Close
Faqja 2 prej 21 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 416
  1. #21
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205
    Ji me e qarte ne shoqeri dhe do kesh me sukses ne te

    Shume keshille interesante!.

    Mendoj se eshte per t'u patur parasysh
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  2. #22
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205
    OOOOOOOOOO

    asnji s paska me komente per kete teme?!?!
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  3. #23
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366
    Te forumi ndihmoni njeri tjetrin ishte hapur nje teme e njejt edhe biles u mbushen shume faqe ,ajo qe dominonte nga ana e meshkujve ishte se nuk mund te kete nje shoqe ri te tille.
    Secili ka mendimin e tij per kete teme,mendimi im eshte se ekziston nje shoqeri e tille midis dy sekseve te kunderta, mund te them se kame nje shoqeri te tille dhe kur themi shoqeri me gjith kuptimin e fjales,dhe jo te shikosh apo te sikoj tjetri a tjetra nga kembet.
    Kold kur thua se kur dikush afrohet me miresi,nuk do te thot se afrohet per shoqeri,por per qellim tjeter, ketu eshte llafi per shoqeri eshte per shoqeri dhe jo per dashuri.Nqs do te linde ndonje ndjenje mes shoqeris ateher do te thosha me mire te shprehesh se sa ta mbash perbrenda.
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Klod-it
    Mund te shtoni ato qe keni shkruar tek tema e Tironsit Natregoni dicka nga bota e femres.

    Ari32

    Eda H na i ben keto, na hap te njejten teme ne disa forume, e di ajo qe disa nga ne preferojme vetem nje.

  5. #25
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Per mua ndjenja, simpatia, shoqeria dhe dashuria jane jo bardhe e zi, jo te ndara. Dashuri te prera dhe me shikim te pare jane te rralla dhe ndoshta edhe pak naive, nqs nuk do te besonim ne destinacionin, fatin. Nuk e di me ju, por nga ana ime shumica e marredhenieve fillojne me nje fare shoqerie, si nje stad studimi i te dyve dhe me pas kalohet me tej ose lihet fare. Simpatia per dike, ne te shumte e rasteve eshte e perzier me shoqeri dhe nje lloj ndjenje dashurie. Kete kam dashur te them me ate miresi te atij qe i afrohet dikujt, dhe nuk jam dakort, se nje miresi e tille do te thote se je i dashuruar. Ne fund te fundit mund te krijosh shoqeri edhe me nje qe te simpatizon, por sipas meje, te qenurit i hapur, i qarte ka shume rendesi. Ose te jep nje shoqeri, ose te largon dike, qe nuk ka pse te jete ne afersi te nevojshme!

    Ah Estella, femra eshte jo vetem mbartese dhe lindese jete tek femijet, por gjithashtu edhe tek e mira dhe e keqja! I permban te dyja, jo se mashkulli nuk i takon te mires dhe te keqes, me nje cilesi dhe menyre te vecante! E bukur, jetedhenese-por edhe e shemtuar dhe shkaterruese! Delikate, e dlire-por edhe egoiste, shkaterrimtare!

    Shikoni njerezit e medhej, si Napoleoni madje dhe djaloshi nga Austria nuk munden ti pushtojne te dyja, famen edhe gruan, madje edhe e thane nje gje te tille shprehimisht, megjthese ishin dashnore te vertete te femres deri ne vuajtje!

    Femra ka nje lidhje te vecante me boten...A e keni menduar ndonjehere, se si ka mundesi, qe njeriu lindur prej nje femre,nene vret e pret, dhe prape eshte i dashuri i nenes.

    Vete ndonjehere mendoj, se kur kujtoj nenen, dhe mendoj qe te gjithe ata qe do te doja ti shikoja poshte kane nena po ashtu, me ul zemerimin, per respekt te nenes!

    Ne dashuri femra, per mua, duhet te jete klasike...gje qe per shume arsye shoqerore, ekonomike, mentaliteti mungon ne shume vende dhe shoqeri!

    Qe ta mbyll, prape e them, se shoqeria per te dy sekset eshte emundur, se e kunderta eshte fanatizem e kafsheri, por duhen pare motivet...Lume ai/ajo qe eka kete zgjuarsi..!

  6. #26
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205
    Jam 100% dakort me ty Klod!!

    Une lexoj gjithmone atje ku shkruan ti sepse thua gjera me vend dhe di te shprehesh !¨

    Me siguri edhe ti si mesuesi je i studjuar dhe ju kam zili se une nuk di ti gjej fjalet e duhura ne shqip shumehere!!

    Te gjitha keto qe the jane te drejta edhe pse icik masculizem..

    Por une ne kete rast jam femra dhe kam nje person te cilin e kisha shok dhe pas ca kohesh tregon ndjenjat e tija..
    Une i them qe respektoj ndjenjat e tua por zemra ime eshte e dashuruar dhe per ty nuk ka vend si i dashur por si shok.

    Biles pasi shumehere qe takoheshim ai me mbante doren e benta disa xheste qe sme pelqenin e linin te kuptoja
    I them qe me mire mos te shihemi per ca kohe deri sa te te kaloje kjo gje por ai me kerkon gjithmone e une nuk e di i kam kerkuar mos vije me po ai vjen
    Me mungojne bisedat tona dhe koha kur ndihesha e lire ne muhabet me te sepse flisnim mbi shume gjera por edhe keshtu nuk dua sepse nuk ndjej asgje per te dhe me duket vetja ne gabim dhe me duket sikur tradhetoj partnerin tim..

    si ta quajme kete ngjarje???
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  7. #27
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Ja sa bukur e perkthen Hill Moisi, maskulizmin e dhene nga Getja:
    Me falni, se harrova te them i madhi Hill Moisi

    Len qe syt e thone trishtimin

    Dhe pse goja s'ka guxim

    Ndjenja, frika fjalet mi lidhin

    dhe pse une sot thirrem trim!


    Ada, une nuk e di perse, por nga keto lloj gjendjesh me ka qelluar te shoh shume! Po te jesh vete ne ate situata, te duket si fundi i botes, por e pare nga jashte, jane gjera normale dhe une do ti shihja shume arsye....

    Respektoje sa me ftohte, me nje miresi qe ta ben muu qe s'ka te beje me ndjenja-qe ta besh te kuptoje, se i je vetem shoqe e jo me teper! Por po pate mundesi qe te mos e shohesh, mendo per largimin e tij te plote...eshte me mire per ty e per ate

    Thnx 4 ur words! Cu l8r!

  8. #28
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205
    Thx Klod!!

    Jam munduar te largohem sa me shume por eshte e pamundur dhe i kam thene qe eshte e kota e shpresa nuk ka por nuk e di normalisht nuk eshte ne karakterin e tij te nguli kembe per dicka e nuk jam nai yll i botes e nuk jam femra e fundit ne bote por nuk kuptoj me gje di vetem se jam ne siklet kur e shof dhe me ka ndodh dhe here te tjera po si kete here jo!!

    Zoti me ndihmofte e te me hapi rrugen pa plagosur ne ndjenja asnji ;-))..

    Thx edhe nje here per Keshillat!
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  9. #29
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Nuk e di pse kam pershtypjen se ke linde ne parg te veres, Taurus...!!!??? Apo Leon..!!!

  10. #30
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205
    Joooooooooo
    Jam shigjetaRI kembe e koke me te gjitha te mirat e te keqiat 100%!!

    Po pse c ne kjo ide ty ??
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e baobabi
    Anëtarësuar
    08-05-2002
    Postime
    407
    Se pari dua te them se eshte pyetje e kote sepse shoqeria eshte me e madhe se dashuria.

    Cdo njeri qofte mashkull apo femer ka me shume shoke se te dashur.

    Kjo eshte fare evidente.

    Problemi qe verej ketu qendron me teper ne ato raste kur shoqeria behet shkak per dashurine.

    Kjo eshte dicka logjike dhe emancipimi shoqeror do t'a konsideroje normale

    Ne vendet perendimore ekziston shoqerimi me qellim njohjeje (anglisht dating), gje e cila ne shqiperi nuk ka qytetari.

    Pra meqenese kjo zgjidhje qe e ka qytetaria perendimore nuk ekziston ne shqiperi krijohet vetvetiu nje uri per komunikim dhe per kete aresye perdoret shoqeria e thejeshte per te arritur tek dashuria.

    Kur t'a kaloje kete stad edhe shoqeria shqiptare do jete me e lire dhe nuk do kete mosmarrveshje pse u perdor shoqeria per te arritur tek dashuria.

    Ky stad nenkupton nje mardhenie te hapur per nje qellim te deklaruar.

    Dmth nje djale do ti kerkoje nje vajze te shoqerohen me qellim qe te njihen per dashuri, dhe kjo eshte normale
    Edhe vajza mund ti kerkoje djalit te njejten gje

    Ne kete moment vajza apo djali mund te marrin lirisht nje vendim, pra te pranojne qe te shoqerohen per kete qellim apo jo.

    Problemi kryesor ne prishjen e shoqerise kur tentohet dashuria vjen nga shkalla e ulet e tolerances se personave ne fjale.

    Kjo krijon edhe idene e gabuar se nuk ka shoqeri te pa perzier me dashuri.

    Per te perforcuar sa me siper do sillja ketu ne ndihme fjalen "perversitet".

    Do tu kerkoja atyre qe diskutojne per shoqerine dhe dashurine t'i japin edhe perversitetit vendin qe i takon ne kete bote sepse edhe ai ka te drejte te ekzistoje.

    Suksese

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
    Anëtarësuar
    08-05-2002
    Postime
    290

    Shoqeria

    Shoqeria leads to dashuria. Sa mire e thash une kete. Me duket vetja si nje romantik i madh. Kam pasur raste kur njoftohesha me vajza. Dakord, ishim shoke per dy apo tre dite. Pastaj kalonim ne fazen tjeter....dmth ate te dhashurise. Kur mbaronim me dashuri, nuk shoqeroheshim per nj kohe...pastaj aot me therrasnin dhe ne prape u benim shoke....pastaj prape te dhashurua e keshtu me radhe......ne keso cikli.
    Personalisht une kuir e njoftoj ndonje vajze, gjera e pare qe me vjen ndermend eshte se si ta qoj ne krevat.
    I have enough shoke dhe shoqe already.. Who needs more.



    EVERYMAN DIES. NO

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Pikerisht ky eshte gabimi yt. Ti mendon si ti cosh ne krevat. I sheh me sy tjeter. Shoqe apo shok eshte ai person qe te gjendet prane ne te gjitha rastet duke perjashtuar mardheniet seksuale.
    Chicago boy pse vertet te gjitha femrat qe ke takuar do ti fusje ne dyshek?

  14. #34
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Te me fali Ari, se kjo qe thote ai permbledh edhe arrogancen e atyre qe jetojne shume afer me kafshet, atij mentaliteti, ku femra shihet nenvete, nje objekt thjesht kenaqesie, nje dashuri fshatareske, ne kuptimin me negativ te kesaj fjale. Dhe jo per cudi, kjo gje eshte kaq e rrenjosur ne ato vende, ku shtazeria i ka rrenjet ne fanatizmin e femres se mbuluar fizikisht e personalisht, ku shfaqja e bukurise eshte tentative per kurveri....


    Per Baobabin....! Une nuk e di ku jeton ti, por ne Tirane paranjohja eshte pothuajse e vetmja mundesi per te shkuar me tej, dhe ka kohe qe ka qene keshtu....

    Po ashtu ne vendet perendimore, as qe nuk eshte problem paranjohja dhe as mode. Dashuria mund te linde pa problem edhe duke pire, ose duke kercyer ne disko , dhe ne fund je ne krevat..., pamvaresisht se kush je...

    Te vetmet vende, qe une mund te thoja se paranjohja eshte si nje lloj kushti per me tej, jane ato mesdhetare...

    Provoje me nonji spanjolle a italione, se po se pate me vete biografine e familjes dhe po s'harxhove nja tre pale kepuce nuk merr nonji pergjigje e jo me...

    Ada....! e pashe qe ishe e Dhjetorit, por nuk e di pse me lindi ideja e Taurusit. Ndoshta ngaqe ka mundesi, sic kam vene re, te kesh nje lloj force ne personalitet, qe mbush shume hapesira...nuk e di...

  15. #35
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366
    Klod
    Nuk e di ose une kam mbetur mbrapa me shqipen time,ose ju nuk u shprehet qarte,kur themi i afrohemi nje personi,do te thote se nuk ben pjese ne rrethin tone shoqeror te pakten keshtu e kuptova une, dhe kur i afrohemi shkojm me nje qellim,na ka pelqyer pra dicka kerkojm prej saj por jo shoqerin e nje te panjojture.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ari32 : 29-06-2002 më 12:57
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  16. #36
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205
    Ari 32!!

    Po mire ti vetem me kete lloj qellimi i afrohesh nje femre??
    Kur ben muhabet me nje femer mbi shume gjera sportin, muziken,poezi ,libra etj,, nuk te pelqen kjo femer edhe si shoqe??

    Apo kur kjo femer flet e te tregon dicka ndonje qyfyr e ku di une ti se ke mendjen aty por e gllaberon me sy e mendon bo bo si do ishte me kete nje nate e flakte sexy????

    Nuk e di por dhe nje pyetje kisha!!

    Po sikur ti thuash nje femre qe do te kesh marredhenie me te dhe ajo te thote jo e te thote mbetemi shoke =??

    Ti si reagon ??

    I thua qe shoke kam sa te duash apo pranon kete zgjedhje sa per sy e faqe dhe pastaj riprovon perseri ??
    Apo e pranon dhe as qe do me e pa me me sy??


    Per Klod!!

    Ajo per taurus dhe per karakterin ishte kompliment apo ndonji gje ironike se una lal jam drejt e drejt sdi me shku ne kine e me u kthy?!!!
    shpresoj te jete kompliment se prekem une
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  17. #37
    Sinqeritet.Korektesi.
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Selanik Greqi
    Postime
    366
    Ada
    nuk e di sa i ndoqe ato qe kisha shkruajtur me pare.
    Ne shkrimin e mesipeperm behet fjale per shprehjen qe perdori klod.Qe te dish mendimin tim persa i perkete kesaj shoqerie shiko te faqia e dyte.
    Dhe nuk e morra vesh pse e keqkuptove shkrimin tim nuk e di por per vete ti afrohem nje njeriu te huaj dhe ti kerkoj shoqeri me duket pak e pa mundur.te ishte se do prezantohesha nga dikush apo ne menyre spontane e pranueshme.
    Sa per pyetjen qe bere nuk me ka qelluar te ndjej dicka per gocat e shoqeris time dhe nuk do ta merja mundimin ti flisja thjesht vetem per te krijuar mardhenie.Nqs do ndjeja dicka dhe do refuzonte besoj se nuk do te ndryshonte ndonje dicka persa i perket shoqeris,eshte nga gjerat qe kam cmuar dhe vlersuar me shume ne jeten time persa i perket shoqeris.
    Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

    Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

    Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Ari-Intimidator
    Anëtarësuar
    08-05-2002
    Postime
    290

    AIiiiiiiiii

    O te dashur. Une e pata fjalen per femrat qe i afrohem, e jo per shoqet te cilat i njoh per kohe te gjate. Kam shume shoqe te cilat i respektoj shume. Nuk jam person me ide sexiste. Mos me keqkuptoni, ju lutem.
    Klod, me ato fjal ter cilat i shkrove, ti tregove arrogancen dhe shprehjet fshatareske. Ne qofte se ti tenton te behesh shoke i ngushte me ndonje vajze te cilen e takon se pari here, atehere, shok i dhashur, ende qenke virgjer. In other words, you got no game.
    Ari32, ju u shprehet ne ate menyra qe une isha dashur te shprehem me heret. I guess, you are a player. Klod is a hater.


    EVERYMAN DIES. NO ONE TRULY LIVES THE LIFE OF THE INTIMIDATOR.

    KB PRISHTINA...GO PLISAT

  19. #39
    Dielli eshte jeta Maska e Ada
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    ne jete
    Postime
    205

    Sorry Ari 32!!


    Kur erdha nga puna e lexova kete gje e pashe ari e harrova me gjate.
    e di qe me ke shkruajtur me pare dhe e kam lexuar dhe jam sh dakort me ty por kam bere nje gabin nicku.
    Sorry ari32 paskam pare gabim kam dash me shkrujt ari-intimidator..
    Sorry!!

    Signomi!

    Shpresoj te me sinxorisish;-)

    Me respekt Ada!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ada : 29-06-2002 më 17:31
    Es git Lüüt diä magi, anderi hani gärn, anderi hani lieb und dänn gits no derig wiä dich, diä hani tüüf i mim Herze und wett sie nie meh verlüüre!!

  20. #40
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anëtarësuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Ari intimidator...!Nuk me habit reagimi i llojit tend! Se ju i masni te qenurit burre me seks, forcen dhe zgjuarsine me vjedhje etj...

    Por ja psh, nqs e kam zbatuar ndonjehere mentalitetin qe ty te pelqen me ndonje vajze ne Shqiperi, ku ta di une se kush ka qene...dhe ty mos te te vije keq nqs ka te beje me ty...se ne fund te fundit...bota e rumbullaket eshte...ate qe ti pelqen tua besh te tjerave, ja bejne te tjeret asaj qe ty te prek....e ke shtu meson pak...apo jo...?

    Ada me vjen keq....,mos e merr per kompliment, s'ka perse, por aq me shume per ironi, se s'ka arsye fare...!

Faqja 2 prej 21 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •