Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e iliros
    Anëtarësuar
    25-10-2010
    Postime
    65

    Facebook kompania e dytë më e vlefshme në botë.

    Ju me siguri e dini që Facebook është faqja më e popullarizuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por gjithmonë keni menduar se sa është vlera e saj?
    Kërkimet e fundit tregojnë se tani Facebook është kompania e dytë më e vlefshme në botë, menjëherë pas Google.

    Më herët Facebook kishte qënë në vendin e 3-të, pas Amazonit dhe Google, por tani Facebook është e dyta, me një vlerë prej 82.9 miliardë Dollarë.
    Numri një, Google kap vlerën e 192 miliardë dollarëve. Duhet permendur se Facebooku ka pësuar një rritje të lartë në vlerën e saj, pas investimit 1.5 miliardësh që erdhi nga Goldman Sachs, që u bë në Janar.

    Të gjitha këto janë rezultate interesante, por pyetja mbetet, se a do ta kalojë ndonjëherë Facebooku, Google-n, kur është në pytje vlera?
    Sigurisht, Facebook mund të bëhët më i popullarizuar në Shtetet e Bashkuara sesa Google, por Facebook ende është shumë larg saj për nga vlera e përgjithshme./itshqip.com

  2. #2
    Nuk e di se cfare vlerash na ka dhene sot FB; sepse mesa kam pare deri me tani per shkak te FB jane ndare ciftet kot se koti, jane vrare njerezit vetem per nje fjale goje te thene ne FB, te vidhet kollaj identiteti gjoja se je ti e anetaresuar kur de facto nuk je, dhe mund te spekullohet mbi personalitetin tend.
    Jo vetem kaq, por sot njerezit po humbin kohen kot ne FB duke bere te si te mencur dhe te bukur, e duke genjyer gjithe kohes.
    Per me teper, personalisht me duket shume fallsitet ky FB sepse kam pare qe edhe njerez qe jetojne ne te njejtin qytet e njihen mire me nj-tjetrin,por qe nuk kane duruar njeri-tjetrin ne jeten e perditshme dhe nga moda per te bere me shume "frienda" aty ne FB, na shfaqen si moter e vella, e kur vjen puna per te dale edhe per kafe me njeri tjetrin ne jeten reale, as qe e marrin mundimin, dhe personalisht nuk i kam qejf fallsitetet!
    Nuk po i mohoj edhe anet pozitive qe ka, por mua me ngjajne me shume negative, sepse me duket nje shpikje e perkryer per t'i budallallepsur njerezit edhe me shume! Jo per gje, por nuk dine ta perdorin per gjera pozitive...

  3. #3
    i nënshtruar Maska e master2006
    Anëtarësuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,238
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Nuk e di se cfare vlerash na ka dhene sot FB; sepse mesa kam pare deri me tani per shkak te FB jane ndare ciftet kot se koti, jane vrare njerezit vetem per nje fjale goje te thene ne FB, te vidhet kollaj identiteti gjoja se je ti e anetaresuar kur de facto nuk je, dhe mund te spekullohet mbi personalitetin tend.
    Jo vetem kaq, por sot njerezit po humbin kohen kot ne FB duke bere te si te mencur dhe te bukur, e duke genjyer gjithe kohes.
    Per me teper, personalisht me duket shume fallsitet ky FB sepse kam pare qe edhe njerez qe jetojne ne te njejtin qytet e njihen mire me nj-tjetrin,por qe nuk kane duruar njeri-tjetrin ne jeten e perditshme dhe nga moda per te bere me shume "frienda" aty ne FB, na shfaqen si moter e vella, e kur vjen puna per te dale edhe per kafe me njeri tjetrin ne jeten reale, as qe e marrin mundimin, dhe personalisht nuk i kam qejf fallsitetet!
    Nuk po i mohoj edhe anet pozitive qe ka, por mua me ngjajne me shume negative, sepse me duket nje shpikje e perkryer per t'i budallallepsur njerezit edhe me shume! Jo per gje, por nuk dine ta perdorin per gjera pozitive...
    Vleresim i kote mendoj. Njesoj mund te thuash p.sh. edhe se duke shikuar futboll ne tv po e humbim kohen te cilen do te mundnim ta shfrytezonim per dicka me mire, a do te thote kjo se futbolli qenka pa vlera? jo.

  4. #4
    Tani c'hall ke ti master me mendimin tim, nuk kam gje kundra mendimeve te ndryshme, sepse diversiteti tregon pasuri ne formim, por nese do te kundershtosh nje medim timin personal, tregohu pak me argumentues dhe mendje hapur, ne vend qe te quash mendimin tim me epitete si "i kote", se qenke edhe master pale!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •