Close
Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 274
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e medaur
    Anėtarėsuar
    21-06-2006
    Postime
    865
    Citim Postuar mė parė nga Oni_11111 Lexo Postimin
    Jemi nji nga popujt me qaramane kur krijohet rracizem ndaj nesh. Kur Evropa na urren fillojme e bojme si grate e keqia se na duket e padrejte. Kur bota bohet rraciste me ne reagojme me ashpersi sepse pretendojme rrespekt. Por me te vertete e meritojme rrespektin e botes??????


    Sot pa dashje me ra syri tek ky artikull. Nje situate mese e zakonshme kur nje qenje njerzore dashuron nje qenje tjeter njerzore. Por ktu del ne siperfaqe mentaliteti i shpifur Shqiptar dhe rracizmi qe kemi ne shpirt. Lexojini komentet e njerzve poshte artikullit:

    http://www.facebook.com/00TeQeshimSe...373060&theater


    A e kemi pyt najher veten se kush jemi ne Shqiptaret??? kush jemi ne per te gjykuar ngjyren e lekures se nje qenje njerzore??? Cfare kemi ne me shume se nje zezak??? He pra o njerez te mencur Shqiptare, ju qe jeni me te miret e botes, dilni e me thoni se cfare kemi ne me shume se nje qenje tjeter njerzore.


    Jemi nje nga popujt me rraciste dhe injorante te botes. Ne djeg s'na djeg, kjo eshte e verteta...... Te na vije turp ky eshte minimumi qe mund te bejme. Urrejme njerzit me ngjyre dhe pastaj vejm posterin e Eto'o-s ne mur tek dhoma gjumit, ose adhurojme njerez si 2PAC apo 50CENT. Mos valle kemi nje mentalitet jasht-toksore????? Mos valle kemi nje mentalitet te mbyllur qe na shkakton shume deme??? Dum te shkojme ne Evrope neve..... Me ket mentalitet as ke ura beshirit nuk na cojne.


    Jemi miljona Shqiptare emigrante ne bote dhe po luftojme c'do dite kunder rracizmit ndaj nesh.... kerkojme te drejtat e njeriut..... as nuk e dime se cfare jane te drejtat e njeriut. Meso te rrespektosh nqs do qe bota te rrespektoje.
    mos u nxef kaq keq or burre per keta te shkrete qe te pakten mundohen te ruajne rracen e tyre e te mos perzihen me te tjere.Une jam nga Tirana jam martuar me nje nga Prishtina ,mund ta merrja zezake,gjermane ,italiane,francese por mora shqiptaren time.Pastaj ti qe jetoke ne Toskane duhet ta dish fjalen e vjeter popullore italiane ;"Gruan dhe Gomarin merri nga fshati yt".Sa gje e peshtire me keta internacionalistet moderne qe harrojne qe Shqipria nuk eshte popullsi ne plakje si pedet e Europes e te kete nevoje per hajdar me boje, ne fund te fundit eshte vetem 3 milion banore.Si do te dukej ty plaku sikur Tirana te ishte si Kameruni pas ca vjetesh ????Mire e bejne qe nuk i duan ,asnje rrace tjeter mos duan ,ky eshte vendi qe baballaret tane jetuan e luftuan per te na e lene ne,e nuk eshte per BUNGA-BUNGAT.Gjithe inernacionalistave qe u vjen keq per Bunga-Bungat le tju a japin motrat e veta e te rrisin pastaj byt..zite e bunga-bungave.Pastaj ste takon ty te thuash sa i ndyre apo i paster eshte mentaliteti i shqiptareve....ne fund si tha xhaxhi vani te pallati 176 "Pse te djeg miza mi te keqen xhaxhi ,nje dy e hop perpjete,cke me xhan pse shqetesohesh kaq shume ti !"Kjo vlen edhe per ty.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga medaur : 19-03-2011 mė 16:19
    SHQIPERIA MBI TE GJITHA

  2. #22
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga Hylltar Lexo Postimin
    Ore mua mė dhimbsen dhe zezakėt, si nuk e ruajnė racėne tyre tė pastėr po shkojnė pėrzihen me europianė e bohen mullatė.
    Ata qe kane mundesi per te ruajtur veten, e ruajne. Puna eshte se shumica prej tyre qe martohen me europiane, nuk i kane keto "mundesi". Sikur shqiptaret qe ne shumicen e rasteve martoheshin me europiane per shkak te mosmundesive per t'u martuar me shqiptare.

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    si pazari i kavajes po behet ketu.


    une mendoj se kjo lidhje eshte thjesht nje aventure dashurie dhe jam kunder faktit qe Ina nuk e ka respektuar deshiren e babait te vet , dhe ka rendur pas dashurise se personit me nghyre . personalisht mendoj qe martesa dhe dashuria jane te shenjta dhe si te tilla duhen perceptuar , por , per fat te keq kjo nuk shihet dhe femra shqiptare eshte keq keq keq keq trjatuar nga vete ne shqiptaret dhe jane shume fakte dhe prova sociale qe femra shqiptare mund ti besoj nje greku italiani serbi apo amerikani sesa nje shqiptari . pas 1990 shqiperia u clirua nga regjimi diktatorial , dhe liria qe u fitua u keq perdor duke prishur familjen , shoqerine dhe mentalitetin e paster shqiptar , duke mos respektuar traditat , zakonet dhe doket kombetare ne te gjitha aspektet e jetes shqiptare , ku theksohet edhe prostitucioni , lidhja martesore dhe ndryshimi i kombesise .nuk e ka fajin Ina , po e ka fajin gjithe shoqeria shqiptare .

  4. #24
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    oni te uroj te jesh i lumtur bashke me partneren tende ne cdo hap te jetes
    mua me shkaterruan me mentalitetin e poshter vetem se doja nje te huaj me shihnin farefisi si kriminel une musliman ajo katolike derisa me detyruan te ndahem sepse si linin as prinderit te qete
    eh mentaliteti
    Pasi qe rrefen per kete rast, na rrefe mbi teresine e tij. Mbi argumentet qe te thuheshin nga farefisi. Per vete mund t'i numeroj nje rimorkio argumente per te keqiat qe vijne nga nje martese me joshqiptar. Ndoshta edhe tek farefisi yt do te kete pasur aty ketu ndonje argument, te cilit i bindem une, i binden tjeret, te gjithe ose shumica.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga chino : 19-03-2011 mė 17:05

  5. #25
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Ky mentalitet "i ndyre" nuk eshte dukuri vetem e shqiptareve, por shumica e popujve kane paragjykime raciste. Te pakten ne deri me tani nuk kemi kryer ndonjehere krime ne emer te racizmit, apo eksploatuar dikend vetem pse ka ngjyre tjeter.

    Une gjithsesi nuk jam per perzierje te shqiptareve me raca tjera, jo qe jam raciste, por nuk eshte e natyrshme.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rina_87 : 19-03-2011 mė 16:59

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Me fal .... Nuk e dija se ka te zi ne forumin tone !
    Me dhimbje vella

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    607
    Citim Postuar mė parė nga dielli1 Lexo Postimin
    osmanija na dha mbrapshtine.Na dhane dhunshem islamin,dhe keshtu na shkaterruan,fatkeqesisht,porse siq duket perjetshem na ndalen oren.Na lane mbrapa botes me shekuj.islamin qe sollen osmanija ne Shqiperi,na sakatosi Atedheun.Per hire te tij na ndane ne copa e grima,duke na konsideruar e keqja e Europes,per pakez sa qe nuk na zhduken nga faqja e dheut...
    Kush ka sy per te pare,e vesh per degjuar,edhe sot e kesaj dite po na ndjeke si hije
    osmanija....Akademite e shkencave,si ne Shqiperi,ashtu edhe ne Kosove,bejne gjume,ndoshta edhe jane te paguar ndonjeri prej tyre,porse siqdo qoft,populli yne fale tyre ju eshte bashkangjitur ne gjume,e kur nje popull fle,e ardhmja e tij eshte e varfer.....
    osmania te paska faj tye more birekurve per deshtimet e tua, po fen kristiane kush na e dha me dhun romaket e bizantinet apo jo ket nuk e permendni ju katoliket kurr se nuk ju kunvenon natyrisht dhe mundoni me gjet fajin te islami se turqit na paskan faj neve pse nuk kemi qen te zot me ba shtetin ton qysh duhet e me qen te bashkuar

  8. #28
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
    Hapni tema, kerkoni bisede, e kur e shihni qe biseduesit nuk i kane difterite e juaja, ktheheni e shani. Vec me zor ndalon njeriu veten pa ju share robt e nderin e zotin e cdo gje qe keni.
    Ky po m'duket po do me na mishnu me krimin e Frankfurtit.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga N.Lajthia Lexo Postimin
    Ti je cop mishi
    shume i cuditshem je ti .

    pse i fyen anetaret e forumit ?

    pse nuk i ballafaqon bindjet dhe opinionet e tua ne menyre dinjitoze me te tjeret po vete dhe i fyen keshtu?

    cdo kush ka te drejten te shprehet ashtu sic do .

    une do ta mbroj deri ne fund te drejten qe te thuaj dikush ate qe mendon , por kjo sdo te thpte qe bie dakord me ate qe thote , dhe aq me teper nuk mundem ti fyej pikerisht se mendojne ndyshe nga mua .

    ti duhet te kesh nivel te ulet mentaliteti , per vete faktin se i fyen te tjeret .

    ketu eshte nje kuvend i respektuar dhe vleresohet dhe diskutohet cdo mendim i anetareve te forumit .
    nuk eshte per tu tallur , dhe kursesi nuk mund te fyesh asnje njeri.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
    shume i cuditshem je ti .

    pse i fyen anetaret e forumit ?

    pse nuk i ballafaqon bindjet dhe opinionet e tua ne menyre dinjitoze me te tjeret po vete dhe i fyen keshtu?

    cdo kush ka te drejten te shprehet ashtu sic do .

    une do ta mbroj deri ne fund te drejten qe te thuaj dikush ate qe mendon , por kjo sdo te thpte qe bie dakord me ate qe thote , dhe aq me teper nuk mundem ti fyej pikerisht se mendojne ndyshe nga mua .

    ti duhet te kesh nivel te ulet mentaliteti , per vete faktin se i fyen te tjeret .

    ketu eshte nje kuvend i respektuar dhe vleresohet dhe diskutohet cdo mendim i anetareve te forumit .
    nuk eshte per tu tallur , dhe kursesi nuk mund te fyesh asnje njeri.
    Ke fyejta te lutem?

  11. #31
    Pagan Warrior Maska e Hylltar
    Anėtarėsuar
    18-03-2011
    Vendndodhja
    Nė Fushat e Elyses
    Postime
    164
    Ore mė mjaftuan kėto tri faqe ta kuptoj se ėshtė serb ky. Lėreni se as shqipen s'e ka mėsu si duhet.
    PAGANĖT PO TRIUMFOJNĖ, IMAMĖT PO BIEN, BOTĖS SĖ SHPEJTI DO TI KTHEHET PAQA.

  12. #32
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar mė parė nga N.Lajthia Lexo Postimin
    Qe ta kuptoni juve,pa sorry.
    Kur nje femer justifikon nje Arab shqiptar ne Frankfurt(mbase nuk jeni ne dijeni)
    eshte cope mishi.Shqip.
    Vlerat humbasin.....me kalimin e kohes.
    ani justifikon?! lol Po ne fund te fundit ca te intereson ty une ke e justifikoj une apo jo! baju

    edhe kujdes me gjuhen a ?! Ti je ai anetari i dy rreshtave system_a a si e ke pasur me heret nickname

  13. #33
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga N.Lajthia Lexo Postimin
    Qe ta kuptoni juve,pa sorry.
    Kur nje femer justifikon nje Arab shqiptar ne Frankfurt(mbase nuk jeni ne dijeni)
    eshte cope mishi.Shqip.
    Vlerat humbasin.....me kalimin e kohes.
    Me sy ne balle deshiron te na genjesh?
    Ne asnje moment nuk mbrojti Rina krimin e Frankfurtit, por ishe ti ai qe ia vure ne goje kete gje!!
    Ja si rrodhi biseda:

    Citim Postuar mė parė nga Rina_87 Lexo Postimin
    Ky mentalitet "i ndyre" nuk eshte dukuri vetem e shqiptareve, por shumica e popujve kane paragjykime raciste. Te pakten ne deri me tani nuk kemi kryer ndonjehere krime ne emer te racizmit, apo eksploatuar dikend vetem pse ka ngjyre tjeter.

    Une gjithsesi nuk jam per perzierje te shqiptareve me raca tjera, jo qe jam raciste, por nuk eshte e natyrshme.
    Citim Postuar mė parė nga N.Lajthia Lexo Postimin
    Perse?
    Boah ne.
    Cfar idiotesh permban kjo toke...
    Pra vetem per shkak se shprehu mendimin e saj, e quajte "idiote". Mendimi i saj nuk pati lidhje me rastin e Frankfurtit. Sa per mencuri, moral, nder e qyteterim te mirefillte, si anetar i vjeter i ketij forumi te propozoj te maresh tere fisin te vish ketu ne ligjerata tek Rina.

  14. #34
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga N.Lajthia Lexo Postimin
    Ti tip retorik,se te mbaja per te zgjuar lexo shkrimet e kesaj.
    Ti thote ajo vete.
    Ti paps nuk di asgje,dhe lere menjane farefisin tim.
    Chino,shanci fundit.
    Squk.
    Shancin e fundit mbaje per vete.
    S'ta le farefisin menjane, sepse forumi shqiptar ka edhe rol edukator dhe humanitar ndaj njerezve si ti ; )
    Kur sillesh si sopata ne mal, ofendon e pergenjeshtron biseduesit, te shkulet veshi.

  15. #35
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Citim Postuar mė parė nga chino Lexo Postimin
    Shancin e fundit mbaje per vete.
    S'ta le farefisin menjane, sepse forumi shqiptar ka edhe rol edukator dhe humanitar.
    Kur sillesh si sopata ne mal, ofendon e pergenjeshtron biseduesit, te shkulet veshi.
    Chino lere bre se s'eshte me rendesi cka thote..jo gjithkush meriton vemendje.

  16. #36
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Mentaliteti i ndyre Shqiptar?

    Na marsh te keqen, c'eshte kjo shprehje. Po na vret syte!
    Problem ke ti hapesi i temes qe flet ne kete menyre jo Shqiptaret. Normal qe fillimisht do duam veten tone me shume.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
    Mentaliteti i ndyre Shqiptar?

    Na marsh te keqen, c'eshte kjo shprehje. Po na vret syte!
    Problem ke ti hapesi i temes qe flet ne kete menyre jo Shqiptaret. Normal qe fillimisht do duam veten tone me shume.
    Hapesi temes ka vene vulen.

  18. #38
    TR1920A Maska e Oni_11111
    Anėtarėsuar
    12-11-2006
    Vendndodhja
    Toscana
    Postime
    143
    Nuk e hapa temen per tu plas sherri ktu. dhe as per tu ofendu me njoni tjetrin......

    I kerkoj Webmasterit te modifikoje titullin dhe ta lere vetem "Mentaliteti Shqiptar"

    Nuk kam dash me ofendu asnji, isha thjesht i indinjuar pasi lexova komentet e bashkeatdhetarve te mi. Po mundohemi dita dites t'i tregojme botes se jemi njerez te civilizuar edhe ket mund t'ju a shpjegojne me mire emigrantet por kur lexoj kto komente rracistash osht per te ardh me te vertet keq. Ku do shkojme ne me urrejte???? ktu osht ceshtja. Ju vazhdoni me ket lufte rracash se kush eshte rraca me e mire, une po ju lej vetem nje citim:


    “Alla fine della guerra tra i vinti faceva la fame la povera gente, tra i vincitori faceva la fame la povera gente ugualmente”
    (B. Brecht)
    L'AMORE, L'UNICA COSA PER CUI VALE LA PENA SOFFRIRE !!!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    [QUOTE=Oni_11111;3046462]Nuk e hapa temen per tu plas sherri ktu. dhe as per tu ofendu me njoni tjetrin......

    I kerkoj Webmasterit te modifikoje titullin dhe ta lere vetem "Mentaliteti Shqiptar"

    Nuk kam dash me ofendu asnji, isha thjesht i indinjuar pasi lexova komentet e bashkeatdhetarve te mi. Po mundohemi dita dites t'i tregojme botes se jemi njerez te civilizuar edhe ket mund t'ju a shpjegojne me mire emigrantet por kur lexoj kto komente rracistash osht per te ardh me te vertet keq. Ku do shkojme ne me urrejte???? ktu osht ceshtja. Ju vazhdoni me ket lufte rracash se kush eshte rraca me e mire, une po ju lej vetem nje citim:


    “Alla fine della guerra tra i vinti faceva la fame la povera gente, tra i vincitori faceva la fame la povera gente ugualmente”
    (B. Brecht)[/QUOT
    B.Brecht.trusti lulelakres
    ne mungese te shqipes:

  20. #40
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga Oni_11111 Lexo Postimin
    Nuk e hapa temen per tu plas sherri ktu. dhe as per tu ofendu me njoni tjetrin......

    I kerkoj Webmasterit te modifikoje titullin dhe ta lere vetem "Mentaliteti Shqiptar"

    Nuk kam dash me ofendu asnji, isha thjesht i indinjuar pasi lexova komentet e bashkeatdhetarve te mi. Po mundohemi dita dites t'i tregojme botes se jemi njerez te civilizuar edhe ket mund t'ju a shpjegojne me mire emigrantet por kur lexoj kto komente rracistash osht per te ardh me te vertet keq. Ku do shkojme ne me urrejte???? ktu osht ceshtja. Ju vazhdoni me ket lufte rracash se kush eshte rraca me e mire, une po ju lej vetem nje citim:


    “Alla fine della guerra tra i vinti faceva la fame la povera gente, tra i vincitori faceva la fame la povera gente ugualmente”
    (B. Brecht)
    Mire de, ti i the tuat, tjeret te tyret, dhe keshtu shkon kjo gje. Kryesorja eshte ta kesh te qarte se me ke bashkohet njeriu dhe me ke jo, ka te drejte te vendos secili per vete. Si ti ashtu edhe ata qe s'mendojne si ti. Si ti qe je i hapur, ashtu jane tjeret jo te hapur (ne kuptim tendin). Per gjykime, nencmime nuk ka vend. Sa here qe s'e kupton kete gje, do te te mesohet. Vlen edhe per tema te ardhshme. Ate dite qe shqiptaret te marrezohen qe nuk kane dashhuri per shthurjet qe ndodhin ane e kend botes, sic ke deshire ti, nuk do te perjetosh para se te kene vdekur shumica e forumisteve aktuale.

Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •