Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ku i kini gjet kta moderatore?

  pa u dhone naj arsye, m'ishte fshi nje shkrim ku e qortova moderatorin (Dar_di) per se qysh osht pergjegj ne temen qe po e qes ma poshte.

  si permledhje e shkrimit tem, e pyeta moderatorin se cfare kshille kish me dhone nese "apo?" osht Mazreku? dhe qysh kish me nrru kshilla e tij nese shkolla osht ne Tirane?

  per ma shume ne ate teme edhe e shpreha dyshimin tem se dikush osht tuj e perdor emrin e Arberie Duraj per me e qite ato si te paafte per me kon drejtoresh.

  angelina 02 hic ma pak se ni teme timen e ka fshi pa e dhone asni arsye edhepse kom kerku me m'tregu se pse u fshi tema.

  edhe ne kete nenforum m'u fshi nje teme ku pata kshillu qe t'ju lejohet pjestareve te forumit me i fshi shkrimet e veta.


  besoj se nuk e bani koken vec sa per drejtpeshim e se kini naj lidhje ne to sa me e kuptu se une jom njeri edhe ne boten e prekshme. thjeshte, ju ma nalni fjalen ktu, une nuk pritoj e jau nali fuqine me m'i cenu lirite kudo si te jini. mos harroni se ligji i botse te prekshme vlen edhe ktu.


  Citim Postuar mė parė nga Arberie Duraj Lexo Postimin
  Jam drejtoresh e re ne profesion dhe disa keshilla jane te mireseasllura.
  Citim Postuar mė parė nga Dar_di Lexo Postimin
  Pėrshėndetje Arbėrie Duraj!

  Para se tė japim disa kėshilla efektive lidhur me detyrėn tuaj, kėrkojmė njė bashkėpunim nga ju. Na tregoni se ku punoni si drejtoreshė shkolle, nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Kosovė Lindore, Mal tė Zi, apo?

  Nė momentin qė na jepni pėrgjigjen tuaj, besojmė se kėshillat tona do tė jenė konform natyrės sė ligjshmėrisė sė vendit ku punoni.

  Me respekt dhe mirėkuptim,

  Dar_di

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Pėrshėndetje skipetar!

  Postimi juaj u fshi pikėrisht nga unė, me arsyetimin se ishte jashtė temės dhe nė pėrmbajtje ofendim personal, nėnēmues dhe pa ndonjė gjė konkrete.

  Rastit nė fjalė, i jam drejtuar anėtarit Arberie Duraj, pasi qė edhe tema qė kishte hapur nuk korrespondonte me njė logjikė tė kuptueshme. Ishte shkruar aq shpejtė pa e kontrolluar nė drejtshkrim.

  Gjithsesi, doja tė di nga anėtari nė fjalė se nė cilin vend ėshtė zgjedhur drejtoreshė shkolle dhe, konform vendit, t`i jap edhe njė kėshillė sado konstruktive pėr punėn e saj.

  Nė anėn tjetėr, ju jeni pėrqendruar nė postimin tim dhe fare nė atė tė anėtares qė ka hapur temėn, e qė po tė kishit pėr t`i dhėnė ndonjė rekomandim do ta bėnit atė, por keni vepruar tė kundėrtėn. Si i tillė, postimi juaj u konsiderua jashtė konturave dhe u fshi.

  Stafi i forumit shqiptar, nė asnjė mėnyrė nuk lejon ofendimin e punės sė tij, nga asnjė anėtarė. Ai respekton lirinė e mendimit, por jo lirinė e nėnēmimit.

  Gjithė tė mirat!

  Dar_di
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dar_di Lexo Postimin
  Pėrshėndetje skipetar!

  Postimi juaj u fshi pikėrisht nga unė, me arsyetimin se ishte jashtė temės dhe nė pėrmbajtje ofendim personal, nėnēmues dhe pa ndonjė gjė konkrete.

  Rastit nė fjalė, i jam drejtuar anėtarit Arberie Duraj, pasi qė edhe tema qė kishte hapur nuk korrespondonte me njė logjikė tė kuptueshme. Ishte shkruar aq shpejtė pa e kontrolluar nė drejtshkrim.

  Gjithsesi, doja tė di nga anėtari nė fjalė se nė cilin vend ėshtė zgjedhur drejtoreshė shkolle dhe, konform vendit, t`i jap edhe njė kėshillė sado konstruktive pėr punėn e saj.

  Nė anėn tjetėr, ju jeni pėrqendruar nė postimin tim dhe fare nė atė tė anėtares qė ka hapur temėn, e qė po tė kishit pėr t`i dhėnė ndonjė rekomandim do ta bėnit atė, por keni vepruar tė kundėrtėn. Si i tillė, postimi juaj u konsiderua jashtė konturave dhe u fshi.

  Stafi i forumit shqiptar, nė asnjė mėnyrė nuk lejon ofendimin e punės sė tij, nga asnjė anėtarė. Ai respekton lirinė e mendimit, por jo lirinė e nėnēmimit.

  Gjithė tė mirat!

  Dar_di
  Pėrshėndetje Dar-di,

  Tė falemnderit pėr kohėn e mundin e juaj pėr me u pėrgjigj.

  Nė shkrimin qė e fshive, u shpreha se ti nuk ke faj, por kanė faj ata qė tė kanė bėrė moderatorė. Kushdo qė e lexon shkrimin tėnd nė atė temė, mundet me e kuptu se pėrveē se dėshiron me e ditė se prej nga ėshtė Arberie Duraj, ai shkrim ėshtė mund palidhje i yti pėr me shitė mend ose sa pėr me shkru diēka. Pėr atė arsye, konkretisht tė pyeta se cila ėshtė kėshilla e juaj nėse "apo?" ėshtė Mazreku, dhe si do tė ndryshonte kėshilla e juaj nėse shkolla ėshtė nė Tiranė?

  Nuk u pėrqendrova vetėm nė shkrimin tėnd, por gjithashtu e ndėrlidha shkrimin e Arberie Duraj kur e shpreha dyshimin tim se ndonjeri tjetėr, tė cilit Arbėrie Duraj ja ka zėnė vendin e drejtorit, ka shkruar nė emėr tė saj pėr me e paraqitė si tė paaftė pėr drejtoreshė. Kėtė dyshim e paraqita edhe me qėllim qė me ja lėnė njė rrugė me u tėrheq, prej atij shkrimi gjysmak, Arberie Duraj si drejtore (nėse me tė vėrtet e ka shkruar ajo).

  Forumi nuk ka kuptim pa pjesmarrėsit nė forum. Stafi i forumit Shqiptar ėshtė vullnetarisht nė shėrbim tė pjesmarrėsve tė forumit. Kur merr pjesė nė forum, gjithsecila, qoftė edhe moderatore, pranon me i ballafaqu mendimet me pjesmarrėsit e tjerė tė forumit. Pėr shembull, mua, si pjesmarrės nė forum, mė ka ndodhė qė njė pjesmarrės i forumit (master2006) me argument tė tij mė tė fortė mė ka bė me e pranu gabimin tim nė lidhje me njė temė qė ishte nė kėtė nėnforum e qė ėshtė fshi. Nė anėn tjetėr, nė forum ndodh shpesh qė sapo tė mundet me argumente njė moderatore, nė vend qė tė tėrhiqet ose ta pranoj gabimin, moderatorja i fshin shkrimet e pjesmarrėsit, ose e mbyll temėn me shkrim tė saj tė fundit. Kėshtu qė, lejoni edhe pjesmarrėsit qė tė i fshijnė shkrimet e tyre se edhe ashtu po ju humbet kuptimi e po mbesin temat e shtrembėruara me fjalė tė fundit tė moderatores.

  Njė temė qė e pata hapur me kėtė kėshillė, pėr me u lejuar pjesmarrėsit me i fshi shkrimet e veta, ėshtė fshi.

  Gjithashtu, mė ėshtė fshi edhe njė temė tjetėr, ku nė mes tjerave, e pata shprehė mirnjohjen time pėr kohėn qė stafi ja kushton mbarvajtjes sė forumit, dhe i pata paraqitė dy zgjidhje tė mundshme pėr pėrmirėsim tė forumit:

  1. Paraqitjen e nevojave financiare tė forumit qė tė jetė pa reklama (pėr shembull, sikur qė e bėn wikipedia). Nė kėtė mėnyrė, pjesmarrėsit e forumit do tė kishin mundėsi qė tė ndihmonin qė forumi tė jetė pa reklama palidhje.

  2. Qė tė shtohen sė paku edhe dy super moderatorė, dhe tė caktohen sė paku nga 10 moderatorė cilėsor pėr gjithsecilin nėnforum. Kjo nuk ėshtė e vėshtirė tė bėhet duke e pasur parasysh se janė mbi 50,000 pjesmarrės nė forum.

  Nuk po shkruaj qė themeluesi i forumit tė hjek dorė prej pronėsisė, por qė tė delegoj mė shumė detyra pėr mbarvajtje tė forumit.

  Pėrndryshe, ky forum, prej forumit Shqiptar po shndėrrohet, secilėn herė e mė shumė, nė vetshėrbim tė disa njerėzve. Ėshtė marri qė disa (po e theksoj "disa" se ka pėrjashtime) super moderatorė e moderatore metojnė se dijnė mė mirė se dhjetra mijėra pjesmarrės nė forum pėr pothuajse tė gjitha temat.

  Shpresoj se hasi nė mirkuptim. Pėrndryshe, nuk ka kuptim qė ky forum tė fshehet pas emrit Shqiptar, kur nė tė vėrtet i pėrfaqėson vetėm disa qė vazhdojnė tė flasin vet me veti duke ua kufizuar lirinė e shprehjes tė tjerėve.

  Gjithė tė mirat,
  skipetar
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skipetar : 24-04-2011 mė 20:09

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Skipetar, pėrshėndetje!

  Fillimisht, sikur qė ofendon e nėnvlerėson ata qė mė kanė bėrė mua moderator, njėkohėsisht njė fyerje e tillė ėshtė edhe pjesė e imja, si bashkėsi e stafit tė forumit shqiptar, pėrgjithėsisht. Ju keni bėrė shkelje tė rregullores sė forumit shqiptar. Mė saktėsisht pikėn 10 tė saj, e cila ndalon kategorikisht ofendimet e nėnēmimet ndaj anėtarėve e stafit tė forumit shqiptar.

  Juve, forumi shqiptar dhe stafi i tij, as nuk iu obligon e ndalon pjesėmarrjen nė forum. Por, nė momentin qė bėheni pjesė e kėtij forumi, ju miratoni ose nėnshkruani njė rregullore, e cila konsiderohet si e aprovuar pėr stafin e forumit shqiptar. Pra, qė do ta respektoni atė.

  Paragjykimin qė nxjerr nga postimi im lidhur me gatishmėrinė pėr ndihmė anėtarit Arberie Duraj, ėshtė plotėsisht i gabuar. Me kėtė rast, llogarinė e shpjegimit tė mėnyrės sė ndihmės time nuk kam nevojė t`ua seroj juve, por anėtarit i cili ka kėrkuar ndihmė. Ta thash edhe mė herėt, nėse do tė kishe pėr tė kontribuar lidhur me kėrkesėn e saj, do ta bėje nė ēast, por fokusi juaj ishte i koncentruar dikund tjetėr, nė postimin tim. Nė kėtė mėnyrė, ju degraduat nga rregullat, qė arsyen e fshirjes sė postimit tuaj ua dhashė mė lart.

  Kjo ėshtė pėrgjigja definitive qė keni marrė nga unė. Nėse keni pakėnaqėsi, mund t`i drejtoheni ndonjėrit nga smodėt ose administratorėve.

  Pėrfundimisht, sa tė jem pjesė e kėtij stafi dhe nėnforumeve qė menaxhoj, o do tė respektohet rregullorja e forumit shqiptar, ose nė tė kundėrtėn postimet e ēdo anėtari qė janė jashtė konturave do tė ndryshohen a fshihen fare.

  Gjithė tė mirat!

  Dar_di
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dar_di Lexo Postimin
  Skipetar, pėrshėndetje!

  Fillimisht, sikur qė ofendon e nėnvlerėson ata qė mė kanė bėrė mua moderator, njėkohėsisht njė fyerje e tillė ėshtė edhe pjesė e imja, si bashkėsi e stafit tė forumit shqiptar, pėrgjithėsisht. Ju keni bėrė shkelje tė rregullores sė forumit shqiptar. Mė saktėsisht pikėn 10 tė saj, e cila ndalon kategorikisht ofendimet e nėnēmimet ndaj anėtarėve e stafit tė forumit shqiptar.

  Pėrshėndetje Dar_di,

  Besoj se e din dallimin nė mes sharjes dhe qortimit. Unė tė qortova ty, por edhe mė shumė i qortova ata qė tė kanė bėrė ty moderatorė. Gjatė tėrė shkrimit tim, nuk u lėshova nė asnjė gjė personale ndaj teje, por t'u drejtova nė lidhje me shkrimin tėnd nė temė. Pra nuk isha nė kundėrshtim me piken 10 tė rregullores sė forumit:

  "10. Jo ofendime personale karshi anėtarėve!

  Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, nga krahina tė ndryshme, me besime fetare tė ndryshme, me nivel arsimor tė ndryshem, me tradita tė ndryshme, me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jete tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme. Ua bėjmė kėtė gjė tė qartė nė mėnyrė qė tė jeni tė ndėrgjegjshėm me shkallėn e thellė tė diversitetit tė forumit, qė ėshtė dobėsia dhe nė tė njėjtėn kohė madhėshtia e tij. Fakti qė tė gjithė marrin pjesė nė forum tregon qė tė gjithė janė shqiptare. Pavarėsisht nga dallimet dhe diversiteti nė mendim dhe botekuptim, asnjėherė nuk duhet tė cėnoni integritetin e anėtarėve tė forumit sepse nuk jeni duke diskutuar me njė ekran por me mijra shqiptarė nga mbarė bota. Respekti mbi njėri-tjetrin duhet ta mbani parasysh ēdo minutė qė shpenzoni nė forum pasi po respektuat njėri-tjetrin, keni respektuar veten dhe vendin tuaj."

  Juve, forumi shqiptar dhe stafi i tij, as nuk iu obligon e ndalon pjesėmarrjen nė forum. Por, nė momentin qė bėheni pjesė e kėtij forumi, ju miratoni ose nėnshkruani njė rregullore, e cila konsiderohet si e aprovuar pėr stafin e forumit shqiptar. Pra, qė do ta respektoni atė.

  Paragjykimin qė nxjerr nga postimi im lidhur me gatishmėrinė pėr ndihmė anėtarit Arberie Duraj, ėshtė plotėsisht i gabuar. Me kėtė rast, llogarinė e shpjegimit tė mėnyrės sė ndihmės time nuk kam nevojė t`ua seroj juve, por anėtarit i cili ka kėrkuar ndihmė. Ta thash edhe mė herėt, nėse do tė kishe pėr tė kontribuar lidhur me kėrkesėn e saj, do ta bėje nė ēast, por fokusi juaj ishte i koncentruar dikund tjetėr, nė postimin tim. Nė kėtė mėnyrė, ju degraduat nga rregullat, qė arsyen e fshirjes sė postimit tuaj ua dhashė mė lart.
  Shkrimi i im i pėrmbahej mė shumė temės se sa shkrimi i yt sepse konkretisht tė pyeta pėr kėshillat e tua. Sikur Arberie Duraj edhe unė jam pjesmarrės i forumit e besoj se meritova pėrgjigje. Sidoqoftė, mbetem Arberie Duraj e edhe unė pa pėrgjigje. Pėr mė shumė, e shpreha dyshimin tim se nuk ėshtė Arberie Duraj ajo qė e ka parashtru atė kėrkesė. Mirpo, ti e fshive shkrimin tim plotėsisht pėrderisa e lejove shkrimin tėnd ku krejt palidhje vetėm se u mundove me shitė mend pa u pėrgjegj me ndonjė kėshillė. Ėshtė dyftyrėsi me e fshi shkrimin tim qė kishte mė shumė tė bėjė me temė se sa shkrimi i yt, e me e lėnė shkrimin tėnd. Kjo mė bėn me kuptu se nuk i pėrmbahesh rregullores sė forumit, mė saktėsisht, pikės sė 9-tė tė rregullores, por e sheh forumin si vetshėrbim tėndin ku hyn e merr e len ēfarė tė duash.

  "9. Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!

  Ajo qė tė bie nė sy nė forumin shqiptar ėshtė larmia e temave pėr diskutim dhe larmia e mendimeve tė ndryshme qė gjen nė ēdo temė. Fakti qė ju merrni pjesė nė kėtė forum duhet tė shėrbejė si njė aprovim indirekt i mendimit ndryshe. Kjo do tė thotė se ju keni vendosur qė tė merrni pjesė nė forum nė mėnyrė qė tė shprehni mendimin tuaj dhe tė lexoni edhe respektoni edhe mendimin ndryshe. Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar. Nuk duhet qė tė hyni fare nė forumin shqiptar por duhet tė debatoni e shoqėroheni me ata shqiptarė qė mendojne njėsoj si ju. Arsyeja pėrse e theksojmė kėtė rregull ėshtė se pjesa dėrrmuese e problemeve nė forum lindin pikėrisht nga mosrespektimi i mendimit ndryshe qė shprehet konform rregullave tė forumit dhe etikės sė tė shprehurit."

  Kjo ėshtė pėrgjigja definitive qė keni marrė nga unė. Nėse keni pakėnaqėsi, mund t`i drejtoheni ndonjėrit nga smodėt ose administratorėve.

  Pėrfundimisht, sa tė jem pjesė e kėtij stafi dhe nėnforumeve qė menaxhoj, o do tė respektohet rregullorja e forumit shqiptar, ose nė tė kundėrtėn postimet e ēdo anėtari qė janė jashtė konturave do tė ndryshohen a fshihen fare.
  Nuk mundesh me zbatu diēka, nė kėtė rast, rregullore, kur vet e shkel. Rregullorja e forumit duhet me vleftė njėjtė pėr tė gjithė, e sidomos ti si moderatorė duhet me pas mė shumė kujdes pėr mos me e shkel.

  Pėr fund, "definitivisht", si shembull qė qortimi tė bėn mirė, e nuk duhet me u marrė si sharje, ėshtė nėse tė them qė kėtė fjalėn "konturave" me e pėrkthy se po e pėrdor pa vend.

  Gjithė tė mirat!

  Dar_di
  Gjithė tė mirat,
  skipetar

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •