Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
  1. #1
    i love my friends Maska e *romantiku*
    Anëtarësuar
    25-01-2011
    Vendndodhja
    mes luleve...
    Postime
    176

    Sa të sinqertë tregoheni me personat qe keni afër?

    Doja te dija sa te sinqerte jeni me personat qe ju rrine afer...I thoni gjithmon te verteten.

    Un per vete jam shume i sinqerete,por deri ne nje fare mase qe fundja nuk prish ikonen time...
    NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    aty diku te 72.8%-i.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  3. #3
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    100% gjithmon besoj se sinqeriteti eshte shume i rendesishem, genjeshtra & mashtrimet kane nje fund kurse e verteta triumfon.
    I LOVE GOD

    j&g

  4. #4
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Fatkeqsisht jam e sinqert ,. por ne ditet e sotme duhet te jesh mashtrus, genjeshtar sikur te dun dhe te respektoin me shume
    Nuk di robi i shkret si te sillet :-D
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    te sinqertet jane boring.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  6. #6
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    genjeshtaret/mashtruesit jane cruel/evil
    I LOVE GOD

    j&g

  7. #7
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Perkundrasi mashtruesit/genjeshtar dalin gjithmon fitimtar.
    Nje rast ku e dija qe po genjente, thjesht e degjova ne heshtje, as qerpiket nuk ju dridhshin , cool vepronte dhe fliste .

    Dhunti qe se ka c'do njeri . Duhet me e ndrru pllaken ndonjeher o je o je
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #8
    i love my friends Maska e *romantiku*
    Anëtarësuar
    25-01-2011
    Vendndodhja
    mes luleve...
    Postime
    176
    thone qe sinqeriteti eshte virtyt i njerezeve me karakter te dobet,ata qe kane karakter me te forte mund ta manipulojne situaten ne interesin e tyre edhe pa qene 100% te sinqerte,

    eshte provuar sa me i sinqerete te jesh ,aq me i varur je nga"tekat" e (partnerit ose partneres).

    gjithsesi duke te thene te jesh i sinqerete nuk eshte virtyt i keq,por qe nuk ecen gjithmon ne jete. ky ishte mendimi im....
    NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

  9. #9
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    izadora (nice nick/name) per mua genjeshtaret sjane asgje me shume se njerez mizor/te trashe. sigurisht me kane genjyer edhe kam genjyer psh po te rrin mire floket ose mire te rri bluza dmth per ti mos i bere te ndihen keq por te genjej/mashtroj si disa qe e kane profesion ose per te kenaqur veten ose per te lenduar dike nuk e bej kurre. jam tip qe genjeshtaret/mashtrues nuk i duroj dot. besoj qe nje dite do pergjigjemi per gjithcka qe kemi bere. leri genjeshtaret te genjejne sepse vetem veten e vet genjejn. si thashe me pare genjeshtra ka fund e verteta triumfon.
    I LOVE GOD

    j&g

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    genjeshtaret njerez te trashe? Lol genjeshtaret mund ti quash ca te duash, po vetem te trashe sju thua dot. te genjesh embel dhe bukur eshte art me vete.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  11. #11
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    varet cfare opinioni ke. per mua ai/ajo qe nuk kane fytyre te pranojne te verteten te trashe jane edhe pike . harrova te shtoj edhe frikacak. they fear the truth. fshihen mbas genjeshtres.
    I LOVE GOD

    j&g

  12. #12
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga **** Lexo Postimin
    izadora (nice nick/name) per mua genjeshtaret sjane asgje me shume se njerez mizor/te trashe. sigurisht me kane genjyer edhe kam genjyer psh po te rrin mire floket ose mire te rri bluza dmth per ti mos i bere te ndihen keq por te genjej/mashtroj si disa qe e kane profesion ose per te kenaqur veten ose per te lenduar dike nuk e bej kurre. jam tip qe genjeshtaret/mashtrues nuk i duroj dot. besoj qe nje dite do pergjigjemi per gjithcka qe kemi bere. leri genjeshtaret te genjejne sepse vetem veten e vet genjejn. si thashe me pare genjeshtra ka fund e verteta triumfon.
    Ne parim jame me ty . Ne disa raste genjejm per tu treguar te miresjellshem, sic jane floket , veshja, gatimi ect gjera qe nuk prishin shume pune.

    Kam punuar nje here me nje koleg ne nje firme telefonash. Pra duhet te gjenim sa me shume klient dhe ishte nje firme e shtrenjt , opsionet e kontrates ishin shkruar me te vogla qe vetem me lupe mund ti lexoje.
    Duhet ta rreshe tjetrin aq bukur sa te nenshkruante kontraten lol

    Pra nisem udhetimin tone genjeshtar . Kolegu ishte fenomenal ne genjeshtara, hipnotizues , ashtu ishte dhe ne jeten private por mua pak me interesonte jeta e tij private , pra te rrete sa te donte
    Hmmm nje jave dhe se shtyva dot , ai lidhi tre kontrata kurse une u lodha tu mbajt kontratat ne cant . Ptuuu mendova te me kishin lene me telefon se e kam me kollaj hahhaha

    Prandaj them eshte dhunti dhe del fitimtar .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga *romantiku* Lexo Postimin
    thone qe sinqeriteti eshte virtyt i njerezeve me karakter te dobet,ata qe kane karakter me te forte mund ta manipulojne situaten ne interesin e tyre edhe pa qene 100% te sinqerte,

    eshte provuar sa me i sinqerete te jesh ,aq me i varur je nga"tekat" e (partnerit ose partneres).

    gjithsesi duke te thene te jesh i sinqerete nuk eshte virtyt i keq,por qe nuk ecen gjithmon ne jete. ky ishte mendimi im....

    Nuk jam aspak dakord. Sinqeritetin e shoh si virtyt e jane pikerisht personat qe kane karakter te forte qe e thone gjene ashtu sic eshte, e thone troc e duke te pare ne sy. Nje person me karakter te dobet do ishte i afte ta sillte muhabetin sipas interesit sepse pikerisht nuk ka "kurajo".

    Personalisht jam tip qe them ate qe mendoj ne te vertete. Ka raste qe e them troc e ka raste qe i bie muhabetit rreth e rrotull ne baze te personit me te cilin kam te bej, por jo te genjej. Normalisht nenkuptoj sinqeritet per gjerat serioze e jo per rastet kur "genjen" per t'i bere qejfin shokut/shoqes mbi dicka qe s'ka shume rendesi.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  14. #14
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    te jesh sote i sinqert ne ditet e sodit dmth te izolohesh ne boten tende,ne veten tende,humbet shoqerin...
    edhe pse gjithnje jam e sinqert,nuk e di ndoshta jam naive,apo se di...por gjithnje theeme ate qe mendoj,ate qe ndjej,dhe naj here kjo gje te sjell edhe pasoja te pa deshiruara...

    sepse sote politika bene para,bene miqesi...

    kam pas raste ne shoqeri,kendej me flet mua per x-personen keq,andej i rrin me buzeqeshje asaj,dhe kjo x personja e konsideron si engjellush kete...

    kjo gje fare sme pelqen,nese sme pelqen nje peron per ta bere shoqe apo shoke aspak nuk i beje bised ose mund ti theme vec nje tung...

    por shpesh here e mendoj kete:

    perse ata qe sjan te sinqert,ata qe din te bejne aktrime e politik ne nje shoqeri,ketu hyn edhe familja,perse ata gjithmon jan ne qender te vemendjes ne shoqeri,perse ata gjithnje jan me te miret...: kjo ehste nje problem fatal per mendjen time,qe kur s'do te arij ta kuptoj...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  15. #15
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    genjej pak. lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga Endless Lexo Postimin
    genjeshtaret njerez te trashe? Lol genjeshtaret mund ti quash ca te duash, po vetem te trashe sju thua dot. te genjesh embel dhe bukur eshte art me vete.
    Epo ketu eshte e keqja. Jo te gjithe ata qe genjejne dine te genjejne bukur. Duhet talent dhe te genjesh, dhe me e rendesishmja te kesh kujtesen e mire, se mund ta nxjerresh vet genjeshtren pastaj.

    Une nuk genjej, por nuk tregoj gjithcka.
    Feelings change - memories don't.

  17. #17
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Mendoj qe jam e sinqert 99%
    E 1% per arsye te mos ledimit te personave te aferm i le disa gjera sekrete apo genjeje qe mos vuajn !Kjo eshte mendimi im simbas ajsaj me sa e kuptova kete teme.
    .
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  18. #18
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    pak a shume duhet te jesh i mire ne artin e mashtrimit qe te genjesh , nese je si une qe sje e zonja me genjyer me mire me u sjelle e sinqerte edhe nuk e ve veten ne pozicjon ku ske talent e dukesh si budallack lol

  19. #19
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anëtarësuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933
    Jam i sincerte e ne jete per fat me ka shku mire.

    Kam qene mashtrus ne disa "probleme "me i zgjidh e me dal nga to po qe skan qene decizive.

  20. #20
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    perpiqem perhere te gjej menyren sa me te pershtatshme per thene te verteten por kam vene re qe nganjehere njerezit u tremben te vertetes, me duket sikur lexoj ne syte e tyre fjalet "te lutem me genje" dhe keshtu dashje padashje me 'shpeton' tek tuk ndonje genjeshter e vogel (pa dashur te justifikoj veten).
    Ndryshuar për herë të fundit nga broken_smile : 07-02-2011 më 16:33

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •