Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 234 prej 234
  1. #221
    i/e regjistruar Maska e BERATASE
    Anėtarėsuar
    19-12-2003
    Vendndodhja
    e di vete se ku jame
    Mosha
    35
    Postime
    78
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    La_Rondine shprehu moj vajz !
    se kur njeriu shprehet me nje fjale nxjerr ato qe mbart perbrenda i ben mire per sis nervor ok !
    e para kjo dhe e treta ato qe mund te thuash ti do jene si nje pike uji ne oqean dhe keshtu qe une ( ta them ne vesh kete )"sma ndjen fare" ok
    ika tani sepse situata po behet kritike jemi dhe ketej nga trojet e Antoneskut e na nxehen shpejt gjakrat
    hajde pacim moj Dallendyshe se qeke bere per te qar hallin e shoh une .
    La leggenda del fiume Osum


    Le due vette dei monti Tomorri e Shpirag erano fratelli rivali innamorati della stessa fanciulla. La passione risultņ fatale a entrambi: si affrontarono in duello e caddero in campo. Le lacrime della ragazza diedero origine alle acque del fiume le cui rive sono collegate da un caratteristico ponte.

  2. #222
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anėtarėsuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Mosha
    36
    Postime
    1,726
    Faleminderit
    0
    2 falenderime nė 2 postime
    une sjam ne rumani po po e fus i here koken kendeja te shof ca bahet.suksese njerez

  3. #223
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    mir ia bere edhe ti
    thnx!edhe ti suksese
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  4. #224
    ~*~*~*~ Maska e Goc^e_mir
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    ne hėnė
    Postime
    148
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Waw kacaku gjalle qenke ti?Kisha kohe pa te pare ne forum
    Cthote it mir?
    Ciao,ia kalofsh mir!
    Dream as you'll live forever,live as if you'll die tomorrow!

  5. #225
    ~*~*~*~ Maska e Goc^e_mir
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    ne hėnė
    Postime
    148
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Io_e_te do vish ktej nga Cta meqe ke pushime tani mi?
    Dream as you'll live forever,live as if you'll die tomorrow!

  6. #226
    DeJaMe AmAr...! Maska e La rondine
    Anėtarėsuar
    10-02-2003
    Vendndodhja
    Chihuahua
    Mosha
    37
    Postime
    73
    Faleminderit
    0
    2 falenderime nė 2 postime
    Moj beratse po sikur sdo te pergjigjeshe me ti...
    Nejse,sja vlen te humbesh kohen duke te te treguar ty ato gjera qe shume mire mund ti kuptosh dhe vete.Se mos te pyeti njeri ne ta ndjen apo sta ndjen per ndonje gje.
    Sa per ate punen e katandisjes,shikohu njehere ne pasqyer per vete dhe pastaj fol per te tjeret,ok????Ste merr doren njeri ty sido qe te jete katandisur.Hajt shnet!
    [size=0.6]DaCa O NoApTe As Fi PlEcAt
    DiMiNeAtA Ai StIi Ce-Ai Ce-Ai ViSa
    Si AdORmI aSa LaNgA InImA mEa!

    Lasa LuMeA Sa ZiCa Ce VrEa
    N-o MaI cReDe AsCuLtA-Ti InImA
    StiI pReA bIne,NuMaI tIe Ti-As Da
    JuMaTaTe DiN pErNa MeA![/size]

  7. #227
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Mjaft me se late nam!!!
    E felliqet fare muhabetin!
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  8. #228
    i regjistruar Maska e rezi_Mynihut
    Anėtarėsuar
    13-10-2002
    Vendndodhja
    Munich, Germany
    Mosha
    46
    Postime
    367
    Faleminderit
    0
    3 falenderime nė 3 postime
    Postuar mė parė nga Io_e_Te
    Mjaft me se late nam!!!
    E felliqet fare muhabetin!
    Io e Te,

    ti e ke hapur kete teme,
    dhe pasi ke harxhuar kohe per ta drejtuar e mirmbajtur,
    se fundi dhe dorheqjen!

    Me vjen keq per kete!

    nese ke interes ta vazhdosh temen, une jam gati te te ndihmoj!

    Ti me mire se askush tjeter e di se kush dhe ku e "qelbi muhabetin"

    M.q.se une nuk kam edhe aq kohe sa te lexoj te gjitha postimet ne temen qe ti ke hapur,
    me bjer nje liste te antareve dhe postimeve qe jane jashte teme dhe ti cojme atje ku duhet.

    Dhe ne te ardhmen reagoni me shpejt kur shikoni devijime!

    Mjafton nje shtypje butoni

    "Raporto kėtė mesazh tek moderatori"
    ne te djathte poshte te cdo postimi!

    Sidoqofte me mire vone se kurre!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga rezi_Mynihut : 23-02-2004 mė 08:53

  9. #229
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-02-2004
    Vendndodhja
    rumani
    Postime
    4
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    rumani jam edhe un more,hajt pershendetje pra.
    tirona nr 1

  10. #230
    Dark Angel Maska e smokkie
    Anėtarėsuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,149
    Faleminderit
    0
    31 falenderime nė 26 postime
    Pershendetje njerez, ca behet ketej?
    keni humbur fare...
    sa shpejt harroheni, o zot.
    Cdo gje eshte relative...

  11. #231
    i/e regjistruar Maska e zeus
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Kėtu
    Mosha
    43
    Postime
    931
    Faleminderit
    3
    2 falenderime nė 2 postime
    ----------------------------------------------------

    Ēa bėhet kėtej?

    Kush mė ka nevrikosur Mua_dhe_Ty?!



    ----------------------------------------------------
    Nė botė ka 10 lloje njerėzish: ata qė kuptojnė sistemin binar, dhe ata qė nuk e kuptojnė!

  12. #232
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    hola kalamaja!
    si ju kam?te clodhur,te qeshur?
    ju nisi shkolla e?e po edhe shkolla do niste se skish si te ndodhte ndryshe!
    Mua_dhe_Ty-ja u merzit se kujtoi se Mr.Zeus na kishte braktisur por gezohet qe qenka gabuar

    Rezi, Io-ja nuk e jep doreheqjen!doja ti jepja nje tjeter drejtim pasi u kthye cdo gje ne personale!sidoqofte, tani cdo gje eshte "sheshuar"!faleminderit per ndihmen tende!

    smoks, ti humbet edhe akuzon popullin e?ske faj ti jo!
    po he, si ia kalove andej nga ct?u kenaqe ndonje cike?mir e kisha qytetin tim te dashur?
    hajt se po iki une njeher per njeher.
    kalamaja rrini urte edhe mos beni shum rremuje.
    ia kalofshi sa me mire kete jave,
    Nga Io-ja!
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  13. #233
    Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
    Anėtarėsuar
    24-02-2003
    Vendndodhja
    Ne Nje Glob Prej Balte
    Postime
    499
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Postuar mė parė nga tironaEjona
    rumani jam edhe un more,hajt pershendetje pra.
    ja mir se na erdhe edhe ti tek kendi yne!
    nga cqytet flet njeher?
    Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

  14. #234
    Warranted Maska e Qerim
    Anėtarėsuar
    06-12-2003
    Vendndodhja
    Home
    Postime
    1,641
    Faleminderit
    0
    6 falenderime nė 6 postime

    re

    Ju lutem kush di rumanisht ketu te na e perktheje nje cik kete text.



    Ce afla americanii despre Romania de pe "net":

    "Daca aveti ghinionul sa va aflati in Bucuresti si tocmai v-a parasit ultimul autobuz, tren, avion, catar, catapulta, bou, sanie trasa de caini sau pluta, pregatiti-va pentru una dintre cele mai stranii experiente - o sedere in Bucuresti", avertiza prin 1995 un ghid turistic editat in SUA. De atunci, nici muntii, nici marea, nici festivalul sarmalelor, necum Dracula Parc sau palmierii, nu au reusit sa schimbe in ochii turistului strain imaginea unei Romanii "mereu surprinzatoare"... prin lipsa unor conditii minime de civilizatie. In 2002, pe site-urile de profil de pe Internet, ea apare ca o regiune de o frumusete aparte, dar recomandata numai celor cu suficient spirit de aventura pentru a face fata incercarii!
    Farmecul principal al tarii este dat de asezarile medievale si de manastirile pictate, aflam de pe yahoo.com. Faptul ca regiuni intregi au ramas neatinse de istoria moderna inseamna in acelasi timp lipsa caldurii si a apei calde in unele hoteluri, functionari grosolani si orase deprimante. In plus, turistul se va ciocni la orice pas de cersetori, tigani (cei mai multi din lume, se spune pe site) si de betivi pusi pe harta, berea si "tzuica" fiind ieftine si din abundenta. "Daca sunteti femeie, feriti-va mai ales de carciumi si terase", avertizeaza un ghid tiparit in America.
    Desi infractiunile cu violenta sunt rare, in schimb hoti si escroci sunt nenumarati, citim pe www.speakeasy.org, unde este descrisa "Maradona" - figura preferata a pungasilor: "cineva se va apropia de dumneavoastra, incercand sa angajeze o conversatie in engleza. Cateva secunde mai tarziu, doi barbati in haine civile, dar agitand niste asa-zise legitimatii de politie va vor acuza pe amandoi de o oarecare activitate ilegala (de obicei, schimb de valuta) si va vor cere pasaportul sau portofelul. Nu le dati nimic, ci indepartati-va, tipati, sau cereti sa mergeti la cea mai apropiata sectie de politie". De altfel, si alte ghiduri recomanda strainilor ca, in caz de pericol, sa atraga atentia strigand, intrucat pot petrece ore intregi pe strazile Bucurestiului sau Clujului, de pilda, fara sa dea de o masina a politiei sau de un agent.
    Urat pana si de propriii sai locuitori, Bucurestiul este una dintre cele mai putin vizitate capitale europene. Aventura incepe chiar cu accesul in oras: de la Otopeni poti alege intre a astepta o perioada nedeterminata un 783, fiind buzunarit de suti inca de la sosire, sau a fi inselat de un taximetrist. Zona Garii de Nord, desi mai curata si mai sigura decat acum cativa ani, este plina de aurolaci si de gainari, care impanzesc autobuzele din zona. In materie de transport, pentru straini chiar si sistemul de cumparare a biletelor RATB de la gherete, nu de la sofer, pare complicat. In centru ii asteapta traficul de cosmar, cainii vagabonzi, gropile, strazile neiluminate, aerul poluat si "monstruozitatea stalinist-bourbonica" a Palatului Parlamentului. Fara a bate drumul pana la periferia orasului, vizitatorul poate lua contact cu spiritul autentic al Capitalei in piata Obor. "Daca in centrul Bucurestiului simtiti ca ati parasit lumea civilizata, la fel se simt in Obor bucurestenii care locuiesc in centru", citim pe speakeasy.org.
    In ciuda acestor neajunsuri sau a cazarii scumpe si nesatisfacatoare, tot pe Internet aflam ca macar in Bucuresti se poate manca. Desi laudatele "Hanul lui Manuc" si "Carul cu Bere" au mancare scumpa si proasta si serviciu deplorabil, coada la patiserie, gogoserie sau covrigarie indica apropierea hranei comestibile. Micii sunt si ei deliciosi, cu conditia sa nu stii ce contin, iar carnatii trebuie mestecati cu grija, intrucat pot contine bucati de oase. Turistii sunt avertizati ca in afara Capitalei, ospatarul le va inmana un meniu, pentru ca apoi sa le spuna ca nu are decat friptura de porc si salata de muraturi, va intarzia cu comanda si cu nota, iar in final ii va insela grosolan la bani. Pentru orice, de altfel, preturile sunt mari, iar calitatea lasa de dorit, asa incat turistul care a avut excentricitatea de a ne vizita tara nu poate sa ia cu el nici macar un suvenir drept dovada!

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema tė Ngjashme

  1. Mashtrime me zgjedhjet ne Rumani dhe Bullgari
    Nga DYDRINAS nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 08-06-2009, 06:12
  2. Dy studentė shqiptarė horror nė Rumani!!
    Nga Shpirt Njeriu nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 06-12-2007, 08:29
  3. Shqiptarėt nė Rumani, njė histori e lashtė
    Nga ILovePejaa nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 25-09-2007, 05:13
  4. Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 18-10-2004, 18:24
  5. Komuniteti Shqiptar nė Rumani
    Nga dodoni nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-06-2004, 03:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •