Close

Rezultati i Sondazhit: Nga cila krahine jane bosat me te medhej Shqiptar ?

Votues
25. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pak nga te gjithe

  9 36.00%
 • Veriu

  7 28.00%
 • Shqipria e mesme

  4 16.00%
 • Jugu

  8 32.00%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 61
 1. #41
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Kur te mbije ulliri ne veri , atehere mund te me ndryshohet cik mendja per veriun mua lol
  Ne realitet kur nje njeri s'ka me cfare te ndihet krenar, mburret si puna jote. Dmth duke ulur vleren e dickaje tjeter mundohet te ngrej vleren e tij. Vazhdo fryeje egon tende se te ben mire.

 2. #42
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  mir si nuk paske fut si qytete te zhvillume dhe gramshin, corovoden, erseken, policanin, ballshin, e bilishitn lol se permetin me 3000 banor e paske fut

  jugu ka me shum qytete se asht ma i madh qytet e veriut ngelen jasht kufive o poetiko po vetem shkodra asht sa 4 a 5 prej atyne qyteteve qe permen ti,

  p.s. ullit bohen ne kruje kshtu qe ndrysho menjen
  po edhe jugu ka vende kot , nuk diskutohet ajo gje , ama qytetet me te shumta kane pasuri kulturore e financiare me shume se kudo tjeter ne shqiperi.
  Ky eshte fakt , pa dashur ti prek malesoret e shqiperise o derjanso .

  Vet je koshent per kete gje , une e di shume mire kete gje.

  Nuk po flas per te nxit sherr , ti e di shume mire , por te flasim troc e te qendrojme drejt , jugu eshte me lart se veriu. Gjithmone keshtu ka qene e besoj se per nje kohe te gjate keshtu do jete. Pozita gjeografike nuk e ndihmon veriun per te ec me para se jugu , e thashe me lart.

  Jeni shume te cuditshem se kur permendet ceshtja jug-veri , ju gjithmone permendni shkodren si ''safe-card'' .....pathetic dont u think?

  Problemi eshte se shkodra eshte katandisur me keq se elbasani vet. Edhe kukesin do e vendosja para shkodres.

  ps: ulliri ne kruje? spo flas per barbunjat , po flas per ullinjte :P

 3. #43
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E shofe se esht vetem per shqiperin mirpo sikur te ishte per te gjitha trojet shqiptare ather. PEJA esht njishi Bosset me te medhenj ne Kosove jane nga PEJA ,Po ashtu edhe Biznesmenet me te medhenje ne Amerik jan nga PEJA. Gjithashtu edhe disa nga Biznesmenet Bosset me te medhenje shqiptare ne Evrope jane nga PEJA,

 4. #44
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Ne fakt po ta mendosh thelle, cuditem se si ne shqiperi ka marre mbrapsht kjo puna e Veri - Jug, sepse me sa kam shetitur une dhe me sa kam pare ne TV , Veriu eshte shum here me i zhvilluar se jugu, ekonomikisht dhe nga ana kulturore. Ndersa qendra e shtetit ka marre zhvillim te madhe per inerci te institucioneve qeveritare, kryeqendres etj.
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  E ku eshte me i zhvilluar veriu me qafsh?
  Me thuaj nje qytet te zhvilluar ne veri ?
  Asnje.
  Edhe ne shqiperine e mesme dy qytete vetem ekzistojne , tirana dhe durresi.

  Ne jug gjen plot , fier ,vlore,korce,pogradec,gjirokaster,permet,sarande, berat ,avash avash edhe qyteti viktim lushnja po behet (lol) , etc etc etc.

  Sado te perpiqen te veriut qe kane 20 vjet spagojne faturat e energjise , prape se arrijne kurre jugun. Mos te ishte bere tirana metropol qe i beri te merrnin cik kulture nga jugu ( jo tirane , se tiranesit e vertete jane me te trashet ne shqiperi) , sot verioret do ishin akoma kacak malesh.

  Plus pozita gjeografike ben te sajen. Sa te investohet edhe pak nga kompanite e jashte rreth qendres se turizmit ne shqiperi , do shohesh qe edhe shqiperia e mesme bashke me ate te veriut do punojne gjate veres ne jug.
  Jugu i shqiperise eshte perla e ballkanit , e jo e vetem shqiperise.

  Kur te mbije ulliri ne veri , atehere mund te me ndryshohet cik mendja per veriun mua lol
  Lexo mire se e kam pasur fjalen per jasht shteti smitho, po mos mer si pushk ashtuje se spo e them se ofendohesh pastaj

 5. #45
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  pse ne france apo spanje , veriu eshte me i pasur keshtu?

  lol

 6. #46
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Aman aman me ca flas edhe une

 7. #47
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  A ka mundesi te na jepni ndonje emer te ketyre Bossave te shqiperis se ju te shqiperis ja futni ashtu kote ndersa une nuk kam ndegjuar te ket ndonje Bosse apo Biznesmen te fuqishem te shqiperis ne Evrope apo Ballkane .

 8. #48
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  fatos nano eshte boss mer. lol

 9. #49
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Edhe Berisha Edvini etj...pra jan hajdute boss nga gjitha krahinat

 10. #50
  Perjashtuar Maska e Prishtina.C
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  1,047
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  fatos nano eshte boss mer. lol

  Fatos Nano esht hajdut une nuk di ce ky nanoja ka ndonje kompani te fuqishme apo dicka te tille ne Evrope apo Ballkane ky Fatos Nano ka ber ca miliona duke i vjedhur shqiptaret e varfer .


  Ky esht HAJNE ky nuk mund te quhet Bosse.

  Bosse ne shqiperi mund te quhet aje Mana, Taci, e disa te tjer por jo hajdutet si Fatos Prostitutka i cili ne nje shtet normal duhet te ishte ne Burge

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  608
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  boss mbi bosat bexhet pacolli lol pas tij shefi i elkos group ramiz kelmendi

 12. #52
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  608
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  per te varferit nga me te varferit e evropes edi se vin nga shqiperia e per te pasur nuk di bac

 13. #53
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
  Fatos Nano esht hajdut une nuk di ce ky nanoja ka ndonje kompani te fuqishme apo dicka te tille ne Evrope apo Ballkane ky Fatos Nano ka ber ca miliona duke i vjedhur shqiptaret e varfer .


  Ky esht HAJNE ky nuk mund te quhet Bosse.

  Bosse ne shqiperi mund te quhet aje Mana, Taci, e disa te tjer por jo hajdutet si Fatos Prostitutka i cili ne nje shtet normal duhet te ishte ne Burge
  Gjith bossat hajduta jane o vella,edhe Pacolli vete nuk eshte i paster,po ashtu dhe Taci dhe shume te tjere
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 14. #54
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
  E shofe se esht vetem per shqiperin mirpo sikur te ishte per te gjitha trojet shqiptare ather. PEJA esht njishi Bosset me te medhenj ne Kosove jane nga PEJA ,Po ashtu edhe Biznesmenet me te medhenje ne Amerik jan nga PEJA. Gjithashtu edhe disa nga Biznesmenet Bosset me te medhenje shqiptare ne Evrope jane nga PEJA,
  Ne fakt kjo tema per bosset po me duket pak qesharake. Mirepo Veriu e ka jo vetem Pejen, por edhe Prishtinen, Prizrenin, Rahovecin, Gjakoven, Klinen, Mitrovicen, Ferizajin, Skenderajin, Drenasin, Malisheven, Theranden, Kacanikun, Besianen, Burimin, Fushe Kosoven, Kastriotin, Gjilanin, Ulqinin, Tetoven, Shkupin, Gostivarin, Kumanoven, Presheven, Bujanovcin, Medvegjen, Plave e Guci, Kercoven, Ohrin, Strugen, Decanin, Vushtrrine e shume tjera qe po pritoj me i permend.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 05-04-2011 mė 18:54

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Prishtina.C Lexo Postimin
  Fatos Nano esht hajdut une nuk di ce ky nanoja ka ndonje kompani te fuqishme apo dicka te tille ne Evrope apo Ballkane ky Fatos Nano ka ber ca miliona duke i vjedhur shqiptaret e varfer .


  Ky esht HAJNE ky nuk mund te quhet Bosse.

  Bosse ne shqiperi mund te quhet aje Mana, Taci, e disa te tjer por jo hajdutet si Fatos Prostitutka i cili ne nje shtet normal duhet te ishte ne Burge
  Ti po qe i vune kapakun lol

  Taēi eshte super mafioz mer ,vetem ndershemeri qe ska ne biznesin e tij. Po nejse do ja nigjosh krismen.

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
  Ne fakt kjo tema per bosset po me duket pak qesharake. Mirepo Veriu e ka jo vetem Pejen, por edhe Prishtinen, Prizrenin, Rahovecin, Gjakoven, Klinen, Mitrovicen, Ferizajin, Skenderajin, Drenasin, Malisheven, Theranden, Kacanikun, Besianen, Burimin, Fushe Kosoven, Kastriotin, Gjilanin, Ulqinin, Tetoven, Shkupin, Gostivarin, Kumanoven, Presheven, Bujanovcin, Medvegjen, Plave e Guci, Kercoven, Ohrin, Strugen, Decanin, Vushtrrine e shume tjera qe po pritoj me i permend.
  drejt ke ti shum drejt po ke citua personin e gabum sepse ai nuk beson se kosova asht pjes e gegnis lol ose veriut
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga derjansi : 05-04-2011 mė 19:41
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 17. #57
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Veriut i ngelėn shum qytete me traditė jashtė kufirit, si psh Ulqini, Dibra Madhe, Prizreni, Gjakova etj...do dilshin ndryshe llogaritė e SP lol. Plus qė Veriu nė Shqipėri zė me pak % territori dhe popullsie, plus shtypja komuniste, etj...

  Tani, boss ktu ka kuptim mė tė pasur, apo mė gangsterra? LOl
  Life's too short to remove USB safely.

 18. #58
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime

  Pėr: Nga cila krahine jane bosat me te medhej Shqiptar ?

  Knej nga lagjia ime jane te gjith Kush i kerkon
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Nga cila krahine jane bosat me te medhej Shqiptar ?

  Bosat e Burses jane te ndare,nga lagjia e Veriut ke me shume biznesmen qe shesin copa letre,tip dipllomash.Nga lagjia e Jugut ka me shume nga ata qe perziejn ujin me nafte.Naftetaret e Qytetit Stalin qe kerkojne ujin.
  Ndersa Bosat e lagjes te mesme,jane ata te qe prodhojne trasparence dhe zbardhje,ata qe shesin vende pune para votimit.

 20. #60
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime nė 135 postime

  Pėr: Nga cila krahine jane bosat me te medhej Shqiptar ?

  Bosat e vertete te shqiperise jane ata te cilet me nje mije vuajtje dhe mundime plotesojne kerkesat e familjes, punojne dhe fitojne jetesen me djersen e ballit, ata te cilet sakrifikojne gjithcka qe femijet e tyre te marrin nje arsim dhe te ecin para ne jete, keta jane bosat e vertete te cilet meritojne respekt, mund ti gjeni kudo neper shqiperi. Persa u perket larove te cilet jane marre me pislleqe duke shkelur mbi kufoma dhe duke cnderuar dhe percudnuar tjeret, ata jane plehra te cileve shume shpejt do tu vije fundi
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Meriamun pėr postimin:

  SERAFIM DILO (14-02-2015)

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •