Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 55
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  41
  Postime
  1,545
  urrejtja eshte e pashmagshme midis grekut dhe shqiptarit , dikur shqiptari si aga mustaqe dredhur i cili kishte greket si hysmeqare , e tani afendikoi grek barkmadh e ftyre dhjamosur duke pjekur suflaqe .

  greket shquhen per urrejtjen e tyre fetare dhe nacionale ndaj shqiptareve , por per cudi , alla alla , shume shqiptare i sheh me buzen ne gaz dhe me nje dashuri te madhe ndaj grekve sikur duan te thone ; me bjer dhe nje here dhe te shohesh , ose me bjer , me bjer se me vjen mire .

  ne allvanoset nuk kemi urrejtje te shkretet as fetare as nacionale per greket , ne duam nonje merokame , dhe tek tuk nonje femer greke , ne nuk duam te marim toka greke .

  tashi muzika eshte muzike dhe nuk mund te gjykohet sipas perkatesise kombetare , po ja , ca e pelqejne ca nuk e pelqejne muziken greke .

  une vura goxha poste dhe video me kenge greke ketu po mi hoqen , dhe mendoj se edhe kete post do e heqin.

  kur thua puthu me grekun eshte si te thuash puthu me milon .

  paqe , paqe per hir te muzikes greke.

 2. #22
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Anėtarėsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,411
  Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
  shum si puna juaj e cuan mbrapa kete shqiperin ju qe hiqeni si patriota kur ne te vertet jeni nja ca fundurina edhe asgje me teper
  nuk kam pse te shaj sepse sdo ulem ne kategorin tende por duket edukata qe ke ne familje

  sa per muziken ska kufi por ju aq kuptoni edhe aq dini
  te lumt goja per ate qe the !!!!!!!!! vl ktrye po he..sic e the dhe vet kto aq dine e aq flasin, rob te prapambetur !!!!!!!!!!

 3. #23
  Gone!
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  Ju pelqen muzika greke
  Nuk e di. S'kam degjuar kurre.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121
  Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
  Nuk e di. S'kam degjuar kurre.
  ti qenke patriote.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 5. #25
  Gone!
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871
  Jo nuk eshte per patriotizem, po ketu te ne eshte krejt out. Une ketu po degjoj qe ekziston "muzika greke". T'me falni

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-07-2009
  Postime
  968
  Marinela.....


  Nje kengetare qe thyen cdo kufi....

 7. #27
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  Citim Postuar mė parė nga Kryqi i Paqes Lexo Postimin
  Marinela.....
  http://www.youtube.com/watch?v=ec8c6r4cYUk

  Nje kengetare qe thyen cdo kufi....
  vertet shum kengtare e madhe bravo
  Partizoni

 8. #28
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,030

  Thumbs up


 9. #29
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  mirembrema all
  dua nje ndihme te vogel nga ju qe jetoni ne greqi ose qe e dini
  po kerkoja nje keng qe pelqeja me para te saki ruvas eshte cik si e vjeter
  por kujtohem se kishte brenda fjalet makarona me kima etc etc po e kerkoj vet dy ore tani se doja tja tregoja njerit por hic smbaj mend

  thnx ne advance
  Partizoni

 10. #30
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,030
  ...zhurme, zhurme...shume, shuuumeee zhuureeeeeem, ama me ritem


 11. #31
  HoneY-BunnY √
  Anėtarėsuar
  10-10-2009
  Vendndodhja
  Mbi re...
  Postime
  2,710
  Jane te rralla kenget greke qe me pelqejne .Por preferencat e mia muzikore nuk varen shume nese eshte greke turke apo shqiptare.
  Po nese degjoj ne makine kenge greke dhe popullore shqiptare ,me ze !!
  Se kuptoj pse ,se ne festa,dasma me pelqen......e cuditshme
  U come 2 love not by finding the perfect person,
  but by seeing an imperfect person perfectly.

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  990
  Citim Postuar mė parė nga aMLe Lexo Postimin
  Jane te rralla kenget greke qe me pelqejne .Por preferencat e mia muzikore nuk varen shume nese eshte greke turke apo shqiptare.
  Po nese degjoj ne makine kenge greke dhe popullore shqiptare ,me ze !!
  Se kuptoj pse ,se ne festa,dasma me pelqen......e cuditshme
  Nga kenget greke me pelqen vetem Dhimitris Mitropanos dhe vetem 2 kenge nga ai :  ----------------------------------------------------------------

  Αγάπη μου, αγάπη μου τι νιώθω εγώ για σένα
  μόνο που με κοιτάς, μόνο που μου μιλάς
  και τα 'χω εγώ χαμένα

  Αγάπη μου, αγάπη μου με κάνεις και πεθαίνω
  μόνο που με κοιτάς, μόνο που μου μιλάς
  δεν ξέρω τι παθαίνω

  Μου 'ρχεται να σε σφίξω και να σε ξανασφίξω
  και να μη σταματάω
  μου 'ρχεται να σε πνίξω μου 'ρχεται να σε φάω
  τόσο πολύ σ' αγαπάω
  Μου 'ρχεται να σε σφίξω και να σε ξανασφίξω
  και να μη σταματάω
  μου 'ρχεται να σε πνίξω μου 'ρχεται να σε φάω
  τόσο πολύ σ' αγαπάω

  Αγάπη μου, αγάπη μου τι νιώθω εγώ για σένα
  μόνο που με κοιτάς, μόνο που μου μιλάς
  και νιώθω μεθυσμένα

  Αγάπη μου, αγάπη μου ποτέ δε σε χορταίνω
  μόνο που με κοιτάς, μόνο που μου μιλάς
  δεν ξέρω τι παθαίνω

  Tόσο πολύ σ' αγαπάωωωωωωωω.....!
  Toso poli s'agapao ka qene dhe do ngelet e vetmja kenge greke qe me pelqen .

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,221
  Pyete qė nuk kėrkon shumė pėrgjigjeje!!  MUZIK KAKE.
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,912

  Arti dhe politika janė dy gjėra tė ndryshme qė nuk shkojnė bashkė

  Po e fute politikėn nė "gjak" do ta torturosh shpirtin tėnd. Shpirti ėshtė i pastėr, ai nuk di politikė ( nė kėtė rast ėshtė fjala pėr art ) dhe nuk e duron atė. Shpirtit i pėlqejnė gjerat e bukura.

  Unė i kuptoj reagimet e disave qė shkruajnė kėtu dhe pėr urrejtjen qė kanė pėr njė popull mundohen tė mohojnė tė atij populli.

  Unė po ju flas nė mėnyrėn mė tė sinqertė, si e kam pėrjetuar unė kėtė gjendje, si e kam torturuar shpirtin tim nė rininė time. Meqė u nis me kėngėt greke, po e jap njė shembull nga kjo eksperiencė. Ishte dikund nė vitet e 70-ta. Nė shtėpinė e mallrave nė Prishtinė erdhi aso kohe njė pllakė gramafoni me njė kėngė greke qė mbante titullin "Ntirlanta" nga Dionisis Savopulos. Shumė, shumė tė rinj e blinin kėtė disk. Si "nacionalist" qė isha aso kohe dhe nga urrejtja qė kisha pėr grekėrit nuk doja qė ta dėgjoja kėtė kėngė, mirėpo e them hapur - tani qė jam i liruar nga kėto gjera kur emetohej kjo kėngė edhe nėpėrmjet valėve tė radios e shihja qė megjithėkėtė shpirti e pranonte kėtė kėngė.

  Si pėrfundim: Mos e torturoni shpirtin tuaj! Arti dhe politika nuk shkojnė bashkė!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 15-05-2011 mė 06:58
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar projekti21_dk pėr postimin:

  Neteorm (20-10-2018)

 16. #35
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,559
  Muzikė jevgjish!
  Elegance is an attitude.

 17. #36
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895 18. #37
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Mė fal por shprehja "muzikė greke" ėshtė pak ēorientuese. Doni tė thoni kėngėtarėt grekė?
  Pa dashur tė bėjė specialistin por po t'u heqėsh tekstin, mė qafė time po ka njeri qė mund tė dalllojė njė kėngė turke nga njė kėngė greke apo bullgare psh.
  Ajo qė ju quani muzikė greke realisht ėshtė muzikė tavernash, dmth muzikė rakie/uzoje.

  Nuk ėshtė ēėshtje patriotizmi. Unė pėlqej mitologjinė greke apo edhe disa shkrimtarė grekė
  Po muzika? Siē ėshtė thėnė edhe mė lartė:
  Muzikė gabelėsh.
  -

 19. #38
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Citim Postuar mė parė nga Kavir Lexo Postimin
  Mė fal por shprehja "muzikė greke" ėshtė pak ēorientuese. Doni tė thoni kėngėtarėt grekė?
  Pa dashur tė bėjė specialistin por po t'u heqėsh tekstin, mė qafė time po ka njeri qė mund tė dalllojė njė kėngė turke nga njė kėngė greke apo bullgare psh.
  Ajo qė ju quani muzikė greke realisht ėshtė muzikė tavernash, dmth muzikė rakie/uzoje.

  Nuk ėshtė ēėshtje patriotizmi. Unė pėlqej mitologjinė greke apo edhe disa shkrimtarė grekė
  Po muzika? Siē ėshtė thėnė edhe mė lartė:
  Muzikė gabelėsh.
  edhe muzika shqiptare eshte muzike ballkanike tani gjthe kombet e ballkanit kane nje lloj folklori te ngjashem por ne mesin e tyre ka edhe muzike gabelesh tani ne qoftese e pergjithson muziken greke ne nje rang at`here edhe muzika shqiptare duhet te kete te njejtin nivel
 20. #39
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  edhe muzika shqiptare eshte muzike ballkanike tani gjthe kombet e ballkanit kane nje lloj folklori te ngjashem por ne mesin e tyre ka edhe muzike gabelesh tani ne qoftese e pergjithson muziken greke ne nje rang at`here edhe muzika shqiptare duhet te kete te njejtin nivel

  http://www.youtube.com/watch?v=8gP4Ih58Yzg

  Ti bėn gabimin e parė qė kujton se "ma fute" duke mė sjellė kėngė tė Shqipėrisė sė Mesme. A thua se kjo hedh poshtė argumentimin tim.
  Pastaj bėn edhe gafėn e trashė qė e pėrgjithėson "muzikė shqiptare".
  Muzika shqiptare e sotme ėshtė vėrtet pėr faqe tė zezė, por shembulli qė solle ti pėrfshin vetėm Shqipėrinė e mesme. Fatmirėsisht muzika shqiptare nuk ėshtė e gjitha tallava "O Asmon Aga".
  Si pėrfundim kėnga qė sole thjesht vėrteton mendimin tim dhe tė tė tjerėve.
  -

 21. #40
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Ti bėn gabimin e parė qė kujton se "ma fute" duke mė sjellė kėngė tė Shqipėrisė sė Mesme. A thua se kjo hedh poshtė argumentimin tim.
  Pastaj bėn edhe gafėn e trashė qė e pėrgjithėson "muzikė shqiptare".
  Muzika shqiptare e sotme ėshtė vėrtet pėr faqe tė zezė, por shembulli qė solle ti pėrfshin vetėm Shqipėrinė e mesme. Fatmirėsisht muzika shqiptare nuk ėshtė e gjitha tallava "O Asmon Aga".
  Si pėrfundim kėnga qė sole thjesht vėrteton mendimin tim dhe tė tė tjerėve.
  As muzika greke nuk mund te pergjithsohet vetem pse ka perzierje dhe "tallava" sigurisht qe eshte shume e pranishme
  Une thjesht kapa mendimin tend qe the se muzika folklorike greke eshte thjesht "uzo-rakije" pse nuk eshte muzika shqiptare "raki-rushi" ?

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •