Close

Rezultati i Sondazhit: A duhet qe te marrin pjese ne votime shqiptaret qe gjenden jashte Shqiperise?

Votues
34. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Po. Ata qe kane te drejte vote duhet t'ju krijohet kjo mundesi me ligj.

  27 79.41%
 • Jo.

  7 20.59%
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 126
 1. #21
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Situata ishte ne balotazh, 4 po e 4 jo... votova edhe une e u bene 5 po

  Jam dakord qe duhet te votojme edhe ne qe jemi jashte shqiperie, pasi zgjedhjet atje behen perhere ne maj/qershor, si nuk i lane njehere ne gusht qe dynden emigrantet!
  Eshte e vertete qe me shume te drejte votimi kane shqiptaret qe jetojne atje, por edhe ne nuk jemi "out" fare. Nuk bazohemi vetem ne shkrime gazetash por jemi te axhornuar per situaten ne shqiperi, i dime shume mire se si shkojne punet.
  Personalisht flas cdo dite me familjen time e shume shume shpesh me shoqerine apo kusherinjt, kshuqe dashje pa dashje merren vesh te gjitha informatat nga personat qe i perjetojne vete. Ndaj, edhe ne jemi te afte te bejme ca llogari e te kuptojme se cili ia vlen per t'u votuar.

  Po te me jepej mundesia do shkoja te votoja me gjithe "qejf"!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  une as se marr mundimin hic se si me shku si mas me shku njesoj asht
  kujt i intereson e merr voten teme e maroj ajo pune
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #23
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  sigurisht qe jo ,eshte jasht cdo lloj llogjike qe te votojne ata qe nuk jetojne ne Shqiperi
  lideret votohen qe t`i sigurohet nje te "ardhme" banoreve qe banojne aty dhe ata paguajne taksen qe te ndodhin projekte te propozuara i bejne ball cdo problemi qoft ne te mire ne te keq si mund te votoje nje i cili eshte ne mergim? kur lideret nuk kan mundesi te kujdesen per ta dhe nuk marrin asnje lloj pergjegjsie apo kur ata nuk jane ne sherbim te qytetareve qe jetojne jasht?

  nqoftse votohet edhe nga shqiptaret nga jashte at`here duhet te votojne edhe kosovaret,shqipet e maqedonise,malit te zi ...etj e kudo qe ka shqiptare qe arrin nje kundershtim absolut pasi qe vota eshte specifike per shtetin me kufijte e saj politik !
  e jo te shfrytzohet per te gjithe shqiptaret pavarsisht se ku jetojne sepse ata qe jan larguar nenkupton qe nuk perballen me realitetin e shtetit te tyre pavarsisht nese ata shprehin interesim

 4. #24
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  sigurisht qe jo ,eshte jasht cdo lloj llogjike qe te votojne ata qe nuk jetojne ne Shqiperi
  lideret votohen qe t`i sigurohet nje te "ardhme" banoreve qe banojne aty dhe ata paguajne taksen qe te ndodhin projekte te propozuara i bejne ball cdo problemi qoft ne te mire ne te keq si mund te votoje nje i cili eshte ne mergim? kur lideret nuk kan mundesi te kujdesen per ta dhe nuk marrin asnje lloj pergjegjsie apo kur ata nuk jane ne sherbim te qytetareve qe jetojne jasht?

  nqoftse votohet edhe nga shqiptaret nga jashte at`here duhet te votojne edhe kosovaret,shqipet e maqedonise,malit te zi ...etj e kudo qe ka shqiptare qe arrin nje kundershtim absolut pasi qe vota eshte specifike per shtetin me kufijte e saj politik !
  e jo te shfrytzohet per te gjithe shqiptaret pavarsisht se ku jetojne sepse ata qe jan larguar nenkupton qe nuk perballen me realitetin e shtetit te tyre pavarsisht nese ata shprehin interesim
  po si arrine te flasesh ne menyre kaq te pergjithshme???
  si arrine te thuash qe eshte jashte llogjike nje gje e tille, kur ne vende perendimore, nje e drejte e tille i jepet edhe atyre qe jetojne jashte?
  apo ti llogjikon, ndersa ne europe e amerike, nuk llogjikon njeri?

  pastaj ke sa te duash shqiptare qe jetojne jashte dhe paguajne taksa ne shqiperi. c'lidhje ka?

  gjeja me qesharake eshte se kete shqiptare qe jetojne jashte, te gjithe mund te votojne. mjaftoj te shkojne ne shqiperi.
  duhet te ndryshohet edhe kjo gje?
  duhet te votojne vetem shqiptaret qe jane rezidente ne shqiperi??????
  Vasudhaiva Kutumbakam

 5. #25
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  po si arrine te flasesh ne menyre kaq te pergjithshme???
  si arrine te thuash qe eshte jashte llogjike nje gje e tille, kur ne vende perendimore, nje e drejte e tille i jepet edhe atyre qe jetojne jashte?
  apo ti llogjikon, ndersa ne europe e amerike, nuk llogjikon njeri?

  pastaj ke sa te duash shqiptare qe jetojne jashte dhe paguajne taksa ne shqiperi. c'lidhje ka?

  gjeja me qesharake eshte se kete shqiptare qe jetojne jashte, te gjithe mund te votojne. mjaftoj te shkojne ne shqiperi.
  duhet te ndryshohet edhe kjo gje?
  duhet te votojne vetem shqiptaret qe jane rezidente ne shqiperi??????
  perderisa institucioni nuk eshte ne sherbimin tend eshte jasht llogjikes

  por duket se PD-ja ka shum simpatinzante ne diaspore qe duan ti shtojne numrin e votave sepse harton programin e saj per shqiptaret jasht shqiperise e jo ne teritorin e vet

 6. #26
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  sigurisht qe jo ,eshte jasht cdo lloj llogjike qe te votojne ata qe nuk jetojne ne Shqiperi
  lideret votohen qe t`i sigurohet nje te "ardhme" banoreve qe banojne aty dhe ata paguajne taksen qe te ndodhin projekte te propozuara i bejne ball cdo problemi qoft ne te mire ne te keq si mund te votoje nje i cili eshte ne mergim? kur lideret nuk kan mundesi te kujdesen per ta dhe nuk marrin asnje lloj pergjegjsie apo kur ata nuk jane ne sherbim te qytetareve qe jetojne jasht?

  nqoftse votohet edhe nga shqiptaret nga jashte at`here duhet te votojne edhe kosovaret,shqipet e maqedonise,malit te zi ...etj e kudo qe ka shqiptare qe arrin nje kundershtim absolut pasi qe vota eshte specifike per shtetin me kufijte e saj politik !
  e jo te shfrytzohet per te gjithe shqiptaret pavarsisht se ku jetojne sepse ata qe jan larguar nenkupton qe nuk perballen me realitetin e shtetit te tyre pavarsisht nese ata shprehin interesim
  Si qenka jashte llogjike te votosh per qeverisjen e vendit tend?? Nuk e marr vesh pse perdorni si justifikim faktin qe "perderisa nuk jetoni breda atyre territoreve i bie qe s'keni asnje te drejte, meqe nuk do i vuani ju problemet e te perzgjedhurve"
  Po pse ne qe jemi jashte nuk shkojme asnjehere ne shqiperi? Nuk na intereson neve nje kryeminister apo nje kryebashkiak i hajrit? Ate pak kohe qe kalojme ne shqiperi edhe neve na pelqen te shohim ndryshimet per mire te qyteteve tona... e plus kesaj, nese nuk i vuajme ne ne menyre te drejtperdrejte, i vuajne njerezit tane qe jane atje.

  Sinqerisht nuk kuptoj c'llogjike eshte kjo e juaja... mire e tha Admirali, normalisht po te duam blejme bileten e avjonit e ikim e votojme. Prape ne kete rast i bie qe te votojme ne qe nuk do e vuajme direkt kete gje! Ku eshte llogjika ktu, se une s'po e shoh?

  La vita non si spiega, si VIVE!

 7. #27
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  perderisa institucioni nuk eshte ne sherbimin tend eshte jasht llogjikes

  por duket se PD-ja ka shum simpatinzante ne diaspore qe duan ti shtojne numrin e votave sepse harton programin e saj per shqiptaret jasht shqiperise e jo ne teritorin e vet
  po te gjithe keto shqiptare qe jetojne jashte shqiperie MUND votojne...
  te gjithe e kane kete mundesi. mjafton te jene ne shqiperi ne diten e votimeve.
  te duket e llogjikshme ty, apo jo, te gjithe MUNDEN te votojne.
  ti thua qe ata qe jetojne jashte nuk duhet as te votojne nese jane ne shqiperi, bie fjala per pushime???????
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #28
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  Si qenka jashte llogjike te votosh per qeverisjen e vendit tend?? Nuk e marr vesh pse perdorni si justifikim faktin qe "perderisa nuk jetoni breda atyre territoreve i bie qe s'keni asnje te drejte, meqe nuk do i vuani ju problemet e te perzgjedhurve"
  Po pse ne qe jemi jashte nuk shkojme asnjehere ne shqiperi? Nuk na intereson neve nje kryeminister apo nje kryebashkiak i hajrit? Ate pak kohe qe kalojme ne shqiperi edhe neve na pelqen te shohim ndryshimet per mire te qyteteve tona... e plus kesaj, nese nuk i vuajme ne ne menyre te drejtperdrejte, i vuajne njerezit tane qe jane atje.

  Sinqerisht nuk kuptoj c'llogjike eshte kjo e juaja... mire e tha Admirali, normalisht po te duam blejme bileten e avjonit e ikim e votojme. Prape ne kete rast i bie qe te votojme ne qe nuk do e vuajme direkt kete gje! Ku eshte llogjika ktu, se une s'po e shoh?
  Ju shkoni ne Shqiperi si turiste ,tani edhe turistet apo kush shkon per pak kohe ne Shqiperi duhet te votoje?

  ti voton aty ku banon eshte e padrejte qe te votohetaty ku nuk i perket sepse shqiptaret ne mergim kane nenshtetsi te huaja dhe jane te shkeputur ne raporte politike me shtetin e tyre

 9. #29
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  Ju shkoni ne Shqiperi si turiste ,tani edhe turistet apo kush shkon per pak kohe ne Shqiperi duhet te votoje?

  ti voton aty ku banon eshte e padrejte qe te votohetaty ku nuk i perket sepse shqiptaret ne mergim kane nenshtetsi te huaja dhe jane te shkeputur ne raporte politike me shtetin e tyre
  Une nuk kam nenshtetesi te huaj, kam vetem ate shqiptaren, gjithashtu nuk votoj ketu ku jetoj, e po ashtu nuk jam asapk e shkeputur nga raportet politike te shqiperise (per te mos thene qe i njoh me mire te shqiperise sesa te shtetit ku jetoj).

  Perderisa une jam shqiptare, kam te drejte te votoj per shqiperine.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  Une nuk kam nenshtetesi te huaj, kam vetem ate shqiptaren, gjithashtu nuk votoj ketu ku jetoj, e po ashtu nuk jam asapk e shkeputur nga raportet politike te shqiperise (per te mos thene qe i njoh me mire te shqiperise sesa te shtetit ku jetoj).

  Perderisa une jam shqiptare, kam te drejte te votoj per shqiperine.
  po edhe arbereshet e shqiperis shqiptare jane, bile dhe shume krenar per nenshtetesin e tyre. mos me thuaj tani qe edhe atyre duhet t'ju behet e mundur qe te votojne dhe ata ne shqiperi?

  ky tjetri vin e na thote qe duhet ta aplikojme dhe ne si opsion vetem e vetem se ka vende te caktuara te perendimit qe bejne dicka te tille. ore jeni te afte ti kuptoni diferencat midis nje vendi te mirefillte demokratik, dhe te nje ''demokracie'' si kjo e jona ju, apo mos duhet t'ju a shkoqisim ne qe jetojme ne shqiperi nja ca nga ato? jo per gje, po me bukura eshte se jetoni dhe jashte shtetit.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 11. #31
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  po edhe arbereshet e shqiperis shqiptare jane, bile dhe shume krenar per nenshtetesin e tyre. mos me thuaj tani qe edhe atyre duhet t'ju behet e mundur qe te votojne dhe ata ne shqiperi?

  ky tjetri vin e na thote qe duhet ta aplikojme dhe ne si opsion vetem e vetem se ka vende te caktuara te perendimit qe bejne dicka te tille. ore jeni te afte ti kuptoni diferencat midis nje vendi te mirefillte demokratik, dhe te nje ''demokracie'' si kjo e jona ju, apo mos duhet t'ju a shkoqisim ne qe jetojme ne shqiperi nja ca nga ato? jo per gje, po me bukura eshte se jetoni dhe jashte shtetit.
  Po krahasohen arbereshet me emigrantet shqiptar Endless?? Sa shekuj kane ato qe kane ikur, e per me teper a kane qene ndonjehere ne shqiperi?? Nuk eshte krahasim me vend, pasi ne jemi shqiptar te mirefillte e jo arberesh... ka ndryshim

  Ok nese thua qe s'jemi vend demokratik sic duhet, por prape se prape nuk eshte justifikim per te thene qe s'duhet te votojme. Jo se e kam merak, une s'kam votuar asnjehere ne jeten time se gjithmone jane bere zgjedhjet ne periudhe qe nuk veja dot ne shqiperi, por thjesht si ide e si te drejte s'ka pse te ma heq njeri.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Shteti shqiptar dhe klasa politike shqiptare duhet ta marrin kete here seriozisht faktin se nje pjese shume e madhe e shqiptareve jetojne neper shtete te ndryshme te botes, por ata jane qytetare te Shqiperise dhe si te tilla atyre duhet t'ju jipet mundesia qe te votojne.

  Propozoj qe Forumi Shqiptar te behet nxitesi dhe nismetari i levizjes politike qe synon pjesemarrjen ne votime te shqiptareve me te drejte vote, qe nuk gjenden ne Shqiperi!
  sic tha edhe admirali  shqiptaret qe jane shtetas shqiptar mund te votojne, neqoftese duan te votojne cfare duhet bejn eshte qe te kthehen ne shqiperi kohen e votimeve


  /mbaroi biseda

 13. #33
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  sic tha edhe admirali  shqiptaret qe jane shtetas shqiptar mund te votojne, neqoftese duan te votojne cfare duhet bejn eshte qe te kthehen ne shqiperi kohen e votimeve


  /mbaroi biseda
  e hapim prape biseden
  Pse duhet te kthehem ne shqiperi nese dua te votoj? Pse mos te me jepet e drejta e votes edhe nga ketu ku jam?
  Ose ose, te behet sic e bejne shtetet e tjera, te reduktojne biletat... i bie te harxhosh 200 e ca euro (po marr italine si shembull) vetem per nje fundjave ne shqiperi. Po te uleshin cmimet per arsye votimi, jam e bindur qe shume persona do shkonin.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 14. #34
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  e hapim prape biseden
  Pse duhet te kthehem ne shqiperi nese dua te votoj? Pse mos te me jepet e drejta e votes edhe nga ketu ku jam?
  Ose ose, te behet sic e bejne shtetet e tjera, te reduktojne biletat... i bie te harxhosh 200 e ca euro (po marr italine si shembull) vetem per nje fundjave ne shqiperi. Po te uleshin cmimet per arsye votimi, jam e bindur qe shume persona do shkonin.
  si e arsyeshme por keto dalin nga xhepat e shtetit, qe i merr nga populli qe paguan taksat

  sa taksa paguajn imigrantet nuk e di...mos krahaso shqiperine me shtete te huaj, nuk jemi aq te forte ne :P
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thirsty : 15-05-2011 mė 09:53

 15. #35
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
  po edhe arbereshet e shqiperis shqiptare jane, bile dhe shume krenar per nenshtetesin e tyre. mos me thuaj tani qe edhe atyre duhet t'ju behet e mundur qe te votojne dhe ata ne shqiperi?

  ky tjetri vin e na thote qe duhet ta aplikojme dhe ne si opsion vetem e vetem se ka vende te caktuara te perendimit qe bejne dicka te tille. ore jeni te afte ti kuptoni diferencat midis nje vendi te mirefillte demokratik, dhe te nje ''demokracie'' si kjo e jona ju, apo mos duhet t'ju a shkoqisim ne qe jetojme ne shqiperi nja ca nga ato? jo per gje, po me bukura eshte se jetoni dhe jashte shtetit.
  hahah! edhe kete e mesova? krenar per nenshtetesine e tyre

  po ju arrini ta kupetoni qe te gjithe shqiptaret qe jetojne jashte, e kane mundesine te votojne apo jo??? te gjithe sot e kane kete te drejte.
  ketu po flitet: te votojne apo jo nga jashte?

  ndersa ju shkruani marrezira ku thoni, qe duhet te ndryshohet ligji ne menyre qe mos te votojne fare, edhe nqs ndodhen ne shqiperi.

  pupupu. shkence e vertete!
  Vasudhaiva Kutumbakam

 16. #36
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  si e arsyeshme por keto dalin nga xhepat e shtetit, qe i merr nga populli qe paguan taksat

  sa taksa paguajn imigrantet nuk e di...mos krahaso shqiperine me shtete te huaj, nuk jemi aq te forte ne :P
  Epo tashi, mos krahaso shqiperine me vendet demokrate perendimore per nivelin e demokracise, mos e krahaso me shtetet e huaja qe jane sh me te forte.... s'po dijme me c'argumente te japim hahahahaha.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 17. #37
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  hahah! edhe kete e mesova? krenar per nenshtetesine e tyre

  po ju arrini ta kupetoni qe te gjithe shqiptaret qe jetojne jashte, e kane mundesine te votojne apo jo??? te gjithe sot e kane kete te drejte.
  ketu po flitet: te votojne apo jo nga jashte?

  ndersa ju shkruani marrezira ku thoni, qe duhet te ndryshohet ligji ne menyre qe mos te votojne fare, edhe nqs ndodhen ne shqiperi.

  pupupu. shkence e vertete!
  hahaha, nese jemi ne shqiperi nuk duhet te dalim nga shtepia diten e votimit

  La vita non si spiega, si VIVE!

 18. #38
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  hahaha, nese jemi ne shqiperi nuk duhet te dalim nga shtepia diten e votimit
  po pra. nuk lejohet.
  se ku e marrin frymezimin per te arritur ne perfundime kaq ekstreme, nuk e di

  njeri thote:
  vota eshte specifike per shtetin me kufijte e saj politik !
  e jo te shfrytzohet per te gjithe shqiptaret pavarsisht se ku jetojne sepse ata qe jan larguar nenkupton qe nuk perballen me realitetin e shtetit te tyre pavarsisht nese ata shprehin interesim.
  Ju shkoni ne Shqiperi si turiste ,tani edhe turistet apo kush shkon per pak kohe ne Shqiperi duhet te votoje?


  tjetri thote:
  Jo s'duhet te krijohet dhe pike. vota duhet te jete e drejte vetem e robve qe jetojne ne shqiperi, dhe jane me te afte per te dalluar se cili kandidat apo parti mund te jete per ta i duhuri ne mandatin e ardhshem. Jo po rri be qef e dridh zinxhiret ne amerike apo ku di une zotrote dhe hajde futi dhe ndonje te votuar ketej nga shqiperia

  nuk arrijne ta kuptojne se edhe keshtu sic jane gjerat, te gjitheve na jepet e drejta per te votuar.
  mirepo kerkojne qe edhe kjo e drejte te hiqet. duan te ndryshojne ligjin.
  hahaha! cfare absurditeti.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  opo fare re fare, edhe nqs e keni me ligj qe duhet te votoni, t'ju hiqet kjo e drejte se se meritoni. te drejten e votes duhet ta kete vetem ai person qe jeton brenda kufijve te ketij vendi dhe pike. pastaj pse ca kujtone ti se s'do ligj qe kane hartuar keta kopanet tane, perputhen me realitetin e shoqeris tone dhe te ketij vendi, dhe ne duhet ti bindemi verberisht bene s'bene per te miren tone? o shoku a e kupton ti se ligjet jane krijuar per te rregulluar normat ne nje shoqeri dhe jo anasjelltas? ore jeni ne metro ju apo jo? ore per mendimin tim juve qe jetoni jashte shtetit mjafton t'ju jepet e drejta te thoni mendimin tuaj ne ndonje forum dhe kaq.


  edhe avash me ate ballin se do na e shqyesh fare duke i rene aq shume, e te keqen. se mora vesh fare ate kakarisjen dhe renjen e ballit ne rast se dikush eshte krenar per nenshtetesine e tij? apo keshtu bene ti sa here kur do te besh rolin e tocit?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 20. #40
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  po pra. nuk lejohet.
  se ku e marrin frymezimin per te arritur ne perfundime kaq ekstreme, nuk e di

  njeri thote:
  vota eshte specifike per shtetin me kufijte e saj politik !
  e jo te shfrytzohet per te gjithe shqiptaret pavarsisht se ku jetojne sepse ata qe jan larguar nenkupton qe nuk perballen me realitetin e shtetit te tyre pavarsisht nese ata shprehin interesim.
  Ju shkoni ne Shqiperi si turiste ,tani edhe turistet apo kush shkon per pak kohe ne Shqiperi duhet te votoje?


  tjetri thote:
  Jo s'duhet te krijohet dhe pike. vota duhet te jete e drejte vetem e robve qe jetojne ne shqiperi, dhe jane me te afte per te dalluar se cili kandidat apo parti mund te jete per ta i duhuri ne mandatin e ardhshem. Jo po rri be qef e dridh zinxhiret ne amerike apo ku di une zotrote dhe hajde futi dhe ndonje te votuar ketej nga shqiperia

  nuk arrijne ta kuptojne se edhe keshtu sic jane gjerat, te gjitheve na jepet e drejta per te votuar.
  mirepo kerkojne qe edhe kjo e drejte te hiqet. duan te ndryshojne ligjin.
  hahaha! cfare absurditeti.
  Epo zotrote turist je (edhe une bashke me ty), pavarsisht se c'do te thote fjala turist ne te vertete

  Cudi, se kjo teme eshte edhe shume aktuale. Si nuk e lexova ne asnje koment, ne ato mijra postime qe u bene ne temen e zgjedhjve per garen midis bashes e rames nje gje te tille. Asnjeri nuk e ka permendur qofte edhe nje here te vetme faktin qe kane vajtur plot nga jashte shtetit per te votuar...

  Nejse, ne do vazhdojme te dredhim zinxhirin ktu ku jemi edhe kur te na jepet mundesia do votojme qe c'ke me te!!!

  La vita non si spiega, si VIVE!

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •