Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Ndahet nga jeta nj nga grat m jetgjata shqiptare

  N Nju Xhersi u nda nga jeta nj nga grat m jetgjata shqiptare. Demire Durollari ishte 115 vje dhe nj dshmitare e rrall e zhvillimeve m t rndsishme t bots shqiptare gjat m shum se nj shekulli.
  Zonja Durollari lindi n Hudnisht t Pogradecit m 14 shtator 1895 n nj familje patriotsh. N vitin 1949, ajo u arratis nga Shqipria komuniste dhe jetoi 20 vjet n Shkup. Pas nj qndrimi n Itali, u vendos n Shtetet e Bashkuara.
  Zonja Durollari gzonte vazhdimisht shndet t mir dhe me hapjen e Shqipris ajo sht kthyer atje disa her.
  N intervistat pr mediat ajo ka thn se sekreti i saj i jetgjatsis ka qen ushqimi; ajo hante shum peshk dhe bulmetra, nuk konsumonte as duhan as alkool.
  Zonja Demire Durollari l pas tre fmij. Varrimi i saj bhet sot n Nju Xhersi.

  VOA
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,776
  Ia kam lakmi.
  Shpresoj te jetoj nje vit me shume se ajo. Per me teper ushqehemi ne menyre te njejte. Pak bulmetra , kurre duhan, kurre alkool.............

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •