Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
  1. #21
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    sa mire qe u hap sezoni , turizmi do e zhvendosi vemendjen ndaj problemeve te tjera ...

  2. #22
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga Sofi _ Lexo Postimin
    Hahaha, normal jane, Admiral. Ne fakt, ata te marsit mund te kosiderohen si te 'guximshem', por keta te prillit jane krejt normal. Ben ngrohte ne jug, Admiral.

    Ne fakt ndryshon pak nga viti ne vit, ne varesi te shirave te pranveres.

    Zotrote mos e ben gje plazhin ne Norvegji ne gusht qe ben fresk, apo je njeri qe ke ftohte ne cdo stine ?

    Shko ne jug per pashket (aty rreth prillit)

    (ps:bej shaka per Norvegjine)
    hahaha. plazhin e bej neper bote, por 15 dite ne velipoje nga 1-15 gusht i kam bere gjithmone (ky mund te jete viti i pare qe nuk i bej) dhe me ka rastisur shpesh qe mos te futem ne uje sepse me dukej i ftohte.

    nuk jam njeri qe ka ftohte ne cdo stine. madje jam ne ekstermin tjeter, qe nuk vishem kurre trashe, as ne mes te janarit, por sdq preferoj plazhin ne uje te ngrohte.
    jo te futem ne uje avash avash ne maje te gishtave
    Vasudhaiva Kutumbakam

  3. #23
    Me duket se shumica ktu se paska idene e detit shqiptar por e paska me te thenme!
    Kush jane keto gjeni qe thone se eshte me i ngrohte deti i jugut?

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anëtarësuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar më parë nga Bamba Lexo Postimin
    Me duket se shumica ktu se paska idene e detit shqiptar por e paska me te thenme!
    Kush jane keto gjeni qe thone se eshte me i ngrohte deti i jugut?
    Mor Bamba s'po flas per detin une. Po flas per mikro-klimen ne jug, qe eshte pak me ngrohte se ne bredgetin e Adriatikut ne veri. Ke fakte kundra?

    Dhe nga sa di deti Jon eshte me i ngrohte ne dimer.

  5. #25
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Vallaj anej nga jugu uji eshte akull fare,nrm ngaqe eshte i paster ,ka dallim nga ai i Durresit ku merr nje ngjyre dhe eshte goxha i ngrohte
    Un per vete preferoj Shen Gjinin dhe Velipojen,ajo rera e zeze dhe e paster nuk ka te paguar edhe Gjiri i Lalzit nuk eshte keq
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga Geri Tr Lexo Postimin
    Vallaj anej nga jugu uji eshte akull fare,nrm ngaqe eshte i paster ,ka dallim nga ai i Durresit ku merr nje ngjyre dhe eshte goxha i ngrohte
    Un per vete preferoj Shen Gjinin dhe Velipojen,ajo rera e zeze dhe e paster nuk ka te paguar edhe Gjiri i Lalzit nuk eshte keq
    Ne jug mire qe eshte akull fare, por s'futesh as dot avash avash se eshte i thelle direkt ose sepse te vrasin guret Kshuqe s'ka zgjidhje tjeter vecse te zhytesh direkt!

    Shen Gjini ka lezet, as i ftohte e as i piste (te pakten te ajo zona qe shkoj une keto vitet e fundit ka qene paster fare).

    La vita non si spiega, si VIVE!

  7. #27
    Citim Postuar më parë nga Sofi _ Lexo Postimin
    Dhe nga sa di deti Jon eshte me i ngrohte ne dimer.
    Po pse thua me sa di, nuk e ke provuar ndonjehere ujin e detit Jon ne dimer?
    Meqe je nga Saranda prandaj them

    La vita non si spiega, si VIVE!

  8. #28
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    e mani men plazhin para '90 kur piqeshin robt ne diell. as sunblock asigjo ene rrijshin robt ka 5 or ne diell ene nuk flijshin dot noten se ju percellote kurrize hahahahahahahaha. o none sa ignorantus kena qen
    no glove no love

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anëtarësuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Po pse thua me sa di, nuk e ke provuar ndonjehere ujin e detit Jon ne dimer?
    Deklaratat behen ne baza krahasimore zemer, jo se jam hedh une ne det apo jo ne dimer. Ne ane te Adriatikut s'kam jetuar te bej krahasime.

    Pastaj, dhjetori s'eshte dimer, eshte vjeshte


    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Meqe je nga Saranda prandaj them
    Kishe ndonje porosi? (PS: kam pershtypjen se e ke fjalen per menyren si shkruaj...? normalisht qe njerezit nuk shprehen sipas 'formulave' rajonale te te folurit, te limituara ne vendin ku jane rritur; gjuha ndikohet prej shume faktoresh te tjere po s'kam kohe te zgjatem)

    Citim Postuar më parë nga TikTak Lexo Postimin
    e mani men plazhin para '90 kur piqeshin robt ne diell. as sunblock asigjo ene rrijshin robt ka 5 or ne diell ene nuk flijshin dot noten se ju percellote kurrize hahahahahahahaha. o none sa ignorantus kena qen
    Une lyesha me kos se me thoshte gjyshja
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sofi _ : 24-05-2011 më 21:29

  10. #30
    Citim Postuar më parë nga Sofi _ Lexo Postimin
    Deklaratat behen ne baza krahasimore zemer, jo se jam hedh une ne det apo jo ne dimer. Ne ane te Adriatikut s'kam jetuar te bej krahasime.

    Pastaj, dhjetori s'eshte dimer, eshte vjeshte
    Nuk e kisha ne kete kuptim. Mund te mos kesh jetuar ne ane te adriatikut por do kesh bere ndonjehere pushime ne ndonje plazh te adriatikut, si Mal te Zi psh.... e meqe vete ke jetuar ne Sarande mendova qe te ka rastisur te lagesh te pakten kembet ne dimer.... nejse

    Dhjetori eshte dimer!! Vjeshta perfshin shtator/tetor/nentor.


    Kishe ndonje porosi? (PS: kam pershtypjen se e ke fjalen per menyren si shkruaj...? normalisht qe njerezit nuk shprehen sipas 'formulave' rajonale te te folurit, te limituara ne vendin ku jane rritur; gjuha ndikohet prej shume faktoresh te tjere po s'kam kohe te zgjatem)
    Porosi s'kam asnje. As per menyren e te shkruarit nuk e kisha pasi edhe une shkruaj ne gjuhe letrare por vij nga nje qytet qe flet me dialekt, ndaj s'ka lidhje fare.
    E kisha fjalen pikerisht me faktin qe c'ne s'e ke provuar ndonjehere ujin e detit jon ne dimer... kaq!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anëtarësuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Kleadon, s'ka shume rendesi, ishte nje gjys shaka mqs. me ke pas thene qe jam nga Shkoda a prej zones rreth saj

    Vertet kam qene ne Mal t'Zi, porse kam qene ne vere e jo ne dimer. E po te kisha qene ne dimer s'do hidhesha ne det se s'eshte normale; tjeter gje kur je femij.

    Nuk ka shume lidhje ne fakt hedhja ne det se s'mund te vendoset ngrohtesia nga ndjesia e trupit. Kam lexuar nje studim ku rrymat ne Jon jane me te ngrohta se ato ne Adriatik gjate dimrit. Pra, kete mund ta vertetojne ose hedhin poshte oqeanografet e jo une...

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    sofi..

    na saranda je?
    cbënet andej..?
    jan ujdisur rruget per te vajtur ne sarande?
    jan bere shum pallate ne sarande..
    ku e derdhin sh--ën e ka.kën ?

    ne det apo..

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Mediet e huaja: Shqipëria, vendi ku ia vlen që të kalosh pushimet

    “La Repubblica” këshillon një listë vendesh për të kaluar pushimet për të gjithë qytetarët italianë, ku spikat e para Shqipëria

    “Shqipëria është vendi ku ia vlen të kalosh pushimet”, kështu shkruhet në një nga të përditshmet më prestigjioze italiane.

    “La Repubblica” këshillon një listë vendesh për të kaluar pushimet për të gjithë qytetarët italianë, ku spikat e para Shqipëria.

    Pushime të këndshme dhe me pak shpenzime, thuhet në artikull, ku citohet edhe vlerësimi që ‘Lonley Planet’ i bën Shqipërisë si destinacionin më të mirë për 2011.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anëtarësuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    sofi..

    na saranda je?
    cbënet andej..?
    jan ujdisur rruget per te vajtur ne sarande?
    jan bere shum pallate ne sarande..
    ku e derdhin sh--ën e ka.kën ?

    ne det apo..

    Brari, po, nga Saranda, po s'jetoj aty tani.

    Per cilen rruge pyet? Rruga e bregut ka perfunduar dhe ka dale shume bukur. Kjo ketej nga Ballshi gjys per gjys. Pjesa Jergucat-Tepelene ka perfunduar psh. po ca pjese te tjera jane ende ne 'pune e siper'. Kur te shkoj heres tjeter do 'raportoj'

    Vazhdojne ndertimet, ka dhe shume pallate, ca dhe te shemtuara. Ato gjerat "personale" qe thua ti nuk i hedhin ne det mo. Per ndertimet anes detit ka gropa septike, ato te tjerat me sa di jane lidhur me kanalizimet qendrore. Po ndertohet nje impiant i ri (sic me kane thene) per t'i lidh te gjitha e filtruar.

    Sdq. ne det s'hidhet gje e pafiltruar (me sa di...)

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Vitin e kaluar isha ne durres per te fundit her,aty duhet me qen me fat nese nuk infektohesh,pastaj hajduten po te rjepshin ishte shume rrezik.
    Policia ishte katastrof,ata me sa pash une ishin direkt te lidhur apo me mir me then ishin organizatoret kryesor te hajnive,me ra rasti kur nje shqiptari te kosoves ia vodhen portofolin dhe siq spjegoi ai se me i irrituar kishte mbet nga policet se sa nga hajdutet.
    Ujrat e zeza derdheshin ne det,ushqimi ishte katastrof,pastaj nganjher iknin dritat uji me nje fjal shqiperia ka shume per te ber.
    Kesaj radhe dua ta provoj jugun e shqiperis,ose ti kethehm ulqinit,me deshir kisha provu saranden,por rruga e gjat dhe autobuset po shkoin vetem deri ne durres,kam ndegju qe nga prishtina(nuk e di a eshte e vertet)shkoin autobus nje her ne jav edhe ne jug te shqiperis.
    Sido qe te jet zoti shqiptarve ua ka dhen te gjitha te mirat perveq mendet

  16. #36
    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Vitin e kaluar isha ne durres per te fundit her,aty duhet me qen me fat nese nuk infektohesh,pastaj hajduten po te rjepshin ishte shume rrezik.
    Policia ishte katastrof,ata me sa pash une ishin direkt te lidhur apo me mir me then ishin organizatoret kryesor te hajnive,me ra rasti kur nje shqiptari te kosoves ia vodhen portofolin dhe siq spjegoi ai se me i irrituar kishte mbet nga policet se sa nga hajdutet.
    Ujrat e zeza derdheshin ne det,ushqimi ishte katastrof,pastaj nganjher iknin dritat uji me nje fjal shqiperia ka shume per te ber.
    Kesaj radhe dua ta provoj jugun e shqiperis,ose ti kethehm ulqinit,me deshir kisha provu saranden,por rruga e gjat dhe autobuset po shkoin vetem deri ne durres,kam ndegju qe nga prishtina(nuk e di a eshte e vertet)shkoin autobus nje her ne jav edhe ne jug te shqiperis.
    Sido qe te jet zoti shqiptarve ua ka dhen te gjitha te mirat perveq mendet
    Se si kane mbijetuar njerzit atje eshte nje cudi e vertete! oboboja

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •