Close

Rezultati i Sondazhit: A duhet qe te marrin pjese ne votime shqiptaret qe gjenden jashte Shqiperise?

Votues
34. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po. Ata qe kane te drejte vote duhet t'ju krijohet kjo mundesi me ligj.

  27 79.41%
 • Jo.

  7 20.59%
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 126
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Shqiptaret qe jetojne jashte duhet t'u krijohen mundesite qe te votojne!

  Shteti shqiptar dhe klasa politike shqiptare duhet ta marrin kete here seriozisht faktin se nje pjese shume e madhe e shqiptareve jetojne neper shtete te ndryshme te botes, por ata jane qytetare te Shqiperise dhe si te tilla atyre duhet t'ju jipet mundesia qe te votojne.

  Propozoj qe Forumi Shqiptar te behet nxitesi dhe nismetari i levizjes politike qe synon pjesemarrjen ne votime te shqiptareve me te drejte vote, qe nuk gjenden ne Shqiperi!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 14-05-2011 mė 16:15

 2. #2
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Nuk behet Dydrinas, se ti je i misinformuar nga virtualiteti, forumet dhe gazetat online qe lexon. Nuk e ke idene tamam se cfare ndodh atje. Nuk jeton atje shkurt muhabeti. Nuk behet, lol

  dashke te jetosh jashte dhe te votosh per sport. Ne do te ndjesh voten tamam, kenaqesine dhe egon kur jepet, duhet te jetosh atje, me problemet dhe jeten atje !!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Nuk behet Dydrinas, se ti je i misinformuar nga virtualiteti, forumet dhe gazetat online qe lexon. Nuk e ke idene tamam se cfare ndodh atje. Nuk jeton atje shkurt muhabeti. Nuk behet, lol

  dashke te jetosh jashte dhe te votosh per sport. Ne do te ndjesh voten tamam, kenaqesine dhe egon kur jepet, duhet te jetosh atje, me problemet dhe jeten atje !!
  Se pari ushtro te drejten e votimit ketu ne teme dhe me pas ke te drejten dhe te komentit.

  Se dyti shumica e shteteve demokratike te botes se qyteteruar ja njohin kete te drejte shtetasve te saj, pavaresisht se ku jetojne ata.

  Te drejten e pjesemarrjes nuk mundet te ta ndaloje askush e per me teper qe tash jane krijuar dhe mundesite e pajisjes me dokumenta identiteti biometrike dhe mundesia e votimit elektronik.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mardo
  Anėtarėsuar
  06-04-2011
  Postime
  380
  Faleminderit
  11
  2 falenderime nė 2 postime
  me sa di une ne shqiperi votojne edhe shqiptaret qe jetojne jashte....une jetoj 15 vjet jashte e emrin e kisha ne listen e votimeve

 5. #5
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga mardo Lexo Postimin
  me sa di une ne shqiperi votojne edhe shqiptaret qe jetojne jashte....une jetoj 15 vjet jashte e emrin e kisha ne listen e votimeve
  Po po emrin e ke ne liste, por ti nuk ke mundesi qe te votosh. Prandaj shteti yne duhet qe ta krijoje ty kete mundesi qe te votosh ne shtetin ku jeton, njejte siē ndodh me qytetaret e vendeve te tjera demokratike.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  po normal qe do kerkojne qe te votojne shqiptaret jashte shtetit keta militantet e pd-se, se keta kujtojne se kane mbeshtetjen e nje komuniteti te gjere nga shqiptaret e diaspores, nga qe ka bere goxha propagande brari, shoket e brarit, dhe ca nga keta trimat me flete te kosoves, qe i kane inat socialistet, jugoret ne pergjithesi, vetem e vetem se jane kundra idhudhit tyre sales, dhe qe nga qe i quajne shumicen e verioreve malok. nderkohe qe te vetmit persona qe duhen fajesuar per kete, jane vete ata verioret me veprimet qe bejne kur zbresin ne qytet. tani ca ndodh, zvarranikete e pd qe kujtojne se jane demokratet e vertete ne forum dhe jo vetem, nderkohe qe vetem demokrat s'mund ti quash keta by.thlepirsa te peshtire qe ta bejne te zezen te bardhe sy per sy, vetem e vetem per te permbush axhendat e tyre pa pike skrrupullli, e kane vene re qe ketu ne forum ju ka ec goxha propaganda dhe kujtojne se kane me vete nje komunitete te madh shqiptaresh qe jetojne jashte shtetit. ptuuu more mbetje toksike, se na e keni peshtirosur forumin na keni peshtiros, me keto propagandat tuaj te flliqura.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Endless : 14-05-2011 mė 16:33
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 7. #7
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  po normal qe do kerkojne qe te votojne shqiptaret jashte shtetit keta militantet e pd-se, se keta kujtojne se kane mbeshtetjen e nje komuniteti te gjere nga shqiptaret e diaspores, nga qe ka bere goxha propagande brari, shoket e brarit, dhe ca nga keta rtimat me flet te kosoves, qe i kane inat socialistet jugoret ne pergjithesi, vetem e vetem se jane kundra idhudhit tyre sales, dhe qe nga qe i quajne shumicen e verioreve malok. nderkohe qe te vetmit persona qe duhene fajesuar per kete, jane vete ata verioret me veprimet qe bejne kur zbresin ne qytet. tani ca ndodh, zvarranikete e pd qe kujtojne se jane demokratet e vertete ne forum dhe jo vetem, nderkohe qe vetem demokrat s'mund ti quash keta by.thlepirsa te peshtire qe ta bejne te zezen te bardhe sy per sy, vetem e vetem per te permbush axhendat e tyre pa pike skrrupullli, e kane vene re qe ketu ne forum ju ka ec goxha propaganda dhe kujtojne se kane me vete nje komunitete te madh shqiptaresh qe jetojne jashte shtetit. ptuuu more mbetje toksike, se na keni peshtirosur forumin na keni peshtiros me keto propagndat tuaj te flliqura.
  Agjitator i frymes antikombetare! S'ka nevoje te na japesh mend ketu por thjesht jep mendimin tend se a duhet te krijohet mundesia e votimit per shqiptaret e gjendur jashte.
  Pastaj se per ke votojne ata, kjo eshte e drejta e tyre!

 8. #8
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Propozoj qe Forumi Shqiptar te behet nxitesi dhe nismetari i levizjes politike qe synon pjesemarrjen ne votime te shqiptareve me te drejte vote, qe nuk gjenden ne Shqiperi!
  Hahaha tė pėrshėndes Dydrinas, propozimin e ke bėrė si nė organizatėn bazė tė PPSH_sė.
  Po mos ki merak fare se voton Saliu pėr emigrantėt si nė Ruzhdie.

 9. #9
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Hahaha tė pėrshėndes Dydrinas, propozimin e ke bėrė si nė organizatėn bazė tė PPSH_sė.
  Po mos ki merak fare se voton Saliu pėr emigrantėt si nė Ruzhdie.
  Mos u merzit se do ti shkoj personalisht kesaj deri ne fund!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga mardo Lexo Postimin
  me sa di une ne shqiperi votojne edhe shqiptaret qe jetojne jashte....une jetoj 15 vjet jashte e emrin e kisha ne listen e votimeve
  Ka votuar Brace ne emer tendin,mos ke merak

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mardo
  Anėtarėsuar
  06-04-2011
  Postime
  380
  Faleminderit
  11
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Po po emrin e ke ne liste, por ti nuk ke mundesi qe te votosh. Prandaj shteti yne duhet qe ta krijoje ty kete mundesi qe te votosh ne shtetin ku jeton, njejte siē ndodh me qytetaret e vendeve te tjera demokratike.


  ti sh mire e ke ....po ne ate stad qe ndodhet shqiperia e me keta politikan qe bejn rreklama ipadi e qe han makarona e dalin nudo ...do nja 50 vjet te vij kjo dite .

  do zoti jetojme e ta shohim

 12. #12
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Nuk behet Dydrinas, se ti je i misinformuar nga virtualiteti, forumet dhe gazetat online qe lexon. Nuk e ke idene tamam se cfare ndodh atje. Nuk jeton atje shkurt muhabeti. Nuk behet, lol
  amerikanet qe jetojne ne europe kane mundesi te votojne, prandaj nuk eshte e vertete qe hapesi i temes eshte aq i keqinformuar nga virtualiteti
  Vasudhaiva Kutumbakam

 13. #13
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime
  Ne Hollande ju jipet kjo e drejte shtetasve te saj, pavaresisht se ku ata jetojne dhe kjo permes:

  1. Votimit me poste
  2. Votimit me delegim

 14. #14
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Shqiptaret qe jetojne jashte duhet t'u krijohen mundesite qe te votojne???

  mendoj se po.

  mgjs per sa me perket mua, as nuk do me shkonte nder mend te votoja.
  ose ndoshta do i veja nje "X" te madh fletes se votimit.
  nuk e di. por me siguri voten time nuk do ja jepja askujt....
  por ka plot njerez qe do kishin votuar me gjithe qejf per "idhujt" e tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga the admiral : 14-05-2011 mė 16:53
  Vasudhaiva Kutumbakam

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Agjitator i frymes antikombetare! S'ka nevoje te na japesh mend ketu por thjesht jep mendimin tend se a duhet te krijohet mundesia e votimit per shqiptaret e gjendur jashte.
  Pastaj se per ke votojne ata, kjo eshte e drejta e tyre!

  Jo s'duhet te krijohet dhe pike. vota duhet te jete e drejte vetem e robve qe jetojne ne shqiperi, dhe jane me te afte per te dalluar se cili kandidat apo parti mund te jete per ta i duhuri ne mandatin e ardhshem. Jo po rri be qef e dridh zinxhiret ne amerike apo ku di une zotrote dhe hajde futi dhe ndonje te votuar ketej nga shqiperia, duke vendosur ne menyre indirekte per fatin tim dhe te personave qe i vuajne ne kurriz pasojat e gllaberimit dhe plackitjes qe do i behet ketij mileti nga ajo qeveri qe mund te vendoset dhe nga vota jote. Jo mor vlla jo, e drejta e votes to jepet vetem atij qe jetone ne kete vende. ku di gje emigranti varfer per
  taksen vjetore prej 96 mij lekesh qe i ka vene sala jot biznesit vogel , per kolaudim te kases fiskale qe ja shiti per 400 euro te detyruar, nderkohe qe po te njejten kase mund ta blije dhe 100 apo 150 euro diku tjeter. Ku di gje ai shkreti?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 16. #16
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  amerikanet qe jetojne ne europe kane mundesi te votojne, prandaj nuk eshte e vertete qe hapesi i temes eshte aq i keqinformuar nga virtualiteti
  e kisha ne kuptimin qe Dydrinasi se ka idene ca ndodh ne Shqiperi, lexon bie fjala psh gazeten jo te duhur dhe genjehet dhe fap shkon hedh voten atje, pa qene ne kontakt me realitetin atje. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #17
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  Jo s'duhet te krijohet dhe pike. vota duhet te jete e drejte vetem e robve qe jetojne ne shqiperi, dhe jane me te afte per te dalluar se cili kandidat apo parti mund te jete per ta i duhuri ne mandatin e ardhshem. Jo po rri be qef e dridh zinxhiret ne amerike apo ku di une zotrote dhe hajde futi dhe ndonje te votuar ketej nga shqiperia, duke vendosur ne menyre indirekte per fatin tim dhe te personave qe i vuajne ne kurriz pasojat e gllaberimit dhe plackitjes qe do i behet ketij mileti nga ajo qeveri qe mund te vendoset dhe nga vota jote. Jo mor vlla jo, e drejta e votes to jepet vetem atij qe jetone ne kete vende. ku di gje emigranti varfer per
  taksen vjetore prej 96 mij lekesh qe i ka vene sala jot biznesit vogel , per kolaudim te kases fiskale qe ja shiti per 400 euro te detyruar, nderkohe qe po te njejten kase mund ta blije dhe 100 apo 150 euro diku tjeter. Ku di gje ai shkreti?
  per sa i perket zgjedhjeve lokale, ndoshta ke te drejte, por kur behet fjale per te zgjedhur ate qe qeverise, duhet te kene mundesine qe te votojne edhe shqiptaret jashte vendit...

  si gjithmone ne shqiptaret do i japim mend vendeve me te zhvilluara.
  jemi me te mencur se te gjithe dhe do bejme sipas kokes sone.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  o shoku po flasim per shqiperin ketu, jo per ndonje vende perendimor qe ka standarte te tjera jetes dhe ndergjegjesimi. ketu po flaim per njerez qe te shkelin me kembe po e moren pushtetin mo plak. per njerez te paskrupuj qe ta pine gjakun ne mengjes dhe te dalin ne darke ne media dhe i bien gjoksitt per rritje ekonomike dhe standarte te papare te mireqenies. po flasim per njerez qe jane bere pale me krimin, dhe ti vine e me tregone mua serbes serbes qe zgjidhja me emire do ishte te aplikonim rregullat e evropit, nderkohe qe ne po flasim per shtazerira nga me te larmishmet ketu? rri mer daj meshoj fort atij vendit qe je aty dhe bej ysmetin sic i takon, se rregullat per vetn tone dime ti bejme dhe vet sic duhet ne, po ce do se sna boe ndonjeher radha.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 19. #19
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Problemi haset nė dy pengesa kryesore. Sė pari haset nė antidemokraci, pasi ideja e tė pėrzgjedhurit se nga cila filozofi politike tė qeverisesh i pėrket asaj kaste tė popullsisė qė qeveriset direkt nga ata qė pėrzgjedh, pra qytetarėt qė jetojnė brėnda kufijve juridikė tė atij shteti qė jetojnė. Pse duhet tė votojnė njė kastė tė caktuar politike, qytetarė qė e kanė kėtė tė drejtė juridike por nuk jetojnė nėn sundimin e saj?! Sė dyti, ekziston mundėsia e influencės sė shtetit tė huaj ku jetojnė kėta shtetas direkt nė zhvillimet politike tė vendit qė kėta shtetas do votojnė. Pjesa mė e madhe e diasporės shqiptare jeton nė Greqi dhe Itali, pra njė element gjeopolitik mė shumė pėr kėto dy shtete pėr tė ndėrhyrė direkt nė politikėbėrjen e Shqipėrisė.
  relata refero

 20. #20
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  PO. nuk e kam iden per vende te tjera por amerika e ka dicka te tille. pse paska me shume te drejte nje i borgusor te votoj, edhe jo nje emigrant???? une vete nuk do votoja. e kam ndare mendjen kurre skam per te votuar ne jeten time. politics=evil
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 14-05-2011 mė 18:21
  I LOVE GOD

  j&g

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •