Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1

  Exclamation A po i kontrollon ushtria amerikane mendjet e njerėzve?!

  Njė sjellje e ēuditshme e disa gazetarėve televizivė ndėrsa janė nė transmetime tė drejtpėrdrejta ka ngritur dyshime mbi pėrfshirjen e ushtrisė amerikanė nė kėtė ēėshtje.


  Nė mė shumė se katėr raste gazetarėt kanė filluar tė flasin normalisht duke shkuar mė pas nė absurditete, nė huti e deri nė paqėndrueshmėri gjatė transmetimeve tė tyre live.


  Frekuenca e sulmeve dhe faktet e regjistruara tė paqėndrushemėrive mendore janė bėrė shumė popullore nė faqe tė ndryshme tė internetit dhe kjo ka ēuar nė mendimin se kjo ėshtė njė teori konspiracioni duke drejtuar gishtin nga ushtria maerikane dhe eksperimentet nė hije tė saj.


  Njė teori masive qė qarkullon kohėt e fundit nė diskutimet online, fajėson pikėrisht ushtrinė amerikane e cila po pėrdor mikrovalėt si njė mėnyrė pėr tė kontrolluar mendjet e njerėzve.


  Amerika asnjėherė nuk ka pranuar kryerjen e hulumtimeve tė tė tilla, por mbrojtėsit e zjarrtė tė teorisė thonė se kjo ka lidhje me ushtrinė amerikane.


  Por, nga ana tjetėr teoricienėt janė shumė tė paqartė nė lidhje me synimet e Pentagonit pėr tė kryer eksperimente tė tilla.


  Njė gjyqtare e cila ishte duke folur nė njė transmetim live nė televizion nga salla e gjyqit, u dėrgua menjėherė nė spital, pasi ajo fillo tė fliste njė vrag gjėrash absurde.


  Judith Sheindlin, njoftoi se kishte nevojė pėr ndihmė dhe kėrkoi qė tė ndėrpriste seancėn pasi ajo nuk po ndihej mirė dhe urdhėroi qė tė sillnin menjėherė njė ambulancė.


  Avokatja 68- vjeēare doli nga spitali njė ditė mė pas, por njė zėdhėnėse tha se tetstet mjekėsore nuk pėrcaktuan dot se ēfarė kishte shkaktuar ērregullimet gjatė sė folurės tek avokatja.


  Viktima e rradhės ka qenė Serena Branson, njė gazetare nga Los Angjelos, qė raportonte pėr CBS, e cila mbajti njė qėndrim krejtėsisht tė paqėndrueshėm para kamareva gjatė kohės qė po raportonte mbi ēmimet Grammy muajin e kaluar.


  Ajo tha mė vonė se " koka ime ishte tėrėsisht e hutuar dhe unė po ndihesha shumė nė siklet, dhe dija se diēka nuk po shkonte mirė. Unė isha e tmerruar dhe e hutuar"


  Rasti i saj u pasua mė pas nga njė gazetar kanadez, i cili po raportonte mbi sulmet ushtarake nė Libi dhe krejt paparitmas ai filloi tė thoshte fjale pa kuptim pėrpara kameras.


  Ndėrkohė ka patur edhe dy raste tė tjera tė gazetarėve tė cilėt nuk janė ndjerė mirė ndėrsa kanė qenė duke raportuar live nė edicionet e tyre informative.

  http://www.shekulli.com.al/2011/04/0...-njerezve.html
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 2. #2
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  ndonje video a ka kur gazetarja duke fol per politike e ndryshon muabetin ne erotike?
  lol

  me fakte , jo me konspiraci ballkanike sepse u bene boz kohet e fundit , jo per gje.

 3. #3
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  ndonje video a ka kur gazetarja duke fol per politike e ndryshon muabetin ne erotike?
  lol

  me fakte , jo me konspiraci ballkanike sepse u bene boz kohet e fundit , jo per gje.
  Kush kerkon gjen  P.S. Ne fillim u mendua se pesoi Stroke (hemoragji celebrale) por nga vizitat dhe analizat e bera kjo gje u perjashtua. Mbetet ende mister arsyeja.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 4. #4
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  ca analizash aman?
  aty shifet qarte qe asaj i bie fytyra ne toke , shenje e pare kjo qe po peson stroke.

  edhe nqs ska pase stroke mund te kete pase probleme me sistemin nervor qe edhe MRI e ka veshtire ti spikasi ato .

  ama konspiraci qeka . ta mbushka mendjen vertet .

  life is boring sometimes , isnt it?

 5. #5
  Ka patur kater reportere kohet e fundit qe kane pesuar te njejten gje. Nuk eshte vetem njeri ose njera qe po peson stroke. Per nje rast thane epilepsi, per nje tjeter... Pse sthua ti qe gjithe reporteret amerikane qenkan paraplegjike.  Video e pare nuk eshte dhe aq keq po e dyta e sidomos e treta vjen nje moment qe nuk kuptohet fare se cfare thone sepse ajo qe thone nuk eshte gjuhe normale. Lol

 6. #6
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Po pra .
  Ka vene ushtria amerikane para computerit qe kontrollon mendjet e njerezve nje femi , e ai luan me mendjet e njerezve si ti doje qejfi. Shkak tjeter nuk mund te gjej pse ajo ushtri do ti kontrolloje mendjet gazetareve ne xhirime live , ku dihet shume mire qe konspitaci te tilla do ngrihen mbi ate si ushtri .

 7. #7

 8. #8
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  ca analizash aman?
  aty shifet qarte qe asaj i bie fytyra ne toke , shenje e pare kjo qe po peson stroke.

  edhe nqs ska pase stroke mund te kete pase probleme me sistemin nervor qe edhe MRI e ka veshtire ti spikasi ato .

  ama konspiraci qeka . ta mbushka mendjen vertet .

  life is boring sometimes , isnt it?
  Tani une analizat mjeksore nuk mund te ti gjej qe ti jap qe te te mbushet mendja qe nuk ka pesuar stroke. Me kerkove nje video dhe te dhashe videon. Tani komentoje si te duash vete. As une nuk e di nese ka dore ushtria amerikane apo tjeter gje, por kur nje gje e tille e ngjashme perseritet me shume se nje here ne nje kohe te shkurter, te e njejtit profil njerezish (gazetare), ka dicka qe mund te te beje te pyesesh pse.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 9. #9
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Tani une analizat mjeksore nuk mund te ti gjej qe ti jap qe te te mbushet mendja qe nuk ka pesuar stroke. Me kerkove nje video dhe te dhashe videon. Tani komentoje si te duash vete. As une nuk e di nese ka dore ushtria amerikane apo tjeter gje, por kur nje gje e tille e ngjashme perseritet me shume se nje here ne nje kohe te shkurter, te e njejtit profil njerezish (gazetare), ka dicka qe mund te te beje te pyesesh pse.
  Kur ti nuk e di qe ushtria amerikane mund ti kete bere keto gjera te cuditshme , atehere pse e ngreh nje teme brenda ketij titulli?

  Mire ajo , po llogjika e njeriut spo vihet me ne perdorim kohet e fundit apo si ?

  E thashe njehere. Vetem nje femi i vene ne krye te ushtrise amerikane e shpjegon arsyen pse luhet me trute e ketyre gazetareve .

  lol

 10. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Ndoshta ka pasur emocione te medha ne kohen kur po raportonte, ose ka patur mendjen tek nje problem personal i saj, nuk jane njerezit perfekte as gazetaret sado oratore qe jane, pa gabu eshte pamundur, te gjithe gabojme na ndodh edhe neve p.sh. jemi duke qendru me shoqerine e flasim nonsense nganjhere.

  Ne anen tjeter thuhet se ka hipnotizere qe mund ta pengojne perderisa personi tjeter flet ne televizor. Perse do te interesohej Ushtria Amerikane apo CIA si sherbim sekret ne nje raportim per cmimet Grammy apo Oscar a ku ta dij une? Kjo ska kurrfare baze pasi kete vetem injorantet e jo nje shtet qe eshte superfuqi dhe qe ka sherbimet me te mira ne te gjitha fushat nuk do ta bente kete.

 11. #11
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Po, mendoj se ta kete bere dikush por nuk dyshoj tek ushtria amerikane...
  sepse gjate te folurit gazetaret bejne gabime si te qellimshe jo nga ato te pazakonte apo raste hutije qe shohim shpesh ne TV
  pastaj nuk ka arsyje qe semundja e tyre te shprehet ne ate menyre dhe aq me pak qe e njejta semundje te godit shume persona me te njejtin profesion...

 12. #12
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  Po, mendoj se ta kete bere dikush por nuk dyshoj tek ushtria amerikane...
  sepse gjate te folurit gazetaret bejne gabime si te qellimshe jo nga ato te pazakonte apo raste hutije qe shohim shpesh ne TV
  pastaj nuk ka arsyje qe semundja e tyre te shprehet ne ate menyre dhe aq me pak qe e njejta semundje te godit shume persona me te njejtin profesion...
  Prandaj quhen semundje profesionale

 13. #13
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,304
  e kush eshte arsyeja e kesaj pengese qe u bejne mediave?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e shadow01
  Anėtarėsuar
  02-02-2011
  Postime
  3
  un mendoj se nese do kishin arrit me kontrollu mendjet e njerezve ateher nuk do shpenzonin aq shum para per te rrezuar nje diktator sic po bejne ne shtetet aziatike.

 15. #15
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  nje rast konkret sipas vlersimit tim ka ndodhur me gjorgj bushin ku media po i ben presion me duket dhe ky ndihet ne siklet dhe i qon ne djall me nje "**** you"
  thjesht hedha nje hipoteze nga kendveshtrimi im  si mendoni ju?

 16. #16
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,708
  Ngjan si ai filmi....

  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •