Close

Rezultati i Sondazhit: Cili është heroi më i madh i Kombit

Votues
205. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Adem Jashari (përfshirë tërë familjen e tij)

    51 24.88%
  • Gjergj Kastrioti - Skënderbeu

    123 60.00%
  • Luan Haradinaj (dhe Shkëlzen Haradinaj)

    2 0.98%
  • Zahir Pajaziti

    8 3.90%
  • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi

    1 0.49%
  • Ismet Jashari

    1 0.49%
  • Tahir Sinani

    1 0.49%
  • Mujdin Aliu

    0 0%
  • Agim Ramadani

    1 0.49%
  • Salih Çekaj

    1 0.49%
  • Dikush tjetër

    16 7.80%
Faqja 25 prej 25 FillimFillim ... 15232425
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 497 prej 497
  1. #481
    i/e regjistruar Maska e Konstantin
    Anëtarësuar
    11-12-2010
    Postime
    447
    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Nuk eshte faji im,e as i Enverit,qe e keni lon jashte liste !Se dhe ne minoriteti kena te drejtat tona.
    Serafim esht faji yt qe zonin e enverit nuk e ke ngrit sa duhet ktu, enveri atje lart ndihet I zhgenyer nga ti

    Perndryshe kjo lista esht teper idiote dhe jo e sakt, moderatoret duhet ta mbyllin ose ta riformulojn.

  2. #482
    i/e regjistruar Maska e Besa001
    Anëtarësuar
    18-09-2012
    Postime
    59
    Citim Postuar më parë nga Deuid Lexo Postimin
    Ne historin e projektuar nga komunistet dhe shkrimtaret anti- Islam si Marlin Barleti !
    Me keqkuptove, kete tjetren(te fundit) thash ku e mesove!

    Une me fakte mund te flas per heroizmin vetem te Adem Jasharit dhe te familjes se tij te gjere dhe shokeve te tjere ne luften e fundit .

    Per Skendebeun dhe te tjeret flasim vetem ne ajer . Se ato jane vetem perralla te botuara nga historianet me mendje komuniste e ateiste dhe asgje me shume .
    Edhe une si i ri kam mesuar histori ne keto libra- te botuara dhe te fabrkuara nga komunizmi , por tani nuk jame me femije !


    Nisur nga kjo logjike, edhe femijet e femijeve tan do te thone ato qe thua ti me lart (per pavertetesine e veprave historike)

    Vepra e mire e nje njeriu nga cdo kush matet vlersohet , te gjithe ata njerz qe kontribojn per vendin e tyre , per fene e tyre , per lirine tyre i kane meritat e tyre .

    Apsolutisht vleresohet dhe maten veprat e mira, por ketu po flitet per Heronjt!

  3. #483
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar më parë nga Deuid Lexo Postimin
    Heroi me i madhi kombit Shqiptare per mua eshte Adem Jashari me familjen e tij .
    Kurse keta qe e kan votuar Skenderbeun dhe e kane renditur te parin me habisin !Nuk kane faj se ashtu i kane mesuar-mashtruar librat e mesuar nga komunistet .
    Skenderbeun vetem se nje tradhtar te kombit Shqiptare e shohe dhe asgje me shume .
    Ka mundesi tme thoni ku eshte moderatori ktu ???Qe ti japi nje perjashtim te perhershem .....
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  4. #484
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    per mu heroi me i madh eshte GJERGJ ELEZ ALIA

  5. #485
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga Deuid Lexo Postimin
    Heroi me i madhi kombit Shqiptare per mua eshte Adem Jashari me familjen e tij .
    Kurse keta qe e kan votuar Skenderbeun dhe e kane renditur te parin me habisin !Nuk kane faj se ashtu i kane mesuar-mashtruar librat e mesuar nga komunistet .
    Skenderbeun vetem se nje tradhtar te kombit Shqiptare e shohe dhe asgje me shume .

    ne radhe te pare kjo teme duhet te fshihet nga ky forum
    e dyta eshte se mbase per ty edhe per kosoven eshte ademi
    Per Gjergj Kastriotin flet nje bot e tere se kush ka qen edhe cfar ka bere
    u bet ju ketu te ne mesoni sa ben 1+1


    ne forumin shqiptar duhet te vihet nje ligj kush ofendon Figurat edhe historin e vendit shqiptar duhet te perjashtohen menjehere pa nje pa dy
    Partizoni

  6. #486
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga mario_kingu Lexo Postimin
    ne radhe te pare kjo teme duhet te fshihet nga ky forum
    Shume dakort, kjo teme duhet fshihet sa me pare, eshte shume qesharake.

  7. #487
    i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
    Anëtarësuar
    30-08-2007
    Postime
    2,520
    Citim Postuar më parë nga Besa001 Lexo Postimin
    Me keqkuptove, kete tjetren(te fundit) thash ku e mesove!

    Une me fakte mund te flas per heroizmin vetem te Adem Jasharit dhe te familjes se tij te gjere dhe shokeve te tjere ne luften e fundit .

    Per Skendebeun dhe te tjeret flasim vetem ne ajer . Se ato jane vetem perralla te botuara nga historianet me mendje komuniste e ateiste dhe asgje me shume .
    Edhe une si i ri kam mesuar histori ne keto libra- te botuara dhe te fabrkuara nga komunizmi , por tani nuk jame me femije !


    Nisur nga kjo logjike, edhe femijet e femijeve tan do te thone ato qe thua ti me lart (per pavertetesine e veprave historike)

    Vepra e mire e nje njeriu nga cdo kush matet vlersohet , te gjithe ata njerz qe kontribojn per vendin e tyre , per fene e tyre , per lirine tyre i kane meritat e tyre .

    Apsolutisht vleresohet dhe maten veprat e mira, por ketu po flitet per Heronjt!
    Gjithkush rreshket,edhe domosdo pas nje sere shkrimesh njeriu ne levizje diku e gabon,por ato pak shkrime ti kam lexuar o antar,edhe kisha simpati,por pas te gjithe atyre tashme shemben!
    Ne ajer i sheh syri yt,sepse doreshkrime e dokumenta ka ,por jo per ty,edhe syrin e disave ketu,por atyre qe mirren me historine duke i kerkuar ato.
    Thua tashme jam rritur!


    Sinqerisht s'te besoj

    Valle e ke ngaterruar me Mujin e Halilin?

    Mos fshihet tema,sepse ketu shikohet temperamenti i shqiptareve,edhe shqipfolesve.

  8. #488
    i/e regjistruar Maska e Besa001
    Anëtarësuar
    18-09-2012
    Postime
    59
    Citim Postuar më parë nga Gentian_gr Lexo Postimin
    Gjithkush rreshket,edhe domosdo pas nje sere shkrimesh njeriu ne levizje diku e gabon,por ato pak shkrime ti kam lexuar o antar,edhe kisha simpati,por pas te gjithe atyre tashme shemben!
    Ne ajer i sheh syri yt,sepse doreshkrime e dokumenta ka ,por jo per ty,edhe syrin e disave ketu,por atyre qe mirren me historine duke i kerkuar ato.
    Thua tashme jam rritur!


    Sinqerisht s'te besoj

    Valle e ke ngaterruar me Mujin e Halilin?

    Mos fshihet tema,sepse ketu shikohet temperamenti i shqiptareve,edhe shqipfolesve.
    ..Pasi me keni cituar, shpresoje ta keni kuptuar qe vetem shkrimi ne BOLD eshte imi!!

    Ato qe keni hijezuar me te kuqe, jane te tjeter antari !

    Mendimin tim ne lidhje me kete tem, mund ta gjeni ne koment paraprake!

    Me nderime

  9. #489
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar më parë nga Konstantin Lexo Postimin
    Serafim esht faji yt qe zonin e enverit nuk e ke ngrit sa duhet ktu, enveri atje lart ndihet I zhgenyer nga ti

    Perndryshe kjo lista esht teper idiote dhe jo e sakt, moderatoret duhet ta mbyllin ose ta riformulojn.

    Po çirem,po nuk me degjo njeri !
    Temen se mbyll dot,se ka von dhe Skenderbeun,si per ne te minoritetit,si edhe per te prish synin e keq.

  10. #490
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Deuid dhe Le dévoué. Eshte i njejti monster, i njejti gabel qe eshte perjashtuar me 100 nofka nga forumi. Eshte ky qe rregullisht e ofendon Skenderbeun, Nene Terezen qe e ka quajtur bushter apo Gjergj Fishten dhe Gjon Buzukun qe i quan pedofila e shume ofendime karshi tyre. Eshte po i njejti zhallog qe thoshte gjuhen angleze duhet ta heqim nga shkollat shqiptare dhe ta fusim gjuhen arabe dhe osmane (gjuhe e vdekur).

    Prandaj moderatora, tjera here jepni BAN me gjitha IP kesaj specie te degjeneruar, eshte aq pjelle idiote sa futet me emra femrash apo emra kristiane vetem per t'i shpreh ligesite e tij ne forum.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fishtani1 : 19-10-2012 më 06:48

  11. #491
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Une vetem Heroin shikoj ne kete sondazh , te tjeret e listes sado qe mundohem te gjej nje pike lidhje per ti quajtur heronj si quaj dot te tille , te ulesh Skenderbeun ne kete nivel eshte sakrilegj , te pakten ne liste te ishin disa nga figurat e shquara qe te behej icik me interant ky sondazh , mund te ishte Ismail Qemali , Hasan Prishtina , Ymer Prizreni , Naim Frasheri etj etj se lista eshte e gjate , ia ne kete menyre diskutohet dhe jo te vihen lloj lloj njerzish ( pavarsisht se vdiqen ne lufte ) ne lista pa pike llogjike !!! Ne perfundim te postimit ky sondazh eshte nul se vetem nje emer ka lista ...
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  12. #492
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Per mendimin tim kjo teme duhet te mbyllet.

  13. #493
    Legjendi i Shqiperise
    Anëtarësuar
    08-07-2012
    Vendndodhja
    Ne mergim----Amerike
    Postime
    59
    1.) Gjergj Kastrioti- Hero I Shqiperise, Krishterizimit, Dhe Evropes.

    2.) Ismail Qemali-- Ati I Paversise

    3.) Enver Hoxha- Nder Per Veprat E Ti Dhe Per Shqiperine

    4.) Fan Noli- Themeluesi I Kishes Autoqefale Orthodkse Shqiptare Dhe Loboje Per Njohen E Shqiperise Ne Konferencen e Londres.

    5.) Vellezerit Topulli Dhe Mihal Grameno

  14. #494
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    Citim Postuar më parë nga AryanArber Lexo Postimin
    1.) Gjergj Kastrioti- Hero I Shqiperise, Krishterizimit, Dhe Evropes.

    2.) Ismail Qemali-- Ati I Paversise

    3.) Enver Hoxha- Nder Per Veprat E Ti Dhe Per Shqiperine

    4.) Fan Noli- Themeluesi I Kishes Autoqefale Orthodkse Shqiptare Dhe Loboje Per Njohen E Shqiperise Ne Konferencen e Londres.

    5.) Vellezerit Topulli Dhe Mihal Grameno
    Edhe ti paske probleme me xhindet;Enverin e ke fut per nuske.

  15. #495
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    heroi me i madh i shqiptareve qe e njef gjithe bota aristokrate eshte ali pashe tepelena.
    me pas do vija adem jasharin.

  16. #496
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    une do i shtoja listes edhe muhamedin ... heroin ton kombetar ...
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  17. #497
    i/e regjistruar Maska e Alpha_Virginis
    Anëtarësuar
    09-07-2008
    Vendndodhja
    Freie Hansestadt Hamburg
    Postime
    157
    Gjergj Kastrioti - Skënderbeu, ai qe na ben krenar dhe u ka lene shije shume te hidhur hordhis aziatike. Luftetar i Zotit!

Faqja 25 prej 25 FillimFillim ... 15232425

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •