Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 43

Tema: Endrrat...

  1. #21
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Mua me ka ndodh shume here. Nuk e vras mendjen sikur dhe te bie nga lartesia se jam e vetdijshme qe jam ne ender. Eshte shume fun.
    te duket vetja si ne film

  2. #22
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    te duket vetja si ne film
    LOL thashe se isha e vetmja....i thu vetes cohu se po enderron, po ehe me se koti.
    Kete punen e komandimit ncuq se bej dot, vetem spektatore e vetdijshme me ndodh te jem ne enderr, e me vjen inat kur s'me pelqen c'ndodh e s'mundem ta ndryshoj

  3. #23
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Mua me ka ndodh shume here. Nuk e vras mendjen sikur dhe te bie nga lartesia se jam e vetdijshme qe jam ne ender. Eshte shume fun.
    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    te duket vetja si ne film
    Kot kruezitet :
    Mos ka te bej me sforcim truri para se te te ze gjumi apo ndodh ne menyre te pavetedishme ?

    Beni qef beni
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    kush e di ca qefesh te tjera pervec ketyre fluturimeve permbi det dhe hedhjeve nga lartesit e medha, bejne keto, po qe sna i tregojne

    apo ato lloj endrrash si kontrollon dot thuaj, thejsht shkone me rrymen..
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  5. #25
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Mendja vetem per ters te shkon lol
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    po pse gjera tersi te duken ty ato ?
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Mendja vetem per ters te shkon lol
    Sycke!Endra jane edhe dalin edhe s'dalin!

  8. #28
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Pranvera ne prandaj duam te konsultohemi me psikologun , per ti dhen nje pergjigje vetes , pse ndodh qe njeriu sheh endrra te cuditcme , jo si ato qe thote endless se e kane nje kuptim

    Pastaj dalin apo jo endrrat , ato te kendshmet perse mos dalin ;-)
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  9. #29
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    LOL thashe se isha e vetmja....i thu vetes cohu se po enderron, po ehe me se koti.
    Kete punen e komandimit ncuq se bej dot, vetem spektatore e vetdijshme me ndodh te jem ne enderr, e me vjen inat kur s'me pelqen c'ndodh e s'mundem ta ndryshoj
    sekreti eshte qe nuk duhet te rebelohesh, por pershtatju situates ne fillim e me pas ndryshoje : )


    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Kot kruezitet :
    Mos ka te bej me sforcim truri para se te te ze gjumi apo ndodh ne menyre te pavetedishme ?

    Beni qef beni
    jo nuk eshte fare e sforcuar, me mua ndodh ne menyre shume spontane dhe e ndiej veten te qete si para se te me zer gjumi dhe kur me del gjumi gjithashtu.

    po dhe qejf do bojme pse mos bojme

  10. #30
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anėtarėsuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Nejse po tani une qe e pashe veten ne Berlin ēa do me thon?

    Se ky piskologu s'po duket fare......
    https://www.behance.net/robberysk1100

  11. #31
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Robery Lexo Postimin
    Pershendetje...
    Kisha nje pyetje per psikologun edhe pse nuk e di se cili eshte dhe ne mund te bej pyetje mbi endrrat..
    Gjithsesi, shoh shpesh ne enderr forca te mbinatyrshme qe me shtyjne te bej keq por per nje arsye ose nje tjeter nuk ia aarrijne..perveē ketyre shoh shpesh Murgj, Pape dhe sikur vrapoj po jam shume e lodhur....
    c'i ke keto endrra me pape e murgj?
    Mos ka ardhur koha te shkosh e te rrefehesh bija ime? . lol
    pastaj ashtu ndodh neper endrra, ti iken me vrap, je 1 dite para ne largesi, ato fap te gjejne menjehere, ose ti mbyll deren me 100 dryna, ai njeriu i keq, fap sa ul dorezen e ta hap deren. e te rrofte ty qe i vure 100dryna.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    195
    Lexo kapitullin 111 ne Kuran! para se te flesh cdo nate. mendimi im.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    Sot ne mengjes kam pa nje ender katasrofike, pash sikur filloi nje termet shum i fuqishem, mund te ishte mbi 9 ball nga fuqia, une bashk me i shokun tim dolem nga dyqani qe ishte ne katin e pare te pallatit shumkatesh, dolem me vrap por ne slowmotion sepse termeti nuk te lejonte te ikje aq shpejt. Gjetem nje pozicion ne mes te rruges (aty kishin dal edhe ca njerez te tjere) ku nuk mund te na zinte ndonje ndertese nqs do rrezohej. Faktikisht ndertesat po rezistonin shume, prejt tyre filloi te dilte si tip pluhuri nga tundja e madhe,aty u duk sikur cdo ndertese kishte oxhak dhe prej tyre dilte pluhur ne form tymi. Une fillova te shqetesohesha per shtepin time se mos ishte rrezuar dhe te shkoja e te shpetoja njerezit.
    Gjithsesi aty u nderpre endra.
    Kjo ender ishte ne mengjes, diten dmth.

    Psikollog, si mendon per kte ender te lutem?

  14. #34
    Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
    Anėtarėsuar
    03-11-2007
    Vendndodhja
    Firenze
    Postime
    1,449
    Citim Postuar mė parė nga aspira Lexo Postimin
    Lexo kapitullin 111 ne Kuran! para se te flesh cdo nate. mendimi im.
    Per cfare flet ky kapitulli me fjale te varfra?
    https://www.behance.net/robberysk1100

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga Robery Lexo Postimin
    Per cfare flet ky kapitulli me fjale te varfra?
    ja tu gjidh problemi endrrave, apo akoma!!! ai kapitull ka mundesi te flas per perralla me mbret

  16. #36
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    te duket vetja si ne film
    ...po! Une edhe mbahem anash krevatit. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-01-2013
    Vendndodhja
    Rogov
    Postime
    18

    Pėr: Endrrat...

    Po edhe une e kam pasur ket problem Po edhe tash me shfaqet nganjeher Une shoh ėndra ngulfatem edhe smund te marr frym Bertas shum Vrapoj ne shum, largona nga dhoma Ndodh qe edhe dal ne oborr shum her me ka ndodh kjo.

  18. #38
    Perjashtuar Maska e didii
    Anėtarėsuar
    14-04-2012
    Postime
    504

    Pėr: Endrrat...

    ma shpjegon kush...?
    nuk eshte hera e pere qe shoh ne enderr femije, sikur un kam lindur femije,nuk ka momente me te bukura se ato... e mbaj ne krahe dhe dicka qe se kuptoj bisedojm dhe qesh femija dhe un...momente te lumtura...! edhe nje here tjeter, edhe kete radhe dicka me shqeteson me babin e femijes, here nuk e di kush babai i femijes dhe here shqetesohem se pse nuk i gjendet prane femijes se tij...!kete gje e mbaj nga brenda ne enderr, nderkohe lumturohem qe kam ne krahe femijen tim dhe qeshim....
    kush ma shjegon, nuk eshte hera e pare qe e shoh... faleminderit

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
    ma shpjegon kush...?
    nuk eshte hera e pere qe shoh ne enderr femije, sikur un kam lindur femije,nuk ka momente me te bukura se ato... e mbaj ne krahe dhe dicka qe se kuptoj bisedojm dhe qesh femija dhe un...momente te lumtura...! edhe nje here tjeter, edhe kete radhe dicka me shqeteson me babin e femijes, here nuk e di kush babai i femijes dhe here shqetesohem se pse nuk i gjendet prane femijes se tij...!kete gje e mbaj nga brenda ne enderr, nderkohe lumturohem qe kam ne krahe femijen tim dhe qeshim....
    kush ma shjegon, nuk eshte hera e pare qe e shoh... faleminderit
    E ke te veshtire te shkeputesh nga e kaluara, femijeria. Ke nostalgji dhe e manifeston dhe ne sjellje. Ka ardhur koha per te ndryshuar jeten tende, per te pare perpara.
    Feelings change - memories don't.

  20. #40

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga didii Lexo Postimin
    ma shpjegon kush...?
    nuk eshte hera e pere qe shoh ne enderr femije, sikur un kam lindur femije,nuk ka momente me te bukura se ato... e mbaj ne krahe dhe dicka qe se kuptoj bisedojm dhe qesh femija dhe un...momente te lumtura...! edhe nje here tjeter, edhe kete radhe dicka me shqeteson me babin e femijes, here nuk e di kush babai i femijes dhe here shqetesohem se pse nuk i gjendet prane femijes se tij...!kete gje e mbaj nga brenda ne enderr, nderkohe lumturohem qe kam ne krahe femijen tim dhe qeshim....
    kush ma shjegon, nuk eshte hera e pare qe e shoh... faleminderit
    S'e mbaj veten pėr interpretuese ėndrrash, por idea qė mė krijohet tek tė lexoj, ėshtė ajo qė, fėmija simbolizon diēka tė re qė vjen nė jetėn e njeriut dhe, fakti qė ti e sheh kaq shpesh, mbase do thotė qė ti ke dėshirė/mezi po pret tė ndodhi njė ndryshim shumė i rėndėsishėm nė jetėn tėnde, njė si tip pikėkthese qė do sillte njė ndryshim tė atillė sikur (e thėnė metaforikisht) ke nevojė "t'ia nisėsh nga e para/njė jetė e re", qė domosdoshmėrisht do sillte lumturi pėr ty, jo mė kot edhe gėzohesh pa masė pėr fėmijėn qė mban nė krah... ke nevojė tė pėrqafosh nė jetėn tėnde diēka tė re, njė lumturi tė re qė s'e ke pėrjetuar mė parė qė, tė bėn tė ndihesh ndryshe. Atė fėmijėn me siguri e ėndrron me sy jeshilė :D, mbase jeshilja do thotė shpresė, dhe ti shpreson tė vijė njė lumturi e re nė jetėn tėnde :)
    Fakti, qė je konfuze pėr atėsinė, mbase do thotė se ti nuk e di akoma, nuk e ke tė qartė nė mendjen tėnde, se ēfarė ėshtė ai ndryshimi pėr tė cliin ti ke vėrtetė nevojė; ēfarė ėshtė vėrtetė ajo gjėja e re qė pret tė shfaqet nė jetėn tėnde. Kėshtuqė, meqė tė pėrsėritet vazhdimisht mbase ke nevojė pėr njė periudhė reflektimi, qetėsie, qė tė kesh edhe ti vėrtetė tė qartė, se cili ėshtė ai ndryshimi qė e ke aq tė nevojshėm tė sjellėsh nė jetėn tėnde :)
    E dimė tė gjithė qė na mungon diēka, por s'e pėrcaktojmė dot se ēfarė ėshtė vėrtetė ajo... sidomos femrat :)

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •