Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
  Anėtarėsuar
  13-10-2005
  Vendndodhja
  Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Shqiptare te famshem neper bote

  Duke mar shkas nga rasti fundit ne festivalin e San Remo-s ku ne intervisten qe iu be aktorit Robert De Niro i cili deklaroi origjinen e vet italoshqiptare do te doja te diskutonim per personazhe te fushave te ndryshme qe jane me origjine shqiptare dhe qe ne te gjithve na bejne te ndjehemi mire dhe krenare.
  nuk me kujtohet

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Shqiptare te famshem neper bote

  Enver Gjoka, aktori qė “pushtoi” filmat amerikanė

  Enveri ka luajtur nė 12 role tė ndryshme nė filmat amerikan. Por nė njė intervistė pėr “Prive” ai ka thėnė se roli qė i ka ngelur nė mendje ka qenė Viktor qė ka luajtur nė filmin fanta-shkencor “DollHouse.” Ajo ēka i ka ngelur aktorit nė mendje nga ky film, ka qenė fakti qė ka luajtur sė bashku me Eliza Dushkun. Pra, dy aktorė me origjinė shqiptare nė nė tė njėjtin film amerikan.

  Ai sapo ka mbaruar kontratėn e tij dhe pėr momentin ėshtė duke parė disa skenare pėr tė bėrė njė kontratė tė re nė kinematografinė amerikane.

  Enveri, edhe pse nuk e flet gjuhėn shqipe dhe karrierėn e ka ndėrtuar pėrtej oqeanit, flet me krenari pėr origjinėn e tij. /blitz.al/

  Cinéma
  2007 : Apparences trompeuses (Spinning Into Butter) de Mark Brokaw : Greg Sullivan
  2008 : The Express de Gary Fleder : Dave Sarette
  2008 : L’œil du mal (Eagle Eye) de D.J Caruso : Un pilote
  2010 : Stone de John Curran : Jack jeune
  2012 : Avengers (The Avengers) de Joss Whedon : Un policier
  2012 : Would You Rather, de David Guy Levy : Lucas
  2014 : Lust for Love d'Anton King : Jake
  2016 : Jeu trouble (Come and Find Me) de Zack Whedon : Aleksandr
  Courts métrages
  2013 : A Likely Story de Dana Turken : George
  2013 : The Intruder de Tom Cole : L'homme
  2014 : Game of Thrones Rules Your Sex Life de Behn Fannin : L'homme
  Séries télévisées
  2006 : The Book of Daniel : Josh
  2006 : The Path to 9/11
  2007 : The Unit - Commando d'élite (The Unit) : Lloyd
  2008 : New York - Section criminelle (Law & Order : Criminal Intent) : Peter Gardela
  2009 - 2010 : Dollhouse : Victor / Anthony Ceccoli / Anton Lubov
  2010 : Lie to Me : Sergent Jeff Turley
  2010 : Chase : Carson Puckett
  2010 : Undercovers : Novak Hincir
  2011 : Community : Lukka
  2011 : Person of Interest : Lazlo Yogorov
  2012 : Hawaļ 5-0 (Hawaļ Five-0) : Marku
  2012 : Drop Dead Diva : Radford, l'avocat
  2012 : Dexter : Viktor Baskov
  2012 : Made in Jersey : Tommy Ligand
  2013 : New York - Unité spéciale (Law & Order : Special Victims Unit) : Michael Provo
  2013 : Vegas : Tommy Stone
  2013 : The Walking Dead : Pete Dolgen
  2013 : Witches of East End : Mike Archer
  2014 : Extant : Sean Glass
  2014 - 2015 : Rizzoli & Isles : Autopsie d'un meurtre (Rizzoli & Isles) : Jack Armstrong
  2015 : Hollywood Hitmen : Evan
  2015 - 2016 : Agent Carter : Agent Daniel Sousa
  Téléfilms
  2006 : Filthy Gorgeous de Robert Allan Ackerman : Mirash
  2009 : L'Honneur d'un Marine (Taking Chance) de Ross Katz : Caporal Arenz
  2009 : Tale of the Tribe de Jonathan Whittle-Utter : Micah
  2013 : Murder in Manhattan de Cherie Nowlan : Jack
  Liens externes

  https://abc.com/shows/emergence/season-1
  seriali Emergence: Season One
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 11-01-2020 mė 16:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •