Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 55
  1. #1
    QEVERIA Maska e policia911
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    167

    Ju Pelqen muzika Greke

    kjo tem eshte per adhurusit e muzikes greke
    mua psh me pelqen shum paskali terzi lefteri phantazi anna visi etc etc
    ne pergjethsi muzika greke me pelqen shum
    RROFTE SHQIPERIA

  2. #2
    Muzike e neveritshme!

  3. #3
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    me duket shume muzike e bezdiseshme, acaruese per veshin, por shijet jane shije dhe nuk diskutohen...keshtu qe nuk me plas per ata qe e pelqejne, kam shijet e mia.

    muzika turke eshte e shpifur gjithashtu.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 25-04-2011 mė 09:25

  4. #4
    ti, une dhe melodia Maska e orhideja
    Anėtarėsuar
    02-10-2010
    Postime
    4,817
    E vjetrume? Ke pare t'i dali moda kultures ti? Edhe mos me thuaj qe Maria Callas me lart po kendonte kenge greke, aman.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anėtarėsuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Muziken greke dhe serbe asnjeher nuk e kam pelqye,sepse esht muzike nga gjuha e armikut tim dhe te kombit shqiptare,kush e don leta mer.
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  6. #6
    i/e larguar Maska e Watt
    Anėtarėsuar
    04-03-2011
    Vendndodhja
    Austri
    Postime
    213
    muziken e kan te mire vec kush va ka inatin

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anėtarėsuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -Nuk jam prej atyre qė dėgjojė muzikė Greke,nuk dua Grekėt dhe nuk dua asgjė qė ka lidhje me ta.
    -Ps.nė Tiranė aq shumė e kishin pėr qefi sa tė krijohet pėrshtypja se je nė Athinė,madje edhe gjatė luftes nė Kosovė kshtu ishte!
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  8. #8
    QEVERIA Maska e policia911
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    167
    kush e pelqen keti garbi

    sa per keta te tjeret qe e lidhin muziken me kombin etc je ne tema te gabuara
    ik vashdo politiken ne temat perkatese ketu eshte muzika edhe vetem kaq

    edhe sa i perket muzikes greke un pervete besoj se eshte nga melodit me te bukura qe cdo kenge te ben te kendosh edhe ti cdo kenge ka nje kuptim

    sa per kengtar grek pelqej me shum ai eshte i vetmi Notis Sfakianakis me kengen soma mu edhe shum e shum te tjera qe kendon ky arstit i muzikes greke

    thnx
    RROFTE SHQIPERIA

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anėtarėsuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -Ju keni probleme me identitet,jeni nė krizė identiteti!
    -E dime se muzika eshte art,por edhe vlerat e artit te grekut e sllavit nuk na duhen.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  10. #10
    QEVERIA Maska e policia911
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    167
    Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Ju keni probleme me identitet,jeni nė krizė identiteti!
    -E dime se muzika eshte art,por edhe vlerat e artit te grekut e sllavit nuk na duhen.
    po ste duhen kalo ne tema te tjer ose hap tem tjeter ne vend perkates
    te lutem shum mos e beni temen chit chate edhe politike po sju pelqen
    mos lexhoni edhe mos klikoni shum e qart tema eshte per ata
    qe adhurojn muziken greke edhe qe e pelqejn \
    te tjeret out of here
    RROFTE SHQIPERIA

  11. #11
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Personalisht me pelqen shume Gianis Ploutarxos , Antonis Remos , Nikos Kourkoulis .

  12. #12
    Pa dyshim muzika greke e re eshte larg asaj tradicionale, une jam admirues i kengeve te para viteve '70. Cicanis, Vamvakaris, Bithikocis, Belou, Kazanxhidis(edhe pse klapsiaris ne te gjitha kenget), Marinela deri tek theodorakis. Ta rebetika ose ta hashiklidhika ne fakt u bene per shume vite ushqim shpirteror per shtresat e ulta te popullsise deri sa u kthyen ne himne per te majtet duke vazhduar deri ne ditet e sotme. Jo rastesisht majtistet, anarko-maza e sotme i kane idhuj rebetet. Kerkojne nje liri te shfrenuar dhe te shkeputur nga ligjet, per ta ligji eshte e kunderta e jetes se "lire". Sidoqofte ngelet nje nga rrymat me te forta tradicionale e muzikes greke e shek. te kaluar e lidhur ngushte me Neo Zmirniotet e larguar nga Azia e Vogel ndaj dhe ka nota lindore ne te. Jo rastesisht ne shume kenge permendet faktori mysliman si pjese perberese e jetes se rebeteve..
    Nje tjeter kengetare qe eshte zeri me fantastik ne muziken greke eshte pa dyshim Elefteria Arvanitaki. Kotsiras gjithashtu.
    Paqe!

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga Kryqi i Paqes Lexo Postimin
    Pa dyshim muzika greke e re eshte larg asaj tradicionale, une jam admirues i kengeve te para viteve '70. Cicanis, Vamvakaris, Bithikocis, Belou, Kazanxhidis(edhe pse klapsiaris ne te gjitha kenget), Marinela deri tek theodorakis. Ta rebetika ose ta hashiklidhika ne fakt u bene per shume vite ushqim shpirteror per shtresat e ulta te popullsise deri sa u kthyen ne himne per te majtet duke vazhduar deri ne ditet e sotme. Jo rastesisht majtistet, anarko-maza e sotme i kane idhuj rebetet. Kerkojne nje liri te shfrenuar dhe te shkeputur nga ligjet, per ta ligji eshte e kunderta e jetes se "lire". Sidoqofte ngelet nje nga rrymat me te forta tradicionale e muzikes greke e shek. te kaluar e lidhur ngushte me Neo Zmirniotet e larguar nga Azia e Vogel ndaj dhe ka nota lindore ne te. Jo rastesisht ne shume kenge permendet faktori mysliman si pjese perberese e jetes se rebeteve..
    Nje tjeter kengetare qe eshte zeri me fantastik ne muziken greke eshte pa dyshim Elefteria Arvanitaki. Kotsiras gjithashtu.
    sigurisht qe cdo shqiptar qe ka jetuar gjate ne greqi , e ka pelqyer qofte edhe nje kenge greke .
    edhe une i pelqej kenget greke , dhe nese kupton tekstet e kengeve do te pelqehen me shume , por gjithsesi nga kengetaret greke mund te vecoj ;

    eleni paparizu
    mitropanos
    e tjere qe tashme nuk i mbaj mend.

  14. #14
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    kam vite qe jam larguar nga greqia
    por muziken greke ne makin eshte e para qe degjoj qofte ajo lajka apo edhe moderne te fundit muzika greke eshte shum e bukur
    Partizoni

  15. #15
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Shionni mos po ua mereni edhe ne goje "grekerve" e mos po i leni keq o bytheshitur .

  16. #16
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    po e degjoj sa here kam mundesi...eshte shum muzik e bukur!!!!!!!!!!lefteri me pelqen shum

  17. #17
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar mė parė nga Genti.. Lexo Postimin
    Shionni mos po ua mereni edhe ne goje "grekerve" e mos po i leni keq o bytheshitur .
    shum si puna juaj e cuan mbrapa kete shqiperin ju qe hiqeni si patriota kur ne te vertet jeni nja ca fundurina edhe asgje me teper
    nuk kam pse te shaj sepse sdo ulem ne kategorin tende por duket edukata qe ke ne familje

    sa per muziken ska kufi por ju aq kuptoni edhe aq dini
    Partizoni

  18. #18
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
    shum si puna juaj e cuan mbrapa kete shqiperin ju qe hiqeni si patriota kur ne te vertet jeni nja ca fundurina edhe asgje me teper
    nuk kam pse te shaj sepse sdo ulem ne kategorin tende por duket edukata qe ke ne familje

    sa per muziken ska kufi por ju aq kuptoni edhe aq dini
    Keta duan te hane per se gjalli qe ti ua degjon muziken e azijateve .Kultura familjare shifet edhe ne kete theme , njeri nga ata je ti .

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Pasazhe nga videoja:

    .. degjohen qarte ushtaret greke qe kendojne kenge fyese per fqinjet "Grek lindesh e nuk behesh, degjoje kete o derr shqiptar", kendojne ushtaret greke..
    ..me tej degjohen ata tek thone "I shiqoni ata jane nga Shkupi dhe Shqiperia me lekuren e tyre do bejme kepuce"..
    Me vjen keq, por turp kush degjon muziken e ketyre derrave, ska ndjenje individi e as kombetare.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  20. #20
    BrandNeW Maska e PRoGRESSiV3
    Anėtarėsuar
    30-04-2011
    Vendndodhja
    HeLL
    Postime
    43
    Nuk me duket nodnji gje e vecant pervec asaj vegles si kitare qe eshte karakteristike.
    A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •