Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 123
 1. #21
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Zoteri Raim si duket nuk din te lexosh ,une shume mire e kuptova JUVENTUSIN i radhiti shume bukur, Rufi Osmani akoma nuk eshte futur mire ne institucionet e shtetit si en parlament e me radhe,mos paragjyko, sepse nuk ke te drejte te besh nje gje ,keto pyetje qe i ke bere duhet ti besh 2 apo tre vjete pasi qe Rufiu dhe patria e tij te kene bere ne qeveri neper ministri e jo tani.
  Ti tani thua cfar do beje ne finalene champions league Juventusi ,kur ti dhe ne te tjeret e dime mire se Juventusi kete vit nuk garon ne champions, ti duhet te besh pyetje cfar beri INTERI DHE BAYERNI VITIN E KALUAR NE FINALE ose po me mire CFAR BERI BDI DHE PDSH qe nga 1996 e deri me 2011??

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #22
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga berti60 Lexo Postimin
  Zoteri Raim si duket nuk din te lexosh ,une shume mire e kuptova JUVENTUSIN i radhiti shume bukur, Rufi Osmani akoma nuk eshte futur mire ne institucionet e shtetit si en parlament e me radhe,mos paragjyko, sepse nuk ke te drejte te besh nje gje ,keto pyetje qe i ke bere duhet ti besh 2 apo tre vjete pasi qe Rufiu dhe patria e tij te kene bere ne qeveri neper ministri e jo tani.
  Ti tani thua cfar do beje ne finalene champions league Juventusi ,kur ti dhe ne te tjeret e dime mire se Juventusi kete vit nuk garon ne champions, ti duhet te besh pyetje cfar beri INTERI DHE BAYERNI VITIN E KALUAR NE FINALE ose po me mire CFAR BERI BDI DHE PDSH qe nga 1996 e deri me 2011??
  pse i shmangeni pyetjes time te thjeshte te qarte te shkurte konkrete

  nese per ty parlamenti i RM ku bonte pjese edhe Rufi megallomani njeherez deputet i PPDs pastaj kalon ne PDSH, nese per ty komuna ku ka marre mandatin 2 here i vetepelqyeri Rufiu, nese per ty univerziteti USHTs ku ka ligjeruar dhe pastaj shkon ne UEJL per rroge me te mire zotri arroganti, nuk jane institucione, ateher ti paske probleme serioze.

  Ky njeri ka deshtuar ne gjithe keto funksione qe i ka kryer deri me tani, per kete njeri gjithmone ka fajtore kujdestar edhe BDIja edhe PDSHja edhe Bejta edhe Abdurrahman Haliti edhe hoxha edhe popi, e vetem ky eshte melaqe.

  cka ka bere ne te kaluaren, numeroni sukseset e Rufiut ju pyes?
  capito

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Raim pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 5. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Raim ja fute pordhes kot.kshu thuan ata te shqiperise ,ka ne i thuan ,ja fejte kric

  ti numrove me larte por si duket nuk i ke lexuar,ose po nuk do ti lexosh nga inati,ato qe i numrove ti nuk kane te bejne me kontributet ,ai ne mandatin e pare e la fotelen e deputetit per tu kthyer ne komune te kontriboje per vendine vet,ai si profesor e ka dhene kontributin e vet ne cdo fakultet, si duket se cdo person qe uren Rufiun menjehre kapet tek ajo se perse e la USHT dhe shkoj ne UEJL sepse skeni ku te kapeni tjeter kund, perse DUI -istat bejne nje gje te tille?? eshte proces normal ne poltik dhe nuk eshte i ndaluar,si kryetar komune eshte duke punuar shume mire dhe si pik e pare ia nxori hajdutlleqet dhe krimet e organizuar te BEJTES dhe DUI-t.e di ,i perjashtoi nga puna partiaket e BDI qe ishin pa diploma qe ligjeronin neper shkolla te mesme ,a nuke sheh ti se ku eshte arsimi ne MK ne mejrim ,kane futur nje prostitute ne MASH vetem per te zene kolltuk partiak.

  tani
  mi numero ti se cfar ka bere DUI ne keto qe ti e kritikove Rufi Osmanin ??

  capito

  hajde fillo nga e para

  1........

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 7. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  mire paska shkruar DEL PIEROO

  LEXOOO....

  Rufiu nuk eshte futur ne qeveri pa shumicen e votave, nuk ja ka ritur raitingun shkaut sot te luaj me shqiptaret, nuk ka bere asnje rast si Brodec, Sopot, Kala, Shkupi 2014, bastisje neper shtepit e shqiptareve, kte kane aritu PDSH dhe BDI,
  Rufi OSmani nuk ehste futur ne qeveri ne krahe te deshmoreve dhe Invalideve te luftes, kte ka bere BDI, Rufi SOmani nuk ka mare as nje personi 1500Euro per ta punsuar, edhe pse ka paguar shumen njeri ka 9 muaj pa nje 1min pune, kete e bejne te pandershmit e bdi-se.

  R.Osmani nuk ka blere vota, ti manipuloje njerzit, ti kushtezoje per dicka apstrake, kete ka bere pdsh, dhe bdi.

  R.OSmani nuk ka krijuar banda me emrin Alfa dhe ti dergoje neper vetvotime, ti rrahe njerzit kush flet kundra pdsh-se, kete ka bere PDSH.


  .
  .
  ..
  .
  .
  .
  .
  .

  R.Osmanit nuk i ka ra infrakt nga humbja e zgjedhjeve sic ka ndodhur thaqit(thaqi mend ka pasur tek interesi privat)

  R.OSmani nuk ka krijuar parti politike, me parat e vllezerve tane qe jetojne ne diaspore,(ata kane ndare nga kafshata e gojes per te mbledhur para per te ndihmuar luften) ndersa BDI me to ka bere parti dhe fushate zgjedhore.

  R.OSmani nuk ka vrare njerez ps mbarimit te luftes, kete kane bere njerez te BDi-se per te qene vete te paret ne parti,

  (nje per rastin e komunes, R.Osmani nuk ja shtroi rrugen me qilim te kuqe ati qe vrau qytetaret e tije, kete eberi njeriu i bdi-se, ai qopa bejta.)


  ka dhe shume por skame nerva ma te merem se nuk mund te kuptoje nje gje te ki popull, tene jeten shkilet, malltretohet, manipulohet,.... kur vjen dita e zgejdhjeve, perseri voton ate qe ka shkele tere jeten.

  O poppppuuuuuuulllllllll, Zgjohuuuuuuuuuu nga Gjjjuuuummiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!
  __________________

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 9. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  i kenaqur apo do akoma...

  e lagu bishtin apo nuke lagu bishtin dhelpra hahaha


  ja cfar lideri keni ju ,e shihni se me cfra meret , 50 e ca bjet i ka akoma nuk din te shprehet heheheh

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 11. #26
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  gjithe kohes insistoj te me tregoni sukseset e Rufi paranoikut e jo te me numroni mossukseset e BDIs ose PDSHs, nuk jane mossukseset e subjekteve tjera suksese te Rufiut, a e kuptoni apo jeni injoranta dhe mos beni copy paste me njeri tjetrin.

  Rufiu gjithmone ka qene spektatore, nuk ka dashur te futet ne loje qofte ne 2001 qofte pastaj, gjithmone i ka vlersuar sendet nga cilesia e spektatorit duhet te futesh ne loje shoku dhe lojen tende dikush do e pelqeje e dikush jo.

  Dhe ky person vuan nga sindromi i karrierizmit i liderit, asesi nuk pranon te jete i dyti, ka ambicie te semura, prej deklarates se pare u pa se cfare urrejtje ka, ky prioritet dhe qellim paska te fitoje Ali Ahmetin zot na ruaj, po shpalli lufte Brankos e Nikolles e jo Aliut o i semure,
  bagazhin politik patriotik dhe modestine te Ali Ahmetit ti edhe 100 vjet te jetosh smund ta arrish o i mjere.

  Ti cka me numron o berti60, textin e juventusit, ty te jane perzier frekuencat sic duket.

  hajt shnet

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Raim pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 13. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Mos je rastesisht keshilltar i Ali Ametit ,apo i Shen Nikolles hehehe,po ti nuk je ne pozite per te kritikuar Rufiun ,ti je ne pozite te keshillosh Ali Ametin prandaj e shohim intelegjencen e tij .

  reinkarnim i yti ne Ali Ametin

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 15. #28
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Raim cfar pozite ke ne strukturat e DUIT ??

 16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 17. #29
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga berti60 Lexo Postimin
  Raim cfar pozite ke ne strukturat e DUIT ??
  minister i energjetikes xehes dhe naftes

  por kam frike nese vini ne pushtet ju dhe me ndodhe

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Raim pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 19. #30
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  32
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  O ti Raim pasha, nuk di cka po lip nga Rufiu, kur te bene edhe ki 1 dekade ne qeveri, kur te krijoje parti me parat e vellezerve tane nga diaspora, kur te fiton ne krah te gjakut te deshmoreve dhe invalideve te luftes, .... atehere do jeme une i pari qe do shaje njeriun, se mua nuk me han se kush eshte, mua nuk me intereson interesi privat, se shiqir prej Zotit kame tana te mirat por me vjen keqe per popullin e shkret qe i rrjepin, marin njerit 1500e per ta punesuar dhe 9 muaj se kan thire per pune, cka eshte kjo.

  Une Rufi Somanin do perkrahe se nese nuk ka bere dicka te mire(ska pasur rastin) te pakten nuk ka njolla te keqija sic ka bdi e pdsh, dhe ki eshte arsyja ime pse do votoj RDK.

  Me bind ti mua qe duhet te votoje BDI-ne???

  Reklame politike nuk beje ketu, as partiake, se skam pse, ne zgjedhjet komunale bdi e pa se si eshte te perballesh me nje person profitabil ne tana anet sic eshte R.Osmani.
  Bejta prap le tju shtroje qilim te kuqe ati pisit qe vrau qytetaret e Bejtes. Beni mikpritje ju atyre qe ju rasin, dhe ju vjen mire.

  Me mbaje mend nese R.Osmani bene te njejten une do jeme i pari qe do shaj edhe ate.

  Ti sidukesh bene kopi past te atyre shkrimeve, por ska dert.
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 20. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Raim Lexo Postimin
  minister i energjetikes xehes dhe naftes

  por kam frike nese vini ne pushtet ju dhe me ndodhe
  tek ne minister te energjitikes xehes dhe naftes u themi atyre qe nxjerin gropat septike (septicka jamat )

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 22. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Raim Lexo Postimin

  por kam frike nese vini ne pushtet ju dhe me ndodhe
  e meritoni ska pse

 23. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 24. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Prof.Dr. Rufi Osmani u lind mė 20 gusht 1960 nė Ēajlė komuna e Gostivarit. Nė Universitetin e Prishtinės, si student i dalluar, mbaron studimet nė fakultetin Ekonomik nė vitin 1983. Nė vitin 1998 i regjistron ndėrsa nė janar tė vitit 2002 i pėrfundon me sukses studimet pasuniversitare dhe merr titullin magjistėr i shkencave ekonomike. Nė janar tė vitit 2005 mbron me sukses tezėn e doktoraturės me temė “Bashkėpunimi i Shqipėrisė dhe Maqedonisė me Fondin monetar ndėrkombėtar dhe Bankėn botėrore, njė analizė krahasimore” dhe merr titullin doktor i shkencave ekonomike.


  Mė vitin 1994 zgjidhet deputet nė Kuvendin e Maqedonisė. Dy vite mė pas jep dorėheqje nga posti i deputetit pasi kandidohet dhe zgjidhet kryetar i Gostivarit, post tė cilin me ndėrprerje e ushtron deri nė prill tė vitit 1998. Pas plotė 6 muajsh rezistence institucionale dhe demokratike nė funksion tė legalizimit tė flamurit kombėtar shqiptarė, me rastin e ngjarjeve tragjike tė 9 korrikut tė vitit 1997 arrestohet dhe dėnohet me 14 vite burg, gjegjėsisht 7 vite burg nė instancėn e dytė gjyqėsore. Pas miratimit tė Ligjit pėr amnisti nė vitin 1999 lirohet nga burgu duke kaluar afėrsisht 2 vite nė burgjet e Maqedonisė.


  Qė nga themelimi i Universitetit tė Tetovės nė vitin 1994 ka qenė i kyēur nė strukturat e financimit dhe nė procesin mėsimdhėnies si ligjėrues deri nė vitin 2003. Aktualisht ėshtė duke punuar si profesor nė Universitetin e Evropės-Juglindore nė Tetovė dhe udhėheq biznes privat nė kuadėr tė kompanisė familjare “Ardian” me seli nė Gostivar. Kandidon ne zgjedhjet e 22 marsit 2009 per prefekt te komunes se Gostivarit.


  Ka tė publikuar me shumė punime profesionale, shkencore dhe publicistike nė revista lokale dhe rajonale nga lėmia e ekonomisė, politikės dhe arsimit. “Mendimi alternativ politikė dhe ekonomik“ ėshtė libri i tijė i parė. Ndėrsa, "Kontabiliteti menaxherial" ėshtė libėr universitar i prof.dr.Rufi Osmanit. Specializimi i ngushtėnė bazė tė pėrvojės profesionale lidhet me financė dhe kontabilitet ndėrsa nė bazė tė hulumtimeve shkencore me financat ndėrkombėtare dhe tranzicionin ekonomik.

  --------------------------------------------------------------------------------

  me intereson cfar kontributi ka dhene per popullin shqiptar dhe cfar ka shkruar Ali ameti ??

 25. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 26. #34
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Zyrtarizohet partia e re Rilindja Demokratike Kombėtare

  http://www.botasot.info/mesme/27rufiosmani-rdk.jpg


  Zyrtarizohet partia e re Rilindja Demokratike Kombėtare

  Rufi Osmani promovoi sot partin e re nė skemėn politike tė Maqedonisė Rilindjen Demokratike Kombėtare (RDK). Tre shtyllat kryesore tė saj janė rilindja dhe rimėkėmbja e dinjitetit tė shqiptarėve, demokratizimi i vendit dhe avancimi i tė drejtave dhe lirive tė shqiptarėve dhe etnive tė tjera. Sipas nismėtarit Rufi Osmani raportet politike maqedonase-shqiptare janė shtylla aktuale edhe e perspektivės sė vendit.

  “Oferta jonė synon tė realizoj aspiratėn shqiptare pėr shtet-formim nė Maqedonindėrsa kjo aspiratė respekton shqetėsimin e kombit maqedonas qė vendi tė mos ndahet nė dy tėrėsi etnike territoriale, thėnė mė ndryshe oferta jonė politike mund tė emėrtohet si federalizim jo-territorial i vendit me mekanizma tė demokracisė konsensuale dhe me decentralizim pėrmbajtjesor tė pushtetit”, tha Rufi Osmani, nismėtar i RDK.

  Sipas Omsanit zgjidhja optimale pėr ēėshtjen e emrit me Greqinė ėshtė zbatimi i formulės slloveno-kroate si dhe imponimi nga faktori relevant ndėrkombėtar. Pėr pėrmirėsimin e klimės sė komunikimit reciprok Athinė-Shkup, sipas Osmanit, qeveria duhet tė ndėrpresė realizimin e projektit ‘Shkupi 2014’.

  “Miratimi i kėsaj formule do tė mundėsonte de-bllokimin e procesit tė integrimit tė vendit nė NATO dhe BE vendi nė plan tė jashtėm do tė mbante referencėn IRJM me ēka plotėsohet aspirate greke ndėrsa nė plani tė brendshėm vendi do tė mbante emrin kushtetues Republika e Maqedonisė me ēka plotėsohet aspirate e faktorit politik maqedonas”, u shpreh Osmani.

  Osmani foli edhe pėr situatėn aktuale nė vend duke theksuar se pėr zgjedhjet e parakohshme nevojitet harmonizim i tė gjitha ēėshtjeve kontestuese mes subjekteve politike. Osmani paralajmėroi se nė zgjedhjet e parakohshme, RDK-ja do tė garojė e vetme. Megjithėse organet e partisė sė tij janė nė formim e sipėr, Rufi Osmani garantoi se gjithēka do tė jetė gati pėr zgjedhjet e ardhshme.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 27. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar PLAKU pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 28. #35
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  56
  Postime
  1,805
  Faleminderit
  483
  46 falenderime nė 33 postime
  Kontradita:Program dhe opcion i pensionuar me lider te ri dhe parti te re !

  Rufi Osmani : eshte edhe nje personalitet tragjikomik ne politiken shqiptare ne hapesiren e Maqedonise Perendimore(Ilirides).
  Fillimisht ai do te perpiqet te marri vota shqiptare nga nje elektorat paraprakisht shume i ndare ne taborre interesash gjithefare por jo edhe interesash kombetare.
  Cdo parti e re me njerez te vjeter tregon se personalitetet egoist te politikes shqiptare ne Ballkan dhe ne vecaneti mne Maqedoni nuk ofrojne vetveten ne sherbim te zgjedhjes perfundimtare dhe komplete te ceshtjes kombetare shqiptare ,perkundrazi me paraqitje ne skene jane si nje pengese per kete zgjidhje ,jane nje kethim ne piken zero, jane shume qesharake kur dalin me nje opcion te sterplakur,te harxhuar dhe te tejkaluar si ai i " Shqiptareve shtetformues te Maqedonise"...Ky eshte nje opcion cirkuz dhe i parealizueshem,eshte provuar qysh me 1945 njeqind here.
  Rufiu nje telall i shtetit te perbashket shqiptaromaqedon dhe nje vazhdues i pandjeshem per kombin dhe atdheun e percare,vete pozita dhe qendrimi ate e ben edhe nje kale ne karrocen e qeveritareve sllavomaqedon ne vend qe te jete nje kalores i ceshtjes kombetare shqiptare.
  Kur Rufiu nuk ofron asnje gje me shume se keta bashkepushtetaret egzistues pozite-opozite shqiptare, kujt i duhet athere ky dhe partia e ti, si mund te gjeneroje mobilizim shqiptar nje njeri,nje parti dhe nje program qe eshte kopje e kopjes se kopjes per Sllavomaqedonine e bashkuar!?
  Ndersa terminologjia e lustruar intelektualisht dhe ekonomiko-politiko-profesionalisht si "Federalizem joterritorial...dhe ...decentralizim permbajtsore te pushtetit" eshte nje fjalamani e politikes se larte,eshte nje fjalor te tregoje se sa di ky Rufiu,dmth te dallohet nga ata qe e rrethojne..eshte nje dogme utopike dhe pandjeshmeri totale per realitetin egzistues,ne fakt nuk ka asnje gje permbajtsore ,pra nje bosh i madh...Pse e them kete ? Pasi ne Maqedoni edhe sikur cdo gje te mvarej nga ne do te ishte veshtire,dhe per faktin qe cdo gje ne Maqedoni me opcionin me lart na parapercakton neve te qenit pakice ne Maqedoni ,dhe si te tille dihet perfundimi i cdo ceshtje themelore shqiptare,pra duhet aprovim i nje "shumice " qe ne fakt eshte nje shumice primitive ,barbare qe ne vetvete permban kompleksin e e humbjes se shtetit dhe zhdukjes se kombit qe ne fakt nuk egziston.Edhe njehere pra ne u dashka edhe njehere te bejme lufte te perseritur njeqindhere qe te bindemi se vetem ndarja eshte opcioni i vetem ne nje shoqeri primitive qe nuk tejkalon komplekset e veta dhe nuk ka ndjeshmeri per te drejten dhe lirine e tjetrit....
  Populli aq budalla dhe po aq i mencur e ka lene me shkronja te medha ne memorjen e cdo shqiptari ne Ballkan: " Kurre bese me shkaun", dhe kjo jo nga primitivizmi por nga pervoja e hidhur dhe e pergjakur.
  Zgjidhja perfundimtare e ceshtjes shqiptare ne Maqedoni duhet te jete nje dhe e vetme per te gjithe shqiptaret, pse athere na u dashkan aq shume parti qe lindin si kerpurdhat ? ndoshta nga vete shkaku se lideret nuk durojne lidera,dhe asnjeri nuk pranon numrin dy,apo vetem per te shtuar spektrin shqiptar si dekor i qeverise dhe shtetit sllav?
  Cfare risie eshte per shqiptaret e Maqedonise partia qe e njeh sllavomaqedonine si shtet dhe shqiptaret si "shtetformues" ?
  Me vjen shume keq por,eshte per tu mallkuar dhe jo per tu uruar nje parti e tille

  me nderime,
  bili99
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bili99 : 27-03-2011 mė 15:41
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 29. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bili99 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 30. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2008
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  po duket se ka ardhur koha qe te gjithe shqiptaret e Maqedonise te perkrahin Rufi Osmanin,ai ka treguar gjithe kohen se eshte nje politikan ;patriot,i ndergjegjshem,i ndershem qe mban fjalen e qe eshte edhe nje ekonomist shume i forte.
  te gjithe ata qe kritikuan Rufi Osmanin e kritikuan pa argupmente e me shpifje te thjeshta
  te gjithve na kujtohet viti 1997 ,ku Rufiu mbrojti flamurin me te vertete e doli para,por u tradhtua prej Menduh Thaqit ,Menduhi la vetem ne betejen e flamurit Rufi Osmanin e u terhoq para BrANKo Cervenkovskit,gjithe represionin e morri Rufi Osmani e pagoi me burg e me karrierre politike...
  eshte ardh koha per politike te re ,qe politikberja te vendoset ne Shkup ,ne qendren historike te Shqiptarve ashtu si do tte bej Rufiu
  politikat e Bdi e Pdsh kane pas kohe te tregojne veten e tyre ne baza nacionale ,si Bdi e Pdsh kane prodhuar vetem perqarje per pushtet e priviligje per veten e familjaret e vet...eshte koha populli_ shqiptar ti besoj voten Rufiut e RDK ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare ne te gjitha viset Shqiptare ne Maqedoni

 31. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ngutu=ngadal pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 32. #37
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga ngutu=ngadal Lexo Postimin
  po duket se ka ardhur koha qe te gjithe shqiptaret e Maqedonise te perkrahin Rufi Osmanin,ai ka treguar gjithe kohen se eshte nje politikan ;patriot,i ndergjegjshem,i ndershem qe mban fjalen e qe eshte edhe nje ekonomist shume i forte.te gjithe ata qe kritikuan Rufi Osmanin e kritikuan pa argupmente e me shpifje te thjeshta
  te gjithve na kujtohet viti 1997 ,ku Rufiu mbrojti flamurin me te vertete e doli para,por u tradhtua prej Menduh Thaqit ,Menduhi la vetem ne betejen e flamurit Rufi Osmanin e u terhoq para BrANKo Cervenkovskit,gjithe represionin e morri Rufi Osmani e pagoi me burg e me karrierre politike...
  eshte ardh koha per politike te re ,qe politikberja te vendoset ne Shkup ,ne qendren historike te Shqiptarve ashtu si do tte bej Rufiu
  politikat e Bdi e Pdsh kane pas kohe te tregojne veten e tyre ne baza nacionale ,si Bdi e Pdsh kane prodhuar vetem perqarje per pushtet e priviligje per veten e familjaret e vet...eshte koha populli_ shqiptar ti besoj voten Rufiut e RDK ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare ne te gjitha viset Shqiptare ne Maqedoni
  Si e mban fjalen Rufiu citoj ",,ua jap besėn se do tju prezentoj nė parlament gjatė katėr viteve tė ardhėshme''! Dhe ēfar ndodhi vetėm pas nji viti - nė vitin 1995 Rufija iku nga parlamenti.

  "1999 citoj,,unė Rufi Osmani pėrfundimisht kamė vendosur qė politikės ti jap fund,unė do ti kushtohem familjes,shėndetit dhe biznesit privat"! Ēfar ndodhi nė vitin 2008? Rufiu e haroi deklaratėn dhe betimin nė emėr tė familjes dhe Zotit dhe u kthye nė politik nė vitin 2009!

  Sa per ekonomist te fort qe thua nuk e kuptoj si eshte i forte ky doktori i shkences, cilin liber ka botuar, cilin projekt ka perfunduar, a harrova se shume punon per komunen e Gostivaret.

  Ky eshte nje manipulant, demagog dhe shizofren qe as psikologed nuk munden ta dijagnostikojne, sepse ky ne zemer ka vetem urrejtjen dhe revanshizmin.

  Malli me afat te skaduar nuk mundet te reklamohet as te shitet.

 33. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Raim pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 34. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  raim ,ja rrofsh bo.let ti rufi osmanit , ti je nje komunist i perbetuar njejte sikur gjithe kercovaret bashke me ali ametin, ti akoma nuk din gje per rufiun vetem flet me te ndegjuara, po ik mos na pordh forumin me muhabete boshe

  nese rufi osmani nuk ka shkruar gje sipas teje ndersa sipas te tjereve po atehere cfar ka shkruar ALI AMETOVSKI torbesh i kercoves ?? dy fjale nuk i din shqip dhe sa per shizofren ,nuk e di kush mer penzion zvicre per smundjen e shizofrenise

 35. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 36. #39
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Anėtarėsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Thumbs down

  Citim Postuar mė parė nga berti60 Lexo Postimin
  raim ,ja rrofsh bo.let ti rufi osmanit , ti je nje komunist i perbetuar njejte sikur gjithe kercovaret bashke me ali ametin, ti akoma nuk din gje per rufiun vetem flet me te ndegjuara, po ik mos na pordh forumin me muhabete boshe

  nese rufi osmani nuk ka shkruar gje sipas teje ndersa sipas te tjereve po atehere cfar ka shkruar ALI AMETOVSKI torbesh i kercoves ?? dy fjale nuk i din shqip dhe sa per shizofren ,nuk e di kush mer penzion zvicre per smundjen e shizofrenise
  Permbaje veten shoku ok, heret eshte te bohesh me nerva ende pa mos filluar me partine e re, dhe mos ofendo ok, behu djali sjellshem sic e keni Rufijen.

  Koha e deshmoi vete se kush e vendosi flamurin 5 min dhe e hoqi, dhe kush e vendosi prej 2001 dhe e ke deri me sot.

  Te ta citoj edhe nje deklarate te narcisoidit Rufijes, SHUPLAKEN ME SHUPLAKE DO UA KTHEJME.

  ABAZ GJUKA (ALI AHMETI) SHUPLAKEN ME KOBURE UA KTHEU, DHE TY TA KTHEU SOT DINJITETIN.

  Rufija eshte shume i vogel edhe 200 vjet te jetoj smund ta arrije Abaz Gjuken.

  pa nervoze shoku, se stresi te terbon

 37. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Raim pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 38. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-05-2009
  Postime
  812
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  ALI AMETI -me nofken I B A R besoj qe nuk ka nevoje te flitet me shume .


  SHUPLAKA KTHEHET ME SHUPLAKE , tani do e ndjeni SHUPLAKAT

  tani nga na doli abaz gjuka avokati i IBARIT

 39. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar muslimani72 pėr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •