Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 34
  1. #1
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Burri indian ka 39 gra, 94 fëmijë dhe 33 nipër e mbesa.

    1 musliman indian i martuar me 39 gra, ka 94 femije dhe 33 nipa/mbesa.
    http://www.judiciaryreport.com/image...na-2-22-11.jpg
    http://www.judiciaryreport.com/man_h...ndchildren.htm
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 23-02-2011 më 21:41
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  2. #2
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    E qitash e keni 'dhii sportin' (keshtu i thojn tek ne).
    Islami ndalon martesat me mbi 4 gra.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  3. #3
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Ky fare njeriu nuk paska bere gje tjeter ne jeten e tije ,pore vetem prodhim.

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    PUNK personi nuk eshte musliman dhe kjo teme eshte hapur nga dikush tjeter ne forum.
    cfar qellimi ke kur thua 1 musliman? ku thuhet qe ai eshte musliman.?!
    Stafi i forumit te ka vendosur ne detyre, te jesh sa me i edukuar, e i sinqerte me shembullin persona,l e jo te shpifesh ashi qare

    turp te kesh je moderator dhe mashtron
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mr Zeid : 23-02-2011 më 23:08

  5. #5
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Ahhhaaa e kuptuam propagandë anti-islamike ok ska gjë, ashtu kshtu e kuptova që në start sepse nuk mund një musliman t'i këtë më tepër se 4 gra, e dyta popullata e Indisë i përket fesë Hindu.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga benseven11 Lexo Postimin
    1 musliman indian i martuar me 39 gra, ka 94 femije dhe 33 nipa/mbesa.
    http://www.judiciaryreport.com/image...na-2-22-11.jpg
    http://www.judiciaryreport.com/man_h...ndchildren.htm
    Oh i pa turpshem.
    S'i ja fut kote kur thua qe eshte musliman, ne lajmin qe e ke sjellur nuk shkruan qe eshte musliman ??

    Allahu ju denoft, ja rabil alemin, qe shpifni !!!
    Vetem pse ne Indi ka me perqindje te madhe muslimane tash d.m.th edhe ky qenka musliman ??
    Ndryshuar për herë të fundit nga PrisHtiNa-Lee : 24-02-2011 më 02:19

  7. #7
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anëtarësuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Une nuk lexova ketu musliman?




    Një burrë indian ka 39 gra dhe 94 fëmijë të cilët jetojnë të gjithë nën një çati.


    http://www.top-channel.tv/artikull.p...4605&ref=kerko

    Përveç tyre, 67-vjeçari Ziona, mban në shtëpi edhe 14 nuset e djemve të tij së bashku me 33 nipërit dhe mbesat. Gjithsej bëhen 181 pjesëtarë në këtë familje të veçantë.

    Kjo familje, e cila besohet të jetë më e madhja në botë, jeton në një shtëpi shumëkatëshe që përbëhet nga 100 dhoma gjithsej.

    Ziona është shumë i kënaqur: “Jam i bekuar nga Zoti. Më ka dhënë shumë njerëz pranë meje dhe jam i lumtur.”

    Të gjithë burrat e shtëpisë punojnë marangozë dhe Ziona nuk ka kërkuar kurrë ndihmë nga qeveria.

    Gratë merren me punët e shtëpisë dhe përgatitja e vakteve i merr disa orë kohë sepse nëse për drekë familja vendos se do të ketë pulë, atëherë duhen pjekur të paktën 30 të tilla.
    "Shoku Mjekesise"

  8. #8
    Interesant se si i gjykojn njerezit keta tipa !

    Ne zvicërr u deportuan dy vajza te vogla nga i ati i tyre, vajzat binjake thuhet ti ket mbytur, dhe vet eshte vetvrar duke i dal trenit para.

    Cfar do kishit menduar sikurse ne gazetat shqiptare do te kishit par : Nje i krishter zvicrran, vrau dy vajzat binjake 2vjecare, pasi u nda nga gruaja e tij ? E pa ndershme a ?!
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  9. #9
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Ne lajmet e ALSAT-M thene se ishte me fe hindu sepse feja e tyre e lejon martesen ne pakufi,nuk ishte musliman

  10. #10
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Shfaqet familja më e madhe në botë. Ky lajm interesant vjen nga shteti Mizoram i Indisë. Ajo është e përbërë prej 181 anëtarësh. Ziona Chan është i martuar as më pak e as më shumë, por me 39 gra. Ka gjithsej 94 fëmijë. Përveç asaj, ai ka birësuar edhe 15 të tjerë. Ndërsa për momentin ka 33 nipër dhe mbesa. Chan sot jeton së bashku me tërë familjen e tij, në një shtëpi me 4 kate me 100 dhoma. Çdo natë e kalon me njërën nga gratë e tij të shumta, që i përzgjedh sipas radhës që është martuar. Chan mburret për këtë fakt. Në një intervistë për revistën “ The Sun”, është shprehur se ndjehet i bekuar nga Zoti që i ka 39 gratë. Veten e konsideron si njeriun më me fat në tërë globin. Meqenëse i takon besimit hindu, thotë se nuk ka asnjë të keqe që është martuar me kaq shumë gra. Njëra nga gratë e tij për gazetën “Daily Mail” ka shtuar se ai për të gjitha gratë, është njeriu më i mirë që ata njohin, dhe njeriu më i bukur në shtetin e tyre. Ajo thotë se të gjitha gratë e tij, Chanin e konsiderojnë si njeriun më të mirë që ua ka dërguar Zoti për ta pasur burrë. Por gjithkush habitet se si mund t’u dalë në krye të gjithë anëtarëve të familjes së tij të madhe!? Pra, kjo familje është e organizuar në bazë të rregullave të disiplinës ushtarake. Në krye të “detyrës” e ka emëruar gruan e tij të parë, e cila i koordinon të gjitha punët e shtëpisë, si pastrimin, përgatitjen e ushqimit dhe kujdesin për fëmijët. Kësaj familjeje për të përgatitur një vakët ushqimor i nevojiten 30 pula, 100 kg. patate, dhe 210 kg. oriz. Sipas grave të tij dhe vetë Chanit, familja e tyre, jeton në harmoni, për shkak të respektimit të rregullave nga ana e anëtarëve të saj. Por aventura e Chanit nuk ka përfunduar. Ai ka thënë se përveç këtyre grave, dëshiron që familjen e vet ta zgjerojë edhe në kontinentet tjera të botës, duke u martuar edhe me gra të tjera. ALSAT - M

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-09-2009
    Postime
    26

    mos besdisi

    Besa ky paska pak ne krahsim me disa mbrteten Arab te cilet kane edhe nga 100 gra.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Indi, zbulohet burri që jeton me 39 gra

    Shfaqet familja më e madhe në botë. Ky lajm interesant vjen nga shteti Mizoram i Indisë. Ajo është e përbërë prej 181 anëtarësh. Ziona Chan është i martuar as më pak e as më shumë, por me 39 gra. Ka gjithsej 94 fëmijë. Përveç asaj, ai ka birësuar edhe 15 të tjerë. Ndërsa për momentin ka 33 nipër dhe mbesa. Chan sot jeton së bashku me tërë familjen e tij, në një shtëpi me 4 kate me 100 dhoma. Çdo natë e kalon me njërën nga gratë e tij të shumta, që i përzgjedh sipas radhës që është martuar. Chan mburret për këtë fakt. Në një intervistë për revistën “ The Sun”, është shprehur se ndjehet i bekuar nga Zoti që i ka 39 gratë. Veten e konsideron si njeriun më me fat në tërë globin. Meqenëse i takon besimit hindu, thotë se nuk ka asnjë të keqe që është martuar me kaq shumë gra. Njëra nga gratë e tij për gazetën “Daily Mail” ka shtuar se ai për të gjitha gratë, është njeriu më i mirë që ata njohin, dhe njeriu më i bukur në shtetin e tyre. Ajo thotë se të gjitha gratë e tij, Chanin e konsiderojnë si njeriun më të mirë që ua ka dërguar Zoti për ta pasur burrë. Por gjithkush habitet se si mund t’u dalë në krye të gjithë anëtarëve të familjes së tij të madhe!? Pra, kjo familje është e organizuar në bazë të rregullave të disiplinës ushtarake. Në krye të “detyrës” e ka emëruar gruan e tij të parë, e cila i koordinon të gjitha punët e shtëpisë, si pastrimin, përgatitjen e ushqimit dhe kujdesin për fëmijët. Kësaj familjeje për të përgatitur një vakët ushqimor i nevojiten 30 pula, 100 kg. patate, dhe 210 kg. oriz. Sipas grave të tij dhe vetë Chanit, familja e tyre, jeton në harmoni, për shkak të respektimit të rregullave nga ana e anëtarëve të saj. Por aventura e Chanit nuk ka përfunduar. Ai ka thënë se përveç këtyre grave, dëshiron që familjen e vet ta zgjerojë edhe në kontinentet tjera të botës, duke u martuar edhe me gra të tjera. Hadije Abdullahu

    http://alsat-m.tv/lajme/kuriozitete/51303.html

    Moderator , ndryshoja titullin ose fshije temen , sepse me duket ekziston nje e till
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  13. #13
    ......... Dukat ......... Maska e G.S.Vangjeli
    Anëtarësuar
    14-04-2010
    Vendndodhja
    Athinë, Greqi
    Postime
    356
    Si pashai në Janinë qënka ky kodoshi...... me HAREM personal...

    po duket që është edhe burrë i fortë, ja del mbanë me gjithë ato gra... lol

    duhet të jetë edhe bamirës i madh.... martohet ky që të q*në të tjerët, se vetë.... aha.

    e çuditshme që nuk i duken brirët në foto !!!!????
    Gjithmonë jap atë që më japin të tjerët

  14. #14
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    po ne islam poligamia eshte e lejuar une ju garantoj 100% mund ta gjesh ne komunitetit musliman nqoftse shfletohet me kujdes mu per kete shqiptaret duhet te heqin dore
    prej kesaj feje nje here e pergjithmon .

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    po ne islam poligamia eshte e lejuar une ju garantoj 100% mund ta gjesh ne komunitetit musliman nqoftse shfletohet me kujdes mu per kete shqiptaret duhet te heqin dore
    prej kesaj feje nje here e pergjithmon .
    Gordon shko futja gjume..

  16. #16
    Ooooo mashalla mashalla shtohu popullsi shtou...Ky njeri qenka i Zoti, me 39 gra,94 kamaj dhe 33 nipa/mbesa haha lol

  17. #17
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Islami e kushtëzon muslimanin që në martesën me më shumë se një grua të jetë plotësisht i drejtë mes dy ose më shumë grave të tij, gjegjësisht të jetë i drejtë në veshmbathje, në ushqim, ne vendbanim dhe në furnizim. Ai që nuk mund të jetë i drejtë në këto obligime, nuk mund të martohet me më shumë se një grua. Në këtë kontekst Zoti i Madhëruar thotë:

    "Nëse frikoheni se nuk do të jeni të drejtë, atëherë (martohuni) me një (grua)!" (Nisâ, 3)

    Pejgamberi a.s. thotë:

    "Nëse ndokush ka dy gra dhe anon nga njëra prej tyre, Ditën e Kijametit do të heqë giysmën e trupit zvarrë ". (Transmetim Unanim.)

    Animi i theksuar në këtë hadith nënkupton keqpërdorimin e të drejtave që ju takojnë e jo vetëm animin sentimental. Pra, meqë kjo ka të bëjë me një drejtësi të pamundshme, vërejtëm se Zoti falë dhe mëshiron:

    "Ju kurrsesi nuk do të mund ta mbani drejtësinë midis grave edhe nëse përpiqeni, pra mos anoni plotësisht nga njëra e ta lini tjetrën si të varur". (Nisâ, 129)

    Kur Pejgamberi a.s. dëshironte të udhëtojë, përdorte shortin dhe cilës i binte shigjeta, e shoqëronte. Ai këtë e bënte me qëllim që ta pengonte hidhërimin dhe ta ruante qetësinë e të gjithave. (Transmetim Unanim.)

    Pejgamberi a.s. i cili vepronte me drejtësi, thotë: "O Zot, kjo është ndarja ime për atë që e posedoj, më fal për atë që s'e posedoj e Ti e posedon!" (Transmetim i autorëve të suneneve.)

  18. #18
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Ja rrujsh leshin kti Hindusit !

    Cka n'hamamin po fol per shqiptaret ?!

    Islami i lejon burrit deri ne 4 gra !

    Kurse tradita gojore thot qe : Shqiptari o per 7 gra ! E botha jote ka mbet me heq dor pi poligamis, me na mesue se c'eshte morali ?! Ik o shtrydhç !
    e pra,kanuni kuranor ka hyre ne traditen shqiptare si nje njolle e zeze
    dhe une nuk e ndjek kete tradite nqoftse tui po apo shqiptaret
    at`here nuk zene vend ne europe kshtu qe je ti ai qe te largohesh
    por ti qendron sepse rendi i ri boteror ka ca interesa bashkpunimi
    me muslimant dhe lutju "ksaj demokracie shfrenuese" sepse ndryshe do ishte puna

    ti vet e pranove qe islami ia lejon burrit deri ne 4gra
    por sben mekat nqoftse ka edhe me shume

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    E c'ndryshim ka 4 apo 10 apo 20? Poligami quhet. Dy e jane shume, pastaj jane thjesht numer. Njerez te peshtire.
    I lum ca kafsheve kur gjejne femra te deshperuara per nje cope mashkull, dhe qe jane te paafta te perballojne jeten vetem. Ne ate varferi qe jetojne ato su vete mendja per burre, por per nje cope buke. Te martohesh vetem per nje kothere buke ne shekullin qe jetojme eshte cmenduri. Vetem qe ke burre s'mund te thuhet, ne kete rast.
    Te pakten duhet vene ndonje ligj qe te mos bejne me shume se nje femi me secilen grua.
    Feelings change - memories don't.

  20. #20
    Musliman-Shqiptarë-krenar Maska e gimche
    Anëtarësuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    3,642
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Indi, zbulohet burri që jeton me 39 gra

    Shfaqet familja më e madhe në botë. Ky lajm interesant vjen nga shteti Mizoram i Indisë. Ajo është e përbërë prej 181 anëtarësh. Ziona Chan është i martuar as më pak e as më shumë, por me 39 gra. Ka gjithsej 94 fëmijë. Përveç asaj, ai ka birësuar edhe 15 të tjerë. Ndërsa për momentin ka 33 nipër dhe mbesa. Chan sot jeton së bashku me tërë familjen e tij, në një shtëpi me 4 kate me 100 dhoma. Çdo natë e kalon me njërën nga gratë e tij të shumta, që i përzgjedh sipas radhës që është martuar. Chan mburret për këtë fakt. Në një intervistë për revistën “ The Sun”, është shprehur se ndjehet i bekuar nga Zoti që i ka 39 gratë. Veten e konsideron si njeriun më me fat në tërë globin. Meqenëse i takon besimit hindu, thotë se nuk ka asnjë të keqe që është martuar me kaq shumë gra. Njëra nga gratë e tij për gazetën “Daily Mail” ka shtuar se ai për të gjitha gratë, është njeriu më i mirë që ata njohin, dhe njeriu më i bukur në shtetin e tyre. Ajo thotë se të gjitha gratë e tij, Chanin e konsiderojnë si njeriun më të mirë që ua ka dërguar Zoti për ta pasur burrë. Por gjithkush habitet se si mund t’u dalë në krye të gjithë anëtarëve të familjes së tij të madhe!? Pra, kjo familje është e organizuar në bazë të rregullave të disiplinës ushtarake. Në krye të “detyrës” e ka emëruar gruan e tij të parë, e cila i koordinon të gjitha punët e shtëpisë, si pastrimin, përgatitjen e ushqimit dhe kujdesin për fëmijët. Kësaj familjeje për të përgatitur një vakët ushqimor i nevojiten 30 pula, 100 kg. patate, dhe 210 kg. oriz. Sipas grave të tij dhe vetë Chanit, familja e tyre, jeton në harmoni, për shkak të respektimit të rregullave nga ana e anëtarëve të saj. Por aventura e Chanit nuk ka përfunduar. Ai ka thënë se përveç këtyre grave, dëshiron që familjen e vet ta zgjerojë edhe në kontinentet tjera të botës, duke u martuar edhe me gra të tjera. Hadije Abdullahu

    http://alsat-m.tv/lajme/kuriozitete/51303.html

    Moderator , ndryshoja titullin ose fshije temen , sepse me duket ekziston nje e till
    Mjaft sulmuat besimin Islam me pafytyrësinë tuaj, radha është që të korigjohet titulli pas këtij sqarimi të televizionit Alsat-m që na e solli në forum Renea.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i të madhit Hamzes
    Ti je kullë fuqi baroti...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •