Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-12-2003
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  984
  Faleminderit
  115
  47 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Estonia eshte ne Evrope dhe patjeter qe duhet te kete shqiptare. Eshte thjesht 2000 km larg Shqiperise, me pak se Irlanda (2350km larg Shqiperise) apo Norvegjia (2500 km larg Shqiperise) ku ke shqiptare me shumice.
  Nuk eshte distanca ajo qe percakton emigrimin apo qendrimin ne nje shtet te huaj.

  Nuk mund te krahasosh Norvegjine me Estonine ne asnje aspekt social apo ekonomik.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Anėtarėsuar
  29-02-2012
  Postime
  499
  Faleminderit
  4
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga toni54 Lexo Postimin
  hahahaha veq ne hene se di a ka shqiptar....
  Shqiptaret ne Hene?
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #23
  i/e larguar Maska e sheneri
  Anėtarėsuar
  28-02-2012
  Postime
  186
  Faleminderit
  3
  14 falenderime nė 14 postime
  Qfar gjuhe flitet atje dhe me cilen gjuhe eshte e peraferte. A ka ndonje fjalore shqip-estonish dhe si behet shkollimi atje pa e njohur gjuhen.

 4. #24
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Edvin verte ne Estoni jeton? Cfare te ka ēuar aty ???
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #25
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga sheneri Lexo Postimin
  Qfar gjuhe flitet atje dhe me cilen gjuhe eshte e peraferte. A ka ndonje fjalore shqip-estonish dhe si behet shkollimi atje pa e njohur gjuhen.
  Ne Estoni flitet estonishtja, ashtu sic ne Shqiperi flitet shqipja. Estonishtja eshte e ngjashme me finlandishten. Fjalore estonisht-shqip nuk ka, por meqe kam mesuar estonishten dhe po e permiresoj, dua qe nje dite te botoj nje fjalor estonisht-shqip-estonisht.
  Shkollimi pa njohur gjuhen behet si ne te gjitha vendet e BE-se. Ke dege shkolle te larte apo masteri e doktorature qe jane vetem ne anglisht.

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Edvin verte ne Estoni jeton? Cfare te ka ēuar aty ???
  Me coi avioni

 7. #27
  i/e larguar Maska e sheneri
  Anėtarėsuar
  28-02-2012
  Postime
  186
  Faleminderit
  3
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Ne Estoni flitet estonishtja, ashtu sic ne Shqiperi flitet shqipja. Estonishtja eshte e ngjashme me finlandishten. Fjalore estonisht-shqip nuk ka, por meqe kam mesuar estonishten dhe po e permiresoj, dua qe nje dite te botoj nje fjalor estonisht-shqip-estonisht.
  Shkollimi pa njohur gjuhen behet si ne te gjitha vendet e BE-se. Ke dege shkolle te larte apo masteri e doktorature qe jane vetem ne anglisht.
  Ju falenderoj per kete informim dhe ju deshiroj qe te keni sukses me master gjithashtu per projektin tuaj te perkthimit.

 8. #28
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga sheneri Lexo Postimin
  Ju falenderoj per kete informim dhe ju deshiroj qe te keni sukses me master gjithashtu per projektin tuaj te perkthimit.
  Falemnderit per urimin por masterin kam vite qe e kam mbaruar. Ju mirepresim ne Estoni.

 9. #29
  i/e larguar Maska e sheneri
  Anėtarėsuar
  28-02-2012
  Postime
  186
  Faleminderit
  3
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Falemnderit per urimin por masterin kam vite qe e kam mbaruar. Ju mirepresim ne Estoni.
  Te jemi me shendet se rruga me bie per traget Talin-Helsinki per Skandinavi do te pime kafe se bashku pas vitit te ri sepse kjo eshte rruga me e shkurter.

 10. #30
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Me coi avioni
  uaaa sa misterrrrrrr
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #31
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  uaaa sa misterrrrrrr
  Estonia eshte nje vend me natyre shume te bukur, eshte vendi i vetem qe ben zgjedhjet ne menyre elektronike, dhe pothuajse cdo gje behet me ane te internetit, ka pak emigrante, prandaj pse jo?

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  lum si ju, plot me bjonde te larta
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 13. #33
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Ha ha, a po ngriheni more anej n'Estoni?

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-07-2014
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 6 postime

  Pėr: A ka shqipetare ne Estoni?

  Ne Estoni ka Shqiptare. Kur Luajti Kukesi - Flora Tallin ishte nje Kuksjan qe jetonte atje erdhi ne stadium per te mbeshtet Kukesin.
  Forza Juventus deri ne fund

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •