Close
Faqja 19 prej 19 FillimFillim ... 9171819
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 376 prej 376
  1. #361
    i/e regjistruar Maska e tarushi
    Anėtarėsuar
    21-03-2011
    Postime
    19

    Thumbs up vaj ulliri cilesi e pare!!

    Ne tė gjithė dimė se vaji i ullirit shton shije nė sallata dhe pasta qė hamė por gjithashtu ndihmon qė tė jemi mė tė shėndetshem, apo jo?.

    kerkoj ndnje kompani shqiptare,kam per te shitur Vaj ulliri . cilesi e pare. kush eshte i interesuar te me kontaktoje ne
    aureltarushi@hotmail.com

  2. #362
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2011
    Postime
    253

    Keni bere ndonjehere blerje ne internet nga Shqiperia?

    Dua te di ne keni blere nga interneti ndonjehere dhe cilat faqe m'i rekomandoni si te sigurta per te beller?

    Ju falemnderit

  3. #363
    Ēfarė do tė blesh ? Nqs do presh psh,mund ta blesh kėtu:

    http://www.google.com/products/catal...ed=0CCQQ8wIwAQ
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  4. #364
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2011
    Postime
    253
    Nuk u ngope ti me keto budallalleqe?

  5. #365
    Ēpate ? Unė tė pyeta ēa do tė blesh ? Dhe pastaj dhash njė sygjerim.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  6. #366
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Nga Shqiperia skam bere blerje por kam blere nga nje website Shqiptar qe shiste suvenire Shqiptare patriotike , flamure , canta me emrin Albania etj etj ... dhe un vendosa te bleja ca filxhana me emrin Albania ... futa kredit karten , blerja u be me sukses ... vura dhe adresen delivery .... dhe filxhanat nuk erdhen kurre ... kjo ka qene e vetmja eksperience me websitet Shqiptare , me te huajat sigurisht eshte ndryshe por duhet te pyesesh mire pasi kam degjuar qe shumica e tyre nuk bejne delivery ne Shqiperi .. ndoshta dhe sikur te bejne e dine qe malli mund te "humbi" rruges
    lol

  7. #367
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Dmth filxhanet qe pini kafen tani nuk shkruajne Albania?! Shame on you!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #368
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Kam blere une. Nga ebay..amazon... etj. Kur te blesh sigurohu mire qe te kete fature malli nen 100 USD me duket. Perndryshe pavaresisht me ke sherbim postar i sjell, do ti nenshtrohen doganes... edhe te rrofte qe i bleve online.

    Pra nqs ble nje pale kepuce 15 USD eshte OK. Po kur ble nje laptop qe be 400 dollare psh, kalon ne dogane dhe ata i shtojne edhe nje 120 siper. keshtu te behet 520 edhe iku leverdia. Sidoqofte per cdo gje konsultohu me nje agjent doganor paraprakisht... mund te te japin keshilla shume te vlefshme. Ata te rinasit sidomos jane te zot ne kete pune.
    Ka shitesa sic jane kinezet psh qe e bejne mark si gift per te evituar taksa...

    Une kam vetem nje keshille: Evito te ekspozosh karten e kreditit direkt... perdor paypal. 99% e pranojne.

  9. #369
    i/e regjistruar Maska e Blerim R
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    Pejė
    Postime
    139
    hyr ne http://global.ebay.com/ e ke aty ku mund ta zgjedhesh shtetin e Shqiperis (Albania) kuptohet ne fillim duhet regjistruar etj.

  10. #370
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2011
    Postime
    253
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Kam blere une. Nga ebay..amazon... etj. Kur te blesh sigurohu mire qe te kete fature malli nen 100 USD me duket. Perndryshe pavaresisht me ke sherbim postar i sjell, do ti nenshtrohen doganes... edhe te rrofte qe i bleve online.

    Pra nqs ble nje pale kepuce 15 USD eshte OK. Po kur ble nje laptop qe be 400 dollare psh, kalon ne dogane dhe ata i shtojne edhe nje 120 siper. keshtu te behet 520 edhe iku leverdia. Sidoqofte per cdo gje konsultohu me nje agjent doganor paraprakisht... mund te te japin keshilla shume te vlefshme. Ata te rinasit sidomos jane te zot ne kete pune.
    Ka shitesa sic jane kinezet psh qe e bejne mark si gift per te evituar taksa...

    Une kam vetem nje keshille: Evito te ekspozosh karten e kreditit direkt... perdor paypal. 99% e pranojne.
    Po me amazon duhet te ekspozosh karten direkt me sa pashe???

  11. #371
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-02-2014
    Postime
    1

    Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

    Citim Postuar mė parė nga OO7 Lexo Postimin
    Une jam nje perdorues i rregullt i ebay prej gati 1 viti. Deri me sot kam bere mbi 50 blerje perfshi ktu nga aksesore telefonash, telefona, pjese kompjutrash e lloj lloj gjerash. Asnjehere nuk ka ndodhur qe dicka qe e kam blere te mos ket ardhur (flas per ne Tirane sepse ne rrethe nuk e di cfar ndodh). Posta Shqiptare eshte 100% e sigurt dhe nuk paguan as dogane, ndersa me ka qelluar qe kam blere nje here me DHL dhe kam paguar 30% te mallit me shume per doganen e sherbimin, dhe qe atehere une nuk dua ta shoh me me sy DHL, nuk ja vlen jo vetem per vleren shtese qe do paguash ne dogane por edhe per sorollatjen burokratike derisa malli te te vi ne shtepi, nuk ja u rekomandoj posten me DHL.


    Une deshiroj te bleje nje Telefon ne ebay por jam interesuar per taksen doganore dhe TVSH dhe tek faqja zyrtare e Doganes thuhet qarte qe : http://www.dogana.gov.al/sq/node/118

    A eshte e mundur qe nese une bie dakord me shitesin ne ebay per ta nisur si GIFT , a mund te kem problem??? A te taksojne me teper ne dogan nese e poston me DHL apo poste te tjera private??

    Ju lutem kushdo qe ka bere blerje ne ebay me Shumen nen 400 $ dhe e ka te qarte se si veprohet, do me ndihmonte nese me kontakton ne email tim : ronigashi@hotmail.com

    Shume Faleminderit!!!

  12. #372
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anėtarėsuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

    Hera pare qe bleva online.shyqyr me erdhi pakua sot, se kisha ven ca merak se mos me vidhnin leket edhe hic blerje...
    Kepuc bleva.ne ebay.co.uk

    Erdhen me shpejt nga cprisja.skisha dogane, mbase ngaqe gje e vogel?
    30 lek monedh pagova.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prudence : 02-05-2014 mė 12:00
    "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

  13. #373
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2015
    Postime
    1

    Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

    mos e din dikush ku ka ndonje adres per vaj ariu

  14. #374
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anėtarėsuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

    Ariu ???? Je e sigurte qe mund te nxjerrim vaj nga Ariu??
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  15. #375
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

    Nje faqe ku mund te porositesh vaj ariu.
    Nga Michigani Usa.Vaji qe kane keto NUK DUHET TE PERDORET PER USHQIM,
    por vetem per qellime kozmetike si per rritje flokesh per lekure etj
    Kutia me vaj e hapur duhet te ruhet ne frigorifer.
    http://www.buybeargrease.com/order-now
    Vaji i ariut perdoret per rritjen e flokut dhenies se flokut shkelqim
    si dhe per te rigjeneruar rilindjen e flokut.Vepron si kondicioner.
    ====
    BG,Ariu eshte i trashe dhe i fryre si derri dhe ka sasi te medha dhjami,prej nga krijohet yndyra/vaji.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 08-04-2015 mė 22:07
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  16. #376
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

    nje faqe shume e mire dhe me shume oferta eshte edhe https://theproshopping.com/

Faqja 19 prej 19 FillimFillim ... 9171819

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •