Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 123
 1. #41
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Raim Lexo Postimin
  Si e mban fjalen Rufiu citoj ",,ua jap besėn se do tju prezentoj nė parlament gjatė katėr viteve tė ardhėshme''! Dhe ēfar ndodhi vetėm pas nji viti - nė vitin 1995 Rufija iku nga parlamenti.

  "1999 citoj,,unė Rufi Osmani pėrfundimisht kamė vendosur qė politikės ti jap fund,unė do ti kushtohem familjes,shėndetit dhe biznesit privat"! Ēfar ndodhi nė vitin 2008? Rufiu e haroi deklaratėn dhe betimin nė emėr tė familjes dhe Zotit dhe u kthye nė politik nė vitin 2009!

  Sa per ekonomist te fort qe thua nuk e kuptoj si eshte i forte ky doktori i shkences, cilin liber ka botuar, cilin projekt ka perfunduar, a harrova se shume punon per komunen e Gostivaret.

  Ky eshte nje manipulant, demagog dhe shizofren qe as psikologed nuk munden ta dijagnostikojne, sepse ky ne zemer ka vetem urrejtjen dhe revanshizmin.
  sss.
  Malli me afat te skaduar nuk mundet te reklamohet as te shitet.
  Aii edhe ti sa thelle hish, ali a. eshte betuar ne flamur qe do beje cmos per te permiresu gjendejn e shiptareve, amanetin e deshmoreve do coje ne vend, e leje qe se ka cu, nje pare se ka dhan per familjen e tyre, e paske met te meresh me ate qe R.Osmani ka thene terhiqem e sot eshte kthy, po ka pare se populli i tij ehste ne rezik dhe ka ardh te haje nana e kete do beje me mbeshtetjen e popullit, ju vazhdoni se do perfundoni si tradhetare.


  pssss.Ti ketu po shihesh qe ske haber ne lidhje me profin, ai ka te botuar liber, Ali Nuk ka, pastaj sot liber nuk ehste problem te botojsh se cdo kush me Copy past mund te behet autor i nje libri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Juventus : 30-03-2011 mė 17:06
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 2. #42
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  U lind mė nė Ēajlė komuna e Gostivarit. Nė Universitetin e Prishtinės, si student i dalluar, mbaron studimet nė fakultetin Ekonomik nė vitin 1983. Nė vitin 1998 i regjistron ndėrsa nė janar tė vitit 2002 i pėrfundon me sukses studimet pasuniversitare dhe merr titullin magjistėr i shkencave ekonomike. Nė janar tė vitit 2005 mbron me sukses tezėn e doktoraturės me temė “Bashkėpunimi i Shqipėrisė dhe Maqedonisė me Fondin monetar ndėrkombėtar dhe Bankėn botėrore, njė analizė krahasimore” dhe merr titullin doktor i shkencave ekonomike.

  Mė vitin 1994 zgjidhet deputet nė Kuvendin e Maqedonisė. Dy vite mė pas jep dorėheqje nga posti i deputetit pasi kandidohet dhe zgjidhet kryetar i Gostivarit, post tė cilin me ndėrprerje e ushtron deri nė prill tė vitit 1998. Pas plotė 6 muajsh rezistence institucionale dhe demokratike nė funksion tė legalizimit tė flamurit kombėtar shqiptarė, me rastin e ngjarjeve tragjike tė 9 korrikut tė vitit 1997 arrestohet dhe dėnohet me 14 vite burg, gjegjėsisht 7 vite burg nė instancėn e dytė gjyqėsore. Pas miratimit tė Ligjit pėr amnisti nė vitin 1999 lirohet nga burgu duke kaluar afėrsisht 2 vite nė burgjet e Maqedonisė.

  Qė nga themelimi i Universitetit tė Tetovės nė vitin 1994 ka qenė i kyēur nė strukturat e financimit dhe nė procesin mėsimdhėnies si ligjėrues deri nė vitin 2003. Aktualisht ėshtė duke punuar si profesor nė Universitetin e Evropės-Juglindore nė Tetovė dhe udhėheq biznes privat nė kuadėr tė kompanisė familjare “Ardian” me seli nė Gostivar. Ne zgjedhjet e 22 marsit 2009 u zgjodh per prefekt te komunes se Gostivarit.

  Ka tė publikuar me shumė punime profesionale, shkencore dhe publicistike nė revista lokale dhe rajonale nga lėmia e ekonomisė, politikės dhe arsimit. “Mendimi alternativ politik dhe ekonomik“ ėshtė libri i tij i parė. Ndėrsa, "Kontabiliteti menaxherial" ėshtė libėr universitar i prof.dr.Rufi Osmanit. Specializimi i ngushtė nė bazė tė pėrvojės profesionale lidhet me financė dhe kontabilitet ndėrsa nė tė hulumtimeve shkencore me financat ndėrkombėtare dhe tranzicionin ekonomik.

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2008
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Raim ,qe Rufiu ju kthy politikes eshte vetem fat per shqiptaret e Maqedonise,une besoj se ai do te tregoj veten e partine e vet ne te ardhmen,
  Shqiptareve te Maqedonise ju nevojitet nje politikan i kalibrit te tij ,tjeret deri tani jane treguar ose te paafte ose kane ppunu vetem per xhepat e tyne e te afermeve te vet..
  populli eshte perdite e me shume me Rufiun

 4. #44
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime
  Opinioni im per nje deklarate te Rufi Osmanit ,kohe me pare se te shpalli partine e re:


  "Vlerėsimet e mia flasin se paraqitja ime nė kėto zgjedhje do tė rrezikon mė sė shumti BDI-nė dhe Ali Ahmetin, dhe unė pretendoj qė kėtė parti ta fitoj nė kėto zgjedhje. Me subjektet tjera politike nuk kam pse merėm”, tha Rufi Osmani


  Kjo deklarate nuk thote gje te re ,eshte nje deshmi se shqiptaret e kane si pasion marrjen me vetveten. Deklarata e Rufiut duhet te jete ndryshe marrja pjese e partise se re te Rufiut ne keto zgjedhje do te sfidojne politiken antishqiptare te sllavomaqedonise dhe te shpalosi programin e zgjedhjes perfundimtare per ceshtjen shqiptare ne Maqedonine Perendimre- Iliride sic e quajm ne.
  Nese nuk ka program te tille ,ai eshte edhe nje garues pushteti qe nuk do te sjelle risi ne skenen politike per shqiptaret nen sllavomaqedoni.
  Kurse levizjet e njerezve qe permenden: shqiptaret ne ato troje nuk jane me miljona, shumica e anetarve jane te njejtit qe kane nderruar te gjitha partite politike te meparshme ne Maqedoni dhe dihet mirefilli rezultati i tyre ne partite e meparshme( per fat te keq)
  Shtimi i partive ne spektrin politik nder ne nuk zgjedh gje, vecsa na largon nga rruga e e zgjedhjes,nderkaq programi kombetar qe nuk do ti shohi shqiptaret me nen sllavomaqedoni eshte zgjedhja,dhe kete program nuk e ka shpalosur parti.
  Te konkurosh per karrike ne parlamentin e maqedonise eshte humbje kohe kombetare,jane provuar keto alternativa andaj edhe ato qe i perfaqsojne sot ata rryma u shendrruan ne syte e popullates shqiptare nga atdhetare ne antikombetare!!! Pse? une do thosha se pergjigja eshte shume e thjeshte:kur konkuron ne nje parlament dhe ne nje shtet jodemokratik,parlament qe je i parapercaktuar te jeshe pakice,dhe shumice eshte nje popullate plot komplekse- si kompleks kryesor luften per te sendertuar idenditetin e tyre te paqene!!! nje popullate me paranoje thuajse e keqja u vjen nga shqiptaret nderkaq eshte e kunderta.
  ...Shpresoj qe Rufiu te kete mbeledhur mend, ai ka qene ne skene, partia qe do te shpallet me eshte nje realitet .
  Une e njoh Rufiun, ai eshte njeri i mencur, ka kualifikim dhe karizme per personalitet politik,dhe ka kredibilitet kombetar POR? nuk jane ingridientet e vetem qe te lejne te jeshe i sukseshem ne ate hapesire te cmendur,sidomos kur ke edhe dobesi ne personalitet qe mund te reflektohen tek suksesi personal dhe i pergjithshem ( Rufiu ka potencial te jete njeri i madh,nuk duhet te behet i vogel me zor!me nje fjale Rufiu me gjithe intelektin dhe kualitetet e pergjithshme pozitive si njeri,si dhe pergatitjen superiore profesionale,atdhedashurine,ai nuk e ka tejkaluar vetveten- egon,ai e ka te zakonshmen shqiptare nje njeri i jashtzakonshem,se perndryshe ka pasur mundesine te jete shef i cdo partie shqiptare qe sot egziston ne Maqedoni..nuk ka dashur te jete numer 2 - disahere numri 2 vlen me shume se numri 1-shpeshhere ne fakt ) ne zberthim qe ta kuptoni me mire: nuk ka pse lufton Rufiu per te mposhtur partite shqiptare,ka cka te beje dhe ke te mposhti ,vetem nese e drejton energjine ku duhet do te perkrahet nga shqiptaret ,dhe nese leshon deklarata si me lart,eshte i destinuar te humbi ...e di qe si shqiptare jemi euforik dhe mund te kete nje energji pozitive ne fillim POR- mos te harroje se te gjithe krereve politik po ne u kemi kenduar dhe me ne fund i kemi fyer zi e me zi!!!
  Nuk qendron populizmi, nuk qendron premtimi , mbijeton vetem programi qe cdo shqiptar ne ato troje e sheh vetveten ,dhe mbijeton partia qe e permbledh dhe e realizon ate deshire dhe ate perkushtim te nje popullate te shprehur ne program.

  Nese del me nje alternative ndryshe do te kete sukses,dhe nese del si partite deri me sot per ti marre deputetet njeratjetres ...nuk kam koment! ne fakt kam: partite politike shqiptare qe jane sot ne ato troje kethehen nga atje ku aspiron te shkoje partia e Rufiut!

  Alternativa tjeter eshte programi tjeter ,jo si i partive egzistuese...pra planet deri ne zgjidhje perfundimtare :

  A-nen Maqedoni

  B- Konfederate me Maqedoni

  te kete edhe C- Te ndare nga sllavomaqedonia- Maqedonia perendimore,Maqedonia shqiptare,Ilirida pra
  Te gjitha me afat kohor jo shume te gjate pasi plani A eshte tejkaluar....

  Emri bombastik i partise si "Rilindja Demokratike Kombetare",eshte vetem nje parole populiste qe perdoret per te manipuluar dhe mobilizuar popullaten shqiptare si anetarsi ne partine e re dhe nuk ka asnje gje permbajtsore ne emrin e partise qe synon te mbroje shtetin sllavomaqedon.Ne fakt emri i partise eshte nje manipulim i pandershem me ngjenjat e nje popullate euforike dhe te vuajtur me dekada ,popullate kjo qe atdhedashurine dhe gjakimin per liri i ka te pasterta dhe shume reale,popull ky qe pret nje rruge shpetimi nga bijte e vet qe luftojne njeritjetrin per pushtet.
  Gramatika shqiptare per Rufi Osmanin nuk ka me shume se nje vete,dmth une..une...une Rufi Osmani,nuk e di se cu be puna me vetat tjera si "ti","ai" "ata" dhe sidomos c'u be me veten e perbashket shumesin tone"NE".
  Per mendimin tim spektrit te politikes shqiptare ne Maqedoni i shtohet edhe nje luftetar per pushtet.
  Koha do te tregoje ne do te jete Rufi Osmani nje kalores i ceshtjes kombetare apo nje kale ne karrocen e qeveritareve te sllavomaqedonise!


  me nderime,
  bili99
  _____
  P.S
  Jepni opinionet tuaja, "pro ","kundra "apo edhe opinionet neutrale o cfardo qofshin dhe mos ofendoni njeritjetrin per politikanet e nenqiellit shqiptar...falemnderit!_______
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bili99 : 31-03-2011 mė 18:58
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Modesti
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Postime
  350
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  Prof. Dr. Rufi Osmani - Kryetar i Rilindjes Demokratike Kombėtare
  Ēdo njeri do tė pėrgjigjet para Zotit

 6. #46
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga bili99 Lexo Postimin
  Opinioni im per nje deklarate te Rufi Osmanit ,kohe me pare se te shpalli partine e re:


  "Vlerėsimet e mia flasin se paraqitja ime nė kėto zgjedhje do tė rrezikon mė sė shumti BDI-nė dhe Ali Ahmetin, dhe unė pretendoj qė kėtė parti ta fitoj nė kėto zgjedhje. Me subjektet tjera politike nuk kam pse merėm”, tha Rufi Osmani


  Kjo deklarate nuk thote gje te re ,eshte nje deshmi se shqiptaret e kane si pasion marrjen me vetveten. Deklarata e Rufiut duhet te jete ndryshe marrja pjese e partise se re te Rufiut ne keto zgjedhje do te sfidojne politiken antishqiptare te sllavomaqedonise dhe te shpalosi programin e zgjedhjes perfundimtare per ceshtjen shqiptare ne Maqedonine Perendimre- Iliride sic e quajm ne.
  Nese nuk ka program te tille ,ai eshte edhe nje garues pushteti qe nuk do te sjelle risi ne skenen politike per shqiptaret nen sllavomaqedoni.
  Kurse levizjet e njerezve qe permenden: shqiptaret ne ato troje nuk jane me miljona, shumica e anetarve jane te njejtit qe kane nderruar te gjitha partite politike te meparshme ne Maqedoni dhe dihet mirefilli rezultati i tyre ne partite e meparshme( per fat te keq)
  Shtimi i partive ne spektrin politik nder ne nuk zgjedh gje, vecsa na largon nga rruga e e zgjedhjes,nderkaq programi kombetar qe nuk do ti shohi shqiptaret me nen sllavomaqedoni eshte zgjedhja,dhe kete program nuk e ka shpalosur parti.
  Te konkurosh per karrike ne parlamentin e maqedonise eshte humbje kohe kombetare,jane provuar keto alternativa andaj edhe ato qe i perfaqsojne sot ata rryma u shendrruan ne syte e popullates shqiptare nga atdhetare ne antikombetare!!! Pse? une do thosha se pergjigja eshte shume e thjeshte:kur konkuron ne nje parlament dhe ne nje shtet jodemokratik,parlament qe je i parapercaktuar te jeshe pakice,dhe shumice eshte nje popullate plot komplekse- si kompleks kryesor luften per te sendertuar idenditetin e tyre te paqene!!! nje popullate me paranoje thuajse e keqja u vjen nga shqiptaret nderkaq eshte e kunderta.
  ...Shpresoj qe Rufiu te kete mbeledhur mend, ai ka qene ne skene, partia qe do te shpallet me eshte nje realitet .
  Une e njoh Rufiun, ai eshte njeri i mencur, ka kualifikim dhe karizme per personalitet politik,dhe ka kredibilitet kombetar POR? nuk jane ingridientet e vetem qe te lejne te jeshe i sukseshem ne ate hapesire te cmendur,sidomos kur ke edhe dobesi ne personalitet qe mund te reflektohen tek suksesi personal dhe i pergjithshem ( Rufiu ka potencial te jete njeri i madh,nuk duhet te behet i vogel me zor!me nje fjale Rufiu me gjithe intelektin dhe kualitetet e pergjithshme pozitive si njeri,si dhe pergatitjen superiore profesionale,atdhedashurine,ai nuk e ka tejkaluar vetveten- egon,ai e ka te zakonshmen shqiptare nje njeri i jashtzakonshem,se perndryshe ka pasur mundesine te jete shef i cdo partie shqiptare qe sot egziston ne Maqedoni..nuk ka dashur te jete numer 2 - disahere numri 2 vlen me shume se numri 1-shpeshhere ne fakt ) ne zberthim qe ta kuptoni me mire: nuk ka pse lufton Rufiu per te mposhtur partite shqiptare,ka cka te beje dhe ke te mposhti ,vetem nese e drejton energjine ku duhet do te perkrahet nga shqiptaret ,dhe nese leshon deklarata si me lart,eshte i destinuar te humbi ...e di qe si shqiptare jemi euforik dhe mund te kete nje energji pozitive ne fillim POR- mos te harroje se te gjithe krereve politik po ne u kemi kenduar dhe me ne fund i kemi fyer zi e me zi!!!
  Nuk qendron populizmi, nuk qendron premtimi , mbijeton vetem programi qe cdo shqiptar ne ato troje e sheh vetveten ,dhe mbijeton partia qe e permbledh dhe e realizon ate deshire dhe ate perkushtim te nje popullate te shprehur ne program.

  Nese del me nje alternative ndryshe do te kete sukses,dhe nese del si partite deri me sot per ti marre deputetet njeratjetres ...nuk kam koment! ne fakt kam: partite politike shqiptare qe jane sot ne ato troje kethehen nga atje ku aspiron te shkoje partia e Rufiut!

  Alternativa tjeter eshte programi tjeter ,jo si i partive egzistuese...pra planet deri ne zgjidhje perfundimtare :

  A-nen Maqedoni

  B- Konfederate me Maqedoni

  te kete edhe C- Te ndare nga sllavomaqedonia- Maqedonia perendimore,Maqedonia shqiptare,Ilirida pra
  Te gjitha me afat kohor jo shume te gjate pasi plani A eshte tejkaluar....

  Emri bombastik i partise si "Rilindja Demokratike Kombetare",eshte vetem nje parole populiste qe perdoret per te manipuluar dhe mobilizuar popullaten shqiptare si anetarsi ne partine e re dhe nuk ka asnje gje permbajtsore ne emrin e partise qe synon te mbroje shtetin sllavomaqedon.Ne fakt emri i partise eshte nje manipulim i pandershem me ngjenjat e nje popullate euforike dhe te vuajtur me dekada ,popullate kjo qe atdhedashurine dhe gjakimin per liri i ka te pasterta dhe shume reale,popull ky qe pret nje rruge shpetimi nga bijte e vet qe luftojne njeritjetrin per pushtet.
  Gramatika shqiptare per Rufi Osmanin nuk ka me shume se nje vete,dmth une..une...une Rufi Osmani,nuk e di se cu be puna me vetat tjera si "ti","ai" "ata" dhe sidomos c'u be me veten e perbashket shumesin tone"NE".
  Per mendimin tim spektrit te politikes shqiptare ne Maqedoni i shtohet edhe nje luftetar per pushtet.
  Koha do te tregoje ne do te jete Rufi Osmani nje kalores i ceshtjes kombetare apo nje kale ne karrocen e qeveritareve te sllavomaqedonise!


  me nderime,
  bili99
  _____
  P.S
  Jepni opinionet tuaja, "pro ","kundra "apo edhe opinionet neutrale o cfardo qofshin dhe mos ofendoni njeritjetrin per politikanet e nenqiellit shqiptar...falemnderit!_______
  Jo shum mire e ke qendis i nerumi bili99, ske cfare i shton i ke thene tana, dhe kshtu duhet te bejen shqyptaret para se turren mbase nje lideri si bageti. Nuk duhet me te bejen te njetin gabim fatal qe ben me thaqin e alin. Vetem nje se kuptoj, pse vetem Rufiut i lypen gjitha keto verifikime,siguri ndaj qendrimit ti politik e jo tjerve, psh, aliu derdhi gjak dhe premtoj shum, mese aliu qe e ka demetu shqyptarin e Yllirides asnje politikan tjeter se ka be. S'paku tjeret nuk derdhen gjak te rish shqyptar per pushtet,u muaren me tjera djallezi, djllezit dhe trathetit e aliut kupoles ti envero-nanoiste si lan gje. Pse tashe pa u kyq mire ne politike duhet te gjykohet Rufiu, a thua u vetedijesuan shqypetaret? Nuk e ben nje gje te tille kur nau imponua kupola enveriste en krye me alin, nuk eben kur nau imponua PDSH-ja kunder PPD-es, tahse thua se Rufiu ashete em i rrezikeshmi?! Bili99 ke be 1 koment shum domethenes, nuk di pse nuk pergjigjet ndonje perkerahas i Rufiut? Vertet koment shum interesant, po te kishen pyet kaq imtesishet dhe pas kujdes shqyptaret qe nga vitet 90-ta ndoshta nuk ishem ketu ku jemi dhe nuk i kishem keto politikan qe kem sot.
  -------------------------------------
  Koha do te tregoje ne do te jete Rufi Osmani nje kalores i ceshtjes kombetare apo nje kale ne karrocen e qeveritareve te sllavomaqedonise!
  ---------------------------------------------
  pse mos tia lem kohes ta tregon vete punen e Rufiut, e sot te merremi me kritikat e liderve qe jan ne pushtet, dihen trathetit, hajnit,kriminaliteti i ali enveristave, pse nuk i kritikojem dametaret e soteshem por menjihere pa fillua mire i hudhemi Rufiut?! Pse kaq shum sqetesohen disa ,sidomos liderat dhe simpatizuesit e BDI-s dhe PDHS-es ?! Ashete per tu habit,kupola envero-BDI-iste me shum sqetesohet per veprimetarin e Rufiut se sa per hallet e shqyptarve?! me shum interesohen se cfare ne bene Rufiu se sa cfare duhet te behet per shqyptaret?!
  Une nuk di se cfar plan programi ka Rufiu, por shqypatreve Yllirides sju ka mbete tjeter alternative perpos te perkrahin nje lider te ri, dhe ky lider deri em sot duket se ashete i vetemi Rufi Osmani qe mund ti beson sot shqypatria e Yllirides.
  Ju perkrahesit e Rufiut, pse merreni me rrahima, nese duni te debatoni ja ku e keni bili99, pergjigjuni.
  ju pershendes taneve, Shqyptarve Yllirides ne krye me Rufi Osmanin ju uroj sukeses.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PLAKU : 06-04-2011 mė 03:03
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 7. #47
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  [QUOTE=getomental;3048394]Ska hajr pi ktyve partijave,kto sjan as gje vec disa marioneta te shkijeve...

  Dot vjen dita kur na dot te kemi partin ton:  QUOTE]

  I nderum, koha ka aredhe qe ta perkrahim Rufi Osmanin dhe partin ton Shqyptare.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Modesti
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Postime
  350
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  RDK: Koalicione pas zgjedhjeve, shqiptarėt me njė platformė 07/04/2011 19:36:36


  Kryetari i RDK-sė, Rufi Osmani ka pėrsėritur sot qėndrimin se partitė shqiptare duhet qė pas zgjedhjeve tė futen nė Qeveri me njė platformė tė pėrbashkėt.

  Ai kėtė e deklaroi pas njė takimi me drejtorin e Institutit Nacional Demokratik tė SHBA-ve (NDI), Chris Henshaė nė tė cilin u bisedua pėr platformėn politike tė partisė dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare qė priten tė mbahen gjatė muajit qershor.

  “RDK-ja mbetet konzistente nė qėndrimin qė shqiptarėt nė qeverinė e ardhshme tė Maqedonisė, konform rezultateve zgjedhore tė futen nė qeveri me njė platformė tė pėrbashkėt tė dy ose mė shumė partive. Koalicionimi pas zgjedhor i subjekteve politike shqiptare, varėsisht nga rezultati zgjedhor, do tė krijojnė pozitė mė tė fuqishme qoftė pėr pjesėmarrje, qoftė pėr mos pjesėmarrje nė qeverinė e ardhshme”, potencoi Osmani nė kėtė takim.

  Ai ka shprehur shqetėsimin mbi mundėsinė e manipulimit tė zgjedhjeve dhe kėrkoi ti jepet fund manipulimeve dhe dhunės nė zgjedhje.

  Kryetari i RDK-sė Rufi Osmani, njoftoi Henshaw me shtyllat kryesore tė platformės politike tė partisė, duke vėnė theks tė veēantė nė synimin qė populli shqiptar tė bėhet popull shtetformues nė Maqedoni si njė synim racional i shqiptarėve tė Maqedonisė dhe si njė zgjidhje e pranueshme edhe pėr maqedonasit dhe bashkėsitė tjera etnike qė jetojnė nė Maqedoni. (INA)
  Ēdo njeri do tė pėrgjigjet para Zotit

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e getomental
  Anėtarėsuar
  18-04-2008
  Vendndodhja
  Shkup-Dardani-Shqipri.
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  [QUOTE=PLAKU;3060191]
  Citim Postuar mė parė nga getomental Lexo Postimin
  Ska hajr pi ktyve partijave,kto sjan as gje vec disa marioneta te shkijeve...

  Dot vjen dita kur na dot te kemi partin ton:  QUOTE]

  I nderum, koha ka aredhe qe ta perkrahim Rufi Osmanin dhe partin ton Shqyptare.

  Plako,do ta ket shum vėshtir Rufi Osmani,ndoshta jam gabim por si e shof une ne Shkup dhe rethin sdo te ket shansa,se BDI-ja e ka krejt nen kontrol.
  Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Modesti
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Postime
  350
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=getomental;3061343]
  Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin


  Plako,do ta ket shum vėshtir Rufi Osmani,ndoshta jam gabim por si e shof une ne Shkup dhe rethin sdo te ket shansa,se BDI-ja e ka krejt nen kontrol.
  Nėse e ke fjalėn se ka pushtetin BDI dhe mund t'i vjedh votat (tė mbush kutitė e votimit si nė tė kaluarėn) atėherė ke tė drejtė. Por! Nėse ka zgjedhje fer dhe tė kontrolluara nga policia dhe kamerat e monitorimit (mos tė ketė vjedhje) , tė garantoj se BDI asgjė nuk ka nėn kontroll. BDI do tė humb bindshėm kudo, por nė Shkup do ta ketė humbjen mė tė madhe, ngase aty ende mendojnė se e kanė bastionin e tyre. Di ju rrėzohet bastioni tė siguroj.
  Ēdo njeri do tė pėrgjigjet para Zotit

 11. #51
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Jo i nderum ti se ke gabim hyq, por shqyptaret e Yllirides duhet te mendojen, a duan vertet te ken nje lider qe mundohet sa do pake te ben dicka per kauzen kombetare, a duan te ndjekin akoma lider te imponua si keto qe kem sot,lider lloj labilash mbeturina envero-titste.
  nese shqyptaret e Yllirides duan te vetedijesohen, ato jan qe ia marrin konetrollin sojit ali envero-nanoistave dhe shakagjive tjere qe sot merren me politike ne kurriz te ati populli shume vuajtun. Ajo dihet se Shqyptaret ne krye me Rufin, nuk e kan te let tju perballojen lojrave ndyta gruesko-ali-menduhdhe gruesko-ali-menduh! Me pune dhe vetedijesim arrihet cdo gje, vetem duhet perkushetim,vendoseshmeni. Perndryshe keshtu kem me e pas per gjate kohe.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PLAKU : 07-04-2011 mė 19:34
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 12. #52
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  [QUOTE=Modesti;3061363]
  Citim Postuar mė parė nga getomental Lexo Postimin

  Nėse e ke fjalėn se ka pushtetin BDI dhe mund t'i vjedh votat (tė mbush kutitė e votimit si nė tė kaluarėn) atėherė ke tė drejtė. Por! Nėse ka zgjedhje fer dhe tė kontrolluara nga policia dhe kamerat e monitorimit (mos tė ketė vjedhje) , tė garantoj se BDI asgjė nuk ka nėn kontroll. BDI do tė humb bindshėm kudo, por nė Shkup do ta ketė humbjen mė tė madhe, ngase aty ende mendojnė se e kanė bastionin e tyre. Di ju rrėzohet bastioni tė siguroj.
  I nderumi Modesti, shqyptaret duhet te perkushtohen qe mos te lejohet tju vidhet vota. jan vjedhe votat sa here qe ka pas zgjedhje! kjo muned te deshmohet shum let, Nese shqyptaret duan ndryshim, kjo muned te ndodhe vetem me vetedijesimin e tyne.
  Rufiu nuk iu ben thirreje shqyptareve per sakrifice per pushtet si qe beni klika envero-titiste, Rufiu iu ben thirrje shqyptareve, per pregaditje si te shkeputemi nga kjo klase politike djallezore dhe anmiku shekullor. Rufiu ashete e vetmja shanece qe ju ka mbete shqyptareve Yllirides per tu provua si te kalohet nga kjo katrahure politike matrapazesh majmun pozitash,karrierist pushtetaresh.
  Kjo qe ka fillua Rufiu nuk eshete e lete, ase afat shkurten, duhet kohe,organizim, pune edhe vete flijim. Nese vertete shqyptaret duan shkeputje nga robenija shekullore, liderin e kan duhet te perkushtohen vendosin, te punojen dhe perkrahin liderin e tyne shpirtenor.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PLAKU : 07-04-2011 mė 19:24
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 13. #53
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  [QUOTE=getomental;3061343]
  Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin


  Plako,do ta ket shum vėshtir Rufi Osmani,ndoshta jam gabim por si e shof une ne Shkup dhe rethin sdo te ket shansa,se BDI-ja e ka krejt nen kontrol.
  E para mos jepe dezinformata kote, Per Shkupin, sidomos pjesen qe lidhe me Kumanoven, t etheme qe RDK ehste shume me forte qe do ju bie sulm ne zemer, sidomos ne Kumanove RDK eshte me forte se gjitha partite tjera, jo rastesisht kane bere bdi Kualicion me Hysnin por kote ekane.

  Sot isha ne f.Radush deh nuk degjova asnje fjale te mire nga ato per BDI-ne, dhe t etheme te drejten kapa kontakte me as me pak as me shume 5 persona, 4 ishin qe do perkrahin R.Osmanin, njeri me tha ska gje prej asnjerit.
  Interesnate ishte se kishe ankesa per rrugen e cila nuk eshte rregulluar qe pas luftes.
  Cka prisni me nga BDI?
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 14. #54
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Modesti Lexo Postimin
  RDK: Koalicione pas zgjedhjeve, shqiptarėt me njė platformė 07/04/2011 19:36:36


  Kryetari i RDK-sė, Rufi Osmani ka pėrsėritur sot qėndrimin se partitė shqiptare duhet qė pas zgjedhjeve tė futen nė Qeveri me njė platformė tė pėrbashkėt.

  Ai kėtė e deklaroi pas njė takimi me drejtorin e Institutit Nacional Demokratik tė SHBA-ve (NDI), Chris Henshaė nė tė cilin u bisedua pėr platformėn politike tė partisė dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare qė priten tė mbahen gjatė muajit qershor.

  “RDK-ja mbetet konzistente nė qėndrimin qė shqiptarėt nė qeverinė e ardhshme tė Maqedonisė, konform rezultateve zgjedhore tė futen nė qeveri me njė platformė tė pėrbashkėt tė dy ose mė shumė partive. Koalicionimi pas zgjedhor i subjekteve politike shqiptare, varėsisht nga rezultati zgjedhor, do tė krijojnė pozitė mė tė fuqishme qoftė pėr pjesėmarrje, qoftė pėr mos pjesėmarrje nė qeverinė e ardhshme”, potencoi Osmani nė kėtė takim.

  Ai ka shprehur shqetėsimin mbi mundėsinė e manipulimit tė zgjedhjeve dhe kėrkoi ti jepet fund manipulimeve dhe dhunės nė zgjedhje.

  Kryetari i RDK-sė Rufi Osmani, njoftoi Henshaw me shtyllat kryesore tė platformės politike tė partisė, duke vėnė theks tė veēantė nė synimin qė populli shqiptar tė bėhet popull shtetformues nė Maqedoni si njė synim racional i shqiptarėve tė Maqedonisė dhe si njė zgjidhje e pranueshme edhe pėr maqedonasit dhe bashkėsitė tjera etnike qė jetojnė nė Maqedoni. (INA)
  Rufiu e di dhe cdo shqyptar i vetedijeshem e di, se kupola e tashme te ashtuquajtun lider politik pisellekun e kan ne gjak,trashegim nga e kaluara e tyne. Vjedhjen, krimin, shpifjen goditjen mbase shpine e kan te trasheguem nga ideolet e tyne enver-tito. Pa vjedh pa shpif pa goditje mbase shpine komunistat nuk kan mundesi te fitojen asnejhere. keshtu qe ashete e kote te kerkohet drejtesi nga te pa drejtet!
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e jeton_struga
  Anėtarėsuar
  17-06-2008
  Vendndodhja
  struge
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Secili po flet per hesap te vet,i lexova shum prej komenteve tuaja te nderuar....verej nje pike takimi te te gjitheve ,mirqenjen dhe arritjen e objektivave te Shqipetareve ne Iliride.....ca te kuq,disa te zij te tjere blu ,te bardh te verdh,cdo gje ka......te gjithe shenjestrojne ne nje shenje....une ju kisha porositur kete........qe mos harxhoni shum energji ne kete drejtim ,populli nuk eshte i marre ,ai sheh,analizon ,studion te gjitha veprimet e ketyre personave qe permenden.......Per Rufi Osmanin profesorin e nderuar kam nje respekt te vecante ......por sikur me duket nje cike si mendjemadh,me duket sikur i ka hyre vetja ne qejf.......,un dhe rash e vdiqa (themi nga ne).......ne shen miter numerohen zogat te nderuar......mos kujtoni qe nuk ka djem qe mund te na perfaqesojne......ka ....edhe ate me bollek,nje pjese do jene bartes te ketij procesi ne kete mandat ,do te shihni dhe nuk do te zhgenjeheni.......cvota do marre Rufi osmani ne zonen nr 5.....doni parashikimin tim prej tani edhepse jemi shum perpara zgjedhjeve 1500-2000,ky eshte max.
  Nuk do te reflektoje Gostivari ne te gjith Maqedonine,e keni shum te gabuar pretendimin.....kete po ja them Rufiut dhe te gjith perkrahesve te tij ,te cilet nuk do te thote qe nuk jane njerez te respektuar......
  Me pelqeu prononcimi apo idea e nje koalicioni te zgjeruar mbar shqipetar Pas Zgjedhjeve ,e potencoj Pas Zgjedhjeve,qe te dije kush ku ka vendin.....te behet platforme e perbashket e te gjitha partive politike Shqipetare dhe ti jepet fund nje here e pergjithmon rolit qe po marrim ne Shqipetaret ate te LYPESIT apo Lypesarit,ndersa pala tjeter apo ajo Kaurre te Zotit (kete ta jap ,kete sta jap)
  Nje here e pergjithmone ti themi stop ketij lloj veprimi ,te behemi zote te vetvetes.....
  Po te jene te gjith subjektet e bashkuara (pas zgjedhjeve )me nje platforme do zgjidhen se s"ben problemet apo kontestet me palen tjeter..........nese nuk u pelqen kjo gje pales tjeter(maqedoneve)atehere shum kollaj mund te krijohen struktura paralele,dhe mirupafshim........nese kam ndonje gje keq mund te me kontestoni lirisht....shendet....

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Do jete sukses i madhe per Rufiun, nese arrin ti marre 2 deputet.

  Kujdes mos zhgenjeheni ju optimistat e tepruar, mos boni Bajram me veteveten se lideri juaj shkon per mjegullave, kur te bie ne toke do jete vone, prandaj min 1 max 2 deputet, shihemi pas zdhedhjeve e komentojme.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Modesti
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Postime
  350
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Raim Lexo Postimin
  Do jete sukses i madhe per Rufiun, nese arrin ti marre 2 deputet.

  Kujdes mos zhgenjeheni ju optimistat e tepruar, mos boni Bajram me veteveten se lideri juaj shkon per mjegullave, kur te bie ne toke do jete vone, prandaj min 1 max 2 deputet, shihemi pas zdhedhjeve e komentojme.
  Mirė! Ti si thua atėherė? Kush duhet tė jetė ai i cili do t'i bashkon qėndrimet shqiptare?
  Ēdo njeri do tė pėrgjigjet para Zotit

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e getomental
  Anėtarėsuar
  18-04-2008
  Vendndodhja
  Shkup-Dardani-Shqipri.
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  O BDI-ja veē i ka fitu zgjedhjet,kan me i vjedh tė gjitha votat besoni!
  Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Modesti Lexo Postimin
  Mirė! Ti si thua atėherė? Kush duhet tė jetė ai i cili do t'i bashkon qėndrimet shqiptare?
  Mos deshiron te thuash se eshte Rufi Osmani ai qe promovon politike per bashkimin e qendrimeve apo harmonizimin e kerkesave te shqiptareve ne Maqedoni.

  Jo i nderuar Rufi Osmani qysh ne start e filloi gabimisht dhe ne cdo paraqitje eshte kontradiktor ne qendrimet e tija personale, gjithmone ne karrieren e tij ka qene kontravers pa ndonje qellim te caktuar.

  Ky person sipas teje do ti bashkoje shqiptaret? qe ende pa mos e formuar partine thote se qellim kryesor paska ta fitoje Ali Ahmetin, po lere pash zotin se nuk dine cka flet ky.

  Pastaj del e thote se do jesha ne liste per deputete, do ta fitoj mandatin por postin e kryetarit te komunes nuk e le, pse nuk e le, shko e lufto ne parlament i nderuar kollaj eshte te kritikosh kur je ne cilesin e spektatorit hyne ne loje tet shohim se si e luan lojen.

  Gjithe jeta e tij gjysem mandatesh he prefekt, he deputet me ne fund vetem demagogji e paster, demagog i klasit te pare.

  Hajt shnet

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Modesti
  Anėtarėsuar
  11-10-2004
  Postime
  350
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Raim Lexo Postimin
  Mos deshiron te thuash se eshte Rufi Osmani ai qe promovon politike per bashkimin e qendrimeve apo harmonizimin e kerkesave te shqiptareve ne Maqedoni.

  Jo i nderuar Rufi Osmani qysh ne start e filloi gabimisht dhe ne cdo paraqitje eshte kontradiktor ne qendrimet e tija personale, gjithmone ne karrieren e tij ka qene kontravers pa ndonje qellim te caktuar.

  Ky person sipas teje do ti bashkoje shqiptaret? qe ende pa mos e formuar partine thote se qellim kryesor paska ta fitoje Ali Ahmetin, po lere pash zotin se nuk dine cka flet ky.

  Pastaj del e thote se do jesha ne liste per deputete, do ta fitoj mandatin por postin e kryetarit te komunes nuk e le, pse nuk e le, shko e lufto ne parlament i nderuar kollaj eshte te kritikosh kur je ne cilesin e spektatorit hyne ne loje tet shohim se si e luan lojen.

  Gjithe jeta e tij gjysem mandatesh he prefekt, he deputet me ne fund vetem demagogji e paster, demagog i klasit te pare.

  Hajt shnet
  Kjo qė thua mund tė jetė e vėrtetė, unė Rufi Osmanin e njoh nga gazetat dhe ndonjė interviste televizive, ndryshe se njoh personalisht. Megjithatė, mua mė duket logjike qė ai thotė se do tė mund Ali Ahmetin, pasi qė ai ėshtė nė qeveri, po tė ishte Thaēi, me siguri do thoshte do ta fitoj Thaēin, ma merr mendja sė paku kėshtu!

  Sa i pėrket postit deputet apo kryetar komune, edhe kėtu mund te spekuloj, por duke ja njohur pak historikun e shkurtėr, mendoj unė se ky deputetėt e RDK-s nuk do t'i lejon tė futen fare nė parlament pa u pėrmbushur pikat tė cilat do t'i jepen palės sllavė pėr t'i pranuar, edhe kjo ėshtė logjike dhe e mundshme, sepse deri tani maqedonasit u treguan injorantė tė skajshėm ndaj atyre sendeve qė u takojnė shqiptarėve si hise. Kujtoj se po qe se e merr legjitimitetin RDK, do t'i pėrmbahet programit tė saj e jo si keØto tė tjerat qė na gėnjenin me programet parazgjedhore, dhe kur merrnin mandatin zėri nuk ju ndihej!

  Ne kemi fat qė Rufi Osmani u kthye nė politikė, sepse me tė vėrtetė ėshtė i vetmi i cili do t'i lėviz gjėrat nė favor tė shqiptarėve.
  Ēdo njeri do tė pėrgjigjet para Zotit

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •