Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 89
 1. #1
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime

  Gjerat m t uditshme q kini ngrn

  Po diskutoja pikerisht dje me nje mik timin per gjerat "e cuditshme" qe hane popujt e ndryshem neper bote (sidomos gjallesa) dhe me lindi kureshtja te di:
  Cilat jane gjerat e cuditshme qe kane ngrene anetaret e forumit???
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #2
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  un s'haj gjera te cuditshme sepse ne rradhe te pare boj veshtiresi te ha ato normalet! jam shum tekanjose ne tryeze(si persh se haj buken e lagme nga lengu i domates apo ku ta di un ....)

  p.son't ,sa e shpifet ! me vjen per te vjell vetem kur e imagjinoj e jo mo ta provoj!

 3. #3
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga broken_smile Lexo Postimin
  ajo c'eshte e cuditshme per ne nuk eshte edhe per te tjeret
  normal, por per gjera te cuditshme per ne e pata fjalen.
  psh ne perendim eshte normal te hash biftek kali.
  une jam cuditur shume kur e kam ngrene heren e pare. me pat bere pershtypje.
  dhe te them te drejten nuk me pelqen shume.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Nje her kusheriri me beri gallata edhe me dha nje cope gomacke te vogel
  ishte mish i shishem por kurre e mora vesh bera nje vit te haja mish ........
  edhe mish deer keter nese e them mire
  Ndryshuar pr her t fundit nga HELEN OF TROY : 25-01-2011 m 08:19

 5. #5
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  normal, por per gjera te cuditshme per ne e pata fjalen.
  psh ne perendim eshte normal te hash biftek kali.
  une jam cuditur shume kur e kam ngrene heren e pare. me pat bere pershtypje.
  dhe te them te drejten nuk me pelqen shume.
  po, e kuptova ate qe doje te thoje ti, e thashe keshtu ne pergjithesi

  une jam kurioze te provoj njehere ate mishin e peshkut helmues (pesce palla ne italisht) qe gatohet ne japoni...

 6. #6
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  658
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Kom ngrene diqka ne Greqi njeher nuk di emrin si e kishte...nuk m'ka pelqy hiqqq(ishte si shpageta te ngjitura ne mes vete ashtuu si s'di s'di....:A)
  "Effort creates intelligence."

 7. #7
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  une kam ngrene kangur para ca muajsh...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #8
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  normal, por per gjera te cuditshme per ne e pata fjalen.
  psh ne perendim eshte normal te hash biftek kali.
  une jam cuditur shume kur e kam ngrene heren e pare. me pat bere pershtypje.
  dhe te them te drejten nuk me pelqen shume.
  buono sepse ska dhjam!

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  une kam ngrene kangur para ca muajsh...
  sa gjuna ske lene kafshe pa ngrene

 10. #10
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Antarsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,435
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  un mish kaprolli dhe sme pelqen fare shija qe ka

 11. #11
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  sa gjuna ske lene kafshe pa ngrene
  hahaha! nuk eshte e vertete... nuk kam ngrene akoma qen dhe mace...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 12. #12
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  po mos harro te hash dhe 1 mi te zi, te madh, nga ato qe rrine, jetojne neper ujrat e zeza (thone po e hengre me gjithe koke dhe tru, behesh i zgjuar, me te degjuar e kam). Na thote gjithe krenari kam ngrene mish kali- epo na plasi, te beft mire. loool
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Mish kali e mish kerrici ska ndonje gje me ngren nuk esht e cuditshme.

  Ah, kam pire grapa me gjarper brenda, te kinezt. E cuditshme ishte, po e mire.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 14. #14
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Nuk eshte pune cudije ne fakt Apollo. Se jo cdo gje hahet, dhe jo cdo gje shijon. Apo gjej e fut, ha. lol

  Ne mezi po hame mish vici e pule, se spo na shijojne me as keto, ky na thote kali. LOL

  Leqe eshte krim te hash mishin e kalit. Kafsh aq fisnike si kali..
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #15
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  po mos harro te hash dhe 1 mi te zi, te madh, nga ato qe rrine, jetojne neper ujrat e zeza (thone po e hengre me gjithe koke dhe tru, behesh i zgjuar, me te degjuar e kam). Na thote gjithe krenari kam ngrene mish kali- epo na plasi, te beft mire. loool
  po mishi i kalit shitet ne cdo supermerkato moj pink. eshte dicka krejt normale.

  pastaj une e thashe qe nuk eshte se me pelqen si byftek,
  ndersa "bresaola" qe eshte shpesh mish kali eshte mjaft e shijshme. eshte e famshme ne tere boten.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 16. #16
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  po mishi i kalit shitet ne cdo supermerkato moj pink. eshte dicka krejt normale.

  pastaj une e thashe qe nuk eshte se me pelqen si byftek,
  ndersa "bresaola" qe eshte shpesh mish kali eshte mjaft e shijshme. eshte e famshme ne tere boten.
  seriozisht e ke ti? cudi, une skam pare ndonjehere ketej mish kali ne dyqan. Kur te shkoj heres tjeter do i pyes.

  mish kaprolli kam ngrene une. edhe e hengra, dhe ate nate qe e hengra, me dilte ne enderr.

  e di ca kam pare ketej ne dyqane- kembet e pules, ato kembet me 3-4 gishta dhe me thonj. ew, te lara , te pastruara. Jam kurioze kush i ha ato, dhe si i gatuajne. Me gjithe thonj. ew. yack.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. #17
  Fshatar i varfer Maska e Chingy
  Antarsuar
  25-09-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  seriozisht e ke ti? cudi, une skam pare ndonjehere ketej mish kali ne dyqan. Kur te shkoj heres tjeter do i pyes.

  mish kaprolli kam ngrene une. edhe e hengra, dhe ate nate qe e hengra, me dilte ne enderr.

  e di ca kam pare ketej ne dyqane- kembet e pules, ato kembet me 3-4 gishta dhe me thonj. ew, te lara , te pastruara. Jam kurioze kush i ha ato, dhe si i gatuajne. Me gjithe thonj. ew. yack.
  mishi i kalit shitet dhe eshte edhe i shtrenjte(te pakten ketu ne Itali)..une kam provuar kalin(mish i mire vetem se nuk me vjen mire keshtu qe nuk e haj mo),kaprolli edhe kermij(shume te mire vetem se kur e din se ca po han ta shpif)
  Se sei stanco e vuoi morire, pensa a chi sa di dover morire e vuole vivere...

 18. #18
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  seriozisht e ke ti? cudi, une skam pare ndonjehere ketej mish kali ne dyqan. Kur te shkoj heres tjeter do i pyes.
  ka sa te duash. ashtu si mish lepuri. zakonisht lepur te tere...

  me fal, por te dhimbset kali e nuk te dhimbset nje qengj??? pak si pa kupetim me duket.

  mund t'i kupetoj vegjetarianet qe nuk hajne asgje, por jo ato qe thone:
  kjo me dhimbset e kjo jo...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 19. #19
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin
  ka sa te duash. ashtu si mish lepuri. zakonisht lepur te tere...

  me fal, por te dhimbset kali e nuk te dhimbset nje qengj??? pak si pa kupetimme duket.

  mund t'i kupetoj vegjetarianet qe nuk hajne asgje, por jo ato qe thone:
  kjo me dhimbset e kjo jo...
  po ndoshta ngaqe se kam pare asnjehere Kalin, si mish te ngrenshem, me ate sy , you know ... Prandaj dhe me erdhi keq. Me erdhi keq, po nuk eshte se qava dhe ti. lol

  une sjam vegjetariane, une e ekzekutoj mishin n'vend. Po duhet te jete i shijshem, lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  mish lepuri, cka
  kembe bretkose, i pelqej shume

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •