Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9

Tema: Mac Os

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-01-2010
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Mac Os

  pershendetje

  dua te instaloj snowleopard ne vmware , por nuk po mundem.

  nga tutorialet qe pos shikoj , me thone qe duhet ta kem ne disk DVD
  sistemin operativ te mac , une e kam ne hard disk sepse eshte 7 gb.

  Si mund te veproj, ose si mund ta djeg ne nje disk qe ta bej boot??

 2. #2
  Vėshtir Pėr Ta Kuptuar Maska e Dj_PiRoMaN
  Anėtarėsuar
  10-02-2006
  Vendndodhja
  TeToVė
  Mosha
  28
  Postime
  364
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Loneliness brings pain and pain makes you a genius... ;)

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-01-2010
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Dj_PiRoMaN Lexo Postimin
  a ka ndonje menyre qe te perdor kete qe kam, sepse une e kam sistemin
  operative te mac , por eshte 7 gb dhe nuk po di se di ta bej boot ne vmware.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga hdmi Lexo Postimin
  pershendetje

  dua te instaloj snowleopard ne vmware , por nuk po mundem.

  nga tutorialet qe pos shikoj , me thone qe duhet ta kem ne disk DVD
  sistemin operativ te mac , une e kam ne hard disk sepse eshte 7 gb.

  Si mund te veproj, ose si mund ta djeg ne nje disk qe ta bej boot??
  shiko ne google per EFI boot loader edhe do te mundesh ta instalosh
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-03-2010
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Mac Os

  dardan mos e perzi shkencen me politik se del person monoton

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-03-2009
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  29
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Mac Os

  Pershendetje nuk po e di se ku te bej nje pytje se nuk e vizitoj shpeshe kete forum edhe pse jem antare por deshiroj te bej kete pyetje ketu e ndoshta me tregon dikushe se ku e ka vendin kjo pytje am i interesuar per me ba pagesa me internet online ,("paypal") me duket se e bene nje gje te tille nese e perdor dikushe me sqaro se si mund ta perdore dhe mbase jam nga kosova me duhet te di se a na lejohet edhe neve me ba kesi pagesashe dhe cilat banka na lejojne kete. Nese mundet te pergjigjet dikushe ju falenderoj klm

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Mac Os

  Citim Postuar mė parė nga rmaxhuni Lexo Postimin
  dardan mos e perzi shkencen me politik se del person monoton
  ti maxhun. mos ja fut si kau peles.
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Mac Os

  Citim Postuar mė parė nga hdmi Lexo Postimin
  a ka ndonje menyre qe te perdor kete qe kam, sepse une e kam sistemin
  operative te mac , por eshte 7 gb dhe nuk po di se di ta bej boot ne vmware.
  KI ne net edhe image te gatshme vetem e downladon dhe me pastaj e krijon nje vmware pe rmac ne vmware dhe mudesh me e startu.

  nje link e ki ktu
  jane shume pjes downladoj edhe me pastaj depaketo ne nje pako te vetme dhe do ta kesh nje boot image mac per vmware.
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Anėtarėsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime nė 19 postime

  Pėr: Mac Os

  ...2 vjet me vonese
  gėrmo plako gėrmo, se @@ e mia do gjesh

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •