Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 55
 1. #1
  QEVERIA Maska e policia911
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  167

  Ju Pelqen muzika Greke

  kjo tem eshte per adhurusit e muzikes greke
  mua psh me pelqen shum paskali terzi lefteri phantazi anna visi etc etc
  ne pergjethsi muzika greke me pelqen shum
  RROFTE SHQIPERIA

 2. #2
  Muzike e neveritshme!

 3. #3
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  me duket shume muzike e bezdiseshme, acaruese per veshin, por shijet jane shije dhe nuk diskutohen...keshtu qe nuk me plas per ata qe e pelqejne, kam shijet e mia.

  muzika turke eshte e shpifur gjithashtu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 25-04-2011 mė 09:25

 4. #4
  ti, une dhe melodia Maska e orhideja
  Anėtarėsuar
  02-10-2010
  Postime
  4,817
  E vjetrume? Ke pare t'i dali moda kultures ti? Edhe mos me thuaj qe Maria Callas me lart po kendonte kenge greke, aman.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,189
  Muziken greke dhe serbe asnjeher nuk e kam pelqye,sepse esht muzike nga gjuha e armikut tim dhe te kombit shqiptare,kush e don leta mer.
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 6. #6
  i/e larguar Maska e Watt
  Anėtarėsuar
  04-03-2011
  Vendndodhja
  Austri
  Postime
  213
  muziken e kan te mire vec kush va ka inatin

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  397
  -Nuk jam prej atyre qė dėgjojė muzikė Greke,nuk dua Grekėt dhe nuk dua asgjė qė ka lidhje me ta.
  -Ps.nė Tiranė aq shumė e kishin pėr qefi sa tė krijohet pėrshtypja se je nė Athinė,madje edhe gjatė luftes nė Kosovė kshtu ishte!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 8. #8
  QEVERIA Maska e policia911
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  167
  kush e pelqen keti garbi

  sa per keta te tjeret qe e lidhin muziken me kombin etc je ne tema te gabuara
  ik vashdo politiken ne temat perkatese ketu eshte muzika edhe vetem kaq

  edhe sa i perket muzikes greke un pervete besoj se eshte nga melodit me te bukura qe cdo kenge te ben te kendosh edhe ti cdo kenge ka nje kuptim

  sa per kengtar grek pelqej me shum ai eshte i vetmi Notis Sfakianakis me kengen soma mu edhe shum e shum te tjera qe kendon ky arstit i muzikes greke

  thnx
  RROFTE SHQIPERIA

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  397
  -Ju keni probleme me identitet,jeni nė krizė identiteti!
  -E dime se muzika eshte art,por edhe vlerat e artit te grekut e sllavit nuk na duhen.
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 10. #10
  QEVERIA Maska e policia911
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  167
  Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  -Ju keni probleme me identitet,jeni nė krizė identiteti!
  -E dime se muzika eshte art,por edhe vlerat e artit te grekut e sllavit nuk na duhen.
  po ste duhen kalo ne tema te tjer ose hap tem tjeter ne vend perkates
  te lutem shum mos e beni temen chit chate edhe politike po sju pelqen
  mos lexhoni edhe mos klikoni shum e qart tema eshte per ata
  qe adhurojn muziken greke edhe qe e pelqejn \
  te tjeret out of here
  RROFTE SHQIPERIA

 11. #11
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Personalisht me pelqen shume Gianis Ploutarxos , Antonis Remos , Nikos Kourkoulis .

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-07-2009
  Postime
  968
  Pa dyshim muzika greke e re eshte larg asaj tradicionale, une jam admirues i kengeve te para viteve '70. Cicanis, Vamvakaris, Bithikocis, Belou, Kazanxhidis(edhe pse klapsiaris ne te gjitha kenget), Marinela deri tek theodorakis. Ta rebetika ose ta hashiklidhika ne fakt u bene per shume vite ushqim shpirteror per shtresat e ulta te popullsise deri sa u kthyen ne himne per te majtet duke vazhduar deri ne ditet e sotme. Jo rastesisht majtistet, anarko-maza e sotme i kane idhuj rebetet. Kerkojne nje liri te shfrenuar dhe te shkeputur nga ligjet, per ta ligji eshte e kunderta e jetes se "lire". Sidoqofte ngelet nje nga rrymat me te forta tradicionale e muzikes greke e shek. te kaluar e lidhur ngushte me Neo Zmirniotet e larguar nga Azia e Vogel ndaj dhe ka nota lindore ne te. Jo rastesisht ne shume kenge permendet faktori mysliman si pjese perberese e jetes se rebeteve..
  Nje tjeter kengetare qe eshte zeri me fantastik ne muziken greke eshte pa dyshim Elefteria Arvanitaki. Kotsiras gjithashtu.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  41
  Postime
  1,545
  Citim Postuar mė parė nga Kryqi i Paqes Lexo Postimin
  Pa dyshim muzika greke e re eshte larg asaj tradicionale, une jam admirues i kengeve te para viteve '70. Cicanis, Vamvakaris, Bithikocis, Belou, Kazanxhidis(edhe pse klapsiaris ne te gjitha kenget), Marinela deri tek theodorakis. Ta rebetika ose ta hashiklidhika ne fakt u bene per shume vite ushqim shpirteror per shtresat e ulta te popullsise deri sa u kthyen ne himne per te majtet duke vazhduar deri ne ditet e sotme. Jo rastesisht majtistet, anarko-maza e sotme i kane idhuj rebetet. Kerkojne nje liri te shfrenuar dhe te shkeputur nga ligjet, per ta ligji eshte e kunderta e jetes se "lire". Sidoqofte ngelet nje nga rrymat me te forta tradicionale e muzikes greke e shek. te kaluar e lidhur ngushte me Neo Zmirniotet e larguar nga Azia e Vogel ndaj dhe ka nota lindore ne te. Jo rastesisht ne shume kenge permendet faktori mysliman si pjese perberese e jetes se rebeteve..
  Nje tjeter kengetare qe eshte zeri me fantastik ne muziken greke eshte pa dyshim Elefteria Arvanitaki. Kotsiras gjithashtu.
  sigurisht qe cdo shqiptar qe ka jetuar gjate ne greqi , e ka pelqyer qofte edhe nje kenge greke .
  edhe une i pelqej kenget greke , dhe nese kupton tekstet e kengeve do te pelqehen me shume , por gjithsesi nga kengetaret greke mund te vecoj ;

  eleni paparizu
  mitropanos
  e tjere qe tashme nuk i mbaj mend.

 14. #14
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  kam vite qe jam larguar nga greqia
  por muziken greke ne makin eshte e para qe degjoj qofte ajo lajka apo edhe moderne te fundit muzika greke eshte shum e bukur
  Partizoni

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,187
  Shionni mos po ua mereni edhe ne goje "grekerve" e mos po i leni keq o bytheshitur .

 16. #16
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Anėtarėsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,411
  po e degjoj sa here kam mundesi...eshte shum muzik e bukur!!!!!!!!!!lefteri me pelqen shum

 17. #17
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  Citim Postuar mė parė nga Genti.. Lexo Postimin
  Shionni mos po ua mereni edhe ne goje "grekerve" e mos po i leni keq o bytheshitur .
  shum si puna juaj e cuan mbrapa kete shqiperin ju qe hiqeni si patriota kur ne te vertet jeni nja ca fundurina edhe asgje me teper
  nuk kam pse te shaj sepse sdo ulem ne kategorin tende por duket edukata qe ke ne familje

  sa per muziken ska kufi por ju aq kuptoni edhe aq dini
  Partizoni

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,187
  Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
  shum si puna juaj e cuan mbrapa kete shqiperin ju qe hiqeni si patriota kur ne te vertet jeni nja ca fundurina edhe asgje me teper
  nuk kam pse te shaj sepse sdo ulem ne kategorin tende por duket edukata qe ke ne familje

  sa per muziken ska kufi por ju aq kuptoni edhe aq dini
  Keta duan te hane per se gjalli qe ti ua degjon muziken e azijateve .Kultura familjare shifet edhe ne kete theme , njeri nga ata je ti .

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,877
  Pasazhe nga videoja:

  .. degjohen qarte ushtaret greke qe kendojne kenge fyese per fqinjet "Grek lindesh e nuk behesh, degjoje kete o derr shqiptar", kendojne ushtaret greke..
  ..me tej degjohen ata tek thone "I shiqoni ata jane nga Shkupi dhe Shqiperia me lekuren e tyre do bejme kepuce"..
  Me vjen keq, por turp kush degjon muziken e ketyre derrave, ska ndjenje individi e as kombetare.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 20. #20
  BrandNeW Maska e PRoGRESSiV3
  Anėtarėsuar
  30-04-2011
  Vendndodhja
  HeLL
  Postime
  43
  Nuk me duket nodnji gje e vecant pervec asaj vegles si kitare qe eshte karakteristike.
  A religious war is like children fighting over who has the strongest imaginary friend.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •