Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim
  Ekskluzive: Fotografi t rralla t Kadri Veselit me arm n luft (Foto)


  Rrugtimi i Kadri Veselit, ish-kreut t Shrbimit Intelegjent t Kosovs (SHIK), kishte filluar shum vite me par, pr t vazhduar kshtu deri n ardhjen e tij n krye t Kuvendit t Kosovs, e m pas edhe n krye t partis m t madhe n vend, Partis Demokratike t Kosovs, njofton Gazeta NewBorn.

  Gazeta NewBorn, ka siguruar disa fotografi ekskluzive t Kadri Veselit, t realizuara n luft.

  I veshur n t zeza me nj kapele n kok dhe me nj arm n dor shihet Veselit derisa qndron n frontin ushtarak dhe duke lvizur drejt nj rrug pr t luftuar

  Kto jan fotografi t para t Veselit, t publikuara dri m tani.
 2. Anetart m posht kan falenderuar Llapi pr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 3. #22
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,588
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim

  SHIK, organizat kriminale e formuar nga PDK e Hashim Thait
  Kur rust ''liruan ekin nga gjermant, hyn n shtpit e ekve u morn gjithka q kishin dhe u dhunuan grat me sloganin: ''un t lirova un t ...''. Kshtu sht edhe puna e ''lirimit'' t Kosovs nga Hashim Thai dhe Kadri Veseli me bandat e tyre. SHIK-u sht nj organizat kriminale e formuar dhe e kontrolluar nga marksist-leninistt e PDK-s me n krye Hashim Thain, stalinistin Kadri Veselin, titistin Xhavit Halitin -Zeka, leninistin Azem Syla -Daja. SHIK-u n Kosov ka qen dhe sht organizat ilegale. SHIK-u ka qen dhe sht organizat kriminale (me elemente t terrorizmit). SHIK-u kontrollohet nga njerz q jan n pushtet. Gjith veprimtaria e tij q nga fillimi e deri tash sht n thelb veprimtari kriminale (vrasje, rrmbime, shantazhe, uzurpim i pasuris, kontraband me arm e me qenie njerzore, reketime dhe nj mori aktivitete tjera kriminale).

  Dihet botrisht se pas lufts dhe instalimit t diktaturs s pashpallur n Kosov nga SHIK-u, populli filloi ta humbas simpatin pr lufttart e liris. Kta njerz vendosn lista npr Prishtin pr gjoja 6000 ''spiun'' q do ti vrisnin n emr t lufts kundr ''spiunve'' t Serbis. Ata likuidonin ish-puntort e UDB-s sepse dinin shum pr t kaluarn (lexo t zezat) e ktyre patriotve, pra q t mos u dilnin n shesh. E ku ka ndodhur q populli gati-gati t urrej ''liruesit'' e vet, vese n eki dhe Kosov? Edhe gjat lufts shum komandant u vran pas shpine dhe shum t tjer sot prballen me varfri ekstreme. Pastaj kta ''lirimtart'' q ''liruan'' Kosovn nga Hotel Tirana (15 katshi) n Tiran, privatizuan dhe vodhn gjith Kosovn. Them hapur se npr t gjitha bordet e t gjitha ndrmarrjeve t mdha shtetrore jan kryekput njerz t SHIK-ut ilegal.
  Kjo organizat antiligjore ka br krime t rnda ekonomike, politike, ka br vrasje e likuidime kundr t gjith atyre q ngren zrin kundr tyre .
  Raportet ndrkombtare pr korrupsionin (pra hajni) krimin e organizuar, mungesn e liris s shprehjes, pr varfrin ekstreme etj, flasin mjaft pr t zezat e ktyre ''lirimtarve'' t Kosovs. Sipas Komitetit Kombtar pr Politikn e Jashtme Amerikane: N Kosove, Krimi i organizuar prfshin strukturat e fuqishme dhe partit politike. SHIK-u si struktur e inteligjencs (e nntoks), merr diku mbi 200 milion dollar prmes ryshfeteve, grabitjeve dhe shrbimeve t sigurimit.
  PDK sht Alfa dhe omega e krimit politik!
  Shrbimi Informativ i Kosovs i drejtuar nga Kadri Veseli dhe PDK-ja, sht alfa dhe omega e krimit politik, ekonomik n Kosovn e paslufts. SHIK-u mund t jet krijuar pr t'i likuiduar shrbtort q i kan shrbyer okupatorit, mirpo ne jemi dshmitar dhe i shohim do dit, q pikrisht emra t lart t shrbtorve t armikut shtisin npr rrugt e Kosovs, pa asnj frik. Madje, nj pjes e madhe e tyre jan t shprblyer me poste npr institucionet vendore. Kurse ata q njmend luftuan, u harruan, u nprkmbn, u burgosn dhe u njollosn. Shrbimi Informativ i Kosovs i drejtuar nga Kadri Veseli dhe PDK-ja, sht alfa dhe omega e krimit politik, ekonomik n Kosovn e paslufts. Flasin, dshmit( sipas dshmive t ish pjestarit t SHIK-ut, Nazim Bllaca), faktet, datat, se kush sht SHIK-u dhe far ka br n Kosovn e paslufts, kush sht vrar dhe nga kush sht vrar (nj pjes e tyre nga Gjykata e EULEX-it n Kosov u dnuan para ca kohsh pr vrasje, tentim vrasje, etj, e ndr ta edhe epror t lart t SHIK-ut, si Shpresim Uka, Fahredin Gashi etj).
  Dihen edhe urdhrdhnsit, dihen edhe ata, q kan marr pjes n t gjitha vrasjet, prej vrasjes s par politike n Kosov e deri t fundit, andaj duhet ta ken t qart politikant e Kosovs q mbshtesin SHIK-un se faktet flasin ndryshe, nga akuzat dhe fabrikimet q nuk kan forc as pesh dhe jan t drejtuara ose t dorzuara organeve jo prkatse, kjo edhe dshmon se sht e tra loj e SHIK-ut t Kadri Veselit dhe Azem Syls q jan t mbshtetur nga politikant e ekstremit t majt, me qllim t fshehjes s gjurmve t krimit t tyre, q tash e 13 vite kan vn Kosovn n nj vend t pasigurt me gjith pranin e NATOS-KFOR-it prsri vriteshin (vriten) njerzit mu n pik t dits nga "persona t panjohur".

  /Agjensia e Lajmeve Sot News/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 10-03-2017 m 15:25

 4. #23
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim

  Kadri Veseli ne sherbim te kontos se vet bankare...vazhdoni glorifikoni ata qe ju rrjepi e ju perdhunojne perdite

 5. #24
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim
  Kadri Veseli: Vexhi, prgatitu se nesr hyjm bashk n Kosov


  27.03.2017 | 12:41

  Kadri Veseli, bashkdyzim i ideales dhe reales
  Kosovs vrtet i jan grumbulluar nj varg problemesh t cilat po tentojn tia marrin t ardhmen. Konsideroj q n sken fuqishm duhet t paraqitet lideri, ai djaloshi q njoha n vitet e vshtira, me vizionin e guximin si virtytin mbi t tjert pr t ndrmarr veprimet e duhura n kohn e duhur. Vexhi Halili


  Bahri Bivolaku


  Ish-ushtari i UK-s, kuksiani Vexhi Halili, tregon se si n vitin 1991 pr her t par kalon kufirin shqiptaroshqiptar, ku nga fshati Morin n Kuks, kalon pr ti vizituar dajat e babs, n Vermic t Prizrenit. Ishim afr dyqind metra n largsi ajrore dhe si i ri e kisha t pakuptimt ndalesn mes shqiptarve. Ai n at rast kapet nga policia kufitare serbe ku drgohet n Prizren n paraburgim pr tre dit, ku merret n pyetje nga inspektort policor t asaj kohe. Kalova jo shum keq n kto ndalesa n Prizren, por sht e veant se personi q ather m intervistoi, pata rastin q n vitin 1999, ta intervistoj un at. Ai tregon pr peripecit q kishte me organet e rendit pas ktij rasti, e veanrisht nga drejtuesi i rrethit t komisariatit policor t Kuksit Bajram Bashkurti, i cili e prangos duke e pyetur me cinizm: Ku ke qen mbrm? N Shqipri! ia ktheva un. Ai pastaj m tha se Prizreni sht i Serbis. M lidhn e m paraburgosn pr dit t tra, por si duket era e ndryshimeve po vinte dhe me hetuesin (Paulini) kalova m leht edhe pse ai m thoshte se kjo vepr e imja konsiderohej si tradhti ndaj atdheut, e cila dnohej m se paku 15 vite. Meq hetuesi ishte moshatar i imi, jam i pari i akuzuar pr at vepr, jo i prangosur. Ai kujton ngjarjen e asaj kohe duke krkuar gjykim publik, por pa u thyer dhe pas disa ditsh lirohet, pasiq presidenti i vendit Ramiz Alia, kishte dekretuar nj ligj ku hiqej vepra penale e tradhtis, nse kishte t bnte me kalimin ilegal t kufirit. Ai thot se kt ngjarje t tij e ka biseduar me veprimtarin e asaj kohe, Kadri Veselin, n Tiran, e i cili e kishte kshilluar pr veprime t matura, duke i thn se koha ka fshehur apo mbuluar nj ndrprerje t vn padrejtsisht n identitetin ton natyror. Vexhi tregon se Veseli m shokt e veprimtarive atdhetare, n kalimet e shpeshta t atij kufiri, ndalej n shtpin e tij pr t pushuar, pastaj tek familja Hoxha e familja Jaku. Tek n vitet 1994 1995 m ka treguar konkretisht pr lvizjen q po krijohet n brendi t Kosovs. N vitin 1996 m qartsoi do gj, duke m thn se jemi organizat pr lirimin e Kosovs dhe atje shum shpejt do t hyjm n luft, bashk me ty. thot Vexhi. Ai edhe sot entuziazmohet kur kujton gjith ato lvizje t Veselit e bashklufttarve, atyre bjeshkve. Kishim shum vullnet, guxim, por edhe besim t madh se po punojm pr lirin e vendit dhe vrtet ne zyrtart e shtetit shqiptar, skishim si mos tu ndihmonim, pasi qart e kuptova se liria sht mirazhi nga ku gjendet shkaku i lvizjes s tyre.

  Vexhi, prgatitu se nesr hyjm bashk n Kosov


  M 6 tetor t vitit 1998, me Kadriun si zakonisht u takuam n Kuks, n shtpin time, para se ai ta kalonte kufirin dhe m thot: Vexhi, prgatitu, sepse shpejt, bashk m shum shok do t hyjm n Kosov! M von, pikrisht me datn 5 nntor, prap u takuam n banesn time, por tash krkesa ishte shum konkrete. Nesr po nisemi! Veseli at dit kishte planifikuar t bisedoj edhe me dy oficer t tjer t ans son, por njri nuk iu prgjigj ftess. Un fillova t prgatis terrenin dhe thirra n telefon kolegun e puns Besnik Bashn, duke e ftuar pr nj bised tregon Vexhi. Ai thot ta ket njoftuar kolegun pr vendimin e tij pr t hyr n luft n Kosov. Ka qen personi i vetm q ka ditur pr kt gj dhe i thash se nse vritem, i tregon familjes dhe miqve. Vexhi asokohe kishte bashkshorten dhe dy fmijt, 3 dhe 5 vjear, t cilve m an t nj letre u kishte thn se po shkonte n Durrs pr nj trajnim. Ish-inspektori i Shrbimit Informativ Kombtar, n vitet 1992 1998, Vexhi Halili, tregon se qllimi i hyrjes s tij n Kosov ishte q pran shtabit t prgjithshm t UK-s t ngrihet kriptoanaliza. Ai duke vazhduar s rrfyeri tregon pr nisjen e grupit pr t hyr n Kosov. Te baza e Cahanit u veshm me rroba ushtarake, ku na kan prcjell me lot n sy Azem Syla e Xheladin Gashi.

  Vexhi Halili sot sht profesor universiteti dhe sht person jo i angazhuar n jetn ushtarake, t siguris apo politiks. Ai pr rrfimet e tija thot se i bn me nj arsye fare t thjesht: Mendoj se kontributi i madh i Veselit pr lirin e vendit, nuk bn t mbetet i heshtur apo i paditur nga t tjert. Ai ka edhe nj porosi pr politikn n Kosov: Kosovs vrtet i jan grumbulluar nj varg problemesh t cilat po tentojn tia marrin t ardhmen. Konsideroj q n sken fuqishm duhet t paraqitet lideri, ai djaloshi q njoha n vitet e vshtira, me vizionin e guximin si virtytin mbi t tjert pr t ndrmarr veprimet e duhura n kohn e duhur.


 6. #25
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim

  Po cfare interesi per vendin. Ju lejuat indoktrinimin me masiv te shqiptareve qe prej kohes se komunizmit. Ky indoktrinim fetar u be ne kohen kur PDK kishte pushtetin. Tani duhet te u frikesohemi vellezerve tane te nje gjaku e nje kombi se mund te na vrasin ne te njejten menyre si dikur iu frikesoheshim serbeve.


  Edhe lopet me i pyet e dijne se ju punoni per gjepat tuaj, kjo pune sipas jush eshte 'patriotizem' dhe 'mbrojtje e vlerave te luftes lirimtare'.
  Destroyer of falsehood :)

 7. #26
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim

  Ja qysh punoni ju per vendin

  http://www.botasot.info/kosova/68552...rakip-avdylin/

  Rakip Avdylit, t dyshuarit pr shtytje n kryerjen e veprave terroriste i sht caktuar paraburgimi prej nj muaji.
  Gjykata Themelore n Pej ia caktoi Rakip Avdylit, t dyshuarit pr shtytje n kryerjen e veprave terroriste, 30 dit paraburgim.
  Lajmin pr caktimin e paraburgimit e konfirmoi pr KALLXO.com, gjyqtari i rastit, Sami Sharraxhiu.
  “I sht caktuar paraburgimi n kohzgjatje deri nj muaj,” tha Sharraxhiu.
  Rakip Abdyli u arrestua sot n mengjes n qytetin e Pejs nga Policia e Kosovs nn dyshimin se po bnte thirrje n rrjetet sociale pr sulm ndaj Qeveris s Kosovs dhe ambasadave t huaja.
  Destroyer of falsehood :)

 8. #27
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime n 207 postime

  Pr: Kadri Veseli: N shrbim t vendit tim

  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ja qysh punoni ju per vendin

  http://www.botasot.info/kosova/68552...rakip-avdylin/

  Rakip Avdylit, t dyshuarit pr shtytje n kryerjen e veprave terroriste i sht caktuar paraburgimi prej nj muaji.
  Gjykata Themelore n Pej ia caktoi Rakip Avdylit, t dyshuarit pr shtytje n kryerjen e veprave terroriste, 30 dit paraburgim.
  Lajmin pr caktimin e paraburgimit e konfirmoi pr KALLXO.com, gjyqtari i rastit, Sami Sharraxhiu.
  “I sht caktuar paraburgimi n kohzgjatje deri nj muaj,” tha Sharraxhiu.
  Rakip Abdyli u arrestua sot n mengjes n qytetin e Pejs nga Policia e Kosovs nn dyshimin se po bnte thirrje n rrjetet sociale pr sulm ndaj Qeveris s Kosovs dhe ambasadave t huaja.
  a fort te paska ardh merzi qe e kan burgos nji terrorist e se kan lan te vraj naj shqiptar a ku e ke hallin ti dai

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •