Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 74
 1. #21
  EPIROT Maska e EDLIN
  Antarsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  25 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Lind pyetja : Pse Fush-Kruja dhe jo Kruja ? Ose Durresi, Vlora, etj
  Sepse USAID kishte bere aty nje program pilot per zhvillimin e biznesit te vogel, duke ndihmuar me mini kredi.. keshtu eshte me duket..

 2. #22
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  N librin e tij "Misteri i Siriusit", Robert Temple ndr t tjera shkruan:
  "Kjo sht padyshim nga ku e mora iden origjinale pr "oktavn veriore", nga ky vrojtim i shklqyeshm i Stekinit (Livio Stecchini)"  Ky duhet t jet nj ilustrim i pllaks prej bakri n tempullin e Dodons e cila gjmonte me tingullin DO me frekuenc dy her m t lart se ajo e tempullit 7 grad m posht n jug.


  Ndrsa ky ilustrim sht sjell m prpara n kt forum.  http://www.forumishqiptar.com/showpo...&postcount=881

  Lidhjet bjini vet.

 3. #23
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pllakn e bakrit t tempullit e hasim si simbol n kostumet tona popullore.
  P.sh. n kt videon nga sec.1:25-1-30, e cila m prpara duhe t jet mbajtur prej bakri.


  E njjta simbolik sht edhe ajo tek veshja e kryepriftit Aaron sipas shkrimeve t bibls.
  Pa u ndalur n detajet e ndrlikuara t saj t prshkruara n librin e Eksodit, n thelb, simbolika sht e njjt.
  Mbajtsi i saj, kryeprifti, shrbente si ndrmjets midis njeriut dhe Zotit.

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Giulio22
  Antarsuar
  15-11-2009
  Vendndodhja
  Arban
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Milkway Lexo Postimin
  8.30-9.00: N 1821 kur u b lufta ruso-turke.. ruset kan hyr deri n Korfuz.. aty kan gjetur
  libra
  .. nj grup t madh librash.. nuk e di.. te kshtjella e Ali Pashs a m ndonj vend tjetr..
  dhe i kan marr me vete.. dhe i u sht dashur fill mbas lufts s dyt botrore q t krkonin
  t'i prkthenin librat.. se nuk ua dinin kuptimin.. se gjuha ishte shum e vjetr.. dhe kan gjet
  nj shqiptar nga Genova q njihte shqipn arkaike.. kjo sht ajo q quhet sekret...

  Mmmh.. Do t doja t dija m.. Ku i gjeti kto t dhna?..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Giulio22 : 28-03-2011 m 16:31

 5. #25
  Vshtir Pr Ta Kuptuar Maska e Dj_PiRoMaN
  Antarsuar
  10-02-2006
  Vendndodhja
  TeToV
  Mosha
  28
  Postime
  364
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga Milkway Lexo Postimin
  Edhe a ka mundesi dikush te sjelli te gjithe emisionin sepse askund sun e gjej


  2B1 Ask1
  // Dj PiRoMaN
  Loneliness brings pain and pain makes you a genius... ;)

 6. #26
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Dj_PiRoMaN Lexo Postimin
  Nuk e di nese vetem une nuk e pash pjesen qe e sjella apo nuk ishte ketu ??

 7. #27
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Milkway Lexo Postimin
  Nuk e di nese vetem une nuk e pash pjesen qe e sjella apo nuk ishte ketu ??
  sepse jane dy emisione te ndryshme ne top show !!! ai qe ke sjelle ti fliste per teorite konspirative ndersa ajo qe ka sjelle piromani eshte masoneria ne shqiperi kshu qe ske si e gjen !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 8. #28
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  nje gje skuptova une clidhje ka mali i tomorrit me dodonen ???
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Citim Postuar m par nga SaS Lexo Postimin
  nje gje skuptova une clidhje ka mali i tomorrit me dodonen ???
  Sepse hipotizohet qe tempulli i dodones ndodhet ne fakt ne malin e tomorrit.

 10. #30
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Sepse hipotizohet qe tempulli i dodones ndodhet ne fakt ne malin e tomorrit.
  rrofsh x me beri pershtypje ne fakt ato qe tha per dodonen dhe per tomorrin dhe gjerat qe kane ndodhur ne antikitet por si beja dot lidhjen !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 11. #31
  it's me Maska e medina
  Antarsuar
  14-10-2005
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shume interesanteDo kisha shume deshire te dija shume me shume.
  Qekemi shume intereant ne histori.Pale sa shume kemi qene atehere,dhe pak e nga pak na kane zvogelu.....
  Rrofshin gjithe shqipetaret kudo qe jane.
  me ka humb firma

 12. #32
  seksi dhe i rrezikshem Maska e qerosi
  Antarsuar
  15-03-2004
  Vendndodhja
  dhome e guzhine
  Postime
  233
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ajo qe cdokush prej juve qe shkruani persa u perket masoneve, nuk jane tjeter pervec se hamendje, e konspiraci.
  Gjeja e pare dhe me e sigurte qe dihet per masonet, qofshin ato te huaj apo shqiptare jane SEKRETET!!!!
  Domethene, po te kishte ndonje histori masonike, persa i perket ndodhive ne shqiperi apo per shqiperine, asnje jo-mason nuk do ti dinte, sepse ato nuk shquhen per perhapje sekretesh.
  Edhe ato qe flasin gazetaret shqiptare se gjoje njohin imtesisht masone, dhe sekrete e te thash e me the, nuk jane vecse brockulla.

  Kur e pyeten Jul Cesarin se: Si ishte e mundur te mbaje shtrenguar gjithe ate perandori??, ai u pergjigj, Sa me e madhe te jete genjeshtra, aq me teper njerez e besojne!!!!!!
  Ergo cogito, ergo sum!

 13. #33
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Antarsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga qerosi Lexo Postimin
  Ajo qe cdokush prej juve qe shkruani persa u perket masoneve, nuk jane tjeter pervec se hamendje, e konspiraci.
  Gjeja e pare dhe me e sigurte qe dihet per masonet, qofshin ato te huaj apo shqiptare jane SEKRETET!!!!
  Domethene, po te kishte ndonje histori masonike, persa i perket ndodhive ne shqiperi apo per shqiperine, asnje jo-mason nuk do ti dinte, sepse ato nuk shquhen per perhapje sekretesh.
  Edhe ato qe flasin gazetaret shqiptare se gjoje njohin imtesisht masone, dhe sekrete e te thash e me the, nuk jane vecse brockulla.

  Kur e pyeten Jul Cesarin se: Si ishte e mundur te mbaje shtrenguar gjithe ate perandori??, ai u pergjigj, Sa me e madhe te jete genjeshtra, aq me teper njerez e besojne!!!!!!
  po ti nga e di cfare bejne masonet ??? mire gazetaret flasin brockulla po ti cfare po ben ne kete moment ??? po pergenjeshtron fjalet e tua me pak fjale se nuk po ben gje tjeter !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 14. #34
  ^ Maska e baaroar
  Antarsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ky Maksimi m duket nj sharlatan, edhe ato gjra q thot e ka shkruar, pjesa m e madhe e tyre qarkullon prej vitesh n kt forum e jo mos t'i msonte nga burime t tjera.
  Mason! Ish-punonjs n Departamentin e Shtetit! Zbulues i sekretit t teleportimit t shpirtit nga njra galaksi n tjetrn!

 15. #35
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Darius.............. ndonj gj pr t shtuar ?
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 16. #36
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  E kam bere komentin tim Hyllien. E perseris, disa gjera qe Zotaj thote i dija dhe i kam shkruar nga pak dhe ketu ne forum. Te tjerat jo por dicka me ka shpetuar pa thene. Zotaj eshte mason dhe si i tille tregon sekrete masonesh? Kjo me duket e pazakonte. Por mbase si mason ne Shqiperi cdo gje funksionon ndryshe se me ato qe di une, per kaq sa ka hapur gojen ai do e kishte pesuar keq nga vete vellazeria e tij. Ata per keto gjera ste falin.

 17. #37
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  E kam bere komentin tim Hyllien. E perseris, disa gjera qe Zotaj thote i dija dhe i kam shkruar nga pak dhe ketu ne forum. Te tjerat jo por dicka me ka shpetuar pa thene. Zotaj eshte mason dhe si i tille tregon sekrete masonesh? Kjo me duket e pazakonte. Por mbase si mason ne Shqiperi cdo gje funksionon ndryshe se me ato qe di une, per kaq sa ka hapur gojen ai do e kishte pesuar keq nga vete vellazeria e tij. Ata per keto gjera ste falin.
  Jam kurioz kryesisht pr historin e kollares dhe Bushin(si dhe origjinat Ilire t familjeve kryesore), sepse sa i prket masonve Shqiptar, ie. Qemali, Frashri etj, kjo gj edhe dihej, madje jan dhe shum t tjer q kan qn n rrethin e masoneris, prfshi dhe Guvernatorin e BSH-s Boshnjaku i cili u internua m pas nga Enveri.

  M bri prshtypje trajtimi i Sorosit nga ana e tij. Pra Sorosi nuk sht Mason. Lind pyetja se si nuk arrin ky grup i fuqishm njerzish ti kundrvihet forcs s tij shkatrruese n perndim, dhe sidomos n Amerik. Mos harrojm q Sorosi sht armik i prbetuar i Bush-it, i Ameriks n formn aktuale kushtetuese(pra ai dokument q sht nnshkruar nga kta burra mason) dhe financuesi kryesor i Barack Obams!
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime n 34 postime
  >>> Ajo qe tregon Zotaj eshte ajo cfare i kane thene edhe pse nje pjese e historise eshte e vertete.
  > Tjeter gje eshte komplet e verteta.
  La verita' ti rendera' libero!

 19. #39
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Nse Zotaj thot jam Masoni i par Shqiptar bie n kundrshti me veten, sepse vet e pranon se ka patur t tjer para tij, ndoshta do thoja un me sa ckam lexuar shum t tjer. Vet Sknderbeu sht diskutuar gjr e gjat n kt forum q i prkiste urdhrave t tilla sekrete, ndoshta pr kohn e athershme shum sekrete. Ka nj gravur t Sknderbeut ku shfaqet me dy gishtat V t drejtuara pr nga posht, n shenj mallkimi, nj gjest q vec Papa ka t drejt t bj. Megjithat nuk dua t zgjatem.

  Kt Masonerin po e bni dicka shum sekrete, ndrkoh q n USA nuk sht shum e vshtir t aderosh n nj lozh t caktuar. N Shqipri e shoh se ku mund t qndroj problemi por sht muhabet i gjat.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Po shikoja ate videon e dyte ku kishte shume te ftuar per masonerine dhe duke ndjekur me kujdes cdo gje qe thoshte zoti Maksim jam mese i bindur qe NUK eshte sharlatan apo genjeshtar.
  Ne ate mish mash debati mes amatoresh pseudo-studiues te masonerise ai ishte i vetmi qe nxirrte te verteta nga goja dhe jo vetem por duke prekur thelbin e vertete te masonerise.

  Me ka bere gjithmone pershtypje injoranca qe shfaqin njerezit kur vjen muhabeti tek masoneria, jo njerezit e thjeshte por te ashtuquajturt "studiues" qe ose realisht nuk ja kane idene ose qellimisht kthehen ne dizinformatore qe fshehin esencen e vertete te masonerise qe eshte e Fshehur ne Driten e Diellit, Hidden in the Light, sepse realisht askush nuk ka fshehur sekretin, thjesht jemi ne ata qe nuk e shohin.

  Kam evituar gjithmone te jap mend ne tema mbi masonerine e vecanerisht ne ato ku flitet ne aspektin historik ose politik apo konspirativ. Kam qene totalisht indiferent ndaj teorive konspirative sepse kam qene gjithmone i bindur se 90% e tyre jane nje telenovele e kurdisur bukur per te argetuar 90% te "kerkuesve te vertetes". Nje njeri qe shikon masonerine vetem si nje vllazeri politike te mbushur me intriga te panumerta thjesht ka gabuar totalisht rruge, komplet out. Nje teori konspirative qe nuk merr per baze aspektin hermetik krijon vetem hipoteza pa baze dhe krijon konfuzion. Nuk kuptoj si ka mundesi qe qenka kaq e veshtire te kuptohet qe teorite konspirative nuk thone asgje te re, nuk japin asnje perfundim, thjesht thellojne me shume konfuzionin dhe ushqejne teori te reja pa fund po aq shterpe sa edhe keto te parat.

  Po sejcili eshte pergjegjes ndaj vetes per informacionin qe beson si te vertete keshtu qe askush nuk ka te drejte te nderhyje ne procesin e natyrshem te evolucionit mendor te gjithkujt.
  Ndryshuar pr her t fundit nga xfiles : 08-04-2011 m 11:56

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •