Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Mvaret nga situata,sa duhet te jesh i/e sinqerte,sepse nganjeher te kushton ,perpos te afermeve kjo shume normale.

  2. #22
    Sa me afer personi, aq me i madh sinqeriteti....per sinqeritetin ne pergjithesi, jo gjithmone vleresohet.
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  3. #23
    Ky esht nje gabim i imi...

    Jam me shume se c`duhet i cilter

    i sinqerte me personat qe kam prane.

    Shumica e njerzve ta marin sinqeritetin per dobesi.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Genjej e qesh fallco sipas situatave. Me personat qe i kam afer dhe i dua 100% e sinqert.
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e <katunari>
    Anëtarësuar
    05-08-2009
    Vendndodhja
    DE, me zemer ne trojet Iliriane
    Postime
    493
    Une jam gjith i sinqerte me te gjith, perveq ksaje here
    Sot do të bëj një vepër të mirë-edhe nuk do ti tregoj askujt

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Une mundohem te jem gjitmone e sinqerte. Ndonjehere sinqeriteti bie ndesh me miresjelljen. Ne keto raste tregoj miresjellje jo sinqeritet. Perndryshe me njerezit e mi jam 100% e sinqerte. Edhe sben ndryshe apo jo?

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e kitty_ket
    Anëtarësuar
    22-06-2010
    Vendndodhja
    Jupiter
    Postime
    125
    Hhmmm un jam e sinqerte me ata qe e meritojne...ndersa me ata qe nuk e meritojne,epo le te themi qe nuk genjej,thjesht...nuk them gjithcka qe kam ne mendje. Mund te kem cfaredolloj mendimesh por thjesht...buzeqesh,ose le hapesire qe te mendojne ate qe kane deshire. Ne kete menyre keqkuptimi qendron nga ana e tyre
    (\_ _/) .'♥
    (='.'=)♥
    (")_(")

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anëtarësuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Sot njerzit që të rrethojnë, nuk duan tja dinë hiç fare nëse je i sinqertë apo jo!Nuk ju i intereson kjo anë kaq e bukur e karakterit të njeriut.Njrezit sot janë praktikë.Gënjejnë,mashtrojnë,të tjera mendojnë,të tjera thonë dhe të tjera bëjnë.Ndërsa në lidhje me njerzit e dashur,natyrisht që sinqeriteti duhet të ekzistojë.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-08-2010
    Postime
    94
    Jo vec me të afërmit, por me të gjithë jam e sinqertë,mirëpo jamë duke e paguar shtrenjtë!

  10. #30
    e embel
    Anëtarësuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Citim Postuar më parë nga Goca_e_Tivarit Lexo Postimin
    Jo vec me të afërmit, por me të gjithë jam e sinqertë,mirëpo jamë duke e paguar shtrenjtë!
    shume e vertete. dhe une nga natyra ime jam e sinqerte,i them gjerat sic jane dhe si i mendoj por jo gjithmone mirepritet ajo qe them dhe jo te gjithe arrijne te kuptojne kete cilesi te karakterit tim shpeshhere me bejne ta ndjej kete si nje ves tim dhe jo si nje cilesi.

    "sfida me e veshtire eshte te jesh vetvetja kur te gjithe te tjeret perpiqen te te bejne te ndihesh ndryshe"

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Ky esht nje gabim i imi...

    Jam me shume se c`duhet i cilter

    i sinqerte me personat qe kam prane.

    Shumica e njerzve ta marin sinqeritetin per dobesi.
    Mbase ketu qendron dhe forca(dobesia)jote....
    I ndershem???????????
    Nuk kam aspak deshire te dale jashte loje,do i pershtatem rrethanave me ose pa dashje.
    Sinqeritet,ndershmeri,pasterti etj phhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
    Fatkeqesisht.

  12. #32
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Besoja Lexo Postimin
    Sot njerzit që të rrethojnë, nuk duan tja dinë hiç fare nëse je i sinqertë apo jo!
    Ke te drejte Beso. Fatkeqesisht, ne ditet e sotme, sinqeritetin nuk e klasifikojne me tek virtytet e njeriut.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-07-2021
    Postime
    24

    Për: Sa të sinqertë tregoheni me personat qe keni afër?

    Sinqeriteti eshte pika kryesore per mirkuptim dhe respekt ndaj personit perball

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-07-2021
    Postime
    3

    Për: Sa të sinqertë tregoheni me personat qe keni afër?

    hmm... nëse e kuptoj drejt pyetjen atëherë them se njeriu gënjen atëherë kur ndjehet i dobët përball atij që gënjen, ose atëherë kur përpiqet të gjej shortcut (rrugë të shkurtër) për një qëllim momental, e nëse shikohet në afatgjatë atëherë gënjeshtra kthehet boomerang (it will bite u in the a.ss). Pra, besoj se një njeri i cili së pari do të jetë në paqe me vetveten nuk duhet të pranojë në asnjë formë dhe për asnjë çmim të thotë një gënjeshtër, por, duhet ta thotë vetëm të vërtetën, e nëse nuk do ta shpalos një të vërtetë, atëherë s'ka pse e thotë. Kështu mendoj se duhet të veprojë ai që ka vetëbesim dhe që është me mendësi të pavarur dhe pse mund ta ketë trupin e robëruar. Unë këtë parim ndjek në jetën time, i zgjedh të vërtetat të cilat dua t'i shpalosi, dhe nuk them kurrë ndonjë gënjeshtër. Po, mund të të jap një drejtim të gabuar që ti të nxjerrësh konkluza të gabuara për ndonjë çështje të caktuar, në mënyrë të qëllimshme, por jo përmes gënjeshtrave, gjithmonë vetëm përmes të vërtetave.

  15. #35
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Sa të sinqertë tregoheni me personat qe keni afër?

    Shume e vertet ajo qe permende ne fund, cdo kush ka te drejten e vet te mbaje te vertetat e tij e mos ti ndaje me askend, pasi e tille eshte jeta dhe asnjehere nuk i dihet.

    Personalisht e kam me mire te mos flas per nje ceshtje personale me dike te afert se sa te zgjedh ta genjej..

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-07-2021
    Postime
    3

    Për: Sa të sinqertë tregoheni me personat qe keni afër?

    Citim Postuar më parë nga Neteorm Lexo Postimin
    Shume e vertet ajo qe permende ne fund, cdo kush ka te drejten e vet te mbaje te vertetat e tij e mos ti ndaje me askend, pasi e tille eshte jeta dhe asnjehere nuk i dihet.

    Personalisht e kam me mire te mos flas per nje ceshtje personale me dike te afert se sa te zgjedh ta genjej..
    kjo është ajo që po them, gënjeshtra gjithmonë është shenjë e dobësisë

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    730

    Për: Sa të sinqertë tregoheni me personat qe keni afër?

    Unë flas.
    Jam e sinqertë.
    Ama sërish njerëzit nuk më njohin,ashtu siç jam unë në të vërtetë.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •