Close
Faqja 10 prej 21 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 416
  1. #181
    i/e regjistruar Maska e majla
    Anëtarësuar
    06-11-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    245
    Citim Postuar më parë nga Albela Lexo Postimin
    normale majla nuk nisemi ne shoqeri me ate piksynim po ndjenjat lindin gjat kohes se miqsis
    per mua nuk ekziston kjo lloj miqsie

    Jam dakort me ty e dashur... per fat te keq nuk eksiston...

  2. #182
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    pra ne shqiperi u takuam dhe ishte vertet aq atmosferë e kendshme

    ajo shoqe ishte shoqe bujare siq jan shqiptarët dhe traditat tona ne pergjithsi
    shpesh na thirrte ne specialitete dhe ishte mjeshter e vertet e kuzhines

    ndjehesha krenarë kur ne sy te te gjith njerzve shpaloste kuijtimet dhe me lavdronte tregonte meritat dhe veprimet e mia
    shpaloseshin humoret dhe krijohej atmosfera un ndjehhesha te nje njeri i afert pjes e jetes time te krojohej knaqsi magjike qe te lulzonte shpirtin te sillte kujtimet e rinisë te kohrave shkollare e gjithqka kishte kuptim vertet edhe burri i saj mahnitej kishte raste kur qeshnim me lot nga e kaluara -
    ne nje rast me kujtohet kur ne djemt kishim ikur nga ora e klases dhe kishim hy ne iber per tu la ishim ne shkollat fillore por donim te benim diqka ibrin nuk e ksihim larg dhe donim te tregonim se si notojm e kercejm nga lartesia
    vjen arsimtari dhe nuk i gjen djemt ne klas ather kriste shkopi dhe shuplaka ishte koha kur arsimtari te rrahte -
    per te na shpetuar nga dajaku nderhynë shoqet pas nje marrveshje qe ebeme me shoqet
    per te na shpetuar

    duke ju lutur arsimtarve te mos na rrahin per ket veprim sepse kishim ikur nga ora


    pastaj shperthenin qeshjet per rremujen qe kishim bë

    ka shum kujtime te bukura jeta shoqet jan te mira shum te mira disa njerz kan te menduar egoist bastard dhe natyrisht qe me njerz te pa sinqert nuk funksionon shoqeria
    femer mashkull
    zoti e ka dhene nje zemer dhe vendin vetem per nje dashuri te tjeret jan miq e
    shokë e shoqe keshtu thot ligji i jete s i zotit dhe kultura

    e qenjeve njeriz perndryshe shoqeria femer mashkull me te menduar si egoist
    shpirtvogel dhe pa aftesi per te menduar sipas shejterisë

    sepse shoqeria dhe rregullat tjera e principet jan shejteri e jo interes

    prandaj te disa deshton shqoeria femer mashkull

    por ne fakt shoqeria e fmeres esht shum njerzore sepse femrat kryesisht e kan shpirtin emirë dhe jan te mshirshme te buita njerzore

  3. #183
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    Citim Postuar më parë nga majla Lexo Postimin
    Jam dakort me ty e dashur... per fat te keq nuk eksiston...

    dhe e keni shum gabim ju brezi i ri

    nuk dini te mendoni pjekur prandaj

  4. #184
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    te brezi i ri jan shfaqur disa te menduar ne do far interesash jo ne te menduar te bukurisë jetsore nga ana e shpirtit dhe emocionit por ka koncentrime ne materilizma e egoizma
    keto dukuri e prishin secilen shqoperi sepse nuk jan vlra kulturore por te devijuara

  5. #185
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga noel* Lexo Postimin
    Kjo nuk perjashton mundesine, qe nje miqesi e tille ekziston.
    padiskutim po, egziston(per te tjeret),pra nje femer mund te me konsideroje si mik,per mua eshte e pamundur,nje femer mund ta shoh gjithmone me shume se mike,e shoh si femer, nuk mund ti rezistosh dot atraction te nje femre qe e pelqen shume,nder te gjitha gjerat e tjera qe e vlereson, ka nje element te forte sexual thjesht per faktin qe eshte sex i kundert

    I love you bejbi...sorry nuk mund te te kem mike,me shume se mike
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 05-12-2009 më 05:56
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  6. #186
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    deshta te kaloj edhe pak ne perjetimet me shoqen time te shkolles pas takimit pas kaq shum vitesh ne shqipri ku un erdha nga europa
    me kishte marr malli per gjithqka dhe ajo tregonte per sittatat ne kosovë ne pergjithsi un isha me nusen time ajo me burrin e saj -
    por ajo qau qante kur me ka takuar nuk ka se si t emos mbushen syt me lot kur njeriu takon shok apo shoqe pas kaq kohesh -
    ne jeten time kam pasur shokë e shoqe me kujtohet kur ne vitin 1981 policia na maltretoj dhe na rrahu per shkak te demiostratave te atij viti ne kosovë qe jan te njohura
    ne zonat e veriut te sfhatrave dhe te qytetit tim isha organizatori i demostrates
    ne nje rast aq shum me goditen sa qe me derguan per intervenim ne spital -
    gjaku nuk me qarkullonte nga te ajurit enjturit isha nxi

    ne spital me kishin pa te lidhur te shoqeruar nga shum polic dhe agjent qe me mbanin lidhur me pranga dhe me derguan ne spitakl per te marr mendimin e mjekut

    fytyra me ishte nxi e ajur nga te goditurat -
    shoqet e shkollave q eme njihnin ne qytet dhe shum shokë kishin qelluar aty ne spital
    ato ishin te shkolels se mesme te medicines ku un kisha shum shokë e shqoqe aty
    qe vepronim bashk per qeshtje kombtare dhe njiheshim -
    ata te gjith kishin qa shokë e shoqe kur me kishin pa ne at gjendje
    kishin folr me shum mallë dhe vuajtje e fjalë te dhimbshme e te miar per mua


    shoqet jan te dhimbshme jan njerzore perse ti jepet kahje tjeter ksaj njerzorje te shejt
    dhe ja pse sepse shoqeria mendon cekt sot ne materializim dhe egoizem mbi bazat
    e llogarive dhe pazareve tegjeve te shpirtit
    nuk ndertohet asnji shoqeri sepse ajo perben interes dhe natyrisht devijon
    por kjo eshtq eshtje niveli se sa shpirti i njeriut dhe logjika e bujaria kan vlera
    duhet te shpalosen vlerat si te shqoewria si te mqisia vetem ato jan perverse dhe te qendrueshme qe ushqejnë orincipet njerzore e pervbejn shoqerinë e sinqert
    njeriut te interesagji qe e ka egon te tepert nuk i duhet shoqeria


    nje nder bukuritë e jetes shum me rendesi esht miqsia dhe shoqeria pa marr para sysh mashkull apo femer
    njeriu lufton per emancipim dhe vlera jo per vese materialiste egoiste -
    duhet te ndahen gjërat ne shpirtë e ne emndje vetem ather rregullat eperbejn moralin

  7. #187
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    padiskutim po, egziston(per te tjeret),pra nje femer mund te me konsideroje si mik,per mua eshte e pamundur,nje femer mund ta shoh gjithmone me shume se mike,e shoh si femer, nuk mund ti rezistosh dot atraction te nje femre qe e pelqen shume,nder te gjitha gjerat e tjera qe e vlereson, ka nje element te forte sexual thjesht per faktin qe eshte sex i kundert

    I love you bejbi...sorry nuk mund te te kem mike,me shume se mike


    kjo qe thua ti ben pjese ne ago prostituive te mendosh ne secilen femer interesa te tilal esht jo njerzore ather nuk ka vend askund ne shpirtin e njeriut arsyeeja dhe njerzorja dhe ai njeri nuk ka aftesi te bej renditjen e logjikave dhe arsyeve e renditjen e motiveve per se jeton -
    ne fakt nje qenje njerzore e tillë nuk mund te hyn ne dashuri me partnerin sepse kushti numer nji i dashurisë s epaster esht morali

  8. #188
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    morali esht vlra kryesore e etikes dhe e njerzores pa moral nuk mund te kesh shoqeri as dashuri a sraporte as sinqeritet dhe si i till je i pa vlerë nuk mund te jesh qenje njerzore me vlera -
    seksualiteti ne te mnduar mund te jet i fhsirë nga mendja ashtu siq esht i fshirë te te afermit ashtu siq mendon njeriu üer motren ashtu duhet te ket te menduar per shoqen
    ather dominon rregullat ejetes per ndryshe te menduarit e devijuar ne qdo qenje fmerore esht prostitucion pa vlera barbari paaftesi e civilizimit dhe emancipimit

    te till bastard jan antikulturorë dhe shemtues te vlerave -
    civilizimi nuk esht destinim i kopilisë dhe akteve bastarde as te menduarit bizaresk

    por veqanti e rregullit dhe kuptimit
    e mirkuptimit njerzorë pasuri vlerash ku njeriu nderton raportin dhe principin

  9. #189
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga angert Lexo Postimin
    kjo qe thua ti ben pjese ne ago prostituive te mendosh ne secilen femer interesa te tilal esht jo njerzore ather nuk ka vend askund ne shpirtin e njeriut arsyeeja dhe njerzorja dhe ai njeri nuk ka aftesi te bej renditjen e logjikave dhe arsyeve e renditjen e motiveve per se jeton -
    ne fakt nje qenje njerzore e tillë nuk mund te hyn ne dashuri me partnerin sepse kushti numer nji i dashurisë s epaster esht morali
    ca prostituive thu ti mer kush permendi blerje sexi me para....une nuk thashe qe te besh sex me cdo femer qe ke miqesi,miqesia eshte edhe pse nuk do kete kurre sex, ne mendjen e mashkullit eshte gjithmone nje element sexual,nje femer e bukur eshte gjithmone femer,do apo nuk do ti bukuria e saj do te te terheqe...vetem nese je gay,atehere nuk te terheq asgje.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  10. #190
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    vlera esht themel i fortë dhe motiv per arsyet dhe karakteret jetsore

    dhe pasuri e madhe sociale shpirtrore mbi te cilat ndertohet rregulli dhe etik kultura

    dhe baza njerzore mardhenjet raportet nderjnjezrore -
    per ndryshe pa vlerat etike dhe morale shoqeria do te ishte prostitucion

    njeriu qe ka shtytje reaksione ndaj qenjes femrore

    dhe ndjenë motive tjera te dobta ndaj saj vetem pse esht gjini tjeter

    per mua ai mashkull nuk ka se si martohet dhe si dashuron

    ai mashkull nuk ka imunitet moral kjo vlene edhe per femren

    nuk ka ideal

    ai do ta tradhtoj edhe dashurinë gruan

    sepse ka dobsi reaksionesh dhe joshje te devijuara

    nuk ka vlera morale dhe qendrueshmeri nuk enjeh thelbin e miqsisë

    dhe esht i dobt edhe per shoqeri

    nuk e njeh miqsinë as bujarinë por reaksionet e devijuara -

    qe nuk jan te vlefshme

    nuk jan te fisshme nuk jan ku,ltrurore emancipuese

    as njerzore

    si do te dukej njeriu nese do te kishte shtytje reaksionesh ne gjini te kundert
    ku do kur kemi komshi te aferm farefis

    ather njerzimi do te ishte shtepi e pa moralshme publike

    botë e pa logjikë barbare

    dhe e pa norma njerzore e pa aft per mardhenje dhe raporte

    nese e ke nje fqinje qe esht femer dhe jeni rritur bashk

    si do ta konsiderosh ne qfar te menduar

    do te jetosh ndaj saj ne raporte


    nese ajo martohet dhe ka fat diku tjeter e fmi


    prandaj njeriu mbi te gjitha duhet te ket vetedije morale ne funksion

    dhe aftesi qe ta drejtoj vetveten

    sipas normave dhe humanizmit e njerzores

    qe perben bukuria rregulli i civilizimit
    dhe i emancipimit


    normat etike dhe motivet qe njohin anë tjera pozitive q e jan poashtu

    teper motivuese jetsore


    shpirti i njeriut nuk duhet te pershkallzohet ne degradime

    por ne qendrueshmeri sociale e morale

    ne etiken e normave shoqerore kulturore

    ne nuk duhet te kemi kahje zhvillimore kah e ulta

    kah e degjenerueshmja egot mmaterialiste interesa te devijuara qastesh
    qe nuk perbejn bukurinë e jetes


    por ka ndertim dhe shpalosja kerkim te vlerave

    per ndryshe perse jemi shoqeri njerzore nuk jemi shtazore
    qe te punojmë e te ndrtojmë vlerat morale
    Ndryshuar për herë të fundit nga angert : 05-12-2009 më 06:25

  11. #191
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ik o Lirik ik non capisci un cazzo
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  12. #192
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-10-2005
    Postime
    1,712
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    ca prostituive thu ti mer kush permendi blerje sexi me para....une nuk thashe qe te besh sex me cdo femer qe ke miqesi,miqesia eshte edhe pse nuk do kete kurre sex, ne mendjen e mashkullit eshte gjithmone nje element sexual,nje femer e bukur eshte gjithmone femer,do apo nuk do ti bukuria e saj do te te terheqe...vetem nese je gay,atehere nuk te terheq asgje.
    ------------------




    diskutimet rreth kesaj teme kan gjersi
    materializmi po i karakterizon raportet ne kohrat qe po jetojmë per shkak se njeriu esht bë egoist kjo dukuri esht shfaqur pra dhe eshtq eshtje e ekspertve
    qe te analizohet
    ku jan shkaqet per se njeriu ndryshoj per keq apo ne rrthana te reja ekonimike politike apo ku jan shkaqet duhet te analizohet sepse e shof se te njerzit ka ndryshuar te menduarit ndaj raportit shok dhe shqoe nuk esht si dikurë

  13. #193
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    vetem ne krevat

  14. #194
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar më parë nga muslimani72 Lexo Postimin
    vetem ne krevat
    ja vuni vulen ky
    JO SEKS PARA MARTESE

  15. #195
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    ja vuni vulen ky
    jo une po ty me ate lule diellin mua me ngele vetem te qeshi

  16. #196
    i/e regjistruar Maska e noel*
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    120
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    padiskutim po, egziston(per te tjeret),pra nje femer mund te me konsideroje si mik,per mua eshte e pamundur,nje femer mund ta shoh gjithmone me shume se mike,e shoh si femer, nuk mund ti rezistosh dot atraction te nje femre qe e pelqen shume,nder te gjitha gjerat e tjera qe e vlereson, ka nje element te forte sexual thjesht per faktin qe eshte sex i kundert

    I love you bejbi...sorry nuk mund te te kem mike,me shume se mike
    Po mire nese ti nuk mund ta konsiderosh dot si mike ate, eshte problemi yt dhe jo i saj ...
    Atehere, per ti dhene fund postimeve ne kete teme (se nuk e kam zakon ti kthehem temave per here te dyte, apo te trete), secili sjell ne forum eksperiencat qe ka patur (ne pergjithesi), dhe perderisa thash qe ekziston, u nisa nga eksperienca qe une kam patur. Mbase ti do pyesesh, se ku e di une nese ata shoke qe kam patur, nuk me kane pare vetem si shoqe ?!
    Perderisa ata nuk me kane dhene kurre ndjesine, e te shikuarit si nje te dashur potenciale te mundshme, atehere nuk kam se si te mendoj ndryshe...
    Pastaj ka jo pak meshkuj, qe shume gjera ja lene fantazise apo jo ?

    Kaq tani, se dua te qaj hallet me nje shok ne telefon ...

    p.s (edhe mire ben qe me do, se e meritoj)

    Ubi solitudinem faciunt, pacem apellant

  17. #197
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anëtarësuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Une mendoj qe eksistion !!
    Askush nuk ta bën atë që ta bën vetvetja !!

  18. #198
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga noel* Lexo Postimin
    Po mire nese ti nuk mund ta konsiderosh dot si mike ate, eshte problemi yt dhe jo i saj ...
    Atehere, per ti dhene fund postimeve ne kete teme (se nuk e kam zakon ti kthehem temave per here te dyte, apo te trete), secili sjell ne forum eksperiencat qe ka patur (ne pergjithesi), dhe perderisa thash qe ekziston, u nisa nga eksperienca qe une kam patur. Mbase ti do pyesesh, se ku e di une nese ata shoke qe kam patur, nuk me kane pare vetem si shoqe ?!
    Perderisa ata nuk me kane dhene kurre ndjesine, e te shikuarit si nje te dashur potenciale te mundshme, atehere nuk kam se si te mendoj ndryshe...
    Pastaj ka jo pak meshkuj, qe shume gjera ja lene fantazise apo jo ?

    Kaq tani, se dua te qaj hallet me nje shok ne telefon ...

    p.s (edhe mire ben qe me do, se e meritoj)
    Bejbi,nuk eshte e then qe te bej sex me ty,as love,bile as nuk te them kurre qe me terheq si femer,por ne mendje me terheq dhe pse nuk ta them.kjo eshte e gjitha...mund te jesh mik/mikeshe ne aparence por thelle thelle ka terheqje dashurie.

    Ps.por une nuk jam nga ato kokra qe nuk thone asgje...i love you



    hmmmmmmmmmmmmmmm palatino tipi i shkrimit,mos kopjo se te vdiqa.
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 05-12-2009 më 08:44
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  19. #199
    i/e regjistruar Maska e majla
    Anëtarësuar
    06-11-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    245
    Citim Postuar më parë nga angert Lexo Postimin
    dhe e keni shum gabim ju brezi i ri

    nuk dini te mendoni pjekur prandaj

    Angert nuk e di cfare moshe keni por te siguroj qe nuk jam dhe aq brez i ri(nuk jam e vjeter eee).
    Ketu nuk po flasim per shoqeri shkolle pasi ato jane tjeter gje. Ne gjimnaz shoqeria eshte shume e paster dhe e cilter, prandaj dhe kujtohet gjithmone me aq nostalgji.. Flasim per nje miqesi te ngushte, kur me shokun (shoqen) flet e diskuton gjerat e tua personale, problemet familjare, kontradiktat me prinderit, zenkat me te dashurin....
    Do apo nuk do..ndodh qe midis dy miqve te ngushte shoqeria te kthehet ne dashuri..
    Une personalisht kam pasur shoqeri me djemte dhe me vajza. Shoqeria me djem per fat te keq (e them se me vjen me te vertete keq) eshte pakesuar shume pasi na dilnin keto ndjenjat qe po diskutojme...
    Kur te dy jane dakort per hajer dhe ec.. por ama kur njeri thote jo.. aty nuk ka me shoqeri...
    Nje mund ta themi:ne pergjithsime ka gjithmone perjashtime..

  20. #200
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga angert Lexo Postimin
    shoqet jan shum te mira dikurë ne shkollë me kujtohet ne embeltore dhe ne qytet
    sa mirë ishte kishte shum bukuri jeta dhe shoqet gjithnji kur kishin burekun ose diqka te jepnin gjysmen ne fakt
    jo nga motivi i llaskucerisë e merrje gjysmen e ushqimit qe te ofonte ose te qoftes
    ne fakti ishte krijuar raport i tillë ne benim shamata dhe shaka por kur te jepte gjysmen e qoftes ose te ushqimitt e saj te ofronte ndjeheshe shum i afert shum mik dhe shum shok
    me te gjitha shoqet nuk mund te ndjesh diqka siq pretendon dikush ne tru te disave
    sepse esht prostitucion ather esht zhgjyr
    njeriu duhet te klet diqka njerzore dhe kulturore principiele ne shpirtin e tij
    per ket shkak shoqeria esht shum e mirë dhe shu m e shejt
    por qdo kush nuk din me mbajt shoqeri e miqsi

    qdo lloj shoqerie qe kalon me interes ajo esht e bastardhuar dhe e pa vlefshme barbare nuk esht ma njerzore as kulturore
    mbi te gjitha duhet te dominoj principi i dinjitetit dhe arsyes njerzore

    disa njerz kan instikte kafshrore dhe jan shum te pa vlerë prandaj kan te menduar antikulturorë te degjeneruar qe
    bie ne kundershtuim me kuptimet e jetes
    Shoqeria midis nje femre dhe mashkulli ekziston.
    PIKE.
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Faqja 10 prej 21 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •