Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 123 prej 123
 1. #121
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  33
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sovrani Lexo Postimin
  Rufiu ska haber ka politika, ai me 97 beri gabimin me te madh dhe i shkaktoi nje plage te pa sherueshme GOSTIVARIT dhe gjith Shqiptarise, lejoi apo thene qarte dha shkas qe Shqiptari te e shkelet te vritet e te perdhoset Flamuri.
  97 ishte viti me i mbrapsht per Shqiptararet, Rufiu si debill ne politike mori vendim se bashku me ppdsh-ne e atehershme qe te vedosin Flamuj perpara Komunave, akoma pa mbaruar zdhedhjet Rufiu si megalloman qe eshte nxitoi i pari dhe e vendosi ai Flamurin perpara godines se Komunes, Alajdin Demiri akoma nuk kishte fituar sepse perseriteshin zgjedhjet por edhe disa Komuna te vogla njejt zhvilloheshin raundet e stergjatura.
  Rufiu pa konsultime me Parine e tij, pa konsultime me Kosoven e rroberuar rende ne ate kohe pa konsultime me Shqiperine, ai nxitoi te tregoje at egon e semure Shqiptare per te qene ai i pari, bajraktari, ne kohe pa kohe si amator ne politike reshqiti dhe mori ne qafe edhe veten e tij edhe popullin e shkrete.
  Plotesisht jam dakord se duhet sakrifica, plotesisht e kuptoj popullin tim liridashes qe sakrifikoi edhe jeten per Flamurin, une personalisht ate dite kam qendruar ne gjendje gadishmerie, por dy dite me vone e kuptova se jemi ne kohe dhe moment te gabuar, na dogji Brankoja, ate duan ata te gjejne shtegun e percarjes, dhe ta thellojn, ne shpesh behemi vegla nga mos dija, Rufiu ishte vegla. Do i kishim borxh Shqiptaria mbar po te .ishte i sinkronizuar me Shtetin Shqiptar me Kosoven, mos flasim per faktorin nderkombetar
  Prandaj i dashur Juventus populli e votoi aq sa e votoi 30mij vota.
  Te percare na duan dhe ashtu te jemi gjithmone mirpo keshillat merni e mos i refuzoni, edhe te verteten duhet ta pranoni sado e keqe te ju duket,
  Ktu nuk flasim per Aliun tema eshte RDK.
  Jaun bush syte nuk shifni, as 1 metre me larte.
  Nuk mudn te flisni per nje njeri qe enjeh tane Shqiptaria, nje njeri qe dogji veten per flamur, jo si dasa qe shfrytezuan te tjeret, mandej shfrytezuan gjakun edeshmoreve per te qene ne nje karike ku bie ne gjume dimeror.

  E verteta ehste se Rufi SOmani me shume e meriton te na udheheqe, ne krahasim me Alin.
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 2. #122
  i/e regjistruar Maska e Hotlani
  Anėtarėsuar
  22-11-2012
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 10 postime

  Pėr: Rilindja Demokratike Kombėtare - RDK

  Rufiu ėshtė edhe politikisht edhe diplomatikisht i pėrgatitur njė njeri qė ka lėnė gjurmė nė parlamentin e IRM dhe nė drejtimin e komunės sė Gostivarit .Ju lutem qė mos ti vlerėsoni njerzit vetėm nga kėndi partiak,se partitė shkojnė e vinė kurse populli mbetet.Kjo eshte si puna e rėrės uji kalon mbi rėrė rėra mbetet aty ku kaqenė kurse uji shkon.

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Rilindja Demokratike Kombėtare - RDK

  Une personalisht e adhuroj shume z. Rufi Osmanin dhe kam deshire te madhe qe te fiton ai me Rilindjen Demokratike Kombetare, pa interes personal. Per mua, konkurentet e Rufiut nuk jan aspak edhe afer tij dmth Rufiu eshte ne vendin e pare, kurse vendi i dyte eshte i zbrazet e mandej vazhdojn ne vendin e trete Ali Ahmetovski dhe Thaqi.

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •