Close
Faqja 23 prej 23 FillimFillim ... 13212223
Duke shfaqur rezultatin 441 deri 456 prej 456
  1. #441
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    e mo e qenke shqiptar ti e na i quan shqiptar ata kriminelet qe rrahen policine se..na paskeshin halle..
    ...............

    por ta dini se po e perseritet un e shoket e mij.. do jem aty bashk me poilicet.. por jo ta na i shqepni kokat kte radhe me hunj e gure.. hmm.. jo jo.. kte radhe.. do jemi me nji mitraloz ne dore e do tju grijme o mbetje barbaresh.. .. ta dini..
    provojeni..



    ..
    Brari zgjidh ndonje arme me te vogel se mitrolozi e ka kondakun goxhaaaa dhe pastaj hajde te degjosh ankimet e tua ..... , po ka edhe dy kembet dhe rrezikon qe pjesen e mbetur te jetes ta kalosh me te , sepse po te hyri nuk te del me ........

    Na dhimbsesh se te kemi anetar te forumit , jo per gje .... ha....ha....ha...

  2. #442
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Eshte me shume shqiptare Ed Rama, Gramoz Ruçi, Marinari, juanito apo ti ???


    Sa te jete gjalle PS, qe u krijua dhe u mbeshtet nga serbet, Shqiperia do te kete probleme. Kur te ngordhe PS me gjithe faren e keqe qe e perben, furnizon dhe i shkon pas, atehere mund te bej hajer Shqiperia ...
    Per Ed Ramen dhe Gramozin nuk te them dot gje , por per Marinarin dhe Juaniton qe ia am lexuar nje pjese te shkrimeve mundet te them se "Po, jane shqiptar" ......

    Per PS-ne e ke komplet gabim dhe menyra si flet nuk i ben dobi Shqipetareve dhe Shqiperise ....

    Asnje njeri me dy pare mend ne koke nuk mundet te thote qe PD s'eshte shqiptare apo PS s'eshte shqiptare , pavaresisht se lideri i tanishem i PD-se Sali Berisha dhe disa kelysh te tij jane 100% serbe , apo se Fatos Nano dihet qe beri lojrat e grekut . Keto qe thua zotrote jane me zarar , ne rast se je shqiptar .....
    Ndryshuar për herë të fundit nga bamatat : 12-01-2012 më 14:04

  3. #443
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    maqo..

    ki zendua.. ne 21 janar kenaqej kur shihte banditet duke rrahur vajzen 15 vjece..
    kenaqej kur shihte mijra kriminele duke rrahur policet..

    po ti maqo.. se nuk po te kuptoj mire.. me kriminelet ishe a me ate vajzen?
    me kriminelet ishe a me policet?

    pergjigju qarte..

    kadareja me cfar foli u kuptua se kish qen me banden e 21 janarit..

    sikurse qosja..albin hurvi etjere..

    tash i duhet shum koh e pun e pendes..zotri kadares.. te dal nga kjo hale ku e futi edvini..

    nejse..vet hyri..

    ine rama mund ta formuloje si ta doje shtabi kanibal.. 21 janarin.. por kujtesa popullore nuk fshihet lehte..
    Brari po e postoj edh enje here Postimin e meparshem midis #432-#434 qe mu fshi. Dhe besoj se dihet se kush i fshin keto Postime...Nejse!


    Per ata qe lexojn postimet e mija me vemendje dhe i kuptojn ashtu sic shkruhet, eshte shume kollaj te kuptohet se ku qendroj une. Nuk ka asnji lloj paqartesie ketu!

    Une e kam ndertuar jeten ketu ku jame dhe nuk kame ansji lloj perfitimi apo prespektive per te perkrahur ansji nga partit e cirkut shqiptare. Une kame deshrie/enderr te shikoj shqiperine dhe shqipetaret, qe kan vuajtur kaq shume per kaq shume kohe, te gezojn dhe te jetojn ne nje demokraci te vertet. Une enderroj te shikoj shqiptaret te rrespektohen nga shteti i tyre dhe jo te vriten si bageti, dhe pastaj te tallen me te ndjerit duke i paraqitur si Terrorista te armatosur me Lapsa dhe Cadra! Eshte deshira dhe endrra ime me e madhe te shikoj implementimin e vertet te Drejtesise dhe Demokracise se mirefillt ne Shqiperi, qe gjaku i derdhur nga familjaret e mije e mijer e mijera te tjere mos te shkoj kote, qe shpirti i tyre te prehet i qet edhe pse ata mbajn barren e dheut te huaj.

    Edhe ata qe u vran ne mes te sheshit te kryeqytetit ne mes te dites rrethuar me kamera nga te katra anet, ishin shqiptare si Une e Ti! Edhe atyre i thoshte nena "gjume te embel o biri im". E gjithe "Bota" e pa se cfar ndodhi ate dite. Dhe te siguroj me 100% O Brari, se fajtoret do te dalin perpara drejtesise! Per kete te jeshe mese i sigurt. FBI akoma po shqyrton gjarjen e 21 janarit, po mundohen te zbardhin pjesen e filmit qe eshte fshire. Eshte vetem ceshtje kohe! Me siguri edhe ata jane "envero-edo-rucista"!!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Maqellarjot : 12-01-2012 më 16:57
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  4. #444
    Do me peqente qe figurat e shquara te ngeleshin te tilla pa u perzier me politike dhe duke shperfytyruar veten nga njerez me vlere qe i kan dhene shoqerise, ne njerez te urryer per nje pjese te shoqerise qe jane kundra asaj rryme qe keta VIP-a ndjekin.

    E kam fjalen per kedo , aktor, shkrimtar, piktor, kengetar etj personazhe te dashur per publikun qe i ndjek pa interes deri ne momentin qe ata vendosin te meren me politike
    Revolution 1848

  5. #445
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anëtarësuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    Kadarja shkroi dimrin e vetmise per shokin Enver kur u prish me Hrushovne; shkroi koncertin kur u prish me Maon; si nuk i beri dora te shkruante ni roman per shokin Sali, qe solli demokracine ramiziste ne Shqiperi, qe solli kobin e '97 - u prish me gjithe dynjane dhe u kthye me fitorje plenum berati si kryeminister.

    Kadarja nuk ben per prezidjent - fahri ballija ben, se ai ka zhgrapsur salamandraçkat per Saliun.

  6. #446
    i/e regjistruar Maska e Agim Doçi
    Anëtarësuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranë, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    Ad Fishtum in memoriam

    TE VDEKT’ FJALA!

    (Mallkimi dhe Bekimi)

    Nga Agim M. Doçi

    Kur gjigandi i kombit At Gjergj Fishta i shkruante puntorit të madh të Rilindjes dhe përfaqësuesit ma të nderuar të shtypshkrimeve shqiptare Dom Ndoc Nikaj në Shkodër: “Pse po lodhe për fis të shqyptarve?!…Si me la kryet e gomarve!…”, sot kur sapo ka nis viti i hijshëm i 100- Vjetorit të Pavarësisë sonë Kombëtare, ky mesazh u thotë qartë shqiptarëve se jeni në zgrip. Jemi krah’thatë…
    Humbella që na kërcënon dhe që me një shtysë mund të bijem kryengulthi për të mos u ngritur kurr, është demoralizimi shpirtnor për shkak të humbjes së moralit dhe forcës predikuese kombëtare.
    Mallkimi që më ka lënë pa frymë, që më ka trembur deri në palcë, i pashembëllt për nga rëndesa është ai që lshon mbi njeriun krahina ime katolike e Mirditës: “Të vdektë fjala!”
    Pra jemi midis mallkimit dhe bekimit!
    Ka shumë politikuaj, që u ka vdekun fjala!
    Shpesh herë shumësin e “atyre” që janë në politikë prej 20 vitesh, që kanë “privatizuar” edhe forcat politike në Shqipëri, i kam cilësuar publikisht, me nofkën “politikuaj”...e jo politikanë! Sepse këta “kuaj” të politikës fshijn’ lamin e tyre, duke mjelur Shqipërinë e ngrat’.

    Për vetë natyrën time dhe angazhimeve të përditëshme që kam, ndodhem vazhdimisht pranë halleve dhe shqetësimeve të të gjithë shqiptarve dhe madje në qendër të gjeratores së stresit “made in albania”. Nuk mund ta fsheh, madje nuk është mungesë modestie nga ana ime, që përherë, midis shokëve, kolegëve, miqëve, të njohurve dhe të panjohurve të mij, gjendem nën një trysni që vështirë që ta largosh me një fjalë apo një shprehje që përdorim rëndom: “Hë mo, mos çaj kryet!”. Shumë prej tyre më kërkojnë të jem më aktiv, të shkruaj më shpesh, të futem si “diversantë” në studiot televizive kombëtare dhe antikombëtare(!) për të dhënë mesazhe të vërteta, të sinqerta dhe “ndryshe” nga disa “analistë” të tjerë që kanë pushtuar ekranet dhe që qorrollepsin teleshikuesit, të lodhur dhe të neveritur nga çka shohin dhe çka dëgjojnë.

    Nëse zgjedhjet e vitit 2009, përjashtuan nga zyrat e shtetit hajnat, kjo ishte fitore e popullit që votoi për të djathtën, i zhgënjyer keqas prej të majtëve që ikën me turp dhe pa ndëshkim hë për hë.
    A thue “të djathtët” s’po bajnë hajni?!...e kjo i ka lehtësue hajnat e majtë?...
    Nëse Jezu Krishti i kërkoi Zotit: “Fali se nuk e dijnë se çka bajnë!”…Unë po futem në mëkat dhe po lutem: “Dënoi o Zot se e dijnë çka kanë ba dhe çka bajnë!”
    Më mirë se askush, këtë situatë aktuale, e njeh vetë Doktori dhe ndoshta Ai nuk ka nevojë për mendimin kritik temin. Por, si thue i dashtun Doktor, a mund të rri unë pa i thanë ato çka shoh e çka më ndjen shpirti!?
    Prandaj po kaloj direkt në 6 pyetjet e mia publike, që nuk kanë të bajnë me 6 kushtet e BE-së:

    1. Ku i gjete disa qeveritarë të lartë që i bëre ministra, zv.kryeministra dhe madje kryeministër në vitet 1992 – 1996/’97...dhe që në zgjedhjet e vitit 2009 u federuan tek “Poli i Lirisë” (Rakisë), ndonse zgjedhjet i fitove në aleancë me Lëvizjen e Skraparllinjve të Inatosur (F. Nano – Veprat e pabotuara “Si u bëra shofer i I. Metës)?!
    2. Ku e gjete Topin, që vërtitet në “fushën e kundërshtarit, dhe 21 janarin e quan“ngjarje në bulevard?!...”
    3. A nuk e miratove vetë Ina Ramën si Kreyprokurore të Republikës dhe ajo shumë shpejt “ta shpërbleu” duke luajtur “xing” me Topin?
    4. A të kanë informuar që D. Prifti – pa Kishë, pa Parti e pa Burrni, ka inçizuar jo vetëm Edvinin e Metën, por sipas haluçinacioneve personale të tija edhe ty(!)...
    5. Ku i gjete eurodeputetët e PD-së, që kur shpifte Dick Marty për transplant organesh, (ata/ato) nuk ishin as në sallë, por endeshin nëpër boutiqet duke bërë shoping?!...
    6. Pse nuk i thërret ata të AK (Kuqezi), me frymën e bashkëpunimit atdhetar, kur dihet botnisht se nuk diskutohet atdhetarizmi Juaj, Z. Berisha? Nëse midis tyre ka “faqezinj”, a pak të tillë ka edhe jasht tyne, në partitët tona politike, në administratën e lartë shtetnore, madje edhe rreth Jush?!

    Unë, e shumë si unë, tek Ti, te shpirti dhe energjitë Tuaja, kanë besim që Shqipëria falë meritës do integrohet një ditë! Madje jo shumë vonë.
    Por a mjafton kjo që ne shqiptarët patriotë të presim dhe të drejtojmë sytë vetem kah qielli!? Duhet të përnojmë se forca e fjalës, magjia e predikimit është rrëxuar në nivelet e një grope shpirtnore, që kërcënon çdo ditë edhe kultin e Perëndisë. Fabrika e Rrenave të Opozitës, por jo vetëm e saj, nuk ka të lodhur.
    Ajo klithmë dhe dhimbje shpirtnore që lëshoi At Fishta në vargjet e tija lapidare “Kur pata kenë Papë” dhe “Vegimi”, dëshmon arrnimin e plagës së vjetër me “plagë të re”, po bahet përditë ma e randë e ma dhimbshme duke rjepë pasuritë kombëtare deri në palcë…!

    Do të ishte blasfemi nëse prej zhgënjimit do të mallkoja të tjerët dhe veten për shkak të rrjedhojave absurde që kanë pllakosur jetën shpirtnore shqiptare. Veçanërisht katolikët…Citoj katolikët jo vetëm pse vetë jam i tillë, por edhe pse kam frikë se politikuajt “demokristianë” shqiptarë drue se mos i ka zanë ma shumë pikërisht mallkimi që përmenda ma nalt. Larg qoftë!
    Më vjen keq e marre (turp), për “demokristianët” aktual,që flirtojnë majtas, me kënaqsinë e një masturbimi absurd. Nuk ka vend europian, as për me e krahasue me kta “tanët”!...
    Ndoshta gabohem, por nuk ma don mendja, që e kanë për karrige apo kolltuqe qeveritarësh(!).
    I ndjek me shumë siklet, të gjitha studiot televizive, ku “politikuaj demokristianë”, flasin e flasin, e asgja nuk mbahet mend. Me përjashtim të nji mllefi antiberishë e anti PD. Mbasi u ndanë në tre parti demokristiane e në nji union demokristian, me mbiemna krejt të hijshëm, si Gurakuqi, Guraziu, Guraleci etj. ulen majtas në tryezën opozitare. Aferim!
    A duhet me lajmërue emisonin “Njerëz të humbur” të Aida Shtinos,se ku mund ta gjejmë themeluesin Bushati?!...Ka shkrue diçka Zefi këto kohë në disa gazeta që më duket se nuk i lexon as k/redaktori i tyre, përveç meje, ku me keqardhje konstatoj që misioni demokristian më duket tejet i mekun deri në asfiksim politik.
    Me të drejtë mund të pyes dikush “ku don ne dalë ky Doçi i Mirditës”!?
    Hall i madh për kend nuk e kupton. Po jua sqaroj, duke iu rikthyer edhe njëherë Atit të Poezisë Kombëtare Shqipe OFM, At Gjergj Fishtës dhe duke iu përcjell vargjet e tij:

    Shik, dy fjal’ gjith’ kombit mbar’
    Sy nder sy, me ia than’ deshta
    Ma zor mblidhen dy shqiptar’
    Sesa mblidhet nji thes me …pleshta!

  7. #447
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Un them se ka ik koha qe me mire me mbledh nje thes me pleshta te mbledhesh dy shqiptare.
    Per mendimin tim shqiptaret jane shumica me nje mendje qe vendin e tyre e duan shtet dhe dinjitoz.
    Po shqiptaret kane akoma disa armiq te medhenj:
    1. Injoranca e thelle e nje shumice te madhe qe nuk dallojne dot shtetin nga tribalizmi nga veriu ne jug- dhe kjo kurohet duke rrit jashte mase kulturen e evropiane te gjithkujt.
    2. Komunizmi shqiptar qe qe sot ka mare formen e nje shteti hibrid ku pasuria kombetare nga feudale e Enver Hoxhes eshte bere e bijve te tij ideologjike - kjo kurohet me dekomunizim te thelle dhe me shpronesim nga baza duke ja kalu pasurise kombetare cdo pjese te marre padrejtesisht nga katowica.
    Qe i fryn dasise gjoja ideore, krahinore dhe i le shqiptaret ne dysh te pazote te shofin rrugen e kombit te vet - kjo kurohet duke bere cdokush mendjen top se ne jemi para cdo poltikani e pas nesh si shqiptare vjen kombi jo politika.
    3.Komshinjte tane Greket e Serbet qe na kane frike se jemi vitale ne esence dhe bejne ceshte e mundur te mos behemi- kjo kurohet duke i treguar vendin sekujt prej tyre e duke mbajt lart karizmen kombetare.
    4. Intelektualet shqiptare te rritur ne sere pa diell dhe sherbetore lakej te pushtetit - kjo kurohet te hidhen ne kosh te plehrave gjithe pseudo intelektualet dhe ti celet rruga kujtdo qe me mend bend dicka per te miren e ketij vendi.
    5. Hajnia te cilen e kemi ne gjak si popull - e cila kurohet duke vene denime spektakolare per cdo hajni sa te edukohet brezi me idene ajo qe seshte e jotja ste takon. Sic kane bere fundja kombe te tjere.
    6. Pabesia - semundje sociale e rende qe kemi e qe na ka nxjerre rreqites e te pabaze para botes- qe nje zot e di si kurohet.
    7. Kanuni - nje ligj primitiv sa bota qe ha perdite koka shqiptaresh - qe kurohet me cdo menyre po kryesisht me nderhyrje te fuqishme nga shteti.

    Kush do ti luftoje keta armiq - kush tjeter pervec se shqiptareve vete?
    Albania Uber Alles

  8. #448
    i/e regjistruar Maska e a.koci
    Anëtarësuar
    17-05-2011
    Postime
    125
    Citim Postuar më parë nga juanito02 Lexo Postimin
    Un them se ka ik koha qe me mire me mbledh nje thes me pleshta te mbledhesh dy shqiptare.
    Per mendimin tim shqiptaret jane shumica me nje mendje qe vendin e tyre e duan shtet dhe dinjitoz.
    Po shqiptaret kane akoma disa armiq te medhenj:
    1. Injoranca e thelle e nje shumice te madhe qe nuk dallojne dot shtetin nga tribalizmi nga veriu ne jug- dhe kjo kurohet duke rrit jashte mase kulturen e evropiane te gjithkujt.
    2. Komunizmi shqiptar qe qe sot ka mare formen e nje shteti hibrid ku pasuria kombetare nga feudale e Enver Hoxhes eshte bere e bijve te tij ideologjike - kjo kurohet me dekomunizim te thelle dhe me shpronesim nga baza duke ja kalu pasurise kombetare cdo pjese te marre padrejtesisht nga katowica.
    Qe i fryn dasise gjoja ideore, krahinore dhe i le shqiptaret ne dysh te pazote te shofin rrugen e kombit te vet - kjo kurohet duke bere cdokush mendjen top se ne jemi para cdo poltikani e pas nesh si shqiptare vjen kombi jo politika.
    3.Komshinjte tane Greket e Serbet qe na kane frike se jemi vitale ne esence dhe bejne ceshte e mundur te mos behemi- kjo kurohet duke i treguar vendin sekujt prej tyre e duke mbajt lart karizmen kombetare.
    4. Intelektualet shqiptare te rritur ne sere pa diell dhe sherbetore lakej te pushtetit - kjo kurohet te hidhen ne kosh te plehrave gjithe pseudo intelektualet dhe ti celet rruga kujtdo qe me mend bend dicka per te miren e ketij vendi.
    5. Hajnia te cilen e kemi ne gjak si popull - e cila kurohet duke vene denime spektakolare per cdo hajni sa te edukohet brezi me idene ajo qe seshte e jotja ste takon. Sic kane bere fundja kombe te tjere.
    6. Pabesia - semundje sociale e rende qe kemi e qe na ka nxjerre rreqites e te pabaze para botes- qe nje zot e di si kurohet.
    7. Kanuni - nje ligj primitiv sa bota qe ha perdite koka shqiptaresh - qe kurohet me cdo menyre po kryesisht me nderhyrje te fuqishme nga shteti.

    Kush do ti luftoje keta armiq - kush tjeter pervec se shqiptareve vete?

    Bravo Juanito !! jam nje mendje me ty, pik edhe presje. Ne jemi te pafuqishem para ketyre mostrave qe drejtojne vendin ,jane pasuruar me gjakun e popullit shqipetare duke e shfrytezuar ne maksimum.

  9. #449
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    323
    .....është demoralizimi shpirtnor për shkak të humbjes së moralit dhe forcës predikuese kombëtare.

    mir o z.Agim po si reagohet...po hijshem ama? meqe permend Fishten a me lejohet te permend dhe un Nolin?...kur thote beu bujku e bujku bej.....

    un,me sa shof, s dalloj nji qe ka pare per s mari.....per kto qe thu ti duhen burra me zemer me fjale me pune ....po ku jan se..?

    un po t kisha ca pare e t isha kaq i mire....do kisha nrejt mes Tirones kafe po pa piken e alkolit ama.....e ne katin e dyte te saj do kisha vu nja tridhejt a dyzet tav.me ka i mikrofon t programushem t themi per 3 min. e kush dojte me nimu popolon e t kishte nja dy pare men si dhe nji kuote leku me pagu me mor pjes, t sponsorizume a? ka noj bamires ,,,eh......

    po per kto qe thu ti duhen burra me zemer me fjale me pune ....po ku jan se..

    duhet prop. kapilare ka baza e ka kulmi.......

  10. #450
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga Duaje Siveten Lexo Postimin
    Kadarja shkroi dimrin e vetmise per shokin Enver kur u prish me Hrushovne; shkroi koncertin kur u prish me Maon; si nuk i beri dora te shkruante ni roman per shokin Sali, qe solli demokracine ramiziste ne Shqiperi, qe solli kobin e '97 - u prish me gjithe dynjane dhe u kthye me fitorje plenum berati si kryeminister.

    Kadarja nuk ben per prezidjent - fahri ballija ben, se ai ka zhgrapsur salamandraçkat per Saliun.
    Tani Kadarja eshte mbreti i Doçerve dhe Salave ! Eshte figura tipike dhe supreme e tyre ! Kjo nuk do te thote se jane i njejti rang ! E thashe "mbreti" i kesaj kategorie per Kadarjen , sepse Sala eshte rreshteri , ndersa Doçi ushtar kembesorie !

    Por te gjithe zagare te Ramizit , sepse ata as nuk e kishin nderin te takonin Enverin , por e duartrokisnin me zell si pjese me servile dhe ordinere e ketij populli !

    Them si pjesa me ordinere dhe servile , sepse as qe kishin qellime te mira ndaj atdheut , por vetem per karriere , para dhe interesa vetiake apo agjenturale ! Nderkohe qe pjesa me e madhe e popullit besonte dhe ndihmonte ne emer te atdheut !

    Shkurt muhabeti , gjindje e peshtire !
    Ndryshuar për herë të fundit nga bamatat : 13-01-2012 më 15:19

  11. #451
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    zendush..

    ti ke nevoj te vizitonec te ndonje veteriner psikolog..

    lol

  12. #452
    AKA-MANO Maska e Maqellarjot
    Anëtarësuar
    16-06-2011
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    972
    Citim Postuar më parë nga zend Lexo Postimin
    Tani Kadarja eshte mbreti i Doçerve dhe Salave ! Eshte figura tipike dhe supreme e tyre ! Kjo nuk do te thote se jane i njejti rang ! E thashe "mbreti" i kesaj kategorie per Kadarjen , sepse Sala eshte rreshteri , ndersa Doçi ushtar kembesorie !

    Por te gjithe zagare te Ramizit , sepse ata as nuk e kishin nderin te takonin Enverin , por e duartrokisnin me zell si pjese me servile dhe ordinere e ketij populli !

    Them si pjesa me ordinere dhe servile , sepse as qe kishin qellime te mira ndaj atdheut , por vetem per karriere , para dhe interesa vetiake apo agjenturale ! Nderkohe qe pjesa me e madhe e popullit besonte dhe ndihmonte ne emer te atdheut !

    Shkurt muhabeti , gjindje e peshtire !
    Ku ke qene me Perpara!!!
    Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

  13. #453
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    zendush..

    ti ke nevoj te vizitonec te ndonje veteriner psikolog..

    lol
    Eshte nje nga arritjet e ceverise edhe gjendja ime dhe e shume shqiptareve si une ! Hhaaa ha.....ha.....

    Te cmendurit , te gjithe normalet i duken te cmendur , keshtu qe nuk prisja ndonje keshille tjeter nga ty o Braro ......!

  14. #454
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    zendush.. nje pietje..

    je nga ata qe del e psonis zivera per 21 janara e i con me otopuz per bulevard kur i duhen ed rucos.. apo je nga ata qe i beson ed rucos e vete vet ne bulevard e rreh polica?

  15. #455
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    zendush.. nje pietje..

    je nga ata qe del e psonis zivera per 21 janara e i con me otopuz per bulevard kur i duhen ed rucos.. apo je nga ata qe i beson ed rucos e vete vet ne bulevard e rreh polica?
    Te kam thene se nuk je ne gjendje te kuptosh asgje nga njerezit ?

    E pra as njera dhe as tjetra !

    I verber nga idoktrinimi , i paafte nga zhvillimi dhe afer neandertalit per nga jeta komunitare , ti nuk arrin fare te me kuptosh mua !

    Braro , Shqiperia do te behet pikerisht atehere kur dhe ti te mendosh si une ! Kur them edhe ti , nuk e kam fjalen per ty konkretisht , por per ate pjese te shqiptareve qe me dashamiresi dhe mirebesim , mendojne akoma si ty !

    Ndersa per ata qe ngrene biznese me dinare , pra shkurt me gjakun e derdhur te shqiptareve ,perfshi Kosoven , ata do te mbeten aq pakice sa vetem me gomone do te largohen nga Shqiperia ! (E ke parasysh ..........? Kemi disa shembuj ne historine moderne ....)

  16. #456
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Citim Postuar më parë nga zend Lexo Postimin
    Te kam thene se nuk je ne gjendje te kuptosh asgje nga njerezit ?

    E pra as njera dhe as tjetra !

    I verber nga idoktrinimi , i paafte nga zhvillimi dhe afer neandertalit per nga jeta komunitare , ti nuk arrin fare te me kuptosh mua !

    Braro , Shqiperia do te behet pikerisht atehere kur dhe ti te mendosh si une ! Kur them edhe ti , nuk e kam fjalen per ty konkretisht , por per ate pjese te shqiptareve qe me dashamiresi dhe mirebesim , mendojne akoma si ty !

    Ndersa per ata qe ngrene biznese me dinare , pra shkurt me gjakun e derdhur te shqiptareve ,perfshi Kosoven , ata do te mbeten aq pakice sa vetem me gomone do te largohen nga Shqiperia ! (E ke parasysh ..........? Kemi disa shembuj ne historine moderne ....)
    Nje fjale e urte shqipe thote oxhaku sbehet buxhak.
    Eshte buxhak ai mos ki shprese se do behet ndonjehere.
    Albania Uber Alles

Faqja 23 prej 23 FillimFillim ... 13212223

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •