Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pyetje pr dy lojra me letra.

  Prshndetje !
  Kisha nj pyetje,pr emrtime q njihen m gjr se n Shqipri pr dy lojra me letra.E para sht loja e famshme q n Shqipri njihet me emrin Murlan.Si mund ta gjej n Internet kt loj ,me far emri ,a ka ndonj vnd pr ta luajtur online dhe cilat jan rregullat (ato t saktat jo deformimet debilistike q i jan br sot).Tjetra,sht loja 5 Katsh(ngjan paksa me Hearts q ka Windows n Folderin Games).Si mund ta gjej n Internet lojn 5 katsh ? Pra si njihen ndrkombtarisht kto lojra.Apo jan shpikje t Shqiptarit lol ?

  Faleminderit.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 2. #2
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Si luhet murlani mo, se mbase te ndihmoj une.

  po deshe si luhet xing apo spathi, te jap ndonje tip si te fitosh. LOL
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Si luhet murlani mo, se mbase te ndihmoj une.

  po deshe si luhet xing apo spathi, te jap ndonje tip si te fitosh. LOL
  Jo po 500- :P.

  Murlani sht nj loj q luhet me maksimumi 4 lojtar,ndahen t gjitha letrat.Luhet dhe me xholat.3 sht letra m e vogl ,dhe Xholi i kuq sht letra m e madhe.Pra 4 thyen 3,5 thyen 4 e kshtu me radh.Sipas renditjes jan; 3-4-5-6-7-8-9-J-Q-K-Ace-2-Xholi i Zi,Xholi i Kuq.
  E kuptove tani pr k bhet fjal ? Apo do akoma shpjegime :P ?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #4
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Jo po 500- :P.

  Murlani sht nj loj q luhet me maksimumi 4 lojtar,ndahen t gjitha letrat.Luhet dhe me xholat.3 sht letra m e vogl ,dhe Xholi i kuq sht letra m e madhe.Pra 4 thyen 3,5 thyen 4 e kshtu me radh.Sipas renditjes jan; 3-4-5-6-7-8-9-J-Q-K-Ace-2-Xholi i Zi,Xholi i Kuq.
  E kuptove tani pr k bhet fjal ? Apo do akoma shpjegime :P ?
  Aha nuk e dikam kete. Mbaj mend kshu me shume lojtare luanim ate lojen"kujt i ngel derri ne dore".
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Aha nuk e dikam kete. Mbaj mend kshu me shume lojtare luanim ate lojen"kujt i ngel derri ne dore".
  T ngeli derri ndonjher n dor pinko ???
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #6
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  E kam marre, po e kam pasuar prape shpejt. Asnjehere ne dore.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 7. #7

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  E kam marre, po e kam pasuar prape shpejt. Asnjehere ne dore.
  T lumt pushka .
  Boll me llafe tashi,po grrmo m gjej emrin. :P
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 8. #8
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Nuk e di, vetem solitare di une online.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #9
  EPIROT Maska e EDLIN
  Antarsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  25 falenderime n 19 postime
  Po mbase eshte "Spades" ose "Hearts", shihi nje here mbase e kam qelluar..
  Ndryshuar pr her t fundit nga EDLIN : 12-04-2011 m 19:09

 10. #10

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Edlin,flm per pergjigjen.Hearts eshte shume e ngjashme me 5 kateshin,po nuk eshte ai.Te Hearts,derri Ma nuk eshte -16,vetem kupat jane shume -.Pra i afrohet,por nuk eshte ajo.Do ta provoj dhe Spades,dhe do te te them.Flm.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  BlooD_VenoM, Murlan mund ta shkarkosh ktu: http://www.shkodraonline.com/download.php?view.11 , nuk luhet online ndoshta e ke pas kt loj m prpara se e ka shum si loj. Po aty ke dhe lojn Pes katsh.

 12. #12

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
  BlooD_VenoM, Murlan mund ta shkarkosh ktu: http://www.shkodraonline.com/download.php?view.11 , nuk luhet online ndoshta e ke pas kt loj m prpara se e ka shum si loj. Po aty ke dhe lojn Pes katsh.
  Flm pr prgjigjen.Un desha emrtimin ndrkombtar,megjithat faleminderit.E kam pasur n pc lojn Murlan.Dmth desha t lexoja dhe rregullat e para.
  Shndet.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ilvis pellumbi
  Antarsuar
  12-09-2013
  Vendndodhja
  korce
  Postime
  2
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Pyetje pr dy lojra me letra.

  kush me ndihmon me rregullat e lojes 5 katesh sepse dua ta mesoj... Faleminderit

 14. #14
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Pyetje pr dy lojra me letra.

  Citim Postuar m par nga ilvis pellumbi Lexo Postimin
  kush me ndihmon me rregullat e lojes 5 katesh sepse dua ta mesoj... Faleminderit
  Kupat , upat dhe kerri ma jan minuse q nuk duhen mar. " Asi " sht letra m e madhe q mer si minuse ashtu dhe pluse. Duhet patur kujdes q letrat e mdha t mos mbahen n dor deri n fund t lojs pasi mund t ngeli dora dhe mund t marsh shum minuse t cilat zakonisht ngelin n duart e lojtarve deri n fundin e lojs. Sa m shum pluse, aq m mir. Dora e Shtatave pastaj sht e thjesht.. duhen rnditur letrat pas Shtats (e cila hap lojn) sipas ngjyrs. Nga njra an rnditn duke zbritur dmth 765432A dhe nga ana tjetr duke i ngjitur 78912JQKA ..( Asi mund t vndoset n fund t rnditjes nga t dy kraht.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •