Close
Faqja 2 prej 18 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 349
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Nuk eshte e re qe e ka dhene vendin. E reja eshte qe ja ka dhene atyre qe i ka konsideruar si armiq te Shqiperise, ja ka dhene atyre me te cilet ka akuzuar gjithe te tjeret qe i qeroi nder vite si agjente te anglezeve, ja ka dhene pikerisht asaj fuqie qe e shau dhe sulmoi me shume se cdo fuqi tjeter. Shqiperia paska qene dominim anglez edhe gjate terrorit te kuq dhe se paskemi ditur.
    Pikerisht per kete me siper e kisha fjalen kur shkrova 'nothing new'. Ka ca kohe e komentohet... Eh mer Darius.....Nejse, do gjej kohe ta lexoj librin - po duhet marr me ca rezerva gjithsesi...

    tung

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga Sofi _ Lexo Postimin
    ....po duhet marr me ca rezerva gjithsesi...
    Po kur nuk e ke lexuar akoma, pse nisesh me idene qe duhet marre me rezereva? Po u nise qe ne fillim me skepticizem, atehere si do te jesh ne gjendje ta perballosh te verteten; me mire tregou mendjehapur pastaj lerja vendin rezervave.
    ........................

    Kam lexuar deri te 40, nder te tjera me mbeti ne mendje kjo:
    "Ndersa ne, jo vetem qe kemi mundesite e mbijeteses se permbytjes se regjimit tone, se jemi te lire e te pajisur mire me gjithe c'do te na duhen, por edhe duart nuk i kemi te lyera me gjak si ti" ("Dofeni")
    Ajo kunderpergjigjia e Melit "nuk i keni duart por gjithe trupin te lyer me gjak", ishte mese e Verteta...

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anėtarėsuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Sapo mbarova postimin e pjeses se pare te ketij libri (kryeteme) dhe po hap nje teme paralele qe te diskutohet mbi materialet e postuara aty (nderkohe qe do vazhdoj postimin e pjeses se dyte). E kam te qarte qe do duhet pak kohe deri sa te lexohet nga antaret pjesa derrmuese e ketij libri perpara se te diskutohet.

    Personalisht nuk kisha degjuar ndonjehere per ekzistencen e DSJ [ Drejtoria e Sigurimit tė Jashtėm ] por kam degjuar per ekzistencen e agjenteve sekrete shqiptare qe kane kryer pastrime fizike ne rradhet e emigracionit ne perendim. Pjesa e vuajtjeve neper burgjet komuniste eshte tashme e njohur por vlera e padiskutueshme e ketij libri eshte ana e erret e pushtetit, lidhjet sekrete me sherbimin e Inteligjent Service dhe shitja qe diktatori Hoxha i ka bere Shqiperise qe ne 1943. Po ashtu dhe perfshirja e familjes se tij ne keto afera eshte dicka qe deduktohet lehte llogjikisht pasi dihet mire paranoja e Hoxhes dhe mosbesimi ndaj cdo vartesi te tij ne Parti. Ndersa lexoja librin nuk arrija dot te percaktoja figuren e Kobres se kush ka qene ky njeri me pushtet ne ate kohe. Kam qene i vogel kur qeruan Mehmet Shehun dhe sme kujtohet mire grupi i madh qe u eleminua me vdekje ne ate kohe. Ndonjeri me moshe me te madhe e me kujtese me te forte te atyre viteve mbase mund ta qartesoje se kush ka qene Kobra qe ne kete liber konsiderohet si kryepolici i diktatures se asaj kohe.
    Sherbimi sekret ka qene i ndare ne 2 pjese,te Brendshem dhe te Jashtem,dhe e quajtur DSJ,ku qendra e rekrutimit ka qene AKADEMIA e RENDIT sot.
    Por ne kete liber dhe ne fund,PASTHENIE,le te kuptohet qe libri eshte vetem nje 20%-40% te te gjitha fakteve qe Agim Hamiti zoteron,eshte fakt qe 22 agjente te sigurimit mbahen peng ne USA,por ne fakt dhe mua me beri shume pershtypje emri KOBRA,ne liber thuhet qe ishte shume i afert me Enverin,deri sa kaloi me Cia-n(Kobra),dhe Enveri e donte kapjen e tij Gjalle a Vdekur,sic duket ja dinte te gjitha pislliqet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Alti Elezi : 03-05-2011 mė 19:11 Arsyeja: rregullim

  4. #24
    Mos e ngaterro DSJ me agjenturen qe vepronte jashte. Kam pasur te njohur te tille dhe i kane perkitur nje dege tjeter. DSJ ka qene vetem per operacione eleminimi dhe ato te nje natyre shume speciale. Pra komplet e vecuar nga pjesa tjeter e sigurimit. Dhe jam i sigurt qe nuk eshte botuar cdo gje qe autori ka dijeni.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anėtarėsuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Mos e ngaterro DSJ me agjenturen qe vepronte jashte. Kam pasur te njohur te tille dhe i kane perkitur nje dege tjeter. DSJ ka qene vetem per operacione eleminimi dhe ato te nje natyre shume speciale. Pra komplet e vecuar nga pjesa tjeter e sigurimit. Dhe jam i sigurt qe nuk eshte botuar cdo gje qe autori ka dijeni.
    Me sa di une,Agjentet e Sig.te jashtem,ndaheshin vetem"grupet e punes"pra ata qe mbaronin kursin bashke,por jo detyrat,pervec atyre qe quheshin le te themi te rendomte,qe punonin neper ambasada,si atasha perkthyes ect.
    mgjth un do te pyes dhe do mundohem te kthej nje pergjigje me specifike,bile nga vete autori.

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Po kur nuk e ke lexuar akoma, pse nisesh me idene qe duhet marre me rezereva? Po u nise qe ne fillim me skepticizem, atehere si do te jesh ne gjendje ta perballosh te verteten; me mire tregou mendjehapur pastaj lerja vendin rezervave.
    ........................
    ^
    Kam pat mundesi te lexoj nje fare permbledhje te librit ne vija te pergjithshme nga vete autori diku tjeter. Aty ka sqaruar/folur per librin pa hyre ne shume detaje, por duke u perqendruar ne linjat politiko-diplomatike. Autori komentoi qe cka thote jane te vertetueshme por per t'u vertetuar pertej cdo dyshimi/rezerve kerkohet hapja e dosjeve. Kjo ishte ideja pas asaj cka thashe me siper.

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Une i kam lexuar te dy volumet dhe me te vertet me ka bere te heshtur disi.Ka nje permbysje te njohurive te mia per diktaturen dhe ne vecanti per figuren e E.Hoxhes .Megjithate nuk duhet te nxitohem ne thenie dhe deklarata,nje gje me ka bere pershtypje ,si ka mundesi qe ruset u larguan nga Pasha Limani,ku e gjeti Enveri ate perkrahje qe i ''detyroi''ata te largohen nga baza me e rendesishme e Mesdheut.Nganjehere te kap trishtimi dhe pesimizmi kur mendon qe fati i nje vendi eshte ne nje loje te ndyre te atyre qe qeverisin kete bote..................
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Ajzberg, jam dakort me ty - askush nuk mund t'ia 'kish friken' Enverit ne vetvete. Nuk ia ndiente Rusise nga Enveri. As Jugosllavise. Holle-holle, as Greqia nuk ka ndonje gje ne dore vete...

    Une jam ne gjys te librit, por kam patur mundesi te lexoj dhe ca shkrime te tjera, jo vetem nga ky autor...Ka dhe analiza historike qe merren me pasojat, shkaqet, dhe arsyet e mundshme (duke u nis nga ajo se kujt i intereson cfare). Pastaj detajet, datat egzakte, emrat etj etj jane gjera te tjera qe duhen pare ne hollesi (kur te krijohet mundesia) - kjo nuk do te thote qe vijat e pergjithshme te politikes nuk kane kuptim apo nuk gjejne mbeshtetje ne realitet. Ky eshte mendimi, kuptohet, nuk po mundohem t'i imponohem kujt.

  9. #29
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Libri qenka interesant, duhet t'a "rrufis" me patjeter.

    Per DSJ, ne fillim mu krijua pershtypja se mund te ishte Drejtoria qe i ka zyrat tek kati i trete i Ministrise se Jashtme, por ju shpreheni se eshte nje drejtori me shume se sekret dhe besoj se nuk duhet te jete kati i trete.

    Bekim Budo tek rrefimet e tij tek tema "Spiunazhi" shprehet se Enveri ka pasur nje agjenture personale jasht Shqiprise. Duke lexuar rrefimet e Budos, vite me pare filloi te me krijohej bindja se Jusuf Vrioni, ndjese paste, mund te kishte qene pjese e ketij rrjeti.

    Ah, desha t'ju kerkoja nje favor, ku mund te lexoj letren e Hamitit ???

    Flm ne perparesi ...
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  10. #30
    Citim Postuar mė parė nga Sofi _ Lexo Postimin
    ^Kam pat mundesi te lexoj nje fare permbledhje te librit ne vija te pergjithshme nga vete autori diku tjeter. Aty ka sqaruar/folur per librin pa hyre ne shume detaje, por duke u perqendruar ne linjat politiko-diplomatike. Autori komentoi qe cka thote jane te vertetueshme por per t'u vertetuar pertej cdo dyshimi/rezerve kerkohet hapja e dosjeve. Kjo ishte ideja pas asaj cka thashe me siper.
    E vetmja perpjekje qe u be ne lidhje me kete, ishte ligji per Lustracionin, por sic dihet kelyshat e komunistave e ankimuan ne Gjykaten Kushtetuese, dhe vete nje pjese e gjyqtareve ishte ne konflikt te hapur interesi, keshtu qe me paftyresine me te madhe e shpalli antikushtetues.
    Por tani qe me kujtohet, kete ligj e ka kundershtuar shume me shume se te gjithe ambasadori anglez ne Shqiperi. E mbaj mend kur para dy vitesh pat ardhur ne universitetin tone ne lidhje me kete qellim, dhe po thoshte qe eshte antikushtetues; ku e di ai me mire se ne Kushtetuten Tone njehere? Dhe ne debat e siper me prof tane, ne lidhje me kete ceshtje u terhoq si dhelper pastaj.

    Gjithsesi mendoj se Hyllien ka te drejte, dosjet u dogjen me mjeshteri ne 1997, nje rruge e dy pune si i thone fjales. Se mu kujtua, ne lidhje me rezervat e tua, Darius ka nje firme shume interesante ne lidhje me provat e munguara besoj se te sherben si reflektim pastaj....

  11. #31
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Skuthi, faqa e temes ku ka dhene letren eshte meposhte.
    Letra

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    E vetmja perpjekje qe u be ne lidhje me kete, ishte ligji per Lustracionin, por sic dihet kelyshat e komunistave e ankimuan ne Gjykaten Kushtetuese, dhe vete nje pjese e gjyqtareve ishte ne konflikt te hapur interesi, keshtu qe me paftyresine me te madhe e shpalli antikushtetues.
    Por tani qe me kujtohet, kete ligj e ka kundershtuar shume me shume se te gjithe ambasadori anglez ne Shqiperi. E mbaj mend kur para dy vitesh pat ardhur ne universitetin tone ne lidhje me kete qellim, dhe po thoshte qe eshte antikushtetues; ku e di ai me mire se ne Kushtetuten Tone njehere? Dhe ne debat e siper me prof tane, ne lidhje me kete ceshtje u terhoq si dhelper pastaj.

    Gjithsesi mendoj se Hyllien ka te drejte, dosjet u dogjen me mjeshteri ne 1997, nje rruge e dy pune si i thone fjales. Se mu kujtua, ne lidhje me rezervat e tua, Darius ka nje firme shume interesante ne lidhje me provat e munguara besoj se te sherben si reflektim pastaj....
    Moj Yese po une kam shkruar me siper per cilat detaje mendoj do ishte mire te vertetoheshin gjerat; Dmth emra, data, specifika te tjera etj te ketyre sigurimsave qe permend autori - per keto them duhen prova mqs. flitet ne specifika. Nuk mendoj se kane per t'u hetuar, te pakten jo per nje kohe te gjate. Sa per Dosjet, dhe po u dogjen ato shqiptare i kane ato maestrot e 'tjere' informatat ne dosjet e tyre.

    Sa per aleancat e Hoxhes&Familje (per qellim te vetem pushtetin e ketij bishes), ato s'i ve ne dyshim ne lidhje me britaniket. Jane aleanca shume te hershme ato, dhe cfare nuk kane "perpire" brenda...nejse. ..Pra nuk jane aleancat ato per te cilat kam rezerva per 'prova'. Ke madje historiane qe kane arritur te njejtat konkluzione si autori per teresine e gjithe ketij lemshi dhe s'kan pat fare nevoje te kene akses ne dosjet e sigurimit per ket pune se ka shume indikatore te tjere.

  13. #33
    Ne rregull Sofi, te kuptova. Me mire qe e patem kete replike e dashur, se me duket se te kane akuzuar disa here qe ishe une me nje nofke tjeter. Isha bere gati ta nderroja nicku-n dhe ta beja kobra (shaka)

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    ^ Hahaha, paske zgjedh emrin me te 'mire'


    ps: mos me thuaj qe vec 'defoni' ka ngel pa i dale pronari emrit

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    ^ Desha te shkruaja 'Dofeni' heh. A u mor vesh kush eshte 'kobra'?

  16. #36
    Citim Postuar mė parė nga Sofi _ Lexo Postimin
    ps: mos me thuaj qe vec 'defoni' ka ngel pa i dale pronari emrit
    E ka Dofeni, jo Defoni; kam pershtypjen se mos eshte ndonje anetar(e) qe kishte paranojat e xhaxhit, dhe ngulte kembe ne konspiracion te bere nga ne te dyja neper temat e forumit. Lere se vdiqa duke qeshe, me iku gjithe stresi i librit.

  17. #37
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Unė e mbarova dje sė lexuari. Mė pėrpiu tė tėrėn. Epokėn e diktaturės sė egėr enveriste nuk e kam jetuar, kėshtu qė gjithēka qė di rreth saj ka ardhur nėpėrmjet leximit, shikimit tė ndonjė dokumentari apo nga dėgjimi i historive tė ndryshme. Mė duhet tė them, se ky libėr e pėrmbysi tė gjithėn kryekėput.

    Gjatė leximit, pėrveē se ndjen njė keqardhje tė madhe e tė thellė pėr tė gjithė ata qė vuajtėn aq mizorisht nėn atė regjim, ndjen edhe njė revoltė tė brendshme pėr pisllėkun dhe poshtėrsinė e atyre qenėrve qė ekzekutuan e pėrndoqėn nė emėr tė idealeve tė rreme mijėra shqiptarė.

    Disa pyetje:

    -Hamit Meli ėshtė personazh i vėrtetė apo i ėshtė ndėrruar identiteti real pėr tė ruajtur anonimitetin e tij?

    -Nė ē'vit ėshtė shkruar libri? Kur ėshtė botuar dhe kur iu ndalua qarkullimi nė treg?

    Sa tė vėrtetė kėto paragrafe! Gjatė leximit, e bėra instiktivisht lidhjen dhe ajo qė lexova nė fund ishte thjesht vėrtetimi i asaj qė mendova:

    njė vit pas daljes sė Diksit nga burgu, filloi shembja e perandorisė sė kuqe. Ky proces historik i paevitueshėm po zhvillohej nė raport me kulturėn dhe traditėn pėr liri e demokraci tė secilit prej popujve tė Evropės Lindore. Diku kasta komuniste transformohej si me magji nė kapitaliste, gjetkė komunizmi vdiste vėrtet dhe varrosej pa mėdyshje. Diksi nuk ishte optimist pėr pėrmbysjen reale tė komunizmit nė vendin e tij. Regjimi diktatorial shqiptar ishte i lidhur vetėm simbolikisht me komunizmin, ndėrkohė qė Shqipėria ishte njė koloni e fshehtė britanike. Londra dhe aleatėt e tyre strategjikė tė Washingtonit ishin mburoja e padukshme e regjimit diktatorial shqiptar. Ata do ta ndihmonin diktaturėn shqiptare tė bėnte makijazhin demokratik nė modė, pa ndryshuar realisht asgjė – veē demagogjisė – nė strukturat e regjimit diktatorial dhe kursin politik tė kahershėm.

    Ndėrkohė regjisorėt anglo-amerikanė tė prapaskenave tė politikės mjerane shqiptare e dinin mirė, se i njėjti sabotim politik duhej bėrė edhe nė Kosovė, me qėllim qė skenari i tyre i kobshėm antishqiptar tė ishte i sukseshėm nė gjithė trojet shqiptare dhe kėto tė mbeteshin masha politike tė diplomacisė sė tyre, pėr tė trazuar zjarret e Ballkanit, nė pėrshtatje me interesat anglo-amerikane nė kėtė rajon delikat, pėr tė sfiduar Bashkimin Evropian. Me urdhėr tė tyre, mė 2 korrik 1990, ndėrkohė qė Parlamenti i Kosovės votonte shpalljen e Republikės, regjimi agjenturor i Tiranės hapi dyert e ambasadave, pėr tė tėrhequr vėmendjen e diplomacisė evropiane e botėrore, duke i lėnė kėshtu dorė tė lirė Milosheviēit pėr ta shpėrndarė Parlamentin e Kosovės me dhunė. Anglo-amerikanėt do ta krijonin me ngé shtetin e Kosovės, mbasi ta manipulonin mirė lidershipin kosovar, duke e bėrė zėdhėnės tė interesave tė tyre rajonale e nė dėm tė sė ardhmes sė vetė popullit tė Kosovės. Njė shtet i shėndetshėm kosovar do tė ndikonte nė pėrmirėsimin e gjendjes nė Shqipėri, gjė qė nuk ishte nė pajtim as tė regjimit kukull tė Tiranės e as tė padronėve tė tyre nė prapaskenė.
    Kursy ky mė poshtė pėrshkrimi mė i denjė i apatisė qytetare sot:
    Diksit i ra nė sy njė mjerim mė i zymtė nga ai qė kishte lėnė para njė dekade nė jetėn e lirė. Fukarallėku ekstrem nxirte brirėt tek pragu i derės, pa qenė nevoja ta kapėrceje atė.
    Suksesi mė i madh qė arrijnė diktaturat ndaj masave tė shtypura ėshtė instikti qė u imponojnė atyre, pėr tė menduar se ka edhe mė keq, duke ua fshirė nga kujtesa tė mirėn. Pra, pėr tė shikuar pas nė jetė, jo pėrpara. Ai qė e ha bukėn me djathė e me qepė i gėzohet gjendjes sė tij kur shikon se tjetri edhe qepėn e ka me kursim; ky ndjehet superior ndaj atij qė nuk ngopet as me bukė, ndėrsa ky i fundit ngushėllohet kur mendon se shumė tė tjerė dergjen nėpėr spitale, apo mė keq akoma, nė internime e nė burgje. Ky koncept regresiv i vlerėsimit tė jetės u siguron diktaturave tė shpallura e tė kamufluara skllevėr tė bindur e tė vetėkėnaqur.
    Elegance is an attitude.

  18. #38

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Sofi _
    Anėtarėsuar
    09-04-2011
    Postime
    494
    Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin

    Sa tė vėrtetė kėto paragrafe! Gjatė leximit, e bėra instiktivisht lidhjen dhe ajo qė lexova nė fund ishte thjesht vėrtetimi i asaj qė mendova:

    Kursy ky mė poshtė pėrshkrimi mė i denjė i apatisė qytetare sot:
    Nga c'kam kuptuar, jane faktikisht te vertete, deri ne nje fare mase...

    Duhet thene qe interpretimi eshte i autorit, sepse duhet marre parasysh dhe nje fare mungese interesimi nga vete populli shqiptar per vete fatin e vet (deri ne nje fare mase, prape) - apatia qe permend lidhet me kete te fundit...

    Mendimi im per momentin (mund dhe ta ndryshoj pak a shume me vone).

    PS: Do te shtoja se duhen marre parasysh dhe faktoret e tjere nderkombetare (Rusi & Co). Autori perqendrohet vetem ne rolin e Britanise dhe Amerikes, por interesat e ketyre te fundit nuk mund te mos 'mpleksen' me keto te tjeret. Duhet patur parasysh dhe fakti qe Shteti i pavarur Shiptar nuk do egzistonte nese nuk do ishte bere nje nderhyrje e mehershme prej SHBA (Wilson). Ka dhe te tjere faktore nderkombetare....te mehershem dhe keta (madje para Wilson, si Austro-Hungaria etj). Pra duhen pare te gjitha bashke, dhe ne vazhdimesi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sofi _ : 04-05-2011 mė 10:56

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anėtarėsuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
    Unė e mbarova dje sė lexuari. Mė pėrpiu tė tėrėn. Epokėn e diktaturės sė egėr enveriste nuk e kam jetuar, kėshtu qė gjithēka qė di rreth saj ka ardhur nėpėrmjet leximit, shikimit tė ndonjė dokumentari apo nga dėgjimi i historive tė ndryshme. Mė duhet tė them, se ky libėr e pėrmbysi tė gjithėn kryekėput.

    Gjatė leximit, pėrveē se ndjen njė keqardhje tė madhe e tė thellė pėr tė gjithė ata qė vuajtėn aq mizorisht nėn atė regjim, ndjen edhe njė revoltė tė brendshme pėr pisllėkun dhe poshtėrsinė e atyre qenėrve qė ekzekutuan e pėrndoqėn nė emėr tė idealeve tė rreme mijėra shqiptarė.

    Disa pyetje:

    -Hamit Meli ėshtė personazh i vėrtetė apo i ėshtė ndėrruar identiteti real pėr tė ruajtur anonimitetin e tij?

    -Nė ē'vit ėshtė shkruar libri? Kur ėshtė botuar dhe kur iu ndalua qarkullimi nė treg?

    Sa tė vėrtetė kėto paragrafe! Gjatė leximit, e bėra instiktivisht lidhjen dhe ajo qė lexova nė fund ishte thjesht vėrtetimi i asaj qė mendova:



    Kursy ky mė poshtė pėrshkrimi mė i denjė i apatisė qytetare sot:
    -Hamit Meli,Dari Meli dhe te tjeret,jane te vertete,bile te verifikuar te gjithe 22 ish-sigurimsat ne liber thuhet qe jane te moshes 58-62 vjec dhe mbahen peng nga CIA sot(besoj ne kohen kur eshte shkruar libri),Faktet fillojne qe nga foto,filmime,inxhizime,dhe dosjet origjinale te DSJ,prandaj pse behet aq gjurulldi per kete liber dhe keto fakte,e cila MOLEPS,pa bere asnje perjashtim,te GJITHE POLITIKEN ELITE Aktuale Shqiptare.
    -Libri u shkruajt ne 1.000 kopje fillimisht ne vitin 2000-2001,dhe Politika e sotme,dhe Ilir Hoxha,e terhoqen duke paguar 5-10 here me shume nga vlera e librit(te pakten keshtu ka deklaruar autori),qe te dilte nga tregu sa me shpejt,dhe te gjitha shtepite botuese,morren urdher qe mos ta botonin me.Me shume libri eshte shperndare dorazi dhe ne internet,dhe muajt e fundit eshte lexuar ne Universitetin e Liverpulit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Alti Elezi : 04-05-2011 mė 14:01

Faqja 2 prej 18 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •