Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 56
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime

  Krijimet e mia

  Nuk doja me te shkruaj
  As edhe nje fjale
  Ngaqe dhembjen qe kam ne gji
  Askujt s'mund te ia fale
  Nuk doja te sillja dhembjen
  Ketu ne mes jush
  Sepse e di miqet e mi
  S'me ndihmon askush!!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Kam vuajtur me vite
  Me shekuj kam qare
  Lum lotete me ridhnin
  TY pa te te pare!

  Nuk doja ti ndalja lotet
  Ne rrjedhe pa mbarim
  Nuk mund te sheroja
  Kete shpirtin tim!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Lotet e mi jane dhembje
  Qe nga shpirti i lenduar buron
  Lotet e mi jane vuajtja
  Qe shpirtin ma rendon!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Ngushellim ne lotet e mi nuk gjej
  As dhe ne syte e tjeterkujt
  Ngushellim nuk gjej dot
  Dhembjen nuk ia them askujt!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  URAGAN NĖ JETĖ

  Sot mė mungon gjithėēka
  Sot edhe vehtja mė mungon
  Shpirti im po mė trathėton!

  Sot po mundohem mė kot
  Qė jetėn time ta vė nė vi
  E si mund ta bej kėtė, si
  Kur larg, shumė larg meje je ti!

  Qetėsinė e kėrkoj mė kotė
  Nė botėn plot uraganė
  E si mund tė qetėsohem unė
  Kur ti mė le menjanė!

  07.11.2010 / 8:15
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Do ju shkruaj sot se me vone s'kam kohe
  Do jus le ketu nje porosi,
  Shkruani, shkruani dhe kurre mos ndaloni
  Mbusheni jeten tuj me poezi!

  Une per shkurt do te ik nga ketu
  Do marr nje rruge te gjate te udhetimit
  Me pritni dhe mos me harroni
  Une do rikthehem, jam mbajtes premtimi!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  NE GURBET

  Ne gurbet me solli jeta
  Sikur era qe gjethet mbart
  Si ne humnere me perplasi
  Nga vendi im larg shume larg
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Pershendteje z.Agim

  Do blejme gomar me 8 cilindra
  Dhe nje sirene qe mend te nxjerr
  Do te kthehemi ne shtepite tona
  Boten pasi te kemi bjerr!

  Nese bota na ka inat
  Ne inat kemi dhe me shume
  Ata mund te mos na duan
  Por ne as vehten nuk e duam!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Pse lot derdhni pa kursim
  Pse vuani mbi kete dhe
  Pse, Pse, Pse
  Jeta kaq shume helm hedh mbi ne!?
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  VUAJTJE DHE DASHURI

  Jam me ju ne kete mengjes
  Ndjenjat e mia ti ve ne leter
  E si mund te shprehet poeti
  Valle ka ndonje rruge tjeter!?

  Une jam ketu ne mesin tuaj
  Te shpreh ate qe me mundon,
  Dashurine qe prane se kam
  Ah sa shume po me mungon!

  Jam me ju se s'kam rruge tjeter
  Jo pse s'dua te flas me ju,
  Por vargezimi ka rruge tjeter
  Kur je duke dashuru!

  Mos ma zeni per te madhe
  Qe po vuaj keto dite une
  Ah e dashur ku je ti
  Shume te dua, shumeeeeeeeeee!

  20.01.2011
  BAGRAM, AFGANISTAN
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 11. #11
  Larguar..
  Anėtarėsuar
  31-08-2009
  Postime
  4,614
  Faleminderit
  1
  15 falenderime nė 14 postime
  Shume e bukur Poet!!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Mos qani ju lutem shume
  Nese duhet dikush te qaj
  Une kam lot edhe per ju
  Zemren e kam mbushur vaj!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  JETEN ME NDRIQOVE

  Isha i humbur ne errsiren e jetes
  Askush, askund dhe asgje s'me kenaqte ne jete
  Valle pse kjo me mua po ndodhe
  Sa hyre ti ne jeten time, ndryshova, se di pse as vet!

  Erdhe si nje drita ne mes te erresires
  Qe rrugen e jetes time e ndriqon
  Erdhe si vargu ne poezine time
  Qe vargezimin tim e zbukuron!

  Sa gjate ne kete jete erresire isha
  Sa shume te prita te me ndriqosh
  Edhe dita ishte pa kuptim
  E ti erdhe si engjull te me shpetosh!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Perse ne kete jete duhet te vuajm
  Perse duhet te derdhim lot,
  Perse valla kemi brenga
  Perse mundohemi kot!?
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  JAM I LĖNDUAR

  Jam i lėnduar nė zemėr
  Thellė, thellė po vuaj,
  E cka me mbetet tjetėr
  Vec poezi tė shkruaj

  Isha i sinqertė
  Vallė bėra mėkat
  Pse zbulova ndjenjat
  U bėra i pafat!

  08.02.2011/17:57
  SHANK-Afganistan
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  EDHE NJĖ MĖNGJES PA TY!

  Edhe kėtė mėngjes u zgjova pa ty
  Shtrati im ėshtė sėrish i ftohtė,
  Ti je larg, e unė nė vetmi
  Sikur jam nė tjetėr botė!

  Edhe njė ditė n’vetmi e kaloj
  Sytė i mbaj hapur e ti nė ėndėrr mė vjen,
  Cdo gjė qė shoh rreth meje
  Nė ty mė shėmbėllen!

  Shkoi nė gjumė i vetmuar
  I tillė zgjohem nė mėngjes,
  Cdo ditė qė kalon pa masė mė gėzon
  Takimin me ty me mallė po e pres!

  10.02.2011/8:54
  SHANK- Afganistan
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Poeti : 10-02-2011 mė 00:15
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  TĖ KISHA KRAH

  Tė kisha krah vetėm pėr njė ditė
  Tė fluturoj atje tek vajza ime,
  Ta pyes se cfarė e mundon
  Pse po ndjehet si jetime!

  Tė isha erė dhe tė nisem
  Vetėm pėr njė ditė ta pėrqafoj,
  Dhe ti them se tė kam xhan
  Dhe ta lus tė mos lotoj!

  Te isha diell vec pėr njė ditė
  Nga lartėsia ta shikoj
  Dhe ta ngroh me pėrqafim
  Qė mė tė mos lotoj!

  10.02.2011/13:56
  SHANK- Afganistan
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Poeti : 10-02-2011 mė 05:28
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  BORA

  Borė bie pėrjashta
  Ėshtė ftohė shumė,
  Akull ka nė zemrėn time
  Ftohtėsinė thellė e ndjej unė!

  Ėshtė kjo nga moti
  Apo nga gjendja nė shpirtin tim,
  Akoma se kam tė kjartė
  C’ėshtė kėshtu me kėtė zhgėnjim!

  Rrezet e diellit po luftojnė
  Me fluskat e borės qė bie
  Kurse nė mbrendin time
  Njė ndjenjė angushtie!

  Po bėj luftė me vehten
  Me ndjenjat e mia
  Cfarė kam unė kėshtu
  Po mė mbytė vetmia!

  11.02.2011/11:44
  SHANK-Afganistan
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  NJĖ FJALĖ

  Sa peshė ka njė fjalė
  E thėnė me vend dhe me rend,
  Sa efekt tė fortė ka fjala
  E thėnė me mend!

  Njė bisedė me vajzėn time
  Qė ditė mė parė mė bėri me lot,
  Sot mė dha shprsė
  Ndryshe ta shoh kėtė botė!

  Mė lot nuk kishte nė sytė e saj
  Ishte qetėsuar vajza ime,
  E dinte shumė mirė ajo
  Qė kurrė nuk do jetė jetime!

  Sa tė ėmbla mė vinin fjalėt
  Qė dje ajo mi tha
  Sa shpresė, sa vullnet
  Pėr jetė mė dha!

  13.02.2011/11:55
  SHANK-Afganistan
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Poeti : 13-02-2011 mė 02:30
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  NESĖR ĖSHTĖ DITA!

  Nesėr ėshtė Shėn Valentini
  E unė nuk jam me ty,
  Me tė ble nje dhuratė
  Dhe me tė puth nė sy!

  Nesėr ėshtė dita e tė dashuruarve
  Ndėrsa ne jemi tė ndarė,
  Nesėr, eh nesėr
  Ka vite qė s’tė kam parė!

  Nesėr ėshtė festė
  Kurse ti duhet tė festosh pa mua
  Por kudo qė tė ndodhem
  Jam me ty dhe tė dua!

  13.02.2011/17:25
  SHANK- Afganistan
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •