Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Ermedin
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Postime
  716

  Islami apo Ateizmi: Debat publik me ish-Presidentin e American Atheists!


 2. #2
  EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
  Anėtarėsuar
  12-05-2010
  Postime
  1,787
  Debat me ''presidentin'' e ateistėve!

  Ateistet me President?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 11-07-2011 mė 04:45
  Praises due to the most high, Allah

  Praises due to the most fly, Prada

  Baby, I'm magic, ta-dah

 3. #3
  Kjo video meriton te perkthehet, per ata qe ja kan haber.

  Dy, debati behet mes njerezeve te dijes qe zgjat 2 orė e gjys, dhe me nje fjal, e hedhe gjithe debatin posht, ta mbush mendjen ky njeri qe eshte nime Analist i fort, kur e dim qe deri von as dallimin ateist - agnostik se dinte.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 11-07-2011 mė 04:46
  "Shqiptar, Elhamdulilah"

 4. #4
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,296
  Ok, meqe video vjen nga nje media e besimit islam, e pash te nevojshme ta levizja tek komuniteti islam. Sqarim, Ed Buckler eshte ish-presidenti i American Atheists dhe si e tille eshte vetem nje organizate qe perfaqesohet ne amerike.

  Faleminderit per mirekuptimin,
  Scion
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 11-07-2011 mė 05:07
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-04-2011
  Postime
  198
  Mos u merni me ateista se jan njerzi ma te pa moralshmit , prej se egziston toka.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar mė parė nga vetima Lexo Postimin
  Ky ke morali yt nga prindrit ateista,
  Cuni mos perzi moralin me ateizem apo teizem ,keto jan kategori qe ne ket debat nuk kan vend , ketu eshte fjala per teizem apo ateizem shkurt ,kush kush apo si u krijua universi apo universet, a jan ma te pranushme shpjegimet shkencore apo religjioze,Deri sot asnji ligj i fizikes nuk eshte ndryshuar apo provu i gabushem ",teorit" religjioze nga te gjith religjionet jan modifiku dhe tentojne te shfrytezojne njohurit e reja shkencore dhe ti pershtaten deri diku ,filozofija kurr nuk jep pergjegje ne keto ceshtje Shkencat egzakte jan ato qe po japin pergjegjene keto ceshtje pa mare parasysh se a na pelqejne neve apo jo !
  Sa per moralin ai eshte dicka tjeter ,jan norma te krijuara nga shoqeria te kufizuara ne kohe dhe hapsire, cka ka qene dje e pa moralshme nuk dmth se sot ne te njejtin vend konsiderohet e ashtu, nese e mbeshtet moralin ne besim apo religjion ,edhe aty te them se nuk eshte i dhan prej zotit ja psh ti je shqiptar musliman , per ty eshte e pamoralshme te kesh martes me vajzen e axhes apo te dajes ,por per turkun,arabin si at musliman poashtu edhe arabin krishten kjo nuk eshte e pamoralshme kurse per ne shqiptaret pamar parasysh religjioni kjo pune eshte gjeja ma e pamoralshme dhe ma e shemtut qe mund te egzistoj!!
  prandaj leni keto debate se nuk keni "kacik" per me i kuptu e me debatu larg ketyre taravolave te YOU TUBE !!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •