Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Ben me duhet ndihme kam nje pc edhe mac pro. kam modem/router as one por kur e plug ne pc nuk ndodh gje edhe me kane thene qe me duhet nje software per pc qe te recognize ethernet cable di gje ku mund ta gjej?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 10-05-2011 mė 23:44
  I LOVE GOD

  j&g

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,735
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  Ben me duhet ndihme kam nje pc edhe mac pro. kam modem/router as one por kur e plug ne pc nuk ndodh gje edhe me kane thene qe me duhet nje software per pc qe te recognize ethernet cable di gje ku mund ta gjej?
  Si fillim te PC ja ne windows 7, klik start/klik my computer/klik i djathte te c-ja(drajveri ku ke windowsin/klik properties/klik sharing/klik advanced sharing dhe aty futi nje shenje v-je katrorit share this folder,per te bere share komplet C perfshire folderat skedaret komplet.Klik poshte apliko dhe ok.Mac-un e mban lidhur me pc me ane te routerit.
  Futesh ne mac,aty klik ne menu,shkon ne connect to server,fut adresen IP te lidhjes se internetit qe ke te PC-ja, dhe do shohesh te gjitha folderat skedaret qe jane ne pc do i shohesh te mac-u.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 10-05-2011 mė 23:44
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •