Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi, Kosove, Cameri
    Postime
    210

    Post Interneti nga ABCOM - Sherbimi, cilesia, etj..

    Ne Shqiperi vitet e fundit ka pasur nje perhapje te shpejte te aksesit ne internet. Aksesi ne Internet kryhet me ane te disa teknologjive te transmetimit si p.sh. me ane te rrjetit kabllor telefonik analog, rrjetit kabllor koaksial, rrjetit celular, etj..
    Nje prej firmave me te medha qe eshte marre me aksesin ne internet eshte ABCOM-i.
    ABCOM-i ka perhapur rrjetin kabllor koaksial. Per vec televizionit ky rrjet perdoret edhe per te aksesuar internetin.
    Ju ftoj qe ne kete teme te shkuani rrjeth cdo gjeje te internetit te ABCOM-it.
    • lidhja e kontrates,
    • pagesa
    • sherbimi
    • instalimi etj.

  2. #2
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Unė s'kam Abcom, po edhe mund ta marr, nqs bindem se ia vlen. Psh:

    - Sa paguani nė muaj? (Lek apo Euro?)

    - Ē'shpejtėsi keni? (Jo sa e keni nė kontratė, po sa ju vjen realisht nė shpi? Psh kur shkarkoni njė film me torrent, Rapidshare, Hotfile, Fileserve etj...sa jo shkon shpejtėsia e shkarkimit?)
    Life's too short to remove USB safely.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi, Kosove, Cameri
    Postime
    210
    Ne faqen http://www.abcom.al/hartat mund te shihni nese ne qytetin tuaj, ne lagjen, rrugen ku jetoni mund te merrni sherbimin nga ABCom.

  4. #4
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anėtarėsuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    ABCom ėshtė mė i miri pėr mendimin tim po vetėm se ka tarifa tė larta, deri para 2 3 vjetėsh qė e kisha un tani mund tė ken ndryshuar.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi, Kosove, Cameri
    Postime
    210

    Post investimet e Abcom-it

    Citim Postuar mė parė nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
    ABCom ėshtė mė i miri pėr mendimin tim po vetėm se ka tarifa tė larta, deri para 2 3 vjetėsh qė e kisha un tani mund tė ken ndryshuar.
    Nese lexon shkrime te ndyshme ne faqet web, si dhe historikun e Abcom ne faqen zyrtare http://www.abcom.al/index.php?action=readmore&cid=1&id=10&gjuha=0, sheh se kjo firme eshte e vjeter.

    Sa i perket sherbimit te internetit Abcom-i i jep sherbim te vecante shume bizneseve te medha. Per sherbimin internet per familiaret, prej dy vitesh ka bere investime per te ndertuar rrjet me kabell koaksial(dhe fiber optike sigurisht). Kjo mund te vihet re neper disa qytete kryesore. Nese sheh shtyllat e rrjetit elektrik, tek ato eshte shtuar nje rrjet paralel me kabllo koaksial. Gjithashtu edhe ne zonat me pallate, eshte bere rrethimi i tyre me kabell.
    Ky rrjet lehteson shume lidhjen e shume abonenteve. Nese afet shtepise tuaj, shihni ne ndonje shtylle kaseta te vogla te bardha, ose nyje lidhese te kabllove, dtth se menjehere mund te lidheni me Abcom-in. Njesoj edhe per pallatet. Nese mbi katin e pare ti pallateve ka kabllo te shtruar, menjehere mund te lidheni. Bile, per pallatet, mund te lidhjen te gjitha familjet pa perjashtim, pa pyetur e a ka linja apo jo, sic ndodh me firmat e tjera qe kane rrjet me linja bakri me cifte te perdredhur, e qe sjellin per cdo pallat sasi te kufizuar kapaciteti, psh 10 linja, e familje ka me shume. Ky problem i fundit, nuk ndodh me rrjetit qe pa abcom-i.

  6. #6
    eltj0n
    Anėtarėsuar
    11-06-2011
    Vendndodhja
    shkoder
    Postime
    26
    Ky eshte nje Test Interneti sapo e bera ! Kohet e fundit duket se ka nje prb dhe spo i japin zgjidhje me perpara Interneti i tyre ka qene shum i mir ne cdo ore te dites ! Po ashtu Lojra online dhe Shpejtesite ishin te garantuara sipas kontrates qe merrje ! Me perpara kam qene me kontraten 1 Mbps/250 Kbps! Tani kam kaluar ne 2 mbps dhe paguaj 25 mije lek te vjetra ! Abcomi ndryshon nga disa ISP tjera pasi shperndan Internet Kabllor(Koaksial) ndryshe nga ADSL qe perdorin ALBtelecom,Abissnet,Primo Comunication etj ! Supportin e kan tmir po kuptohet kur eshte defekt i pergjithshem dhe ankohen shume prs i bejn bisht punes icik ! Cilesia eshte Konstante(gjithmone po fls si ka qene perpara defektit qe e kan pohuar edhe ato) ! Po ashtu jan ISP e vetme ne Shqiperi me duket qe ofron per Familjet 16 mbps !




    Kjo eshte kur abcomi funksionon normalisht !


  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi, Kosove, Cameri
    Postime
    210

    Interneti 16 Mbps

    A ka kjo lidhje IP Publike apo jo?


    Citim Postuar mė parė nga concept-new Lexo Postimin
    Ky eshte nje Test Interneti sapo e bera ! Kohet e fundit duket se ka nje prb dhe spo i japin zgjidhje me perpara Interneti i tyre ka qene shum i mir ne cdo ore te dites ! Po ashtu Lojra online dhe Shpejtesite ishin te garantuara sipas kontrates qe merrje ! Me perpara kam qene me kontraten 1 Mbps/250 Kbps! Tani kam kaluar ne 2 mbps dhe paguaj 25 mije lek te vjetra ! Abcomi ndryshon nga disa ISP tjera pasi shperndan Internet Kabllor(Koaksial) ndryshe nga ADSL qe perdorin ALBtelecom,Abissnet,Primo Comunication etj ! Supportin e kan tmir po kuptohet kur eshte defekt i pergjithshem dhe ankohen shume prs i bejn bisht punes icik ! Cilesia eshte Konstante(gjithmone po fls si ka qene perpara defektit qe e kan pohuar edhe ato) ! Po ashtu jan ISP e vetme ne Shqiperi me duket qe ofron per Familjet 16 mbps !




    Kjo eshte kur abcomi funksionon normalisht !


  8. #8
    eltj0n
    Anėtarėsuar
    11-06-2011
    Vendndodhja
    shkoder
    Postime
    26
    3 IP Publike Statike me aq sa kam pare une !

  9. #9
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Ka ndonje isp ne shqiperi qe ofron ISDN's ose OS2 ose OS3?
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  10. #10
    Abcom eshte 1sh ne te gjitha. Jam me abcom dhe gjeja qe me ben me shume pershtypje eshte sherbimi i klienteles. Eshte perfekt, madje dhe me te mire sec e kam pas jashte shqiperie.
    Linja shume e mire, (dhe une bej dhe downlodime videosh) cmimet e arsyeshme, servisi i klienteles perekt....sdo doja asgje me teper. Kam 2 vjet qe jam me AbCom
    If your heart is in your dream, no request is too extreme

  11. #11
    Citim Postuar mė parė nga concept-new Lexo Postimin
    Ky eshte nje Test Interneti sapo e bera ! Kohet e fundit duket se ka nje prb dhe spo i japin zgjidhje me perpara Interneti i tyre ka qene shum i mir ne cdo ore te dites ! Po ashtu Lojra online dhe Shpejtesite ishin te garantuara sipas kontrates qe merrje ! Me perpara kam qene me kontraten 1 Mbps/250 Kbps! Tani kam kaluar ne 2 mbps dhe paguaj 25 mije lek te vjetra ! Abcomi ndryshon nga disa ISP tjera pasi shperndan Internet Kabllor(Koaksial) ndryshe nga ADSL qe perdorin ALBtelecom,Abissnet,Primo Comunication etj ! Supportin e kan tmir po kuptohet kur eshte defekt i pergjithshem dhe ankohen shume prs i bejn bisht punes icik ! Cilesia eshte Konstante(gjithmone po fls si ka qene perpara defektit qe e kan pohuar edhe ato) ! Po ashtu jan ISP e vetme ne Shqiperi me duket qe ofron per Familjet 16 mbps !




    Kjo eshte kur abcomi funksionon normalisht !

    Ishte problemi gjate kohes qe ra zjarr ne Tarabosh, ku kalojne dhe antenat e tyre. Ishte i vetmi problem qe kane pasur brenda ketyre 2 viteve dhe ishte per shkak te zjarrit. Tani cdo gje eshte perfekt perseri.
    If your heart is in your dream, no request is too extreme

  12. #12
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar mė parė nga benitaa Lexo Postimin
    Abcom eshte 1sh ne te gjitha. Jam me abcom dhe gjeja qe me ben me shume pershtypje eshte sherbimi i klienteles. Eshte perfekt, madje dhe me te mire sec e kam pas jashte shqiperie.
    Linja shume e mire, (dhe une bej dhe downlodime videosh) cmimet e arsyeshme, servisi i klienteles perekt....sdo doja asgje me teper. Kam 2 vjet qe jam me AbCom
    Kur thoni cmime te arsyeshme i referoheni tregut shqiptar besoj apo jo?
    15 euro per 1 mb eshte nje shifer shume e larte.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-10-2015
    Postime
    2

    Pėr: Interneti nga ABCOM - Sherbimi, cilesia, etj..

    Pershendetje,

    shof qe ka shume komente pozitive ( te vitit 2011) ,por dua te them un si klient i 2015 jam tejmase i zhgenjyer me ABCOM, Sherbimi i klientit 0, Kostot 0, Cliesia e aparateve 0.
    Brenda nje harku mujor prej 8 muajsh kam ndrruar 6 modem Telenet te ABCOM qe sipas kompanise dhe kontrates jam i detyruar ti blej prej tyre. 6 modem me problemin e vetem, porta te djegura qe nje zot e di si. Shkoj ne zyrat e ABCOM te cilat sdine te japin nje pergjigje dhe nje sherbim normal, por shprehje tipike shqiptare " skam ca me bo lale, boj si t'dush" pervec ksaj ne kupon tatimor me shkruhet 1500 lek te reja (depozite garancie per modemin ) nderkohe qe me kerkohet te paguaje 3000 lek te reja (tarife riparimi per modemin) qe mund te them me gjithe bindjen nje modem Telenet nuk ka kosto riparimi 3000 lek te reja megjithate po e pranojme. Me e bukura eshte se me jepet nje modem i perdorur edhe jo nje i ri edhe me genjejne sy per sy qe eshte modem i ri me paturpesine me te madhe.
    JU REKOMANDOJ QE MOS TE ABONOHENI TE KJO PSEUDO KOMPANI QE MENYRE FITIMI KA SHITJEN E MODEMAVE DHE JO SHERBIMIN E INTERNETIT.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •