Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 59 prej 59
 1. #41
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga Kandy* Lexo Postimin
  Thone kush eshte mjek, ai qe hjek. Nese ty te ka bere efekt ky tretman, mua s'po me le prape te qete ky fakt.
  Domethn po ishe gjinekolog vuan nga infeksione vaginale?
  -

 2. #42
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga Kandy* Lexo Postimin
  Tregon dicka ne prapavij, por fillimisht duhet ta mendosh qe ta kuptosh.
  Me fal, po pse kerkon te besh misteriozen ?!?


  fare tregon ne prapavije ???
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 3. #43
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Ishte ironi per ta shprehur cudine sesi ti po mbyllje syte para fakteve duke pare Gymyshat, e duke pire caj rusi.

 4. #44
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  Me fal, po pse kerkon te besh misteriozen ?!?


  fare tregon ne prapavije ???
  Jo, jo une nuk jam zberthyese misteresh, thjesht me bejne disa gjera te dyshoj reth figures se Avniut (si agjent italian me ngjane), e jo qe e kisha per valuten si valute.

 5. #45
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga Kandy* Lexo Postimin
  Ishte ironi per ta shprehur cudine sesi ti po mbyllje syte para fakteve duke pare Gymyshat, e duke pire caj rusi.
  Pse ironi ishte ajo ee? S'e kapa.Nuk thon kot sa t rrosh do t msosh. Sot psh msova ironin dhe prapaskenn. Nesr mbase msoj gomarllqet dhe turqillqet.

  Lri lirat italiane e frangat franceze. Halli sht q vrau birin e turkeshs.
  -

 6. #46
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga Kandy* Lexo Postimin
  Jo, jo une nuk jam zberthyese misteresh, thjesht me bejne disa gjera te dyshoj reth figures se Avniut (si agjent italian me ngjane), e jo qe e kisha per valuten si valute.

  Ah tani te kuptova. Por une te pyeta:

  - fare ndryshimi ka mes lires turke dhe italiane ???


  As une nuk e kisha per valuten ne kuptimin e mirefillte, por paraja e huaj e huaj mbetet. Dmth si agjent italian si agjent turk nje mhut jane.


  Biles, preferoj qe Avniu te kete marre lirat italiane. Te pakten mos te jete shitur tek pushtuesi 500 vjear vetem pas 8 vjet pavaresie. Aq burreri duhet t'a kete pasur.
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 7. #47
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  Ah tani te kuptova. Por une te pyeta:

  - fare ndryshimi ka mes lires turke dhe italiane ???


  As une nuk e kisha per valuten ne kuptimin e mirefillte, por paraja e huaj e huaj mbetet. Dmth si agjent italian si agjent turk nje mhut jane.


  Biles, preferoj qe Avniu te kete marre lirat italiane. Te pakten mos te jete shitur tek pushtuesi 500 vjear vetem pas 8 vjet pavaresie. Aq burreri duhet t'a kete pasur.
  Po lre ore se na knaqi me ironi. N fillim na qan hallin q "bakshisheve", pastaj na doli halli i "lirave italiane".
  Lirat italiane i merrte Avni Rustemi kur organizonte luftn e Vlors.

  Se m'u kujtua edhe blerja e revolverit. E ka bler n Paris...n dyqan francez...me franga franceze. Ka qen poliagjent si Mehmet Shehu.
  -

 8. #48
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Citim Postuar m par nga BlueBaron Lexo Postimin
  As une nuk e kisha per valuten ne kuptimin e mirefillte, por paraja e huaj e huaj mbetet. Dmth si agjent italian si agjent turk nje mhut jane.
  Vetem se ekziston nje dallim faaare i vockel, agjentet turq i njohim si tradhtare, kurse ata italiane historia na i meson si heronj.

 9. #49
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Se m'u kujtua edhe blerja e revolverit. E ka bler n Paris...n dyqan francez...me franga franceze. Ka qen poliagjent si Mehmet Shehu.
  Po ta degjonte xhaxhi kete pohim tend, do te denonte ne menyren qysh vec ai ka dite. Lexo te AQSH-ja se c'thote Avniu po nuk me besove mua.

  Per ndryshe edhe une jam e bindur qe armen e ka blere ne Paris, se s'ka mundesi t'kaloje shtete me arme ne shoke. Ama ky eshte interpretimi im i historise, ti s'guxon ta pohosh, se te shpallin dezertor pastaj.

 10. #50
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Shoqja injorante, lexo librin "Dy krisma n Paris'. Autor Skifter Kllii, viti i prodhimit "Koha e xhaxhit". Aty e ke q revolverin e ka bler n Paris.
  E shikon q dole bllof pr her t tret?

  Gjithsesi pr informacionin tnd, n at koh nuk kishte "kontroll anti-terrorizm". Armn mund ta kaloje fare leht. Po ky sht muhabet tjetr gjithsesi.
  -

 11. #51
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Shoqja injorante e ka lexuar deklaraten e dhene ne gjykate ku vete e pohon Avniu me gojen e tij qe revolverin e ka blere ne Rome para tre muje (dmth nga koha e gjykimit).

 12. #52
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Avniu deklaroi edhe q nuk e vrau me paramendim. far mendon shoqja injorante pr kt?
  far duhej t deklanonte Avinu "Erdha n Paris dhe bleva revolver pr t vrar Esatin."?

  Po ti je vrtet gallat. Vet thua q nuk beson q e ka bler n Itali, edhe kundrrshton kur t vrtetojn q s'e ka bler n Itali.
  -

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  per kavir kavjarin..

  zogu i ka dhene rregullisht pension prinderve te avniut.. edhe se i biri i organizoj atentat ahmetit..

 14. #54
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Kur e vlersonte edhe Zogu q e vrau, merre me mend t tjert.
  -

 15. #55
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Kur e vlersonte edhe Zogu q e vrau, merre me mend t tjert.

  Ah mor Kavir, kujton se ja jepte per vleresim ??? Ja jepte per dhelperi, as per sevape jo ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 16. #56

  Pr: Avni Rustemi nje hero i Shqipris (me rastin e 87 vjetorit t vrasjes)

  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 12-03-2017 m 15:50

 17. #57
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Avni Rustemi nje hero i Shqipris (me rastin e 87 vjetorit t vrasjes)

  Pirdh pirdh se lirohesh me perrallat e kinostudios Shqiperia e Re.

 18. #58
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Antarsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972

  Pr: Avni Rustemi nje hero i Shqipris (me rastin e 87 vjetorit t vrasjes)

  Citim Postuar m par nga pirro10 Lexo Postimin
  Malesor,
  me vjen keq qe je kaq i indoktrinuar sa te injorosh nje hero si Avni Rustemi.
  Mendoj se per ty heronj jane dikush i cili nuk ka punuar per Shqiperine. Nese ju nuk lexoni Historine e SHQIPERISE atehere kot qe lexon dhe Forumin Shqiptar.
  Kush qenka per ty hero? ai qe ka dhene tokat Jugosllavise, ai qe ka internuar njerezit, apo ai qe u jep grekeve detin? apo ata qe kane qene kunder koalicionit anglo-amerikan?
  desha te te jap nje pergjigje per ato qe ke shkruajtur ne kete faqe. Por ti nuk qeke as peshk as mish, as toke dhe as qiell. Ty nuk paska ku te te kapesh.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 19. #59

  Pr: Avni Rustemi nje hero i Shqipris (me rastin e 87 vjetorit t vrasjes)

  Pak jave pas ngjarjeve te siperpermendura u vra ne rruget e kryeqytetit, ne mes te dites, deputeti Avni Rustemi.
  Vrasesi nuk u kap. Vrasja kishte te gjithe shenjat e nje atentati qeveritar (Aneksi VI)
  Avni Rustemi kishte nje prestigj shume te madhe ne popull per sherbimet qe i kishte kryer atdheut, si qe e kemi shpjeguar ne Kongresit te Lushnjes (Aneksi VII). Zogu duhej ta dinte fare mire se q pershtypje do te bente vrasja e Avniut, si ne rrethet intelektuale, aq edhe ne shumicen e popullit. Fatalisht nje vrasje e tille do te kishte si pasoje te pandalshme turbullime te medha ne jeten tone kombtare. Pikirisht keto turbullime donte t i provokonte Zogu vete, qe me nje menyre ose me nje tjeter, domethene o(se) me kapitullimin e demokratve para grushtit te tij, o (se ) me reaksionin etyre te natyrshem, te gjente rast te impononte diktaturen qe e paamendonte prej shume kohe.
  Ky atentat qe haptazi nje sfide per opoziten dhe drejtperdrejt nje tentativ per zhdukjen e regjimit demokratit ne Shqiperi.
  Kundershtaret e qeveris ne ketepike s kishin as me te voglin dyshim.
  Nuk e dime nese Zogu u shtyt nga ndonji influence e huaj, te marre nje vendim te tille fatal, apo nese vendosi me inciativen e vet te luaje kete karte te fundit per t i vene qeverite e huaja, qe e perkrahinin, perpara faktit te kryer?
  Shume intelektuale e sidomos oficere u betuan mbi trupin e Avniut te vdekur se marrjen e gjakut te tij do te quanin qeshtje te nderit kombtare.
  Mund te thuhet pa zmadhim se bash me vrasjen e deputeti, ne qarqet demokratike e nacionaliste, u vendos virtualisht kryengritje ose sulmi me fuqi, i shtepise se Zogut, ku qendronte i mbyllur breda ne kryqytet me me shume se njeqind veta te armatosur.
  Personalisht kam qene nje partizan i nje veprimi te tille.
  Kete tentativ e ndali Luigj Gurakuqi, nje njeri me te vertet paqedashes e kundershtar i atentateve e sidomos i levizjeve me arme per te zgjidhur qeshtjet politike.
  Meqense vrasja e Avniut kishte te gjitha shenjat e nje komploti qeveritar, u vendos ti deklarohej asaj se poqe se nuk kapte vrasesit e vertete te deputetit, mbrenda 48 oreve, opozita kishte vendosur te terhiqej ne Avenitno, ne Shqiperin e jugut, duke i deklaruar popullit se perfaquesit e tij nuk kishin me, ne kryeqytet, as lirine fjales, as sigurimin e jetes; ata ndiheshi te rrezikuar nga atentatet qeveritar. Me nje fjale demokracia shqiptare aplikoi, disa muaj me pare, te njejten taktike qe adaptoi me vone demokracia italiane, pas vrasjes se Matteotti-t. Pas 48 oreve, meqe qeveria ne fuqi s ishte ne gjendje te marrte asnje mase, deputetet e opozites se bashku me gjithe partizanet e tyre intelektuale dhe me trupin e te vrarit u nisen per ne Vlore, Ky qe fatalisht fillimi i levizjes kombtare.
  Ali Kelcyra
  Shkrime per Historine e Shqiperise - Hulumtuar nder arkiva prej Tanush Frasherit
  2012 faqe 99-


  http://www.forumishqiptar.com/thread...et-Zogu/page16

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •