Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 74
  1. #1
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375

    Çfarë di Masonëria për Shqipërinë?

    Ne kete video thuhen plot gjera per te kaluaren tone per te tashmen dhe ne nje fare menyre per te ardhmen :

    E si nje lloj vertetimi i videos me lart po sjell edhe nje video tjeter :

    Cfare mendoni ju me kete rast ??

  2. #2
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Edhe a ka mundesi dikush te sjelli te gjithe emisionin sepse askund sun e gjej

  3. #3
    Sic ta thashe dhe ne mesazh, do ishte mire qe tema te kishte tekst pasi videot nuk i stimulojme si hapese teme. Por meqe kjo teme ka interes te vecante do behet nje perjashtim. Per momentin skam kohe por do komentoj me vone. Ka shume te verteta ne ato qe ka thene Zotaj. Pjeseza te vogla kam hedhur here pas here neper temat sidomos tek ajo e Dodones. Ka gjera qe nuk bie dakort me Zotajn por u habita sot kur pashe videon qe ai gjeti kurajon te shpalli disa gjera te cilat jane me te vertete me shume zarar.

  4. #4
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Sic ta thashe dhe ne mesazh, do ishte mire qe tema te kishte tekst pasi videot nuk i stimulojme si hapese teme. Por meqe kjo teme ka interes te vecante do behet nje perjashtim. Per momentin skam kohe por do komentoj me vone. Ka shume te verteta ne ato qe ka thene Zotaj. Pjeseza te vogla kam hedhur here pas here neper temat sidomos tek ajo e Dodones. Ka gjera qe nuk bie dakort me Zotajn por u habita sot kur pashe videon qe ai gjeti kurajon te shpalli disa gjera te cilat jane me te vertete me shume zarar.
    Po mu duk me e besueshme si te sjellsha vet fjalet nga goja e tij.

    Kurse me beri me se shumti pershtypje , pjesa per luften ne Kosove kur ketu me te madhe "adhurohet" Bill Klintori si motor i intervenimit te Nato-s , dhe te dalin keto fjal nga nje Master Mason , besoj se do kete te verteta .

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga Milkway Lexo Postimin
    Ne kete video thuhen plot gjera per te kaluaren tone per te tashmen dhe ne nje fare menyre per te ardhmen : http://www.youtube.com/watch?v=4wQ5_K42d20

    E si nje lloj vertetimi i videos me lart po sjell edhe nje video tjeter : http://www.youtube.com/watch?v=PKDdF6vfjoo

    Cfare mendoni ju me kete rast ??
    Super... Por dua te di se ku i bazon ato qe tha ai ne videon e pare..... Ndersa ne videon e dyte se kuptova se cfar kishte per ta mbeshtetur videon e pare

    Teme interesante

    Pershendetje
    Revolution 1848

  6. #6
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anëtarësuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bëhen qinglat
    Postime
    1,527
    Video e 2-te mbeshtet te paren per kollaren e Bushit...
    Te presim Dariusin per shtjellimin e metejshem..

  7. #7
    Revolution 1848

  8. #8
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Ne nuk jemi Mason....ne jemi lindja dhe perendimi ....Alfa Omega i njerzimit.

    Dhe per kete duhet kerku vendin ku e kem .

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
    Anëtarësuar
    04-04-2010
    Postime
    794
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Sic ta thashe dhe ne mesazh, do ishte mire qe tema te kishte tekst pasi videot nuk i stimulojme si hapese teme. Por meqe kjo teme ka interes te vecante do behet nje perjashtim. Per momentin skam kohe por do komentoj me vone. Ka shume te verteta ne ato qe ka thene Zotaj. Pjeseza te vogla kam hedhur here pas here neper temat sidomos tek ajo e Dodones. Ka gjera qe nuk bie dakort me Zotajn por u habita sot kur pashe videon qe ai gjeti kurajon te shpalli disa gjera te cilat jane me te vertete me shume zarar.
    Cfare te vertetash ka thene qe jane me zarar DARIUS,se mbi Dodonen dhe ato qe ke shkruar ti i kemi lexuar?a mund te na i thuash?
    Sepse jemi lodhur me sekretet aq shume sa po na duken si perralla tashme.
    Zotaj ka kohe qe ka permendur shume "sekrete",por per mendimin tim PERSONAL do te deshiroja qe te gjithe anetaret mos te mbanin me SEKRETE,pavaresisht konceptimit te te tjereve.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    pres me padurim info te tjera.

    qe ka patur dhe ka nje komplot kunder shqiptareve per kete nuk ka asnje dyshim, edhe qe mbreteria angleze (me gjithe skocine) ka prejardhje ilire as per kete nuk kam patur asnje dyshim, por jam kurioz te di arsyet e verteta te ketij komploti.
    Ndryshuar për herë të fundit nga xfiles : 25-03-2011 më 18:12

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Kanina
    Anëtarësuar
    14-10-2010
    Postime
    542
    kete video kam shume kohe qe e kam pare dhe me ka ngjall kuriozitet te madh. jam munduar te gjej info rreth atyre cfare thuhen aty. sidomos per ate pjesen mbi nostradamusin. eshte e vertet qe nostradamusi ka shkruar per shqiptaret por une nuk kam arritur dot te gjej ate pjes qe thote maksim zotaj. pres me padurim qe ndoshta ketu do te na dali dikush te na shkruaj dicka me te zgjeruar dhe me konkrete ne lishje me ceshtjen. jam shume kurioz te gjej dhe kush jane keto organizata te fshehta qe e kane bere kete komplot qellimet etj.

  12. #12
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    pres me padurim info te tjera.

    qe ka patur dhe ka nje komplot kunder shqiptareve per kete nuk ka asnje dyshim, edhe qe mbreteria angleze (me gjithe skocine) ka prejardhje ilire as per kete nuk kam patur asnje dyshim, por jam kurioz te di arsyet e verteta te ketij komploti.
    Per kete duhet prit o Dariusin ... o duhet me i kerku Maksit me na sqaru

    Por nese ne jem sic thot z.Maksimi 45.000 vjet te vjeter ateher i bie se pellazgo-iliret kan prejardhje nga kontinenti i zhdukur Atlandita ?

  13. #13
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792

    Thumbs up

    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    pres me padurim info te tjera.

    qe ka patur dhe ka nje komplot kunder shqiptareve per kete nuk ka asnje dyshim, edhe qe mbreteria angleze (me gjithe skocine) ka prejardhje ilire as per kete nuk kam patur asnje dyshim, por jam kurioz te di arsyet e verteta te ketij komploti.
    gjithashtu presim info te metejshme nga profesionistat e kesaj fushe !!! shume teme e bukur !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Sovrani
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Vendndodhja
    V
    Postime
    193
    Duam te dime cilat jane ato gjerat me zarar Darius, per Dodonen e ke fjalen?

    kta videot kane vazhdim ne youtube

  15. #15
    Mos prisni te lexoni mrekullira nga une. Disa nga ato qe ka permendur Zotaj i dija prej kohesh. Disa te njohur master masone qe kam ketu me kane thene kohe me pare ate qe Zotaj deri diku e shprehu ne emision. Faktin e lashtesise sone dhe rendesine e madhe qe ka Shqiperia ne poziten e saj. Lashtesia e popullit dhe e gjuhes, fakti qe Templaret kane ardhur ne Himare dhe kane qendruar aty (arsyeja sdihet), shprehje te vecanta te disa politikane amerikane qe here pas here kane leshuar ndonje fjale nen ze duke thene se shqiptaret ende nuk e dine se ne cfare vendi jetojne e cfare permban nentoka e tyre etj. Tek tema e Dodones kam thene dhe une disa informacione pa patur aspak qellimin per te qene i mistershem apo i fshehte por aq mund te shkruaj dhe aq di. Pra ska asnje rezervim dhe mosdeshire per te treguar. Thjesht jane disa gjera qe ende jane shume te veshtira per tu kuptuar e lere pastaj per tu pranuar. Dija po ashtu faktin e Sorosit si dhe per ke punon ai. Komplotet e serbeve, grekeve dhe ruseve dihen nga te gjithe. Mbase pas kesaj interviste te Zotaj mund te kuptoni me thelle arsyen pse greket kembengulin kaq shume ndaj vendit tone etj. Per mendimin tim Zotaj eshte treguar shume kurajoz me gjerat qe ka thene dhe sduhet te kishte folur kaq hapur. Do me falni por nuk kam cfare tjeter te them per intervisten e tij.

    P.S. Do sugjeroja qe te gjehet emisioni i plote dhe te vendoset ne kete teme (megjithese paaftesia e Dudushit dhe mungesa e plote e profesionalizmit si dhe injoranca me te cilen trajtonte te ftuarit ishte dicka me te vertete e neveritshme)

  16. #16
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    P.S. Do sugjeroja qe te gjehet emisioni i plote dhe te vendoset ne kete teme (megjithese paaftesia e Dudushit dhe mungesa e plote e profesionalizmit si dhe injoranca me te cilen trajtonte te ftuarit ishte dicka me te vertete e neveritshme)
    Bera kerkes spaku ne facebook me sjell emisionin e plot , por ende asgje , dhe nuk besoj se do ta sjellin

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e bourn
    Anëtarësuar
    02-06-2008
    Postime
    12
    kjo eshte nje teme shume interesante dhe qe diten qe u dha per here te pare ky emisjon beri qe per te gjithe ata qe e ndiqnin te behesh shume kureshtare .maksim zotaj duket nje patrot dhe nje njeri me karakter por ai megjithate le dyshime ,sepse nje mason i vertet nuk thote sekrete te medha .kjo e dodones eshte disi sekret me rendesi .une shpresoj qe maksimi te kete te drejte per kete gje pasi historia jone na con shume ne lashtesi .nje gje dihen qe ne jemi me te vjeter se greket dhe ata prandaj na kane inat dhe zili .ndoshta jemi edhe te nje kohe te dy palet vime nga pellazget sic e shpjegon dhe i madhi aristidh kola te cilin e helmuan greket.por desha te di pse nuk behen germime ne tomor ? duhen nisur nje ore e me pare germimet arkeologjike ,ky shtet boll po vjedh ,spo ben asgje per vendin e ti .nje germadhe e dodones patjeter qe do gjendet reth e rotull malit te tomorit nqs kjo eshte e vertete.shqipria duhet te kete edhe shume sekrete te tjera te cilat ne nuk i dime dhe shpresoj qe njerez te tjere si zoti maksim ti thone ato qe dine ,edhe nqs nuk jane te verteta

  18. #18
    Une akoma nuk e kam kuptuar se perse Bushi shkoj ne Fush-Kruje !
    Revolution 1848

  19. #19
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anëtarësuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar më parë nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Une akoma nuk e kam kuptuar se perse Bushi shkoj ne Fush-Kruje !
    Se eshte vend i shejte ....si gjithe Shqiperia

  20. #20
    Citim Postuar më parë nga Milkway Lexo Postimin
    Se eshte vend i shejte ....si gjithe Shqiperia
    Lind pyetja : Pse Fush-Kruja dhe jo Kruja ? Ose Durresi, Vlora, etj
    Revolution 1848

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •