Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-03-2008
    Postime
    47

    Ne cilen faze te shtatzanise mund te ndieje nena levizjet e femijes ne bark?

    kur levis bebi ne cmuaj

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e diita
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    De
    Postime
    283
    Citim Postuar mė parė nga vasi Lexo Postimin
    kur levis bebi ne cmuaj

    ne shtatzanine e pare rreth 4 muaj e gjysem, kurse te shtatzanit tjera nena fillon te diktoje levizjet e bebes ne muajin e 4.
    Heimat ist Heimat!

  3. #3
    Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
    Anėtarėsuar
    11-07-2009
    Postime
    369
    Ne fakt femija fillon te levizi qe ne trimesterin e pare (deri nga java e 14), por pasi eshte shume i vogel levizjet nuk ndihen deri vone. Levizjet qe ndihen ndodhin ne trimesterin e dyte (java 15-26). Por prap, cdo shtatezani eshte unike.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212
    une e kalova dhe muajin e kater jam 20 javshe dhe nuk e kam ndjere akoma,eshte problem

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    une e kalova dhe muajin e kater jam 20 javshe dhe nuk e kam ndjere akoma,eshte problem
    jo nuk eshte problem, prit disa jave edhe do ta ndiesh

    po qe se ke frik, bli nje nga to heart monitors, qe shiten per 20 dollar qe te digjosh zemren e bebit, un ate bleva qe te ndihesha rehat kur nuk ndjeja levizjet
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    une e kalova dhe muajin e kater jam 20 javshe dhe nuk e kam ndjere akoma,eshte problem
    te iken te vjellat ela?
    po ti bej nje ekografie dhe aty duken levizjet e bebit
    ne levizje ndihen me pak
    do ti ndihesh edhe ti, mos u be merak
    durim se jane 9 muaj , ufffffffffffffff sa rruge e gjate duket

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e ela11
    Anėtarėsuar
    11-06-2010
    Postime
    212
    jo akoma nuk me ka ikur e vjella ....e pashe ne eko ishte mire po nuk po e ndjej te levize

  8. #8
    Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
    Anėtarėsuar
    11-07-2009
    Postime
    369
    Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
    jo akoma nuk me ka ikur e vjella ....e pashe ne eko ishte mire po nuk po e ndjej te levize
    Kur ta ndjeshe te levizi, do te te ikin te vjellat. Une ne javen e 22 i kam ndjere, levizjet tamam, se njehere si flutur e ndjeva ne javen e 17.

    Rexhi, cfare monitor thua ti, behesh me zemer me ato... lol.
    Jo per gje po ka raste femija eshte nuk leviz, ose nga pozicioni nuk e gjen dot, nuk i degjon te rrahuat e zemres dhe te iken truri pastaj...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    s'ka gje me te bukur t'ja ndjesh levizjet bebit
    kur ja ndjen kembet duke u perpelitur , thua se don te dale nepermjet lekures
    bo cfare ndjesie, une se mbaj dot te qeshuren edhe kur jam e mes njerezve, te panjohur, me marrin per te rrjedhur

  10. #10
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    thone ne 3 muaj. une i ndjeva ne 4 muaj. por gjithmon zemra e femijes mund te degjohet me nje aparat te thjesht kur mjeku ben kontroll.
    I LOVE GOD

    j&g

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga ♥ Ela ♥ Lexo Postimin
    Kur ta ndjeshe te levizi, do te te ikin te vjellat. Une ne javen e 22 i kam ndjere, levizjet tamam, se njehere si flutur e ndjeva ne javen e 17.

    Rexhi, cfare monitor thua ti, behesh me zemer me ato... lol.
    Jo per gje po ka raste femija eshte nuk leviz, ose nga pozicioni nuk e gjen dot, nuk i degjon te rrahuat e zemres dhe te iken truri pastaj...
    hahah i know Ela, por prap me jepte pak kurajo lol, perndryshe do ta kisha mendjen aty gjithe diten...ama sdo genjej kam qare disa here nga frika kur nuk levizte per nje ore or so dhe kur shtrihesha duke qar puhh me jepte nje shqelm, and put me back to my senses lol


    s'ka gje me te bukur t'ja ndjesh levizjet bebit
    kur ja ndjen kembet duke u perpelitur , thua se don te dale nepermjet lekures
    bo cfare ndjesie, une se mbaj dot te qeshuren edhe kur jam e mes njerezve, te panjohur, me marrin per te rrjedhur
    aww so cute
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  12. #12
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anėtarėsuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    jam ne fund te muajit te 4 dhe kam 2 dite qe po i ndjej levizjet e bebit, por shume pak "me gjuan"...
    mbaj mend me gocen sikur me gjuante me fort me duket, edhe ajo fillimisht me gjuante rreth e qark kerthizes, ndersa tani me kete te dyten gjuajtet i kam ndjere ne pjesen e fundit te barkut...
    sa me lumturon kur e ndjej qe me leviz barku...
    isha parjde te pishina me tim shoq edhe me gocen. ata po laheshin, une po rrija te cadra, sa filloi te me gjuante bebi une i therrita goces qe ta shikonte, sa erdhi ajo pushuan levizjet... prit ato te dy nje ore ne cader qe te levizte bebi prape, atij nuk i deshi me qejfi...
    edhe dje po ashtu ma beri, o zot sa bukur kur me gjuan me duket sikur me thote: ej jam edhe une ketu...

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e bebi im
    Anėtarėsuar
    03-07-2012
    Postime
    121
    nuk e di per ju por mua gjate gjithe kohes me vjen per gjume, me e tmerrshmja eshte kur jam ne zyre edhe me flihet, nuk di cte bej...

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •