Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43

Tema: Endrrat...

 1. #21
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Mua me ka ndodh shume here. Nuk e vras mendjen sikur dhe te bie nga lartesia se jam e vetdijshme qe jam ne ender. Eshte shume fun.
  te duket vetja si ne film

 2. #22
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  te duket vetja si ne film
  LOL thashe se isha e vetmja....i thu vetes cohu se po enderron, po ehe me se koti.
  Kete punen e komandimit ncuq se bej dot, vetem spektatore e vetdijshme me ndodh te jem ne enderr, e me vjen inat kur s'me pelqen c'ndodh e s'mundem ta ndryshoj

 3. #23
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Mua me ka ndodh shume here. Nuk e vras mendjen sikur dhe te bie nga lartesia se jam e vetdijshme qe jam ne ender. Eshte shume fun.
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  te duket vetja si ne film
  Kot kruezitet :
  Mos ka te bej me sforcim truri para se te te ze gjumi apo ndodh ne menyre te pavetedishme ?

  Beni qef beni
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  kush e di ca qefesh te tjera pervec ketyre fluturimeve permbi det dhe hedhjeve nga lartesit e medha, bejne keto, po qe sna i tregojne

  apo ato lloj endrrash si kontrollon dot thuaj, thejsht shkone me rrymen..
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 5. #25
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Mendja vetem per ters te shkon lol
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  po pse gjera tersi te duken ty ato ?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Mendja vetem per ters te shkon lol
  Sycke!Endra jane edhe dalin edhe s'dalin!

 8. #28
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Pranvera ne prandaj duam te konsultohemi me psikologun , per ti dhen nje pergjigje vetes , pse ndodh qe njeriu sheh endrra te cuditcme , jo si ato qe thote endless se e kane nje kuptim

  Pastaj dalin apo jo endrrat , ato te kendshmet perse mos dalin ;-)
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 9. #29
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
  LOL thashe se isha e vetmja....i thu vetes cohu se po enderron, po ehe me se koti.
  Kete punen e komandimit ncuq se bej dot, vetem spektatore e vetdijshme me ndodh te jem ne enderr, e me vjen inat kur s'me pelqen c'ndodh e s'mundem ta ndryshoj
  sekreti eshte qe nuk duhet te rebelohesh, por pershtatju situates ne fillim e me pas ndryshoje : )


  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Kot kruezitet :
  Mos ka te bej me sforcim truri para se te te ze gjumi apo ndodh ne menyre te pavetedishme ?

  Beni qef beni
  jo nuk eshte fare e sforcuar, me mua ndodh ne menyre shume spontane dhe e ndiej veten te qete si para se te me zer gjumi dhe kur me del gjumi gjithashtu.

  po dhe qejf do bojme pse mos bojme

 10. #30
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  30
  Postime
  1,455
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Nejse po tani une qe e pashe veten ne Berlin ēa do me thon?

  Se ky piskologu s'po duket fare......
  https://www.behance.net/robberysk1100

 11. #31
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Robery Lexo Postimin
  Pershendetje...
  Kisha nje pyetje per psikologun edhe pse nuk e di se cili eshte dhe ne mund te bej pyetje mbi endrrat..
  Gjithsesi, shoh shpesh ne enderr forca te mbinatyrshme qe me shtyjne te bej keq por per nje arsye ose nje tjeter nuk ia aarrijne..perveē ketyre shoh shpesh Murgj, Pape dhe sikur vrapoj po jam shume e lodhur....
  c'i ke keto endrra me pape e murgj?
  Mos ka ardhur koha te shkosh e te rrefehesh bija ime? . lol
  pastaj ashtu ndodh neper endrra, ti iken me vrap, je 1 dite para ne largesi, ato fap te gjejne menjehere, ose ti mbyll deren me 100 dryna, ai njeriu i keq, fap sa ul dorezen e ta hap deren. e te rrofte ty qe i vure 100dryna.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2008
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  196
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Lexo kapitullin 111 ne Kuran! para se te flesh cdo nate. mendimi im.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Sot ne mengjes kam pa nje ender katasrofike, pash sikur filloi nje termet shum i fuqishem, mund te ishte mbi 9 ball nga fuqia, une bashk me i shokun tim dolem nga dyqani qe ishte ne katin e pare te pallatit shumkatesh, dolem me vrap por ne slowmotion sepse termeti nuk te lejonte te ikje aq shpejt. Gjetem nje pozicion ne mes te rruges (aty kishin dal edhe ca njerez te tjere) ku nuk mund te na zinte ndonje ndertese nqs do rrezohej. Faktikisht ndertesat po rezistonin shume, prejt tyre filloi te dilte si tip pluhuri nga tundja e madhe,aty u duk sikur cdo ndertese kishte oxhak dhe prej tyre dilte pluhur ne form tymi. Une fillova te shqetesohesha per shtepin time se mos ishte rrezuar dhe te shkoja e te shpetoja njerezit.
  Gjithsesi aty u nderpre endra.
  Kjo ender ishte ne mengjes, diten dmth.

  Psikollog, si mendon per kte ender te lutem?

 14. #34
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  30
  Postime
  1,455
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga aspira Lexo Postimin
  Lexo kapitullin 111 ne Kuran! para se te flesh cdo nate. mendimi im.
  Per cfare flet ky kapitulli me fjale te varfra?
  https://www.behance.net/robberysk1100

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Robery Lexo Postimin
  Per cfare flet ky kapitulli me fjale te varfra?
  ja tu gjidh problemi endrrave, apo akoma!!! ai kapitull ka mundesi te flas per perralla me mbret

 16. #36
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  te duket vetja si ne film
  ...po! Une edhe mbahem anash krevatit. (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-01-2013
  Vendndodhja
  Rogov
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Endrrat...

  Po edhe une e kam pasur ket problem Po edhe tash me shfaqet nganjeher Une shoh ėndra ngulfatem edhe smund te marr frym Bertas shum Vrapoj ne shum, largona nga dhoma Ndodh qe edhe dal ne oborr shum her me ka ndodh kjo.

 18. #38
  Perjashtuar Maska e didii
  Anėtarėsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Endrrat...

  ma shpjegon kush...?
  nuk eshte hera e pere qe shoh ne enderr femije, sikur un kam lindur femije,nuk ka momente me te bukura se ato... e mbaj ne krahe dhe dicka qe se kuptoj bisedojm dhe qesh femija dhe un...momente te lumtura...! edhe nje here tjeter, edhe kete radhe dicka me shqeteson me babin e femijes, here nuk e di kush babai i femijes dhe here shqetesohem se pse nuk i gjendet prane femijes se tij...!kete gje e mbaj nga brenda ne enderr, nderkohe lumturohem qe kam ne krahe femijen tim dhe qeshim....
  kush ma shjegon, nuk eshte hera e pare qe e shoh... faleminderit

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Endrrat...

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  ma shpjegon kush...?
  nuk eshte hera e pere qe shoh ne enderr femije, sikur un kam lindur femije,nuk ka momente me te bukura se ato... e mbaj ne krahe dhe dicka qe se kuptoj bisedojm dhe qesh femija dhe un...momente te lumtura...! edhe nje here tjeter, edhe kete radhe dicka me shqeteson me babin e femijes, here nuk e di kush babai i femijes dhe here shqetesohem se pse nuk i gjendet prane femijes se tij...!kete gje e mbaj nga brenda ne enderr, nderkohe lumturohem qe kam ne krahe femijen tim dhe qeshim....
  kush ma shjegon, nuk eshte hera e pare qe e shoh... faleminderit
  E ke te veshtire te shkeputesh nga e kaluara, femijeria. Ke nostalgji dhe e manifeston dhe ne sjellje. Ka ardhur koha per te ndryshuar jeten tende, per te pare perpara.
  Feelings change - memories don't.

 20. #40
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Endrrat...

  Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
  ma shpjegon kush...?
  nuk eshte hera e pere qe shoh ne enderr femije, sikur un kam lindur femije,nuk ka momente me te bukura se ato... e mbaj ne krahe dhe dicka qe se kuptoj bisedojm dhe qesh femija dhe un...momente te lumtura...! edhe nje here tjeter, edhe kete radhe dicka me shqeteson me babin e femijes, here nuk e di kush babai i femijes dhe here shqetesohem se pse nuk i gjendet prane femijes se tij...!kete gje e mbaj nga brenda ne enderr, nderkohe lumturohem qe kam ne krahe femijen tim dhe qeshim....
  kush ma shjegon, nuk eshte hera e pare qe e shoh... faleminderit
  S'e mbaj veten pėr interpretuese ėndrrash, por idea qė mė krijohet tek tė lexoj, ėshtė ajo qė, fėmija simbolizon diēka tė re qė vjen nė jetėn e njeriut dhe, fakti qė ti e sheh kaq shpesh, mbase do thotė qė ti ke dėshirė/mezi po pret tė ndodhi njė ndryshim shumė i rėndėsishėm nė jetėn tėnde, njė si tip pikėkthese qė do sillte njė ndryshim tė atillė sikur (e thėnė metaforikisht) ke nevojė "t'ia nisėsh nga e para/njė jetė e re", qė domosdoshmėrisht do sillte lumturi pėr ty, jo mė kot edhe gėzohesh pa masė pėr fėmijėn qė mban nė krah... ke nevojė tė pėrqafosh nė jetėn tėnde diēka tė re, njė lumturi tė re qė s'e ke pėrjetuar mė parė qė, tė bėn tė ndihesh ndryshe. Atė fėmijėn me siguri e ėndrron me sy jeshilė :D, mbase jeshilja do thotė shpresė, dhe ti shpreson tė vijė njė lumturi e re nė jetėn tėnde :)
  Fakti, qė je konfuze pėr atėsinė, mbase do thotė se ti nuk e di akoma, nuk e ke tė qartė nė mendjen tėnde, se ēfarė ėshtė ai ndryshimi pėr tė cliin ti ke vėrtetė nevojė; ēfarė ėshtė vėrtetė ajo gjėja e re qė pret tė shfaqet nė jetėn tėnde. Kėshtuqė, meqė tė pėrsėritet vazhdimisht mbase ke nevojė pėr njė periudhė reflektimi, qetėsie, qė tė kesh edhe ti vėrtetė tė qartė, se cili ėshtė ai ndryshimi qė e ke aq tė nevojshėm tė sjellėsh nė jetėn tėnde :)
  E dimė tė gjithė qė na mungon diēka, por s'e pėrcaktojmė dot se ēfarė ėshtė vėrtetė ajo... sidomos femrat :)

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •