Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 55 prej 55
 1. #41
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  As muzika greke nuk mund te pergjithsohet vetem pse ka perzierje dhe "tallava" sigurisht qe eshte shume e pranishme
  Une thjesht kapa mendimin tend qe the se muzika folklorike greke eshte thjesht "uzo-rakije" pse nuk eshte muzika shqiptare "raki-rushi" ?
  O shoku fshatar, ajo lloj muzike ėshtė mė e pėrhapura ne Greqi. Prandaj edhe bėhet njė pėrgjithėsim. Kurse nė Shqipėri ėshtė e kufizuar nė njė zonė tė caktuar.
  Boooh, mjaft e ktheve nė gėrci-vėrci temėn se le nam.
  -

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2011
  Postime
  239

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Pavarsisht problemet me politiken qe kemi, duhet pranuar qe muzika greke eshte nje nga me te bukurat. Muzika nuk ka asnje lidhje as me politiken as me nacionalizmin. Personalisht pas muzikes shqiptare ajo greke me pelqen me shume nga te gjitha
  si kjo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TilVolioR : 05-05-2013 mė 16:30

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2011
  Postime
  239

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Ose kjo:

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,520

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Citim Postuar mė parė nga TilVolioR Lexo Postimin
  Pavarsisht problemet me politiken qe kemi, duhet pranuar qe muzika greke eshte nje nga me te bukurat. Muzika nuk ka asnje lidhje as me politiken as me nacionalizmin. Personalisht pas muzikes shqiptare ajo greke me pelqen me shume nga te gjitha
  si kjo
  Arti s'njeh nacionalizem ,por personalisht pervec se femrat e tyre asgje tjeter s'me pelqen.

  Hajt tung njehere!

 5. #45
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Citim Postuar mė parė nga TilVolioR Lexo Postimin
  Pavarsisht problemet me politiken qe kemi, duhet pranuar qe muzika greke eshte nje nga me te bukurat. Muzika nuk ka asnje lidhje as me politiken as me nacionalizmin. Personalisht pas muzikes shqiptare ajo greke me pelqen me shume nga te gjitha
  si kjo
  Keta pederastat marrin muziken e te tjereve dhe e quajne te tyren. ja bejne Music of Epirus. Gjoja e tyre.

  Ashtu sic ben me kafen turke.

 6. #46
  E dua letėrsinė Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Anėtarėsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Citim Postuar mė parė nga TilVolioR Lexo Postimin
  Pavarsisht problemet me politiken qe kemi, duhet pranuar qe muzika greke eshte nje nga me te bukurat. Muzika nuk ka asnje lidhje as me politiken as me nacionalizmin. Personalisht pas muzikes shqiptare ajo greke me pelqen me shume nga te gjitha
  si kjo
  e di c'me ngacmoi trurin pasi lexova kete? a do te kete valle ne bote ndonje grek qe te thote se muzika shqiptare i pelqen shume , pavaresisht "problemeve me politiken qe kemi " ?

  p.s. problemet s'i kemi me politiken jooooo,
  po me menyren se si greket shtremberojne cdo fakt qe krenon , pershkruan dhe fakton shqiptarin dhe shqiperine ...

  kini krenari o njerez!!!!

  ehhh c'me detyrove te shkruaj ne kete teme qe ne fakt me gerric syte ne te rejat e forumit!!!!
  What goes around---comes around

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Gentian_gr
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,520

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Citim Postuar mė parė nga Sorkadhe_Kelcyre Lexo Postimin
  e di c'me ngacmoi trurin pasi lexova kete? a do te kete valle ne bote ndonje grek qe te thote se muzika shqiptare i pelqen shume , pavaresisht "problemeve me politiken qe kemi " ?

  p.s. problemet s'i kemi me politiken jooooo,
  po me menyren se si greket shtremberojne cdo fakt qe krenon , pershkruan dhe fakton shqiptarin dhe shqiperine ...

  kini krenari o njerez!!!!

  ehhh c'me detyrove te shkruaj ne kete teme qe ne fakt me gerric syte ne te rejat e forumit!!!!
  Sorkadhe !
  Me lejo te te heq kureshtjen qe ka,edhe madje ka shume,por gjithmone per populloret,edhe ata qe jane gjithmone me afer kufirit me Shqiperine pelqejne ato kenge,por kjo s'mjafton(sikurse thua)

  Ne lidhje me temen e kam thene me siper c'me pelqen.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Muzika greke ka qene prezantimi im i pare me muziken pertej kufijve shqiptare dhe si shume e shume te tjere te ndikuar prej saj, ka qene shume e lehte per t'u 'perqafuar' Por sot(e 10+ vite shkuar) nuk kam te njejtin mendim biles me vret veshin... me duket shume arkaike! dhe kjo s'ka te beje fare me ndonje paragjykim te cfaredo lloji, pasi arti nuk njeh kufij!!

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Me pelqejne kenget e bukura greke.... si cdo lloj muzike e bukur nga bota !

  Ja nje prej tyre qe e kam degjuar rreth prag vitit '90 dhe ende me pelqen !

  Audio nga Koncerti Recital i PARASHQEVISE :




  Sa do te doja te degjoja versionin origjinal te Dives MARINELA .... ndokush qe di greqisht a mund te me ndihmoje me nje link . Faleminderit ne advance !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 05-05-2013 mė 18:56

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Evi Reci & Arjan Dredhasi - Pu ine ta hronia

  Nje tjeter kenge qe e degjoj me shume kenaqesi ! Me e bukura e Nates Greke te Spektaklit te Klanit !

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke



  Kenge e vjeter .... por shume e bukur !

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Kenget Greke me pelqejne teper, sidomos kenget me elemente folklorike. Te kujtojne ndonje taverne afer detit duke pire uzo ose cipuro e duke ngrene suflaqe me Sallate greke(djath feta me rigon e vaj ulliri, ullinje, domate kastraveca)... E ckam nje uri tashi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaqoKorca : 04-05-2014 mė 12:00

 13. #53
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2013
  Postime
  215

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Me pelqejne kenget e bukura greke.... si cdo lloj muzike e bukur nga bota !

  Ja nje prej tyre qe e kam degjuar rreth prag vitit '90 dhe ende me pelqen !



  Sa do te doja te degjoja versionin origjinal te Dives MARINELA .... ndokush qe di greqisht a mund te me ndihmoje me nje link . Faleminderit ne advance !

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar MaqoKorca pėr postimin:

  sirena_adria (01-04-2017)

 15. #54
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914

  Pėr: Ju Pelqen muzika Greke

  Muziken e mir e kan!

 16. #55
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,627
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: Arti dhe politika janė dy gjėra tė ndryshme qė nuk shkojnė bashkė

  Citim Postuar mė parė nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Po e fute politikėn nė "gjak" do ta torturosh shpirtin tėnd. Shpirti ėshtė i pastėr, ai nuk di politikė ( nė kėtė rast ėshtė fjala pėr art ) dhe nuk e duron atė. Shpirtit i pėlqejnė gjerat e bukura.

  Unė i kuptoj reagimet e disave qė shkruajnė kėtu dhe pėr urrejtjen qė kanė pėr njė popull mundohen tė mohojnė tė atij populli.

  Unė po ju flas nė mėnyrėn mė tė sinqertė, si e kam pėrjetuar unė kėtė gjendje, si e kam torturuar shpirtin tim nė rininė time. Meqė u nis me kėngėt greke, po e jap njė shembull nga kjo eksperiencė. Ishte dikund nė vitet e 70-ta. Nė shtėpinė e mallrave nė Prishtinė erdhi aso kohe njė pllakė gramafoni me njė kėngė greke qė mbante titullin "Ntirlanta" nga Dionisis Savopulos. Shumė, shumė tė rinj e blinin kėtė disk. Si "nacionalist" qė isha aso kohe dhe nga urrejtja qė kisha pėr grekėrit nuk doja qė ta dėgjoja kėtė kėngė, mirėpo e them hapur - tani qė jam i liruar nga kėto gjera kur emetohej kjo kėngė edhe nėpėrmjet valėve tė radios e shihja qė megjithėkėtė shpirti e pranonte kėtė kėngė.

  Si pėrfundim: Mos e torturoni shpirtin tuaj! Arti dhe politika nuk shkojnė bashkė!


  Sa interpretim i bukur, e ke pershkruar shume bukur.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •