Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 70
 1. #1
  Muslim Maska e Argjendii
  Anėtarėsuar
  18-03-2009
  Vendndodhja
  Lugin
  Mosha
  33
  Postime
  123

  Amarildo Yzeiri, efektivi i policise qe ngriti flamurin nga toka

  shiheni ketu shum qart se kush bon protesta antishqiptare dhe kush me te vertete eshte Shqiptar

  demostruesit gjuajn me flamur
  cfar perkatsie etnike duhet te kete qene ai qe gjuan me flamur

  tani policet jane fajtor per gjithcka qe ndodhi
  cdo person qe ndoshta eshte personi i fundit qe i intereson per qeshtje kombetare dhe per patriotizem nuk do ta bente kete gje 2. #2
  Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  36
  Postime
  2,800
  i lumt ketij polici i cili nuk e la te qendroj ne tok flamurin per te cilin ka derdh shum gjak populli yne dhe ky polic me ket gjest nuk e rrespektoj flamurin por mbar popullin shqiptar e ne veqanti ata qe dhan qdo gje qe ky flamur te valoj lirshum

  vertet mu kan dhimbs shum policet sepse kan qen personat me te pafajshum ne ket protest dhe me ate qe kam par jan sill shum but ndaj protestusve , po te ndodhte kjo gje ne Shba apo ne shtetet me demokratike ne bot keta demostrus do pesonin shum keq
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
  Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  32
  Postime
  3,642
  I lumtė ketij polici dhe tė gjithė policve qė atė ditė rrezikuan jetėt e tyre nga armiqtė e kombit shqiptarė.

  Ajo qė duhet analizuar dhe meriton debat nė kėtė temė mendoj se ėshtė: Cila duhet tė jetė logjika e pėrkrahjės, t'a pėrkrahim njė demostratė ku demostruesit nuk lanė krim (tė mundshėm) pa bėrė, goditėn femra, plagosėn policė e qytetarė dhe kulminaiconi u arritė duke njėllosur flamurin kombėtarė (duke e gjuajtur atė si leckė) apo t'a pėrkrahim policinė e cila rrezikoj jetėn pėr ngjyrat kombėtare (qė dikujt si ai qe e hodhi nuk e bėjnė tė ndihet krenar), Policinė e cila mbrojti institucionėt shtetėrore ndaj njė turme e cila nuk zgjodhi mėnyrė pėr tė demostruar, por mė dhunė tentoi t'a marrė kontrollin shtetėror.
  Nuk besoj se ka mentalitet i mirėfilltė qė pėrkrahė dhunėn, dhunė kjo qė preki edhe flamurin kombėtar, ja ēfarė janė nė gjendje tė bėjnė militantėt e Edi Ramės.
  Ska dyshim se me kėtė akt i shpallėn luftė shqiptarėve, pėrdhosėn flamurin kombėtar, plagosėn policėt tė cilėt e mbronin atė, goditen femra tė pafajshme, vranė demostrues tė mirėfilltė, ishin tė armatosur dhe kryen dhjetra ērregullime nė kryeqytetin shqiptar, ja kush po deshiron t'a pushtoj Shqipėrinė.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007
  ca rrezikoj ky se spo marr vesh
  ky kapi flamurin respekt e hallall i qofte
  po ca heroizmi ishte ky ketu spo marr vesht o frani i klanit
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  32
  Postime
  3,642
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  ca rrezikoj ky se spo marr vesh
  ky kapi flamurin respekt e hallall i qofte
  po ca heroizmi ishte ky ketu spo marr vesht o frani i klanit
  Rrezikoj jetėn sepse nė ato ēaste armiqtė po gjuanin drejt atyre policve.
  Heroizėm ėshtė akti qė ky rrezikoi jetėn qė mos t'a shohi flamurin duke u pėrdhosur nga armiqtė tė cilėt e gjuajtėn si leckė.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007
  Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
  Rrezikoj jetėn sepse nė ato ēaste armiqtė po gjuanin drejt atyre policve.
  Heroizėm ėshtė akti qė ky rrezikoi jetėn qė mos t'a shohi flamurin duke u pėrdhosur nga armiqtė tė cilėt e gjuajtėn si leckė.
  flm per shpjegimin se nuk e kuptova
  respekte
  JO SEKS PARA MARTESE

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Anėtarėsuar
  11-12-2010
  Postime
  447
  Ky ishte polici i cili e mori flamurin shqiptar dhe nuke la te perdhosej ne toke!
  Respekte per kete polic eshte heroi im!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Konstantin
  Anėtarėsuar
  11-12-2010
  Postime
  447
  ngushllimet e mia per kete muabet 'apo e mbronte flamurin se mos vritej'??????

 9. #9
  Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  36
  Postime
  2,800
  Berisha: Mirėnjohje policit qė ngriti flamurin e hedhur nga njė bandit si leckė
  Efektivi i FNSH-sė, Amarildo Yzeiri, i dorėzon flamurin Kryeministrit. Yzeiri: Pėr kėtė flamur kemi luftuar


  Efektivi i Forcave Speciale FNSH 712, Amarildo Yzeri ėshtė polici qė u fiksua nė sytė e mijėra shqiptarėve duke ngritur flamurin ditėn e demonstratės, kur njė prej protestuesve e hodhi nė kėmbėt e policėve. Ai i ka dorėzuar sot Kryeministrit Sali Berisha, flamurin kombėtar, duke u shprehur se ai flamur i dha forcė pėr tė qėndruar.

  Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mė pas se Amarildo: “U bė simboli mė i shkėlqyer i mbrojtjes tė rendit kushtetues, i institucioneve kushtetuese tė vendit. Nė njė moment tė caktuar njė horr, njė rrugaē, njė bandit, qė flamurin kombėtar e kishte pėr leckė, e vėrviti atė tek kėmbėt e policėve.

  "Amarildo e mori flamurin dhe e ngriti.”, ka deklaruar kryeministri, duke shprehur mirėnjohjen pėr efektivin e Repartit tė Forcave Speciale.

  “Flamuri i kombit nuk mund tė ishte kurrė njė leckė qė tė flakej. Flamuri i kombit shqiptar, ėshtė flamuri i mė i bukur, por edhe flamuri kombėtar shtetėror mė i vjetėr nė Europė. Ėshtė flamuri kombėtar, nė qelizat e tė cilit prehen martirėt e kombit, qė nga koha e Skėnderbeut deri mė sot. Nė tė prehen tė gjitha ata qė kanė luftuar pėr liri dhe dinjitet njerėzor si dhe tė ata qė luftuan pėr liri tė Kosovės”, ka nėnvizuar kryeministri Sali Berisha.

  Kryeministri tha se ky ėshtė flamuri qė nė dallim nga kombet e tjera, edhe himnin e kombit e ka tė qėndisur rreth tij dhe betimi solemn e ka mbi tė .Kryeministri ka pėrgėzuar afektivin e gardės Amarildo Yzeiri pėr gjestin dhe kurajėn.
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
  Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

 10. #10
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  flm per shpjegimin se nuk e kuptova
  respekte
  Pyet Tomen e Paulinin se ta tregojne me mire se sa u paguan llumi i malesise se Shkodres per te kryer akte te tilla vandale.

 11. #11
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137
  Une shume patriot nuk jam por ky gjesti i policit, ne ato momente tensioni me duket vertet i guximshem dhe per t'u lavderuar.
  Thoni ca te doni por na ka humbur te gjitheve patriotizmi, per kete mund te fajesojme lehte politiken e lodhur shqiptare.
  Polici me ben te ndihem krenar, ky eshte gjest per te qene krenar, dhe jo protestat apo kunder-protestat.
  Cdo gje eshte relative...

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Anėtarėsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  Nderime dhe rrespekte ketij Shqiptari te mire!

  Nderime dhe rrespekte policise e gardes se Republikes si mbrojtese e rendit kushtetues e DEMOKRACISE shqiptare!
  "They will not control us, We will be victorious"

 13. #13
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  A ka nai video te ketij DJALIT, AMARILDOS kur e ka taku Sala ???
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 14. #14
  Fshatar i varfer Maska e Chingy
  Anėtarėsuar
  25-09-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  363
  bravo i qofte ketij policit..Ndoshta nuk ishte nje heroizem i jashtezakonshem por sigurisht ishte nje gjest simbolik shume i madh dhe nje gjest shume i guximshem...
  nga ana tjeter kjo kronika e klanit eshte per te qeshur...me duken si lajmet e tvsh ne kohen e enverit...po Sala ku ishte kur flamurin shqiptar e dogjen ne Genova e ne Rusi?..si pipetiu zeri...
  Se sei stanco e vuoi morire, pensa a chi sa di dover morire e vuole vivere...

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-01-2008
  Postime
  383
  Posht o Rama o bir shkine mos merr ma flamurin kuq e zi per te protstu.
  Rrofshin policet qe mbrojten flamurin ton tė shejt.

 16. #16
  sylar Maska e Jackie
  Anėtarėsuar
  21-10-2010
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  539
  Gjesti eshte per tu vlersu.
  Por me plumbat qe leshuan mbi njerez te pafajshem ska asnje vlere. N'fund te fundit po mbronin nje institucion ku vijen e verdhe te asgjesimit nuk e kaloi njeri. Nuk po luftonin huliganet serbe ne nje ndeshje futbolli.
  Against all odds..

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-01-2008
  Postime
  383
  Ata hapen dyert e kryeministris nuk e di sa i ke pa dhe aty filloj ajo tollovia ku u vran njerzit.
  Un jam kunder vrsjve po nuk hapen dyert pa as nje arsue dashten ta vrasin Berishen ata qa ishte ideja e tyre kush do te ma shpjegoj.Per mu me mir ishte qe te vritej Rama edhe te shpallshin zgjedhje te reja pa Ramen dhe Berishen.
  Te hynte ne loj nje klas e rej politike.

 18. #18
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,443
  Ai Polici rrezikoi shum,jeten e ti dhe Flamurin Kombetar te mos perdhoset nga demostruesit "paqe dashes" me huj ne dore e kobure mbas prapanice!
  Ruajti nderin e shqyptaris dhe te deshmoreve qe kane dhene jeten me dhe per ate Flamur te shejte. Ndoshta ky djalosh shqyptar ka ndegju nga Baba apo bab gjyshi, si ashete perdhos Flamuri Kombetar nga para aredhesit e falangave soteshme, enver hoxha, mehmet shehu, koci xoxe dhe partizanet e tyne qe e dogjen flamurin kombetar dhe ua dha miladini nje lecke me yll ne kry. Kete beni Ushtari Kombit. E ruajti krenarin e shqyptarit.
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  polici per mendimin tim ishte nje hero i vertet i lumt ata qe perdhosin flamurin KUQ E ZI esht pak plumbi ne kok
  per ket duhet te marrin si shembull disa polic ne kosove

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2010
  Postime
  520

  Propozohet dekorimi i policit qe mbrojti flamurin kombetar

  Propozohet dekorimi i policit qe mbrojti flamurin kombetar Akti i shkelqyer i efektivit te policise, Amarildo Yzeiri, i cili e mbrojti flamurin kombetar duke rrezikuar jeten, eshte vleresuar maksimalisht nga te gjithe shqiptaret, brenda dhe jashte Shqiperise. Nisur nga keto vleresime, Televizioni Kombetar Klan, i propozoi Presidentit te Republikes, zotit Bamir Topi, ta vleresoje dhe ai kete akt me mirenjohjen qe meriton, pasi nuk ka qene i kursyer ne dekorata per artiste estradash apo kameramane te Televizionit Shqiptar. Kjo nisme eshte ndermarre dje nga TV KLAN, menjehere pas aktit te efektivit, qe duke u perpjekur te mbroje flamurin kombetar, eshte sulmuar nga demonstruesit duke rrezikuar dhe jeten. Teksa ka mundur te marre flamurin, efektivi Yzeiri e ka mbrojtur ate deri ne fund, ndersa dje ia dorezoi dhe kryeministrit Sali Berisha, i cili pasi e ka puthur, ka vleresuar aktin heroik te efektivit ne krye te detyres dhe ne perpjekje per mbrojtjen e institucioneve shteterore.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •