Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 56
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  DITĖT IKIN NĖ PAKTHIM

  Ditėt ikin nė pakthim
  E mua mė duken tė gjitha njėsoj,
  As kanė ngjyrė, as kanė shije
  Asnjė nuk mund ta pėrjetoj!

  Cdo mėngjes ėshtė i njejtė
  Veproj cdo ditė si njė robot,
  Sikur asgjė qė ka vlerė
  Nuk po ndodhė nė kėtė botė!

  Dielli lind por nuk mė ngroh
  Hėna ėshtė e vetmja qė mė bėn dritė
  Por pėr ta ngrohur zemrėn time
  Mė duhet shumė, shumė pėr tė pritė!

  Orėt mė bėhen ditė
  Ditėt muaj tė pafund
  E fundi i kėsaj pritjeje
  Nuk duket askund!

  20.02.2011/12:07
  SHANK-Afganistan
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  FTOHĖT

  Ėshtė duke ngrirė vetėm natyra
  Apo ftohtėsia mua mė ka hyrė nė zemėr,
  Po ngrij nga natyra e ftohėt
  Apo nga vetmia qė mė mbulon kokė e thembėr!?

  Po e ngushėlloj vehten pėr cdo ditė qė kalon
  Se vera dikur edhe tek unė vjen,
  Por kam frikėn se kėshtu si jam
  As kjo verė dot nuk mė gjen!

  Si duket vetmia a ma thotė ndokush
  Ėshtė ftohėt nė shpirtė, ngricė nė zemėr,
  Apo mua ashtu mė duket
  Vallė nuk dij kėsaj gjandjeje si ti vej emėr!

  Asgje s’me pėlqen, asgjė s’mė duket mirė
  Asnjė veprim nuk mė shkon pėr shtat,
  Athua unė jam aq i dobėt
  Apo jeta mė solli kėtė fat!

  Kam frikė nga vehtja, nga ditėt qė vijnė
  Kam frike se mos vallė do tė dėshtoj?
  Kam edhe mė shumė frikė
  Se askush nėpėr cka kalova, kurrė nuk do ta kuptoj!

  22.02.2011 / 13:00
  SHANK - Afganistan
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  SA NERVA

  Sa nerva nė ajėr qėndrojnė
  Sa shumė, o zot sa shumė nervozė
  Kėta tė rinjė kanė nė vehtė
  Kokėn ma bejnė bozė!

  T’i mėshoh nuk pranojė
  T’i ushėzosh as mendja mos tė tė shkon,
  Ata dijnė si ėshtė mė sė miri
  Askush s’ka cka i mėson!?

  Asnje fjalė, asnjė kėshillė
  Nuk e duan nga asnjeri,
  Mendojnė se cka dijnė ata
  Nuk din askush dhe as ti!

  Sa katrahura nė jetė kaluam
  Sa gjėra me gjak e lot i mėsuam
  Sa shumė kėshilla nė jetė pranuam
  Tash s’mund ta kėshillojmė as atė qė jetė i dhuruam!

  C’kohė ka ardhė tash o zot
  Mosha pėr ne kishte shumė vlerė
  E tash edhe fėmiu i posalindur mendon
  Cka din ai ne s’kemi ditė ndonjėherė!

  23.02.2011 / 15:52
  SHANK - Afganistan
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 4. #24
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  51
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Pėrshėndetje Poeti!

  Tė pėrgėzoj pėr poezitė e tua. Nga trishtimi qė sjell nė poezitė e tua kuptoj qė diēka ka ndodhur me ty miku im por mos u jep lufto tė gjeshė qetėsinė e lumturinė tėnde.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  SA E AFĖRT, SA E LARGĖT MĖ JE

  Sa e afėrt mė je dhe sa larg tė kam
  Nė ėndėrra me vjen dhe mė shkon
  Mundohem tė ta puth
  Buzėt s’mi afron!

  Unė ngritem nga shtrati
  Nisem drejt teje nė pėrqafim,
  E ti mė ikėn sikur era
  Nė buzė mė len njė idhėtim!

  Zgjohem nga gjumi duke menduar nė ty
  Ti nuk je me mua as nė kėtė ditė
  Po nisem tani drejt teje tė vij
  Po afron dita qė gjatė e kam prit!

  19.03.2011 / 16:55
  BAGRAM
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 6. #26
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  40
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Poeti Lexo Postimin
  FTOHĖT  '''Po e ngushėlloj vehten pėr cdo ditė qė kalon
  Se vera dikur edhe tek unė vjen,
  Por kam frikėn se kėshtu si jam
  As kjo verė dot nuk mė gjen!(do ishte ndodhia me e bukur.Liridona)

  Si duket vetmia a ma thotė ndokush
  Ėshtė ftohėt nė shpirtė, ngricė nė zemėr,
  Apo mua ashtu mė duket
  Vallė nuk dij kėsaj gjandjeje si ti vej emėr!''


  22.02.2011 / 13:00
  SHANK - Afganistan
  As atje ne Afganistan spo gjen sherim o i uruar?Po dil e shaj talebanet se ndoshta te japin nje plumb kokes e i heq lotet pastaj.
  Liridona

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Liridona Lexo Postimin
  As atje ne Afganistan spo gjen sherim o i uruar?Po dil e shaj talebanet se ndoshta te japin nje plumb kokes e i heq lotet pastaj.
  Te falemnderit per keshillen Liridona, por fatkeqesisht nuk mund te ta ofroj kete kenaqesi. Megjithate do ta ruaj si keshille ne rast se e harron ti dhe ta rikujtoj per ndonje perdorim tjeter!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 8. #28
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  poeti flm qe i solle krijemet e tua ketu edhe i ndave me ne. vertet ne afganistan ndodhesh? good luck. sa per gjendjen shpirterore do zoti te ndryshoj edhe te jesh me ate qe zemra jote desire.
  I LOVE GOD

  j&g

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  poeti flm qe i solle krijemet e tua ketu edhe i ndave me ne. vertet ne afganistan ndodhesh? good luck. sa per gjendjen shpirterore do zoti te ndryshoj edhe te jesh me ate qe zemra jote desire.
  Momentalisht jam ne Kosove ne pushim, por me pune jam ne Afganistan per aq sa ma mban te qendroj hahhahaha
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Zemra juaj shkruan ate qe ndjen!Urime poeti,poeti kudo te ndodhet gjen...frymezim!

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  Zemra juaj shkruan ate qe ndjen!Urime poeti,poeti kudo te ndodhet gjen...frymezim!
  Ju falemnderit shume per vleresimin tuaj te cmuar. Ndjehem i privilegjuar kur gjej komente te tilla nga penat e cmuara si juaja. Respekt te thelle per ju.

  P.S. ketu gjej frymezim ne vuajtjen dhe dhembjen qe me mbulon dhe kete e sjell para jush per aq sa kam mundesi te hudh ndjenjat ne leter.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-06-2004
  Vendndodhja
  usa atlanta
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po e cfar e mira te qoi ne afiganistan qe trupi me rrenqethet kur e lexova se ti qenke atje .Ketu ku une jetoi sa merzi iu vjen te rrinjeve te shkojne ne at vend te rebeluar.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darzana Lexo Postimin
  Po e cfar e mira te qoi ne afiganistan qe trupi me rrenqethet kur e lexova se ti qenke atje .Ketu ku une jetoi sa merzi iu vjen te rrinjeve te shkojne ne at vend te rebeluar.
  Une shkova atje se kisha qunin dhe sikur edhe ai dhe une shkova per te punuar. I kalova 6 muaj dhe tash jam rikthyer ne KS ne vendin e punes qe kisha me pare. Me vie keq per shqetesimin tend dhe mire njekohesisht qe paskam nje mike te tille qe shqetesohet per mua.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-06-2004
  Vendndodhja
  usa atlanta
  Postime
  89
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me vje mire qe qenke kethyer mire.,dhe shendet paq. Si vendi juaj asnje vend tjeter.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Ja dhe nje poezi e rikthimit tim poetik. Dua te falemnderoj poetet e ketij forumi qe sa here me humbe inspirimi me postimet e tyre, porzite e tyre perla, me rikthejne ne jeten poetike:

  MUZA

  Muza ime vdiē atė ditė qė linda unė
  Nė zemrėn time plagė e hapur
  Ik ti nga unė, nga ti unė ik
  Hėna dhe dielli qė lindin, nuk kanė dritė!

  Vdes unė, dhe rilind ti
  Nuk takohemi dot nė kėtė apo atė jetė,
  Unė fundosem nė thellėsi
  Ti ngritesh pėrpjetė!

  I njejti diell nuk na ngrohė dot
  Unė jamė nė hemisferėn tjetėr
  Por dhembja dhe dashuria ime pėr ty
  Mbetet gjithėnjė ajo e kohės sė vjetėr!


  27.08.2011 / 9:53
  Ferizaj
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  NUK TA DIJTA VLERĖN

  1.
  Vlerėn nuk ta dita metali im fisnik
  As aromėn s’ta mora mori lulja ime,
  Me vehte more tėrė dashurinė
  Kurse me mua e le veē dhembjen time!

  2.
  Se ē’pasuri kisha kurrė nuk e dita
  Asnjėherė s’mendova se mund t’mbes n’vetmi
  Tash kur ti ike dhe nuk je me mua
  Sa shumė mė mungon e jotja dashuri !

  3.
  Mendoja se fjalėn qė e kishim dhėnė
  Do e mbanim me xhelozi pėrgjithmonė
  Nuk donim tė ia dinim
  Se dikush tjetėr luan me jetėn tonė!

  4.
  Tash nė kujtim tė ditėve qė bashk i kaluam
  Ēdo ditė homazh tė bėj ndėr varre,
  Dhe e shoh se kjo jetė pa ty
  Nuk mė vlen mė as pesė pare 1)!

  22-12-2011 / 7:25


  1) - Nuk vlen asgje!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Poeti : 22-12-2011 mė 01:33
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  MĖ VJEN NĖ ĖNDĖRR

  1.
  Mė vjen nė ėndėrr, musafire e paftuar
  Dhe ngjyrėn ua shkatėrron e i bėn gri,
  Ē’faj kam unė qė gjumin ma prish
  Edhepse dikur mė le nė vetmi?!

  2.
  Nė ditėt me diell mė bėhesh eklips
  Dhe dritėn e ditės ma errėson,
  Ē’faj kisha unė qė ti nuk mė deshe
  Pėrse tani ti kėshtu vepron?

  3.
  S’mė deshe nė jetėn e vėrtetė
  Pėrse nė ėndėrr tani mė vjen,
  Nuk t’pėlqeu me mua t’kaloje pranverat
  Ndėrsa tash dimrin nė zemėr mė bjen!

  4.
  Ti sė bashku me akullin mė keni hyrė nė zemėr
  Tė ftohėt Sibirian keni sjellė nė mua
  Gjithėnjė tė thosha sa shumė tė desha
  Kurse ti kurrė nuk mė the tė dua!

  23.12.2011 / 10:44
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  Pas shume muajsh:

  DERI KUR?

  1.

  Deri kur do tė mundoj vehten
  Njė varg ta gjej, tė mė vij nė mendje,
  Njė, vetėm njė varg tė arrij ta shkruaj
  Qė tė ndaloj, mė tė mos vuaj!

  2.
  Kur do tė mė ringjallet muza ime
  Ajo muza qė mė inspironte dikur,
  Qė sėrish ti rikthehem vargut tim
  Sepse tash qė nuk shkruaj, jam si jetim!

  3.
  Mė beson miq e mi tė dashur
  Poeti nuk ka jetė pa vargun e tij,
  Ēdo ditė qė kalon dhe ai nuk shkruan
  Sikur gjarpėri nėn guri, ai vuan!


  30.03.2012 / 9:40
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Poeti : 30-03-2012 mė 03:49
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  FALJA

  1.

  Tė tė kėrkoj falje tash ėshtė e kotė
  Sepse kur ti lotoje, unė nuk kisha lotė
  Tė tė kėrkoj falje, vallė ē’do tė ndryshoj
  Ėshtė shumė vonė, plagėt tė ti shėroj!

  2.
  Falja vėrtetė ėshtė magjike
  Dhe plagėt i shėron
  Por duhet thėnė me kohė
  Dhe jo tepėr vonė?

  01.04.2012 / 7:32
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,221
  Faleminderit
  103
  101 falenderime nė 95 postime
  NĖ PRITJE

  1.
  Nė pritje njė jetė na shkoi
  Mbetėm duke shikuar me sy nga qielli
  Pritėm tė lindė njė ditė e re
  Edhe kėtė tokė mė nė fund ta ngrohė dielli!

  2.
  Pritėm tė ardhmen tė vijė tek ne
  Por me mendje mbetėm nė kokėn e shkuar
  Ēdo ditė dhe ēdo natė mundoheshim kot
  Me tė tashmen pėr tė jetuar!

  3.
  Ėndėrruam gjatė tė ishim tė lirė
  Jetėn tonė ta drejtonim ne
  Ėndėrruam shumė, ėndėrruam
  Qė mė nė fund tė kishim dhe ne atėdhe!

  4.
  U pavarėsuam, por vetėm nė letėr
  Por u robėruam tash edhe mė keq,
  Nė vend tė lirisė aq gjatė tė ėndėrruar
  Vėllėzerit tanė na pushtuan dhe mė keq!

  08.04.2012 / 8:05
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •