Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 74
 1. #41
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Nuk dua ta zgjas me komentin tim por mund te te them vete kete dhe madje me te madhe: SA GABIM QE JE O XFILES !!!

 2. #42
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Gabim tek pjesa e dyte e komentit tim apo tek e para kur them se Maksi nuk eshte sharlatan.
  tek pjesa e dyte mbase e kam egzagjeruar pak.

  Se mos e merr se e kam fjalen per studiuesit serioze qe i shohin gjerat ashtu sic jane si je ti psh.
  sa veta qe lexojne shkrimet e tua mbi konspiracine kuptojne realisht ate qe po ndodh, The Big Picture?
  Ti arrin te filtrosh dhe te perpunosh informacionin tej mase te zgjeruar dhe me siguri di me shume se sa le te kuptohet, por pjesa tjeter perfshire dhe mua thjesht ngaterrohemi, duke sjelle dukurine e atyre pseudo-studiuesve qe duke lexuar nje ose me shume artikuj automatikisht behen eksperte duke cituar permendesh "fakte" nga libra te tjere.

  Nejse qe te mos e zgjas kuptoj shume mire qe perton ta zgjasesh muhabetin .
  Me falni per daljen nga tema, mund te fshish ndonje cope postimi jashte teme nese e shikon te arsyeshme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga xfiles : 08-04-2011 m 15:03

 3. #43
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  E kam fjalen per pjesen e dyte te postimit. Kohen e kam skandalisht te kufizuar por se shpejti do postoj dicka komplet te re dhe do e marresh pergjigjen e plote aty.

 4. #44
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  A ka ndonj mason shqiptar ktej rrotull forumit, ta vr dorn n zemr e t na dftoj ndonj gj t vogl pr Shqiprin...

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Antarsuar
  25-01-2010
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  per zotin, realisht u fshi postimi! zoti maksim paska marre shume inat ekonomine, me sa shoh Se pkau Sorosi i fitoi leket me pune, pastaj lajthiti.
  Kantonizimi i hapsirs shqiptare, rruga e vetme drejt zhvillimit!

 6. #46
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Temat per ekonomine ne nenforumin e ekonomise. Ketu eshte nenforumi i historise. Ju lutem permbajuni temave dhe mos i devijoni ato.

 7. #47
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Koht e fundit po lexoj librin "Odiseja e nj detektivi", gjej rastin t falendroj mikun tim Ajzberg i cili m'i drgoi, pasi ky libr qenka zhdukur nga tregu n mnyr t mistershme pasi sht botuar. N libr nuk flitet pr veprimtarin e masonve n Shqipri, por ndr t tjera edhe pr nj konspiracion t Anglis mbi vendosjen e regjimit dhe t elits drejtuese n Shqipri, kuptohet me dijenin dhe aprovimin e Sh.B.A.-ve.
  Nse pas ktij konspiracioni politik fshiheshin apo vazhdojn ende t fshihen qllime t tjera t errta, objekt i veprimtaris s masonve, kt nuk e dim.

  Odiseja e nj detektivi - Volumi 1
  http://rapidshare.com/files/45704695...etektivi_1.pdf

  Odiseja e nj detektivi - Volumi 2
  http://rapidshare.com/files/45704688...etektivi_2.pdf

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  i kam edhe une librat por nuk kam patur kohen dhe vullnetin per ti lexuar. Me siguri ka lidhje mes konspiracise antishqiptare dhe atyre qe thuhen ne liber.

 9. #49
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Me e keqja e te gjithave eshte se vet ne shqiptaret te dokumentuar e te provuar si pasardheres te pellazgo-ilireve nuk jem ne gjendje te mbajme krenarin qe na takon, dhe kete mungese njohurie dhe krenarie e shfrytezojne te tjeret per mrekulli, dhe kjo shifet se ku jemi dhe ku jemi drejtuar.

  Nje gje qe e kam kuptuar eshte se ka me qindra e qindra fenomene qe mendja jone as qe mund ti kuptoj dhe interpretoj me kete zhvillim teknologjik .

  Per ato gjera qe flet Maksimi , jo vetem qe na ngrisin mbi cdo gje , por duhet edhe te na hap syt , per kush jemi dhe kush kemi qen.
  Nje perkrahje per teorite e Maksimit besoj se kryejne pune dhe libra "Thoti fliste shqip" dhe shum libra te tjere .

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Alti Elezi
  Antarsuar
  04-04-2010
  Postime
  810
  Faleminderit
  1
  30 falenderime n 18 postime
  Citim Postuar m par nga Dalan Lexo Postimin
  Koht e fundit po lexoj librin "Odiseja e nj detektivi", gjej rastin t falendroj mikun tim Ajzberg i cili m'i drgoi, pasi ky libr qenka zhdukur nga tregu n mnyr t mistershme pasi sht botuar. N libr nuk flitet pr veprimtarin e masonve n Shqipri, por ndr t tjera edhe pr nj konspiracion t Anglis mbi vendosjen e regjimit dhe t elits drejtuese n Shqipri, kuptohet me dijenin dhe aprovimin e Sh.B.A.-ve.
  Nse pas ktij konspiracioni politik fshiheshin apo vazhdojn ende t fshihen qllime t tjera t errta, objekt i veprimtaris s masonve, kt nuk e dim.

  Odiseja e nj detektivi - Volumi 1
  http://rapidshare.com/files/45704695...etektivi_1.pdf

  Odiseja e nj detektivi - Volumi 2
  http://rapidshare.com/files/45704688...etektivi_2.pdf
  Dhe shume shkrime te ketij autori,qe tek ky liber flet shume qarte qe E.Hoxha eshte spiun i Anglo-Amerikaneve,si mbahen peng 23 agjente te sherbimeve sekrete shqiptare sot e kesaj dite ne USA,si Ilir Hoxha drejtoi DSJ,sherbimin sekret,si dhe gjithe kete dhurate varferie e politike,populli Shqiptar e ka nga keta PALACO,te gjitha jane te faktuara,dokumentuara,fotografuara,filmuara.
  nqs doni keni dhe shkrimin "Nje ze nga shkretetira" mund tjua dergoj une me email,ose ne google,kerkoni nje za nga shkretetira.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime n 34 postime
  >>> Perfundimisht e gjithe historia ka qene nje teater i cili vazhdon te luhet edhe sot por me aktore te tjere. Shume gjera perputhen per ta besuar qe komunizmi u shpik dhe mbajte gjalle prej atyre qe quheshin" armiq". Tablloja eshte e qarte dhe nuk ja vlen te sjellesh edhe shume fakte te tjera per ta plotesuar. Jane po te njejtet ata qe shpikin dhe rrezojne sisteme qe bejne luftra dhe kriza duke justifikuar veten si "Elita" qe ka pergjegjesine per te drejtuar njerezimin, por qe ne fakt sado te fuqishem, te pasur dhe te ditur ta mbajne veten jane thjeshte njerez bosh ose ndryshe shpirtra te humbur.
  La verita' ti rendera' libero!

 12. #52
  i larguar Maska e bindi
  Antarsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Dj_PiRoMaN Lexo Postimin
  RRofsh qe e solle,por kjo ne kete emisonin top-shou me shume i ngjan si nje debati
  te disa burrave ne kafene se ne nje emisioni televiziv ,aq me teper kur ai Alban "trushi",nderhyn vend e pa vend ,atehere debati nuk i ngjan me njerzve por pulave qe kakarisin per dika qe as vete nuk ia kane iden....

 13. #53
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Antarsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Meqe qenkeni te interesuar se qka din masoneria per Shqiprin ketu e keni linkun :

  http://www.askafreemason.org/
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 14. #54
  -
  Antarsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime n 25 postime
  Po i beja nje rikujtese ketyre fjaleve te Maksit, dhe mu kujtua edhe nje teme qe ka pase hapur para disa viteve BARAT "A ka konspiracion ne Shqiperi" ku aludonte mbi Ramen qe kishte qene i sukseshem ne politiken shqiptare ne saje te Sorros dhe sorrojaneve. Po ketu ku shprehet edhe Maksimi mbi Sorrosin dhe synimet e tij degraduese ne vendin tone. Po ashtu edhe trazira e '97 qe me pas solli ne pushtet te majtet, po ashtu edhe Gerdeci qe plasi ne nje kohe kur ishim duke u bere anetar te NATO, tregon sesa synime degraduese jane ndaj vendit tone. 21 Janari nuk eshte se ndodhi kot, po ashtu edhe kto thirrjet popullore tani kur Rama po humbte Bashkine te gjitha e kane nje "gjeneze" te perbashket....
  Zgjedhjet e 8 majit Basha apo Rama te kujtojne periudhen e Noli apo Zogu, jo me kot Maksimi permendi perciptazi qe periudha e Zogut eshte e mveshur me mister...
  Ne keto dy raste fati jone u luajt dhe u vendos nga te Tjeret. (si ne shume te tjera ne fakt)

  Por problemi tjeter per ne shqiptaret, eshte se sa jemi te pergatitur te dime mbi Historine e vertete Tonen, aq me teper kur na pretendohet qe dihet mire nga Masoneria?
  Nuk me duket se jemi aspak te pergatitur, nga njera akoma ne shkolla ankohen per tekste historie qe po e shtremberojne me shume historine tone, nga ana tjeter po na dalin ca te tjere "shqiptare" qe kane dashuri per turqit dhe greket , nga nje ane tjeter shqiptaret akoma nuk e kane te qarte se cfare eshte masoneria, sepse perballen vetem me fantazira dan brauniane, me shkrime te K.Myftarajt, dhe me sulme fetareske kunder masonerise, e ne fund ku mbetet ajo perballja dhe deshira e shqiptareve me te verteten, qe dihet shume mire nga njerez shume te fuqishem?
  Me kujtohet nje thenie e xfiles qe pat thene njehere ne nje teme: "mjaft me me kete ndjenje inferioriteti bastarde"

  Fundja e c'me ineterson mua nese masonet na qenkan te ligj (kshu thuhet) nese ata dine dicka qe na larteson si komb pse mos t'ua veme veshin? Jepi Cezarit ate qe eshte e Cezarit, fundja jane te ditur dhe njerez me influence, nuk e kuptoj pse u dashka gjithe ky skeptizem ndaj asaj qe thone ata per Ne, dhe gjithe ky inferiotitet qe kemi per vete rracen dhe historine tone...!!

  Me thene te drejten, ma kishin thene qe Maksi eshte ne te njejten Llozhe me Joe Biden, por fillimisht m'u duk dicka e tepruar , por me kalimin e kohes u bera nje cik elastike ndaj keti fakti, sepse fundja pse duhet te jete kaq e pabesueshme qe nje shqiptar paska arritur ne ate shkalle, dhe pse duhet ta shohim veten me kaq inferioritet ndaj kombeve te tjera?

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Une mendoj qe ''sekrete ''si puna e Dodones jane per tu ruajtur ndoshta per mos gadishmerine e shtetit shqiptar per sigurine e kesaj ''gjeje''.Po i them ''gjeje''per arsyen e thjeshte qe sado qe kemi folur per ate, nuk e dime se cfare eshte dhe ku eshte.............
  ps ne Shqiperi vidhen akoma objekte te tilla si ikona ,kembana kishash,objekte te rralla ..........ne Shqiperi shkaterrohen objekte unike si Shpella e Lepenices..........
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 16. #56
  -
  Antarsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime n 25 postime
  E qe thua ti ajzberg ne lidhje me keto objekte arkeologjike, me e bukura eshte se psh Butrintin e ka ne patronazh, ne vemendje te vecante: Lordi Rothchild! Ne fillim te viteve '90 pat ardhur posacerisht duke ndjekur punimet, germimet arkeologjike ne Butrint...
  Nuk eshte edhe aq e parendesishme Shqiperia...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fleur Blanche : 15-06-2011 m 18:13

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Antarsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga Yes* Lexo Postimin
  E qe thua ti ajzberg ne lidhje me keto objekte arkeologjike, me e bukura eshte se psh Butrintin e ka ne patronazh, ne vemendje te vecante: Lordi Rothchild! Ne fillim te viteve '90 pat ardhur posacerisht duke ndjekur punimet, germimet arkeologjike ne Butrint...
  Nuk eshte edhe aq e parendesishme Shqiperia...
  Po ,ashtu eshte ,Butrinti, Apollonia dhe vende te tjera arkeologjike kane objekte te pa zbuluara[ditet e fundit dicka u fol per nje zbulim sencasional ne Butrint]pra keto objekte nuk mundet te zbulohen pa ndihmen e arkeologjise moderne
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  750
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime
  Cfare din Masonia per Shqipnine???

  Ate cka din mesuesi per nxanesin e tij

 19. #59
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Yes* Lexo Postimin
  Po i beja nje rikujtese ketyre fjaleve te Maksit, dhe mu kujtua edhe nje teme qe ka pase hapur para disa viteve BARAT "A ka konspiracion ne Shqiperi" ku aludonte mbi Ramen qe kishte qene i sukseshem ne politiken shqiptare ne saje te Sorros dhe sorrojaneve. Po ketu ku shprehet edhe Maksimi mbi Sorrosin dhe synimet e tij degraduese ne vendin tone. Po ashtu edhe trazira e '97 qe me pas solli ne pushtet te majtet, po ashtu edhe Gerdeci qe plasi ne nje kohe kur ishim duke u bere anetar te NATO, tregon sesa synime degraduese jane ndaj vendit tone. 21 Janari nuk eshte se ndodhi kot, po ashtu edhe kto thirrjet popullore tani kur Rama po humbte Bashkine te gjitha e kane nje "gjeneze" te perbashket....
  Zgjedhjet e 8 majit Basha apo Rama te kujtojne periudhen e Noli apo Zogu, jo me kot Maksimi permendi perciptazi qe periudha e Zogut eshte e mveshur me mister...
  Ne keto dy raste fati jone u luajt dhe u vendos nga te Tjeret. (si ne shume te tjera ne fakt)

  Por problemi tjeter per ne shqiptaret, eshte se sa jemi te pergatitur te dime mbi Historine e vertete Tonen, aq me teper kur na pretendohet qe dihet mire nga Masoneria?
  Nuk me duket se jemi aspak te pergatitur, nga njera akoma ne shkolla ankohen per tekste historie qe po e shtremberojne me shume historine tone, nga ana tjeter po na dalin ca te tjere "shqiptare" qe kane dashuri per turqit dhe greket , nga nje ane tjeter shqiptaret akoma nuk e kane te qarte se cfare eshte masoneria, sepse perballen vetem me fantazira dan brauniane, me shkrime te K.Myftarajt, dhe me sulme fetareske kunder masonerise, e ne fund ku mbetet ajo perballja dhe deshira e shqiptareve me te verteten, qe dihet shume mire nga njerez shume te fuqishem?
  Me kujtohet nje thenie e xfiles qe pat thene njehere ne nje teme: "mjaft me me kete ndjenje inferioriteti bastarde"

  Fundja e c'me ineterson mua nese masonet na qenkan te ligj (kshu thuhet) nese ata dine dicka qe na larteson si komb pse mos t'ua veme veshin? Jepi Cezarit ate qe eshte e Cezarit, fundja jane te ditur dhe njerez me influence, nuk e kuptoj pse u dashka gjithe ky skeptizem ndaj asaj qe thone ata per Ne, dhe gjithe ky inferiotitet qe kemi per vete rracen dhe historine tone...!!

  Me thene te drejten, ma kishin thene qe Maksi eshte ne te njejten Llozhe me Joe Biden, por fillimisht m'u duk dicka e tepruar , por me kalimin e kohes u bera nje cik elastike ndaj keti fakti, sepse fundja pse duhet te jete kaq e pabesueshme qe nje shqiptar paska arritur ne ate shkalle, dhe pse duhet ta shohim veten me kaq inferioritet ndaj kombeve te tjera?
  Me ne fund

  Ka ardhur koha qe te pranojme se kush kemi qen dhe kush jemi. Mjafte me brockullat e greko-serbo-magjypve , sepse ne jemi Alfa dhe Omega per Europe dhe ndoshta per gjithe kete rruzull Tokesore

 20. #60
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Cfare din Masonia per Shqipnine???

  Ate cka din mesuesi per nxanesin e tij
  Ke ngaterru anet

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •