Close

Rezultati i Sondazhit: Nga cila krahine jane bosat me te medhej Shqiptar ?

Votues
25. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pak nga te gjithe

  9 36.00%
 • Veriu

  7 28.00%
 • Shqipria e mesme

  4 16.00%
 • Jugu

  8 32.00%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 61
 1. #21
  Ateist Maska e Dr.Qendro
  Anėtarėsuar
  10-01-2011
  Postime
  360
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Pak nga kudo, Saliu, Edi, Tosi etj...
  IN INFERIS MELIUS EST REGNARE QUAM IN COELIS SERVIRE

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Muhabet t'fortish .lol
  Vete termi bos te sjell ndermend njerez qe e kane kriju lekun me pislliqe dhe venin e pare e ma Lazarati ,pastaj vijne krahinat e shkodres ,vlora e kshu me rradhe.

  Tironen s'hy ktu sepse ka vetem IL PADRINO

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Elonaa
  Anėtarėsuar
  17-09-2005
  Postime
  1,679
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Njerzit me te pasur ne shqiperi jane: conrabandistet e armeve.te naftes.Tregtaret e droges dhe me te pasurit jane politikanet hajduter.Asnjeri se merriton fjalen Boss.
  Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

 4. #24
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Zakonisht geget jane ndier pak inferior kundrejt toskeve , jo vetem nga kultura me e pasur e toskeve por edhe nga ana financiare e tyre. gege fus edhe ata te shqiperise se mesme une , sepse ata me duken paksa me gogola sesa vet veriu i thelle i shqiperise.
  Edhe skane faj shume geget sepse enveri i la ne skamje per 5 dekada rrjesht.

  Keshtuqe kur demokracia erdhi klasat me te pasuri ne shqiperi detyrimisht ndodheshin ne jug e ata paten mundesi te canin si brenda shtetit por edhe jashte atij.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Smth_Poetic : 04-04-2011 mė 19:18

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-12-2010
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Zakonisht geget jane ndier pak inferior kundrejt toskeve , jo vetem nga kultura me e pasur e toskeve por edhe nga ana financiare e tyre. gege fus edhe ata te shqiperise se mesme une , sepse ata me duken paksa me gogola sesa vet veriu i thelle i shqiperise.
  Edhe skane faj shume geget sepse enveri i la ne skamje per 5 dekada rrjesht.

  Keshtuqe kur demokracia erdhi klasat me te pasuri ne shqiperi detyrimisht ndodheshin ne jug e ata paten mundesi te canin si brenda shtetit por edhe jashte atij.

  o ik ore kultura e toskeve , se shikon qe eshte muhabet tjeter ,debat tjeter kerkon te nxitesh. Ne pa benzine marrim flak edhe ca fjal te tilla duam ... e te bejm divorc midis krahinash

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Edhe vete natyra i ka krijuar geget me superior ndaj toskeve e lere me per tjera gjerash. Vec thuaj te ju rroj Enveri per kulturen sllavo-komuniste qe ma keni.

  Shiko, shiko po edhe Enveri qenka produkt i jugut.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 05-04-2011 mė 03:26

 7. #27
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
  Edhe vete natyra i ka krijuar geget me superior ndaj toskeve e lere me per tjera gjerash. Vec thuaj te ju rroj Enveri per kulturen sllavo-komuniste qe ma keni.
  Gjithe e dine qe per nga kultura/gjuha shume me te zhvilluar jane tosket ,pergjerisa geget i kishte kapluar analfabetizmi te cilet jetonin neper male pasi qe rreziku u kanosej nga luftrat e shumta

  mbase geget mund te jene me "bossa" aka "shaci" qe jetojne ne Zvicer por kurre nuk ia kalojne toskeve te cilet jane ngrohte ,te shoqerueshem,te ndjeshem ,per nga natyra te tille jane.

 8. #28
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Shiko, shiko po edhe Enveri qenka produkt i juaj.
  Shih,shih

  Enveri eshte produkt i Komiternit ,me ate fytyre qe ka pasur nuk di se a ka preardhje shqiptare
  tani edhe Lenini e Karl Marksi kane jetuar ne Rusi po sdo thote qe jane produkt rus!

 9. #29
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  Gjithe e dine qe per nga kultura/gjuha shume me te zhvilluar jane tosket ,pergjerisa geget i kishte kapluar analfabetizmi te cilet jetonin neper male pasi qe rreziku u kanosej nga luftrat e shumta
  Po shko lexo mor me shume histori se Veriun e shkaterroi pikerisht xhaxhi Enver me aradhat partizano-komuniste, qe shkaterruan cdo gje qe deri me atehere kishin krijuar shqiptaret. Bile edhe ne Kosove erdhi vrau gege ne pabesi me cetat sllavo-partizano-komuniste. Po te ishte per geget e Veriut, Shqiperia kurren e kurres sllavo- komuniste nuk do te behej. Do te rreshtohej ne anen e duhur dhe sot do te lulezonte e jo te mbytej nga nje regjim katastrofal diktatorial. Nje Shqiperi e forte do te nenkuptonte edhe shqiptare te forte kudo qe jane, e jo shqiptare te mbytur nga dhuna rreth e perqark me nje shtet ame te mbyllur dhe te ndaluar per ta.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 05-04-2011 mė 04:23

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Zakonisht geget jane ndier pak inferior kundrejt toskeve , jo vetem nga kultura me e pasur e toskeve por edhe nga ana financiare e tyre. gege fus edhe ata te shqiperise se mesme une , sepse ata me duken paksa me gogola sesa vet veriu i thelle i shqiperise.
  Edhe skane faj shume geget sepse enveri i la ne skamje per 5 dekada rrjesht.

  Keshtuqe kur demokracia erdhi klasat me te pasuri ne shqiperi detyrimisht ndodheshin ne jug e ata paten mundesi te canin si brenda shtetit por edhe jashte atij.
  Harrove me kryesoren ,qe vdisni te beheni i cik grek

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Ne fakt po ta mendosh thelle, cuditem se si ne shqiperi ka marre mbrapsht kjo puna e Veri - Jug, sepse me sa kam shetitur une dhe me sa kam pare ne TV , Veriu eshte shum here me i zhvilluar se jugu, ekonomikisht dhe nga ana kulturore. Ndersa qendra e shtetit ka marre zhvillim te madhe per inerci te institucioneve qeveritare, kryeqendres etj.

 12. #32
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Keto ndarjet veri, jug kush eshte me i miri, me duken me se koti.
  Jo per gje por s'po dime ne nga Shqiperia e mesme cilen krah te ngrijme e cilen te ulim.

  Per bosat me te medhenj s'ja kam shume idene. Besoj pak nga e tere Shqiperia duhet te jene.

 13. #33
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  me vjen per te qeshur se shume pakuptim kjo tema qe ndahet veri/jug. e para une jam jugore edhe e them me plot bindje se rob te prapambetur ka nga te dyja anet. kam pare ne jug nga nje fshat i nje qytet qe mbahet ne jug qe ishin skandal dmth jetonin pa drita kaq keq ishin ku vetem 10-15 km me tutje behet plazh & luks. ka nxjerr shkodra koka qe si ka nxjerre jugu e mos te them dibra qe ndertoj tiranen e shume te tjera. pra eshte e kote te diskutohet per mua veri jug kosove nje eshte shqiperi. thashe jugu me pare sepse ata emigruan me shifra me te medha edhe u morren me pislliqe me shume. pra jam jugure edhe kjo eshte e verteta. me pasuri te paster ne shqiperi shume pak ka. ketu behet fjale per ata qe kane me miliona dollare.
  I LOVE GOD

  j&g

 14. #34
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Ne fakt po ta mendosh thelle, cuditem se si ne shqiperi ka marre mbrapsht kjo puna e Veri - Jug, sepse me sa kam shetitur une dhe me sa kam pare ne TV , Veriu eshte shum here me i zhvilluar se jugu, ekonomikisht dhe nga ana kulturore. Ndersa qendra e shtetit ka marre zhvillim te madhe per inerci te institucioneve qeveritare, kryeqendres etj.
  E ku eshte me i zhvilluar veriu me qafsh?
  Me thuaj nje qytet te zhvilluar ne veri ?
  Asnje.
  Edhe ne shqiperine e mesme dy qytete vetem ekzistojne , tirana dhe durresi.

  Ne jug gjen plot , fier ,vlore,korce,pogradec,gjirokaster,permet,sarande, berat ,avash avash edhe qyteti viktim lushnja po behet (lol) , etc etc etc.

  Sado te perpiqen te veriut qe kane 20 vjet spagojne faturat e energjise , prape se arrijne kurre jugun. Mos te ishte bere tirana metropol qe i beri te merrnin cik kulture nga jugu ( jo tirane , se tiranesit e vertete jane me te trashet ne shqiperi) , sot verioret do ishin akoma kacak malesh.

  Plus pozita gjeografike ben te sajen. Sa te investohet edhe pak nga kompanite e jashte rreth qendres se turizmit ne shqiperi , do shohesh qe edhe shqiperia e mesme bashke me ate te veriut do punojne gjate veres ne jug.
  Jugu i shqiperise eshte perla e ballkanit , e jo e vetem shqiperise.

  Kur te mbije ulliri ne veri , atehere mund te me ndryshohet cik mendja per veriun mua lol

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  mir si nuk paske fut si qytete te zhvillume dhe gramshin, corovoden, erseken, policanin, ballshin, e bilishitn lol se permetin me 3000 banor e paske fut

  jugu ka me shum qytete se asht ma i madh qytet e veriut ngelen jasht kufive o poetiko po vetem shkodra asht sa 4 a 5 prej atyne qyteteve qe permen ti,

  p.s. ullit bohen ne kruje kshtu qe ndrysho menjen
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 16. #36
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  48
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime
  I bika tjen gjith bosa!
  Nga konispoli e deri tek fshatrat e Lezhes ku mbillet ullini e kultivohet prej shekujsh,thjesht perse kan klime mesdheu.
  Me lart jo se pjesa e lart e qarkut te shkodres hyn ne klimen e alpine.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Ja foli ky beraci SPja, lol . Berati momentalisht eshte fshat. Edhe fshat i humbur, qe s'i kalon autostrada afer, duhet te marresh qerren kastile per atje. Lere pastaj per inteligjence, dhe ato dy pare qe i kane vene me droge e prostituta. Rri me mire mos e hap gojen hic

 18. #38
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ma hiqni ket termin boss se me duket shume qesharake,ku kemi boss ne shqiptaret,ne historikisht pabuksa kena qene te gjithe,ne kemi trafikante dhe hajduta me lek,edhe keta qe i kemi katunar te gjithe jane,persa i perket temes se nga cila krahine ka me shume do te thoja se aty ku ka varferi ka edhe pare
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Ja foli ky beraci SPja, lol . Berati momentalisht eshte fshat. Edhe fshat i humbur, qe s'i kalon autostrada afer, duhet te marresh qerren kastile per atje. Lere pastaj per inteligjence, dhe ato dy pare qe i kane vene me droge e prostituta. Rri me mire mos e hap gojen hic
  Berati lol?

  how about Skrapari ahahahahahahah se te jet praj berati asht lule lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  Berati lol?

  how about Skrapari ahahahahahahah se te jet praj berati asht lule lol
  kuku per te, lol
  meshkujt e ketyre krahinave e kane bere burgun si ushtri, te detyrueshme

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •