Close
Faqja 20 prej 21 FillimFillim ... 1018192021 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 381 deri 400 prej 416
  1. #381
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Po ku e fut?
    Tek shoqeria, e-te dashura-t jane gje tjeter. Mund te kesh 1-2 te dashura dhe 30 shoqe, ku eshte problemi?!




    Mendimi im eshte qe ujkut nuk i varen melcite ne qafe.... Fjala vjen meshkujt qe kane plot femra shoqe ose rrine me gocat e Fantozzit ose jane f... gays!!!
    Dmth e thene shkurt JO!!!
    Eshte e kunderta, meshkujt qe jane te mbyllur, te ndrydhur, qe rine vetem me meshkuj, qe nuk jane te hapur me femra, kane tendenca te behen gay
    Madje jane fokin' gays.
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 19-10-2011 më 09:49

  2. #382
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Po ti që kur u bëre si turma, që nuk beson se ekziston miqësia mes mashkullit dhe femrës, ose që për të ekzistuar u dashka që njëri prej tyre të mos jetë i pashëm fizikisht ?! Ose e thënë edhe banalisht: qenka mashkull i devijuar ai që ka mikesha, pa shfaqur interesa seksuale ndaj shoqes ?!
    Me shjego cfare lidhje ka ajo qe thashe per ujin me punen e miqesise se nuk po e kuptoj, apo futja kot, mos u bej avokate aty ku nuk eshte nevoja.
    eshte thjesht e verteta, nese ke terheqje fizike per nje shoqe nuk mund ta kesh shoqe te mirefillte se sa here do te dali perpara apo do pish kafe me te do te breje deshira per tiu hedhur persiper.

    tani, realitetin nuk e pertrypin dot te gjithe.

    ja po te sjell nje citim, nuk shoh ndonje ndryshim ne opinion.
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    i bashkohem edhe une mendimit, e ka qendis per mrekulli.

    E vetmja gje qe siguron miqesine e sinqerte mes nje femre dhe nje mashkulli eshte mungesa e terheqjes fizike.
    edhe ti me mire pi uje pa gaz se eshte me i mire per shendetin.
    Ndryshuar për herë të fundit nga xfiles : 19-10-2011 më 10:00

  3. #383
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Me shjego cfare lidhje ka ajo qe thashe per ujin me punen e miqesise se nuk po e kuptoj, apo futja kot, mos u bej avokate aty ku nuk eshte nevoja.
    eshte thjesht e verteta, nese ke terheqje fizike per nje shoqe nuk mund ta kesh shoqe te mirefillte se sa here do te dali perpara apo do pish kafe me te do te breje deshira per tiu hedhur persiper.

    tani, realitetin nuk e pertrypin dot te gjithe.

    ja po te sjell nje citim, nuk shoh ndonje ndryshim ne opinion.


    Uji me gaz po mbështeste idenë e ekzistencës së kësaj shoqërie, por si gjithmonë ka atë mënyrën e tij interesante me të cilën shprehet gjithmonë, dhe as nuk niset nga gjinia (më mirë seksi i kundërt) apo nga pamja. Ndërsa ti (na lodhe tashi) në një farë mënyre po i dilje kundra....
    Dhe në citimin që të bëra unë shkruajta "të pashëm fizikisht" siç e parashtruan si problem shumica këtu, dhe jo "tërheqje fizike" sepse mund të shohësh shumë njerëz që nga fiziku janë të pashëm, por nuk të tërheqin. Ndërsa dikush edhe pse nuk është i pashëm, por nuk e di se ç'ka kshu....që të tërheq si magnet.

    Pra nuk është e njëjta gjë si të jesh i pashëm, dhe që të tërheq fizikisht.

    Tani a u kuptuam ? Dhe mos merr vrull, se s'ta kisha me të keq...thjesht të nxora tek idea jote fillestare, që nga postimi që bëre sot dukej se e kishe harruar, dhe unë ta kujtova :-)

    Kaq, e thjeshtë, mos koklavit më kot :P


    edhe ti me mire pi uje pa gaz se eshte me i mire per shendetin.
    Rrofsh, por nuk e pi hiç ujin me gaz, sepse shkakton celulit. Nuk ia bëj atë gjëmë vetes

  4. #384
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    po dakord jemi, kush po flet per te pashem fizikisht, po flasim per terheqje.
    ti pse merr vrull kur une jo vetem qe nuk thashe asgje por as nuk fola fare per temen.

    tani do perpiqem te ndjej me shume sipas keshillave miqesore forumore.

  5. #385
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Uji me gaz po mbështeste idenë e ekzistencës së kësaj shoqërie, por si gjithmonë ka atë mënyrën e tij interesante me të cilën shprehet gjithmonë, dhe as nuk niset nga gjinia (më mirë seksi i kundërt) apo nga pamja...
    oh, jo. une nuk mbeshteta ndonje ide. thjesht u mundova te pershkruaj me fjale ate qe ndiej.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  6. #386
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    tani do perpiqem te ndjej me shume sipas keshillave miqesore forumore.
    ndjenja nuk matet me me shume apo me pak. ndoshta ndihet me paster kur shpirti eshte me i lire.

    per mua nuk ishte miqesi, ishte dashuri...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  7. #387
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Xfiles je mik i mrekullushem 

  8. #388
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Xfiles je mik i mrekullushem 
    dmth nuk te terhiqkam fare eeeee, po prap po e marr si kompliment

  9. #389
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Atyre qe i drejtohen turmes nga maja fikut:

    Mos derdellisni kot... sidomos kur jeni femra. Dmth ju do e linit te dashurin te tuaj te dilte ndonje mbremje pa ju, me disa shoqe te tij, per te pire dicka apo per ndonje loje bilardo...
    Apo thjeshte te ulej ne nje bar... me nje apo me shume femra e te bente muhabete te ndryshme... PA JU???


    O njerez une i gje nuk kuptoj... dmth edhe ketu ne forum qe nuk ju njeh njeri apo fundi i fundit nuk i plas kurrkujt kush jeni, mundoheni te shisni dengla e te hiqeni tjeterkush? Me beheni si ata te BigBrotheri qe thone : "Pse ca ka te keqe thjesht te flesh me nje shoqe ne nje krevat???"

    Ata nga ju qe do e linin partnerin/partneren te shoqerohej me femra/meshkuj te tjere ne kohen e lire kane vetem 1 mundesi...

    1. Jane ne nje lidhje arancate... te tipit... kam nja 3 dashnore e kujt i plasi ca bejne kur nuk jane me mua...

    Shkurt e thjeshte... cilido njeri qe do nje lidhje serioze, qofte mashkull apo femer, kerkon qetesi ne lidhje... e qetesia ruhet duke eliminuar elementet shqetesues potenciale.

    Keshtu e shikoj une e hajt tung tani... flasim pas nja 2 vjetesh prape...

  10. #390
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    dmth nuk te terhiqkam fare eeeee, po prap po e marr si kompliment
    Xfiles ti e di qe te vlersoj per njeriun qe je jo per pamjen ..
    Jo se me pamjen je keq mos me keqkupto

    Kurse ti F-I po me habis
    Bere nje roman te gjat por kjo sdo te thot qe je mashkull pa shoqe , qofshin ato te bukura apo te shemtuara .

    Dhe harrova mos ik me mos aman

  11. #391
    Mos derdellisni kot... sidomos kur jeni femra. Dmth ju do e linit te dashurin te tuaj te dilte ndonje mbremje pa ju, me disa shoqe te tij, per te pire dicka apo per ndonje loje bilardo...
    Apo thjeshte te ulej ne nje bar... me nje apo me shume femra e te bente muhabete te ndryshme... PA JU???
    Po i referohem përvojës personale dhe përgjigjem që: PO ! Jo vetëm që do e lija të dilte pa u ndjerë unë hiç në gjëmba, por në fakt e kam lënë...
    "Kur e do dikë, e lë të lirë" thonë amerikanët !
    Nuk e kam pasur asnjë herë problem kur ka dalë me shoqe edhe pa mua, madje më tregonte vetë pa e pyetur se me kë dole, apo ku ishe...

    Ashtu siç jemi të gjithë individualist, pra jemi ndryshe nga njëri tjetri, ashtu krijojmë edhe lidhjen me njeriun e zemrës...

    Dhe nuk po të flet njeri nga maja e fikut , e gjithashtu nuk ekziston vetëm ajo mundësia që na e paraqite si të vetme! Aq më tepër që nuk po të flet njeri që ta dish kush jemi apo jo, veç në qofsh duke projektuar.

    flasim pas nja 2 vjetesh prape..
    Udha e mbarë !

  12. #392
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Kurse ti F-I po me habis
    Bere nje roman te gjat por kjo sdo te thot qe je mashkull pa shoqe , qofshin ato te bukura apo te shemtuara .
    Ore une nuk po them qe nuk ka njeriu 2-3 shoke a shoqe... njerez me te cilet takohet nje here ne kaq kohe... ben ndodnje muhabet te pergjithshem... shkemben ndihme a ku di une... kjo eshte njerezore...

    Po ti Wal nuk kishe per ta lene burrin te dilte me Jessican per ndonje birre ne darke pa ty ashtu sic do ta lije te dilte me shoket.... Po nqs kjo jessica do ishte edhe pak kucke kshu nga natyra? se i bie qe burrit tat s'i prish pune... se ne fund te fundit shoqe e ka.... per kete po flas une... jo per te tjerat.

    Se nuk vijme nga planet tjeter jo... njerez jemi te gjithe per ate pune

    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Dhe harrova mos ik me mos aman
    Me rekomandim te Uriel
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=GjvhBz9R1I4

  13. #393
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder
    Mos derdellisni kot... sidomos kur jeni femra. Dmth ju do e linit te dashurin te tuaj te dilte ndonje mbremje pa ju, me disa shoqe te tij, per te pire dicka apo per ndonje loje bilardo...
    Apo thjeshte te ulej ne nje bar... me nje apo me shume femra e te bente muhabete te ndryshme... PA JU???


    O njerez une i gje nuk kuptoj... dmth edhe ketu ne forum qe nuk ju njeh njeri apo fundi i fundit nuk i plas kurrkujt kush jeni, mundoheni te shisni dengla e te hiqeni tjeterkush? Me beheni si ata te BigBrotheri qe thone : "Pse ca ka te keqe thjesht te flesh me nje shoqe ne nje krevat???"

    Ata nga ju qe do e linin partnerin/partneren te shoqerohej me femra/meshkuj te tjere ne kohen e lire kane vetem 1 mundesi...

    1. Jane ne nje lidhje arancate... te tipit... kam nja 3 dashnore e kujt i plasi ca bejne kur nuk jane me mua...

    Shkurt e thjeshte... cilido njeri qe do nje lidhje serioze, qofte mashkull apo femer, kerkon qetesi ne lidhje... e qetesia ruhet duke eliminuar elementet shqetesues potenciale.
    Çështja është që teorinë të gjithë e qajnë me lot, dhe pasqyrohen partnerët më idealë në botë, por kur vjen puna tek praktika, detyrimisht do të lindë mundësia e xhelozisë, e shoqëruar ndoshta edhe me histeri sipas tipit. Kjo është në natyrën njerëzore, si mashkullore apo femërore: me pak fjalë, ndjenja e territorit, që është brumosur instiktivisht edhe tek kafshët.

    Pyetja e shtruar nga tema është ekuivalente me: A ekziston idealja në realitet?! Veç në shoqërinë fiktive të filmit ''Equilibrium''. :P
    Ndryshuar për herë të fundit nga Uriel : 19-10-2011 më 11:33
    relata refero

  14. #394
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ore une nuk po them qe nuk ka njeriu 2-3 shoke a shoqe... njerez me te cilet takohet nje here ne kaq kohe... ben ndodnje muhabet te pergjithshem... shkemben ndihme a ku di une... kjo eshte njerezore...

    Po ti Wal nuk kishe per ta lene burrin te dilte me Jessican per ndonje birre ne darke pa ty ashtu sic do ta lije te dilte me shoket.... Po nqs kjo jessica do ishte edhe pak kucke kshu nga natyra? se i bie qe burrit tat s'i prish pune... se ne fund te fundit shoqe e ka.... per kete po flas une... jo per te tjerat.

    Se nuk vijme nga planet tjeter jo... njerez jemi te gjithe per ate pune



    Me rekomandim te Uriel
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=GjvhBz9R1I4
    E para ta nis me rekomandimin e Uriel qe se di kush esht
    Aman mos ik se persona si ti i japin lezet forumit e ke qef ti lexosh , nuk brockullisin kot me kot ....
    Pa furca kjo me siper .....;-)

    Se dyti F-I burri im del dhe me shoqe dhe me shoke pa mua , dhe shoqet i ka dhe te bukura dhe me pak te bukura , por kjo gje sme pengon pasi e njof mashkullin qe kam per krahu , se fundja kot se mora per burr apo jo ? ;-)
    Se nuk jam martu se kisha ngel ne der te mamas dhe babas .ha ha ha
    Dhe un kur isha ne shqiperi dola me shok e shoqe , dhe me shok tek e tek me pi kafe por vetem aq , spati ngacmime as nga ana ime as nga ana atij tamam shoqeri.
    Fundja esht shoqeri 16 vjecare ai i fejuar un me burr per krahu dhe skam par ose ven re ngacmime midis nesh .
    Por qendron dhe ajo qe thua ti qe mund te ket synime te tjera ,por fundja njeriu e di dhe ke mashkull te ket shoke , se nuk bejme shoqeri me cdo mashkull qe na del perpara se dihet per cfare te afrohet nje mashkull.
    Kjo esht e qarte si 1+1 = 2

    Ndoshta duhet theksuar dhe mashkulli dhe femra per te cilin po flasim .

  15. #395
    Citim Postuar më parë nga Uriel Lexo Postimin
    Çështja është që teorinë të gjithë e qajnë me lot, dhe pasqyrohen partnerët më idealë në botë, por kur vjen puna tek praktika, detyrimisht do të lindë mundësia e xhelozisë, e shoqëruar ndoshta edhe me histeri sipas tipit. Kjo është në natyrën njerëzore, si mashkullore apo femërore: me pak fjalë, ndjenja e territorit, që është brumosur instiktivisht edhe tek kafshët.
    Për ata që vuajnë nga ndonjë ndjenjë inferioriteti e fshehur, "pi ujë" kjo që thua, madje shërben edhe për ta zgjuar këtë inferioritet të fshehur. Po ashtu xhelozia, mua gjithmonë më është dukur tipar inferioriteti, madje mungesë besimi si tek vetja, po ashtu edhe tek partneri.
    Sa për ndenjën e territorit, është tregues i atyre që e ngatërrojnë Dashurinë me pronësinë, tipa posesisv, të padurueshëm...

    Dhe mjaft me këtë që po flasim në teori, se s'ka ngel njeri të themelojë teori të reja, për të impresionuar një forum !

    Nga ana ime , kaq kisha !
    Kalofshi mirë të gjithë...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fleur Blanche : 19-10-2011 më 11:40

  16. #396
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Ekziston vetem po te takohen keshtu ne grup me te tjeret dhe rralle lol, se perdite dhe ne grup eshte e rrezikshme. Kur takohesh rralle ke mundesi ti kontrollosh ndjenjat te pakten.

    Mu kujtua kur degjova ne radio per femrat qe merrnin babysitter te bukura per femijet e tyre. Kur i pyenin pasi i kishin tradhetuar burrat, ''Pse e pranove te re e te bukur?'' thoshin, ''Kisha besim te burri im.'' Po c'besim aman!
    Te takohesh perdite me nje njeri me te cilin nuk ke lidhje gjaku cik veshtire te mos lindin ndjenja nese te pelqen si njeri apo paraqitje.
    Feelings change - memories don't.

  17. #397
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Mund te krijohen simpatira , se fundi fundit kot se zgjedh si shok/mik , ke dicka te perbashket ne mendime , ne shije dhe kuptohesh mire .
    Por kur eshte nje shoqeri e paster askush nga dy palet nuk do tentonte ta prishi kete harmoni , nuk ja vlen per nje bettgeschichte :-D te humbesh nje mik te mire .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  18. #398
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Por kur eshte nje shoqeri e paster askush nga dy palet nuk do tentonte ta prishi kete harmoni , nuk ja vlen per nje bettgeschichte :-D te humbesh nje mik te mire .
    Mire e the nuk do te tentonte, por nuk do te thote qe nuk lindin ndjenjat.
    Eshte aftesi dhe te dish ti fshehesh ndjenjat atehere ku e di qe nuk ja vlen te rrezikosh shoqerine per nje ndjenje kalimtare.
    Feelings change - memories don't.

  19. #399
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Mire e the nuk do te tentonte, por nuk do te thote qe nuk lindin ndjenjat.
    Eshte aftesi dhe te dish ti fshehesh ndjenjat atehere ku e di qe nuk ja vlen te rrezikosh shoqerine per nje ndjenje kalimtare.
    Ka te bej me shume me karakterin e personit , se te gjithe e dime po shkove me shokun ne nje krevat te perbashket humb lidhja shoqerore , ai/ajo quhet i dashuri/ e dashura pastaj .

    Tani edhe sikur ben sikur se kuptove sinjalin ( corientim i momentit i personit sinjalizues ) , nuk ka ndonje gje te keqe :-D
    Ndryshuar për herë të fundit nga Izadora : 19-10-2011 më 16:38
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  20. #400
    Ju keni fituar 1 pik Maska e naqeta
    Anëtarësuar
    05-10-2007
    Vendndodhja
    Ne toke !
    Postime
    439
    Egziston .
    Po tradhtove do te thote qe ka marre fund dashuria nga krahu tjeter .
    Po i mbajte paralel pastaj nuk dashuron asnje nga te dy i mban per ndonje interes ose seks .
    Njerezit me te dobet jane ato/a qe tradhetojne ne vazhdimsi ...
    Mund te tradhetosh sepse dashurit fatkeqsisht dhe mbarojne por te mbash dy-tre ...ke probleme me veten me personalitetin tend ,nuk ke respekt per ndjenjen tende etjetj.
    A don, e s'din, a din e s'don !

Faqja 20 prej 21 FillimFillim ... 1018192021 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •