nga harta? se mos te prishen dhe syēkat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Linda5 : 26-05-2011 mė 18:19
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 14. #14
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
  Po ēte bojme,kshtu na kan mesu te paret tane,ti themi gjonat troē

  Po mir,ti nuk do hiē hiē fare me e pa?

  Si thu ti,a ta hudhim me vote,qe ta heqim dhe nga harta?
  Jo me vota se skemi kohe te merremi me kutite ti hapim apo jo
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277
  Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Jo me vota se skemi kohe te merremi me kutite ti hapim apo jo : p
  Ore do marim nga Kina per vezhgues,dhe me kte rast i vejm dhe te hapin kutite,qe kshtu mbaron puna shpejt e shpejt, mrena dites

  Apo akoma ste eshte mbushur kaplloqja,qe Kinezt e marojne punen tak fak?
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 16. #16
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  mmmmmmmmmmmmmmmm pyetje e veshtire po kemi prap keta politikan

  por mendoj se nga viti 2030 shqiperia do jet me mire ne futboll
  qe te jet shqiperia e bashkuar me kosoven mbase po por me trojet e tjera haroje
  sa per ikjen e sales ose rames nano basha etc ata mbase ikin po do vi fara e atyre
  prap shqiperia ne greva :P
  Partizoni

 17. #17
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,306
  Shpresoj jo njesoj ne vend numero sic ka qene per shume vite tani ...

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Anėtarėsuar
  25-01-2010
  Postime
  860
  Pyetje interesante, mendimet e mia modeste.

  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  1): Ku e shihni Shqiperine ne 2030?
  Vend i qete dhe relativisht i zhvilluar por me problem masisv borxhi. Pak a shume si Greqia sot. Endra ime per kantonizim dyshoj se nuk do realizohet pa kaluar nje krize borxhi.

  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  2): A e shihni ne BE si nje shtet anetar pa kushtezime?
  Nuk do kete me BE ne 2030-en, fale zotit.

  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  4): Standartet e jeteses mendoni se do jene kto qe kemi, me lart apo kriza globale dhe futja euros ne qarkullim do na varferoje me shume se c'jemi?
  Euroja nuk do futet si tender ligjor per shkak te krizes ne eurozone dhe kriza financiare globale nuk e prek shqiperine per arsye ekonomike. Sic e thashe, nej vend mesatarisht i zhvilluar.

  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  5): Po me fqinjet si e shihni gjendjen? Te acaruar si gjithmone apo me mire?
  Edhe me te acaruar por ne pozita force. Serbia falimentoi vjet dhe mori borxh nga FMN-ja. Nuk ka ndonje ekonomi kushedi se cfare dhe ka mendesi mesjetare, poshte e me poshte do veje. Greqia...po per lesh po vete. Maqedonia po mbahet me zor ne kembe. Pra ne po rritmei, te tjeret po bien. Megjitahte shtett ne renie synojne te sundohen nga junta ushtarake dhe Greqi mbi te gjitha ka hisotri ne kete drejtim, keshtu qe dueht me u tregu te kujdesshem.

  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  6): Mbas 20 vjetesh shihni nje shqiperi te bashkuar ,kosove-shqiperi dhe trojet shqiptare ne maqedoni? Apo kshu sic jemi copa copa .
  Uroj qe jo. Qe Ilirida do ndahet per kete nuk ka dyshim, por uroj qe 'shteti' shqiptar te mebet nje konferedate. Ne et kundert nuk do vene mire punet.

  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  7): Politiken shqiptare si e shihni ,te acaruar me perleshje ,kercenime dhe bojkotime? Apo te moderuar si asnjehere tjeter?
  Varret nga nje zgjedhje evetme: a do kantonizohemi apo jo. Nese jo, tensioni rajonal mes krtaginave do e mabje politiken te acaruar si sot. Shih vbelgjiken ose spanjes nese do shembuj. Nese do kantonizohemi (dyshoj) nuk kam fare dyshim qe brenda 2030-es do arrijme standartin e zvicres, ne pasuri, fuqi dhe qetesi te brendhshme.
  Kantonizimi i hapėsirės shqiptare, rruga e vetme drejt zhvillimit!

 19. #19
  he he hee... Maska e halla mine
  Anėtarėsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  brojė
  Postime
  1,466
  Ku e shihni Shqiperine ne 2030?
  Ne 2030 nuk e shoh fare Shqiperine.
  Perfundimisht me lojera politike do te realizohet enderra e shkijeve+grekeve, pra e evropes, per ta zhduk nga harta Shqiperine, dmth racen shqiptare.

  Tjerat pyetje..
  ku, qka.. cila Shqiperi?
  Asnjė kompromis, kurr asnjėher.. deri n'apokalips!

 20. #20
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,306
  Citim Postuar mė parė nga halla mine Lexo Postimin
  Ne 2030 nuk e shoh fare Shqiperine.
  Perfundimisht me lojera politike do te realizohet enderra e shkijeve+grekeve, pra e evropes, per ta zhduk nga harta Shqiperine, dmth racen shqiptare.

  Tjerat pyetje..
  ku, qka.. cila Shqiperi?
  jo kaq negativ lol ... shqiperia kur nuk eshte zhdukur der tani ska per tu zhdukur me

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •