Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  Musliman-Shqiptar-krenar Maska e gimche
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  3,642

  EULEX me aktakuz pr dy ish-pjestar t UK-s  EULEX me aktakuz pr dy ish-pjestar t UK-s

  Prokuroria Speciale e Kosovs ka ngritur aktakuz edhe kundr dy ish-pjestarve t UK-s pr krime luft kundr popullats civile n nj kamp n Cahan t Shqipris.


  Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkn Haki Drenica dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovs akuzohen nga nj prokuror ndrkombtar se n bashkveprim me Riza Alijajn dhe antar t tjer t UK-s, t paidentifikuar deri tash, kan trajtuar civil shqiptar n mnyr njerzore n Cahan t Shqipris nga prilli deri n mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

  Numri i t akuzuarve deri tash ka shkuar n pes dhe pritet te ket edhe t akuzuar tjer pr krime lufte. /Telegrafi/
  Ti je hija e Kastriotit
  Ti je gjoksi i t madhit Hamzes
  Ti je kull fuqi baroti...

 2. #2
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  Eu nonen sikur na ti kishim bere lufte serbise. ata pshtuan me nje millosh e neve na mbyten. Sa vete ne hage, ai magari tjeter i thote thaqit ke vra ciliv kta pisat tjere pjestare te uckse na sosen.

  Popull pa hater jemi...
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-05-2005
  Postime
  288
  na kan pa qe spe dojna njani tjetrin e nau kan gjue tash tan mi kry edhe mir po na e bajn se zoti cop don me na ba

 4. #4
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,008
  Citim Postuar m par nga gimche Lexo Postimin


  EULEX me aktakuz pr dy ish-pjestar t UK-s

  Prokuroria Speciale e Kosovs ka ngritur aktakuz edhe kundr dy ish-pjestarve t UK-s pr krime luft kundr popullats civile n nj kamp n Cahan t Shqipris.


  Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkn Haki Drenica dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovs akuzohen nga nj prokuror ndrkombtar se n bashkveprim me Riza Alijajn dhe antar t tjer t UK-s, t paidentifikuar deri tash, kan trajtuar civil shqiptar n mnyr njerzore n Cahan t Shqipris nga prilli deri n mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

  Numri i t akuzuarve deri tash ka shkuar n pes dhe pritet te ket edhe t akuzuar tjer pr krime lufte. /Telegrafi/
  Nuk di cka bahete valla ken tu e faru popullin keta serbet faqezit as kush nuk po akuzohet,se ka po i gjajne keta akuza per neve se!!!!
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-12-2009
  Postime
  1,594
  Citim Postuar m par nga gimche Lexo Postimin


  EULEX me aktakuz pr dy ish-pjestar t UK-s

  Prokuroria Speciale e Kosovs ka ngritur aktakuz edhe kundr dy ish-pjestarve t UK-s pr krime luft kundr popullats civile n nj kamp n Cahan t Shqipris.


  Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkn Haki Drenica dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovs akuzohen nga nj prokuror ndrkombtar se n bashkveprim me Riza Alijajn dhe antar t tjer t UK-s, t paidentifikuar deri tash, kan trajtuar civil shqiptar n mnyr njerzore n Cahan t Shqipris nga prilli deri n mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

  Numri i t akuzuarve deri tash ka shkuar n pes dhe pritet te ket edhe t akuzuar tjer pr krime lufte. /Telegrafi/
  sabit geci keshtu ua ngul thiken shokve te vet nga burgu!
  eshte e ditme se sabit geci vetem te shpetoi veten do ua rras gjith bashkepuntoreve!

  prej llopovit nuk ka patriotizem!
  ky sabit geci u mundua edhe kryeministrin ta vrasi vite me par!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Citim Postuar m par nga gimche Lexo Postimin


  EULEX me aktakuz pr dy ish-pjestar t UK-s

  Prokuroria Speciale e Kosovs ka ngritur aktakuz edhe kundr dy ish-pjestarve t UK-s pr krime luft kundr popullats civile n nj kamp n Cahan t Shqipris.


  Haki Hajdari (48) nga Skenderaj, i njohur me nofkn Haki Drenica dhe Sali Rexhepi (55) nga Rashkoci i Gjakovs akuzohen nga nj prokuror ndrkombtar se n bashkveprim me Riza Alijajn dhe antar t tjer t UK-s, t paidentifikuar deri tash, kan trajtuar civil shqiptar n mnyr njerzore n Cahan t Shqipris nga prilli deri n mesin e qershorit 1999, shkruan Koha Ditore.

  Numri i t akuzuarve deri tash ka shkuar n pes dhe pritet te ket edhe t akuzuar tjer pr krime lufte. /Telegrafi/
  Ka qn luft e ashpr frontale ne Cahan t Shqiperis.Esht luftuar dhmb pr dhmb kundr armikut serb .
  Keta 2 dhe disa tjer po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetem e mediave boterore.Sherri i tipave si kta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovs n pergjithesi.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Citim Postuar m par nga Silverwings Lexo Postimin
  Ka qn luft e ashpr frontale ne Cahan t Shqiperis.Esht luftuar dhmb pr dhmb kundr armikut serb .
  Keta 2 dhe disa tjer po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetem e mediave boterore.Sherri i tipave si kta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovs n pergjithesi.
  Nuk e luan as topi,por keta tani kan fillua ta qesin njeri tjetrin dhe akuzoin te tjeret

 8. #8
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,750
  Ka te shumt qe i gezohen ketij lajmi!Po nuk pritet gje tjeter prej ,,Gecve''valla!(Jo te gjitheve)
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Aksinja
  Antarsuar
  16-01-2011
  Vendndodhja
  kojshi me SknderBeu-n
  Postime
  364
  Shum po hidhet balt mbi ish lufttart e lufts lirimtare t Kosovs,
  nuk sht mir, ajo q m bn prshtypje sht q ne si shqiptar shpesh biem preh e thashethemeve dhe shpifjeve, dhe miratojm kt veprim mos vlersues ndaj ishlufttarve, nuk sht pak t marrsh vendim e t shkosh n mes t zjarrit t lufts
  Secili pr vete, Zoti pr t gjith

 10. #10
  Musliman-Shqiptar-krenar Maska e gimche
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  3,642
  T gjith atyre q hedhin balt e vrer mbi luftn e UK-s i drejtohem me fjalet se ku ishit ju kur UK-ja bnte rezistencn.
  Ska fije dyshimi se ju jeni klysh t Dick Martyt (Dik piqkes) e sjeni as ju ma te mir se ai.
  Fal ketyre djelmoshave ju sot shkruani ktu more t ndyr.
  E kaluara e juaj nuk prek shtjen Kombtare, ndrkaq e kaluara e tyre lidhet direkt me lirimin e Kosovs.
  Ngushllimet m t przemrta pr moderatort e forumit shqiptar t cilt kan vdekur dhe kesi soji u lejohet ketyre t hedhin vrer mbi luftn e lavdishme.
  Ti je hija e Kastriotit
  Ti je gjoksi i t madhit Hamzes
  Ti je kull fuqi baroti...

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-09-2009
  Postime
  95
  Citim Postuar m par nga Silverwings Lexo Postimin
  Ka qn luft e ashpr frontale ne Cahan t Shqiperis.Esht luftuar dhmb pr dhmb kundr armikut serb .
  Keta 2 dhe disa tjer po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetem e mediave boterore.Sherri i tipave si kta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovs n pergjithesi.
  O zotrrote ta kisha shtrue vetem nji pyetje A EDIN KU GJENDET CAHANI e pastaj t tregoj pse ta bra kt pyetje . FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA.

 12. #12
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,443
  shkoni lexoni te tema e sabit gecit, ju kam thene se tane ka me nxan sabiti.
  Ne cahan ska pas front me serbin?!
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 13. #13
  Perjashtuar Maska e Loti-99
  Antarsuar
  21-11-2009
  Postime
  216
  Citim Postuar m par nga Silverwings Lexo Postimin
  Ka qn luft e ashpr frontale ne Cahan t Shqiperis.Esht luftuar dhmb pr dhmb kundr armikut serb :^inat.
  Keta 2 dhe disa tjer po bien shkas qe shqiptaret e Kosoves te jene kryetem e mediave boterore.Sherri i tipave si kta dy i prishet imazhi edhe UCK-se edhe Kosovs n pergjithesi.
  Nuk nai Burgosi EULEXI por ishe shpiunat e FARK-ut e te VETFUNDOSJES
  qe i shpiunuan edhe ate rrejshem bile

 14. #14
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,637

  thone..

  thone qe drejtesia vonon por nuk harron..ja dalengadale korja e pitesh hiqet dhe lakrat dalin sheshit..te ashtuquajturit clirimtaret veq ne kosove nuk luftuan..luftuan para dashit te pjekur ne rogner apo ne kampet e te burgosurve ne kukes e ne cahan te hasit..keta te ashtuquajtur clirimtare veq nje plumb nuk e shkrepen ndaj serbeve por nuk hezituan ta shkrepin ndaj vellezerve te tyre...

  nuk eshte kurgje kjo qe po ndodh me keta te dy te ashtuquajtur luftetare..do dalin edhe te tjere..dhe qelite e burgjeve si ne hage si ne kosove nuk do ftohen..cdo dite do dale e verteta ne shesh dhe ne do jemi gjalle ta degjojme me veshet tane kete te vertete..kan ike ato kohe kur ti beje cka te doje dhe nuk te denonte kush..sot eshte koha e ligjit..dhe ligji nuk pyet nese je clirimtar i vertete apo i ashtuquajtur clirimtar...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Keto te gjitha jane pjelle e shqipe folesev shqiptare ,,kur nuk din qka te bejen hajde ti akuzojmi uqk,,,dhe siq that edhe ju disa ketu keto jane shpifje ordiner te tradhtarev te keti poplli ,,po nes zgjatet edhe 10 vite ketu te gjithe shqiptaret kane me dhen pergjegjsi per luftrat ne ish jugosllavi dhe me tej,,se ashtu jave kurdisin se thuja se ne jemi fajtore e jo ish pushteti i kaluar ne kry me kry kriminelin millosheviq dhe bashkpuntoret e ti..
  serbija del sikur nuk ka ber asgj ne kosove dhe as kund,kures shqiptaret tani dalin krimi dhe shkiet dalin viktimat ,,dhe kush tjetr vetem shqipet mes veti turpi i turpi,,kur te gjithe shkiet e din se kush ka pre nga ta dh ka gri shqiptar ata nuk dalin kundr tyre dhe me thn jo ky ka be po e mbrojen at dhe mundohn ta qojen te ret e bardha,kurs tek shqiptaret eshte e kundrta edh hiq nese nuk e ka be ata ja ngjsin se i ka kry krimet edhe ndoshta nuk ka qen hiq ne lufte po ja kane inat dh hajt de burgosim ket dhe te tjeret esht turp per ket popull shqipetare,,,,,,,,,,,,,,,,,,,po qka ti bejmi kur edhe ne si shqiptare qe jemi fatkeqsishte ka shume te till qe ishin dalur pas lufte ne perndim kudo n shtetet evropjan qe nga viti 2000,,e deri ne vitin 2006 e kendej ,,dhe shqipatret kane ber fallso dokumenta se gjoja ne jemei te rrezikuar nga njerzit e luftes se ishim pjes e pushteti te kaluar dhe jemi ne rrezik ja ku i kemi dhe dokumeentet per keto se jemi te rrzikuar dhe ata shqipe folsa neper dekleratat e tyre dhe interevistat e marrura nga disa qarqe ,per ti fituar letrat ne perendim gjith qka te keqe kan ber vetem per perfitim te veta dhe behshin dshmitare te rrejshim qka jo,,dhe tani ata qellimin tyre e kane arritur letrat i kan fituar dhe merren me thash e them neper raportet e diky martit pse jo,,,,,,,,,,,,,Eshte per te ardhure keq se gjdo gje qe lidhet per te keq kudo qofeshin ato jane shqipatret dhe me keq....turpi nuk ka funde po shpresoj se te gjith atyr te gjitha te keqijat e bra kunder popllit te vetet zoti do jave kthej ne familjet e tyre qe gjith jeten mos te behen rahat ,me shume te keqija n familjt e tyre .................2011
  Ndryshuar pr her t fundit nga kruja78 : 20-02-2011 m 16:39

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  thone qe drejtesia vonon por nuk harron..ja dalengadale korja e pitesh hiqet dhe lakrat dalin sheshit..te ashtuquajturit clirimtaret veq ne kosove nuk luftuan..luftuan para dashit te pjekur ne rogner apo ne kampet e te burgosurve ne kukes e ne cahan te hasit..keta te ashtuquajtur clirimtare veq nje plumb nuk e shkrepen ndaj serbeve por nuk hezituan ta shkrepin ndaj vellezerve te tyre...

  nuk eshte kurgje kjo qe po ndodh me keta te dy te ashtuquajtur luftetare..do dalin edhe te tjere..dhe qelite e burgjeve si ne hage si ne kosove nuk do ftohen..cdo dite do dale e verteta ne shesh dhe ne do jemi gjalle ta degjojme me veshet tane kete te vertete..kan ike ato kohe kur ti beje cka te doje dhe nuk te denonte kush..sot eshte koha e ligjit..dhe ligji nuk pyet nese je clirimtar i vertete apo i ashtuquajtur clirimtar...
  Edhe ti je pjes e krimit qe esshte beer gjdo kunde kunder shqiptarev,,,po ku paten forec qlirimtaret me ei be ato krime oooooo kriminl qka thua ti aaaaaaaaa eshte per te ardhur keq qe ti shkruan kishe gjuhen shqipe se nuk je gjak shqiptari po je gjak tradhtari.....sa femi i prjti te gjall shkav dhe sa dhan llogari per to kures ti mor tradhtar lyp nga qlirimtaret llogari si ta shpurrn serrbin nga kosova eshte turp per ty dhe ata tee cilet mendoejn si ti....

  Sa masakra u ben ne kosove sa shki dhan llogari oooooo kok dwrr ,,po ti dhe shume si ti tregojen ftyren e vete dhe tradhtin ndaj popllit te vete kures shkiet si jan mbytur edhe nga vdeekjet e natyreshme i kerkon turp duhet me ju ardhe ju dhe jetes see juaj........

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •