Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
 1. #1
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,386

  Regjistrimi i popullsise, Kosovė

  Per regjistrimin e popullsise tashme krejt kemi ndegjuar, ka filluar me 31 Mars dhe do te perfundoje me 15 Prill te ketij viti. Ne pyetesor do te kete pyetje se cfare jemi dhe cfare besojme.

  Keni per te zgjedhur 6 mundesi kur behet pyetja rreth besimit tone:

  1. Islam
  2. Ortodoks
  3. Katolik
  4. Tjeter, specifiko
  5. Asnje besim fetar
  6. Prefreroj mos te pergjigjem

  Do te kerkoja qe nese nuk jeni myslimane dhe nuk e praktikoni fene islame te zgjedhni opcionin 4 ose 6. Per mendimin tim do te duhej te futej edhe opcioni tjeter, KRISHTER. Ka frike se deklarimi si jo mysliman do te rrite diskriminim ne mesin ku jetojme duke marre parasysh paragjykimet e njerezve. Une personalisht do te deklaroj veten si krishter, as protestant, as katolik, apo ortodoks pasi nuk jam i tille dhe nuk e konsideroj veten anetar te ketyre kishave dhe do u beje thirrje edhe krishtereve tjere te deklarohen si une.

  Ndersa suksesi i rradhes eshte se kam bindur edhe babain tim qe te mos deklarohet si mysliman po te zgjedhe opcionin 6 pasi nuk praktikon fene islame nuk do te kishte kuptim te deklarohet si mysliman.

  Pershendetje, ia kaloni mire

 2. #2
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Pergjigjet ne pyetjet per fene, jane krejt te pa rendesishme ne kumptimin e pergjithshem Shqiptar te Kosoves. Keto pyetje jane te rendesishem ne kuptimin e ngusht sepse perndryshe per te ardhmen e Kosoves ... aspak.

  Shpresojme te kaloj sa me mire ky regjistrim dhe te nxirren te dhena te sakta per te ardhmen e Koosves, posaqerisht per te ardhmen Ekonomike.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 3. #3
  i nėnshtruar Maska e master2006
  Anėtarėsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,238
  Edhe ne Kosove kerkohet te pergjigjem rreth perkatesise fetare? Une dhe familja ime sot jemi regjistruar por nuk na eshte bere asnje pyetje rreth kesaj, mbase iu eshte pergjigjur regjistruesi by default

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-03-2011
  Postime
  174
  I krishter dmth : katolik, ortodoks, protestant, evangjelist, adamit, angjelik, malabar e cfar te duash. Por mjafton te deklarohesh si katolik & ortodoks ne kosove per t'ia dhen nje imazh te zi Kristianizmit.

  Mesi, ti ben mir qe deklarohesh si i krishter, se ashtu / kshtu, dukesh qe gje gjysem shkau.

 5. #5
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Citim Postuar mė parė nga master2006 Lexo Postimin
  Edhe ne Kosove kerkohet te pergjigjem rreth perkatesise fetare? Une dhe familja ime sot jemi regjistruar por nuk na eshte bere asnje pyetje rreth kesaj, mbase iu eshte pergjigjur regjistruesi by default
  Pasi Kosova me kushtetute eshte shtet LAIK atehere pyetjet per fene jane vullnetare, qe dmth hyn nder ato pyetje qe ai qe regjistrohet duhet te kerkoj nje gje te till.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Per regjistrimin e popullsise tashme krejt kemi ndegjuar, ka filluar me 31 Mars dhe do te perfundoje me 15 Prill te ketij viti. Ne pyetesor do te kete pyetje se cfare jemi dhe cfare besojme.

  Keni per te zgjedhur 6 mundesi kur behet pyetja rreth besimit tone:

  1. Islam
  2. Ortodoks
  3. Katolik
  4. Tjeter, specifiko
  5. Asnje besim fetar
  6. Prefreroj mos te pergjigjem

  Do te kerkoja qe nese nuk jeni myslimane dhe nuk e praktikoni fene islame te zgjedhni opcionin 4 ose 6. Per mendimin tim do te duhej te futej edhe opcioni tjeter, KRISHTER. Ka frike se deklarimi si jo mysliman do te rrite diskriminim ne mesin ku jetojme duke marre parasysh paragjykimet e njerezve. Une personalisht do te deklaroj veten si krishter, as protestant, as katolik, apo ortodoks pasi nuk jam i tille dhe nuk e konsideroj veten anetar te ketyre kishave dhe do u beje thirrje edhe krishtereve tjere te deklarohen si une.

  Ndersa suksesi i rradhes eshte se kam bindur edhe babain tim qe te mos deklarohet si mysliman po te zgjedhe opcionin 6 pasi nuk praktikon fene islame nuk do te kishte kuptim te deklarohet si mysliman.

  Pershendetje, ia kaloni mire
  Regjistrimi i popullsis ,s'ka asgje te perbasht me cfar feje je o njeri!
  Ne kosove mbi 90% jan katolik keshtu mendoj une

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,131
  Citim Postuar mė parė nga master2006 Lexo Postimin
  Edhe ne Kosove kerkohet te pergjigjem rreth perkatesise fetare? Une dhe familja ime sot jemi regjistruar por nuk na eshte bere asnje pyetje rreth kesaj, mbase iu eshte pergjigjur regjistruesi by default
  Mbasi ste paskan pyet, i bie qe vet i mbushin te dhenat , paska gjasa te bejn falsifikim sa i perket perkatesis fetare.

  Cfar statistike qenka ajo , te pergjigjen vetem ato qe duan , shumica as qe e dijn se mundet te deklarojn edhe perkatsin fetare, ne fund do te dalin 10.000 ortodoks , 8.000 musliman, 5 katolik ... dhe 2 milion qe sjan pergjigjur.

  Duhet me i pyet ne ftyr , CILA ESHT FEJA JOTE?

  Bashkesia Islame duhet te jet syhapur, te mbroje interesat e besimtareve te vet, se ka shum ujqer ne Kosove, ta ndryshojn fotografine fetare, tlojn me goj hapur.

  Protestantet vec me ishin deklaru kunder regjistrimit nga pikpamja fetare, se do te dalin sa nje mahall e ndonje katundi , keshtu kur te dalin rezultatet do te thojn , po jo mor , ne sjemi 1000 , ne jemi 100.000 , por u kemi then besimtarve mos me ju pergjigj pyetjes per perkatsin fetare.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  un dote deklarohem veq se jam shqiptar tjreav pytje as qe dua de jav di dhe nese figuron si kosovar un doti largoj nga obori

 9. #9
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Postime
  5,221
  Citim Postuar mė parė nga AMERIKANO Lexo Postimin
  Mesi, ti ben mir qe deklarohesh si i krishter, se ashtu / kshtu, dukesh qe gje gjysem shkau.
  Me kete don te thuash se ti je gjysem turk???!!!
  Jarigas

 10. #10
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907
  Pse nuk ka edhe version: A e praktikon fene?
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 11. #11
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  869
  Pyetja e 10-te eshte shkelje e kushtetutes, per ata qe e njohin kushtetuten e Kosoves.
  Por pyetja eshte se kush e njehe kete kushtetute?
  "Qeveritaret" e Kosoves po mendojne ta ndryshojne kushtetuten, pasi nuk arriten ta permbushin ate. Duan ta bejne sipas deshirave dhe synimeve te tyre.

  Kosova njeh 5 religjione dhe "ēuditerisht" pyetsori specifikon 3!

  Pra, ne kete pyetsore pyetja e 10-te nuk duhet te ishte, prandaj, une besoj se cdo person duhet ta kuptoj se vet pyetsori shkel ligjin.
  Une do e vendosi shenjen tek opcioni 6. Po ta beja nje tjeter do shkelja kushtetuten.
  Po e le bosh kete pyetje, dikush tjeter do e plotesoj, prandaj jini te kujdeseshem.

  "Uji nga nje here fle, por armiku kurr"
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 12. #12
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Mbasi ste paskan pyet, i bie qe vet i mbushin te dhenat , paska gjasa te bejn falsifikim sa i perket perkatesis fetare.
  Ke te drejte, cuditerisht nuk e paskan pyetur ate person. Duhet patjeter ta raportoje tek mediat dicka te tille.

  Cfar statistike qenka ajo , te pergjigjen vetem ato qe duan , shumica as qe e dijn se mundet te deklarojn edhe perkatsin fetare, ne fund do te dalin 10.000 ortodoks , 8.000 musliman, 5 katolik ... dhe 2 milion qe sjan pergjigjur.
  sa kam qeshur, ishalla del keshtu, 100 veta mysliman, 10 veta ortodoks, 1 person katolik, te tjeret pa pergjigje ose ateist

  Duhet me i pyet ne ftyr , CILA ESHT FEJA JOTE?
  Fillimisht duhet te pyeten nese jane shqiptar, nese nuk jane shqiptar atehere le te pyeten te ciles besim jane. Shaka!

  Tani seriozisht, fillimisht duhet te pyeten nese kane fe, pastaj se ciles fe i perkasin, nese kane fe.

  Bashkesia Islame duhet te jet syhapur, te mbroje interesat e besimtareve te vet, se ka shum ujqer ne Kosove, ta ndryshojn fotografine fetare, tlojn me goj hapur.
  Nuk ka shance qe te dalin me shume te krishtere sesa mysliman, shpresoj qe shumica te jete ateiste gjithsesi.

  Protestantet vec me ishin deklaru kunder regjistrimit nga pikpamja fetare, se do te dalin sa nje mahall e ndonje katundi , keshtu kur te dalin rezultatet do te thojn , po jo mor , ne sjemi 1000 , ne jemi 100.000 , por u kemi then besimtarve mos me ju pergjigj pyetjes per perkatsin fetare.
  Ekziston opsioni "Tjeter, specifiko" prandaj aty mundet te thone se jane protestant.
  IN INFERIS MELIUS EST REGNARE QUAM IN COELIS SERVIRE

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  qeveria e kosoves me shum ju kushton rendesi pakices kriminele serbe se adote regjistrohen se sa popullit shumic shqiptar ironi e kohes shum e pa kuptimt

 14. #14
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,386
  Citim Postuar mė parė nga Renea Lexo Postimin
  Protestantet vec me ishin deklaru kunder regjistrimit nga pikpamja fetare, se do te dalin sa nje mahall e ndonje katundi , keshtu kur te dalin rezultatet do te thojn , po jo mor , ne sjemi 1000 , ne jemi 100.000 , por u kemi then besimtarve mos me ju pergjigj pyetjes per perkatsin fetare.
  A e pranon ti se ka besimtar krishter qe po te deklaroheshin si te tille, do te kishin diskriminim nga shoqeria 'myslimane'. Ai me shume do te pranohej si ateist e agnostik, laik sesa po te deklarohej si i krishter. A e pranon se keta persona nuk do te kishin deshire te shikoheshin ndryshe nga njerezit sepse nuk besojne fene islame. A e pranon se keta persona kane ardhe ne perfundim se feja islame me te gjitha te metat qe i ka nuk eshte feja e vertete. Ai qe zgjedh opcionin 6 ose eshte krishter ose eshte agnostik, ateist, krishter ose ne rastin me 'te keq' do te ishte 'mysliman' por qe nuk do te deshironte te deklarohej si i tille pasi duke i pare krimet e fese islame dhe budallalleqet qe ndodhin ne vendet islamike do t'i brendte ndergjegjia dhe do te ngurronte te deklarohej si mysliman. Une vet kam nje shok qe i thote vetes mysliman, por qe deklarohet kunder fese islame pasi ka pare budallalleqet e islamikeve. Kesi ne Kosove ka me shumice. Kjo do te ishte kontradikte logjike, fatkeqesisht vet e keni futur veten ne kete kaos.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 04-04-2011 mė 21:02

 15. #15
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,386
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  qeveria e kosoves me shum ju kushton rendesi pakices kriminele serbe se adote regjistrohen se sa popullit shumic shqiptar ironi e kohes shum e pa kuptimt
  Aq me keq kur nje pjese e popullit mendon se po te jesh krishter medoemos duhesh te jesh serb dhe t'i perkrahesh Serbine e serbet.

 16. #16
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Postime
  4,463
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Per regjistrimin e popullsise tashme krejt kemi ndegjuar, ka filluar me 31 Mars dhe do te perfundoje me 15 Prill te ketij viti. Ne pyetesor do te kete pyetje se cfare jemi dhe cfare besojme.

  Keni per te zgjedhur 6 mundesi kur behet pyetja rreth besimit tone:

  1. Islam
  2. Ortodoks
  3. Katolik
  4. Tjeter, specifiko
  5. Asnje besim fetar
  6. Prefreroj mos te pergjigjem

  Do te kerkoja qe nese nuk jeni myslimane dhe nuk e praktikoni fene islame te zgjedhni opcionin 4 ose 6. Per mendimin tim do te duhej te futej edhe opcioni tjeter, KRISHTER. Ka frike se deklarimi si jo mysliman do te rrite diskriminim ne mesin ku jetojme duke marre parasysh paragjykimet e njerezve. Une personalisht do te deklaroj veten si krishter, as protestant, as katolik, apo ortodoks pasi nuk jam i tille dhe nuk e konsideroj veten anetar te ketyre kishave dhe do u beje thirrje edhe krishtereve tjere te deklarohen si une.

  Ndersa suksesi i rradhes eshte se kam bindur edhe babain tim qe te mos deklarohet si mysliman po te zgjedhe opcionin 6 pasi nuk praktikon fene islame nuk do te kishte kuptim te deklarohet si mysliman.

  Pershendetje, ia kaloni mire

  ha........

  a mark muharem na qenke a ???............ toka e kosoves mban ckamos bre....

  aj so zdravlje.....
  albanish by nature

 17. #17
  ben vaki qe njeriu sot deklarohet mysliman e mbas nje viti nderron mendje dhe behet budist,
  keto te dhena qe do te dalin nga keto regjistrime do te jene gjithmeno si kartele se psh , kosova ka kaq perqind katolik , e kaq mysliman?,
  ceshtja e fese eshte personale dhe mundet nje njeri te nderroje mendje brenda nates dy here, nje here t'i mbushet mendja te behet budist, dhe po te njejten nate te vendose te konvertohet ne hinduist, kokerr gruni eshte ajo e shkret.
  Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

 18. #18
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  869
  Sot nje shok me tha se i ati e kishte regjistruar te gjithe familjen vet.
  Keshtu qe mjafton i zoti i shtepis te jet i nje feje dhe e hengri ter familja :P
  As ne kohen e hudheres me palidhje nuk ka qene!
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 19. #19
  Citim Postuar mė parė nga bani Lexo Postimin
  ben vaki qe njeriu sot deklarohet mysliman e mbas nje viti nderron mendje dhe behet budist,
  keto te dhena qe do te dalin nga keto regjistrime do te jene gjithmeno si kartele se psh , kosova ka kaq perqind katolik , e kaq mysliman?,
  ceshtja e fese eshte personale dhe mundet nje njeri te nderroje mendje brenda nates dy here, nje here t'i mbushet mendja te behet budist, dhe po te njejten nate te vendose te konvertohet ne hinduist, kokerr gruni eshte ajo e shkret.
  Shume e vertete, ne fakt eshte dicka qe politika nuk e ve re shume.

  Citim Postuar mė parė nga Gregu Lexo Postimin
  Sot nje shok me tha se i ati e kishte regjistruar te gjithe familjen vet.
  Keshtu qe mjafton i zoti i shtepis te jet i nje feje dhe e hengri ter familja :P
  As ne kohen e hudheres me palidhje nuk ka qene!
  E di qe e ke shok, por do ishte mire ta raportoje dicka te tille!
  IN INFERIS MELIUS EST REGNARE QUAM IN COELIS SERVIRE

 20. #20
  LIVERPOOL FC Maska e geezer
  Anėtarėsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  836
  Tem ekstreme e nje ekstremisti
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga geezer : 07-04-2011 mė 17:40
  LIVERPOOL
  you`ll never walk alone

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •